Noční můra v Elm Street 4: Vládce snu

• USA A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master (více)

Kristen, Kincaid a Joey se utkali s Freddym Kruegerem již v NOES 3. Tentokrát jsou zpět v normálním životě, ale Kristen znova začíná mít noční můry... V jedné z nich se prochází Freddyho domem, dojde až do kotelny a tam vtáhne do svého snu Kincaida i Joeyho. Po útoku psa se Kristen probouzí s ošklivou ránou na ruce... Během další noci se Freddy znovu "vrací k životu" a Kincaid a po něm i Joey se nedosní rána... To je však jen začátek a Freddy se už těší na další mladé maso, samozřejmě s Kristen v čele... V roli Kristen se představí Tuesday Knight, která také nazpívala titulku "Nightmare" (úvodní titulky). (5150)

jericho001

Wau tak tohle jsem nečekal!!!NOES 4 je perfektní horůrek,Renny Harlin se opravdu předvedl ve skvělém světle.Film je opravdu místami hrůzostrašný a krvavý.Hrdinové mají kolikrát nehezkou smrt(u mě zcela jednoznačně vyhrává přeměna Debbie na švába,to je fakt chuťovka),Freddy zde dokonale hláškuje,hudba je skvělá a úvodní písnička kterou zpívá mj Kristen je taky dobrá.Když jsem to viděl prvně v televizi o půlnoci tak jsem málem neusnul a trvalo mi to dost dlouho,než jsem konečně zavřel oči.Příběh se mi také líbil,smrt Freddyho byla skvěle udělaná a Alice se mi taky líbila.Pro mě je to spolu s jedničkou a trojkou jeden z těch hororů na které se vždycky strašně rád podívám.Takže za mě krásných 80%. ()

Dexies

Navazující film na trojku ... dobrý nápad, scénář je dobrý, děj filmu ubíhá a atmosféra je někde na půl ... provedení je už trochu rychlejší a odpovídá spíše akčnímu snímku než samotnému hororu, ale rozhodně to není na škodu ... 1, 2 Freddy jde ... 3, 4 už k Tobě míří ... :) ()

Breeg

Nop tak zde máme zase pokles. Po parádních Dream Warriors tady máme vládce snů. Tak především herci mi zde tedy připadají méně sympatičtí než v předchozím filmu. Co mě tedy ale vůbec nesedlo, bylo přeobsazení role Kristen mou oblíbenou Patricii Arquette za Tuesday Knight. Ta mi tam vůbec nesedla a nějak ji nemusím. Největší pozitivum je tady asi postava sympatická Alice (Lisa Wilcox). No máme tady nějaké drsňáky a sportovce, takže to dává najevo, že Freddy bude mít opět žně. Je tady jedno velké ale. Freddy nám nějak znudněl. Skoro přestal hláškovat (to se mi vždycky líbilo) a ty smrti jsou taky takové nijaké. Žádné maso, jako v předchozích dílech. Připadá mi to celé takové nedotažené. Možná kdyby na to měli víc času než jeden rok, tak by to dopadlo lépe. Moje důfání, že by mohl Dream Master překonat Dream Warriors se tedy nestal a ani v to nedoufám v dalších pokračováních. ()

Wiceman

Dobře. Přiznám se, že přebírání snových schopností je malilinko přitažený za vlasy, ale tenhle díl společně s prvním a třetím řadím do svého top. Freddyho se prostě nejde zbavit. Ať už na něj zapomenete, nebo ho upálíte (zase), nebo ho pohřbíte s pořádnym křesťanským rozloučením. Prostě se vždycky vrátí a vrátí se mocnější, zlejší a vtipnější než kdy dřív. Po finále třetího dílu se děj zaměřuje na přeživší z předchozího dílu, ke kterým přibylo i pár nových tváří, ať už méně či více sympatických. Freddymu je to jedno. Všechny je beztak zamorduje :D Po parádní třetím díle přichází stejně dobrá čtyřka (aspoň pro mě) a Freddyho řádění pokračuje s velkou pompou. Čtyři hvězdy. PS: Pokaždý, když se na tenhle díl koukám, dostanu chuť na pizzu. Čím to asi bude? :D ()

70s80s90s

V tretom diely stvorili Freddyho, ako vtipneho chlapika, ktory vzdy hodi nejaku tu hlasku pri kazdej killovacke.. tento trend prischol Freddymu aj v dalsich troch pokracovaniach, takze aj tento diel je plny humoru. Pre mna ale najslabsi diel. ()

tXtX

No ja ti neviem. Nebolo to zlé, ale ani žiaden zázrak. Na tejto sérii mi vadí, že hororovosť ustupuje diel čo diel do úzadia a viac sa z toho stáva fantasy komédia. Navyše kopec rozhovorov a scén pri ktorých sledovaní sa človek proste cíti trápne.. Tiež vraždy poniektorých boli tak zbrklo a rýchlo odfláknuté, akoby sa scenárista a režisér nevedeli dočkať finálnej bitvy, ktorá bola mimochodom dosť úsmevná (o príprave na ňu ani nehovorím). O triedu horšie ako Bojivníci zo sna, no stále lepšie ako Freddyho pomsta. 50% ()

Korra

Je to zvláštní, ale ze série Nočních můr na mě čtvrtý díl nejvíc funguje jako horor... Tedy, ne že bych při sledování zavírala oči nebo si musela rozsvěcet, ale při sledování jak Freddy přichází k životu a jde po těch dětech pociťuju minimálně určitou úzkost. Čím to? Můj subjektivní názor je,že postavy teenagerů jsou v tomhle díle z původní série nejlépe napsány. Mám ráda Nancy, ale je až příliš dokonalá. Zatímco Alice je ze začátku slabá, závisí na svých přátelích a bratrovi, až postupně najde sílu, a to ještě ne svým vlastním přičiněním. Velkým kladem čtvrtého dílu je hudba - nejen sklady jako Nightmare od Tuesday Knight - představitelka Kirsten, ale taky písně od Sinead O´Connor, Dynybyls, Biili Idol - ale i scénická hudba, kterou složil dvorní skladatel Davida Lynce Angelo Badalamenti. Mimochodem, podobnost některých scén se scénami v Twin Peaks podle mě nemůže být náhodná:-) Atmosféra je občas vysloveně snová - například setkání mladé Alice se svojí starší verzí v bistru, repetitivní smyčka ve které se ocitli Alice a její přítel, scéna v kostele, vrakoviště... Dokonce i znovuzrození Freddyho včetně obalování kostry masem nepůsobí směšně, jak to ve filmech z téhle éry někdy bývá. Freddyho hlášky oplývají přesně tím černým humorem, který ho proslavil - ("Prohrálas!" po smrtícím polibku, "Duševní strana" nad pizzou s lidskými hlavičkami) - aniž by z něj dělali pro diváka primárně zdroj humoru. Spíš naopak - umocňují jeho sadistickou stránku. ()

Dalajlada

Už ne tak slavné jako třetí díl, ale stále trochu lepší než průměr. S postupujícími efekty jsou horrorové scény brutálnější a vynalézavější, jenže očekávanější. Už to moc nefunguje. Jedná se prostě jen o dojení a vymýšlení, jak Freddyho dostat zpět. ()

JimmyBook

Asi jsem už viděl až moc osmdesátkových hororů, ale při žádné z Nočních můr jsem se ani jednou nevyděsil, což je, řekl bych, podstata hororu. Filmové efekty byly překvapivě dobře udělané a nápadité, ale zatím každý díl téhle série je stejný: parta mladých (hraná třicátníky, o kterých se nám filmaři snaží namluvit, že chodí na střední), z nichž je pár skeptických, nechybí oprsklá kamarádka hlavní hrdinky, dospělí, co jsou spíš na obtíž, a samozřejmě prakticky nezničitelný Freddy Krueger, který se v závěru nechá zabít, jenom abychom na konci zjistili, že vlastně furt žije. A zase od znova...  Námět super, efekty na tu dobu překvapivé, ale strach a originální děj nějak chybí. (A vím, že hledat originalitu v tomhle typu hororů hraničí s naivitou, ale existují i ze všech stran poutavé výjimky... jen jsem na ně zatím nenarazil.) ()