Felt

(pracovní název)
  • Kanada

Životopisný / Drama / Historický / Thriller

USA, 2017, 103 min

J. Edgar Hoover umírá a jeho nástupcem v pozici ředitele FBI by se měl stát Mark Felt (Liam Neeson), ale vše dopadne úplně jinak... Ten název nemusel být tak doslovný, protože prozrazuje příliš a na diváka tak nečeká nějaké větší překvapení. K plusům snímku patří herecký výkon Liama Neesona a k mínusům příliš poklidné tempo vyprávění. HODNOCENÍ 50%(29.12.2017)

Pred pár dňami som videl All the President's Men, ktoré by som osobne doporučil pozrieť pred týmto filmom. I napriek jeho vysokému hodnoteniu sa mi Mark Felt páčil viac. Prezidentovi muži mi prišli dosť zmetení kôli obrovskému množstvu neustále sa striedajúcich informácii. (Mien spomínaných vo filme je snád' vyše, ako štatistov v slávnom Gandhi s Benom Kingsleym!) Každopádne je to film výborný a dosť osvetlí situáciu okolo odpočúvania a celého škandálu Watergate, kde figuruje práve Mark Felt. P.S. Pravdepodobne by snímka bola hodnotnejšia, keby vznikla v sedemdesiatych rokoch. Tu sa tvorcom to retro doby bohvieako nepodarilo podľa mňa zachytiť.(22.2.2018)

• kaylin

Vzít tak zajímavé téma jako je pozadí Watergate, tak zajímavý příběh, který napsala sama skutečnost a zmrvit ho s tolika herci, kteří jsou opravdu dobří, to je prostě škoda. To je hodně trestuhodné. Liam Neeson je dobrý, ale i na něm je poznat, že prostě jen rutině hraje něco, co je celkově hodně rutinní a strašně nudné.(28.1.2018)

Aféra Watergate kráčející ruku v ruce se snahou Nixona a spol. ovládnout FBI je pro mě atraktivním tématem a film tehdejší spletité události podává dostatečně přehledným způsobem. Na druhou stranu je místy až příliš procesní, což se odráží na zábavnosti. A vzhledem k tomu, že tady člověk musí dávat pozor, je to občas k vzteku. Ale nutno dodat, že těch nestravitelných sekvencí je málo, takže se dají přivřít oči. Další věcí, ze které jsem trochu na rozpacích, je Feltova snaha najít dceru, která zmizela v nějaké hipísácké komunitě. Jestli měla tahle rodinná linka přiblížit hlavního hrdinu divákovi, tak to zrovna moc nevyšlo, protože Neeson zůstával téměř za všech okolností chladným zaměstnancem úřadu. Ale jinak se mi jeho výkon líbil, což se dá říct i o dalších přítomných, ačkoliv Csokas místy neadekvátně přehrával. Celkově se jedná o solidní záležitost, která se dá i přes mírné výhrady doporučit. 65%(20.3.2018)

Aféra Watergate z pohledu FBI. Škoda, že tvůrci zamíchali do filmu víc zápletek a na samotnou aféru Watergate neměli už tolik prostoru. Osobně si myslím, že tohle byl jen vzorek toho, co Felt vynesl ven a určitě by neuškodila delší stopáž, která by se zavrtala do detailů. Škoda, každopádně je to výborný film a to hlavně díky Neesonovi.(1.4.2018)

• M.i.k.e

téma okolo Watergate tu bylo už několikrát a prakticky pokaždé to bylo lépe než v tomhle případě.Tady už samotný název filmu prozrazuje hlavní pointu,takže divák tak nějak doufá,že když už ví co se bude dít,bude to aspoň dobře natočené.Bohužel není.Samozřejmě technická stránka a herci jsou fajn a není moc co vytknout,ale jinak je to bohužel vzhledem k tématu docela nuda...40%(19.3.2018)

Občas sa podarí v holywoode natočiť aj dobrý film. Tento mal šťastie že v ňom hral liam hlavnu postavu. Keby tam dali dakeho kokota tak to celé mohlo ísť dohajzľu. Ale takto dobre. Je vidno, že kým sa tí scenáristi a režiséri len držia reality tak film veľmi nedojebú a dá sa to pozerať.(24.3.2018)

80%(19.4.2018)

Příběh jednoho z největších práskačů v US historii...z období Watergate se zbytečně doslovným názvem zaujme výborným Liamem N. i pohledem na jedno bolestné období amerických dějin.(20.1.2018)