Noční můra v Elm Street 4: Vládce snu

• USA A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master (více)

Kristen, Kincaid a Joey se utkali s Freddym Kruegerem již v NOES 3. Tentokrát jsou zpět v normálním životě, ale Kristen znova začíná mít noční můry... V jedné z nich se prochází Freddyho domem, dojde až do kotelny a tam vtáhne do svého snu Kincaida i Joeyho. Po útoku psa se Kristen probouzí s ošklivou ránou na ruce... Během další noci se Freddy znovu "vrací k životu" a Kincaid a po něm i Joey se nedosní rána... To je však jen začátek a Freddy se už těší na další mladé maso, samozřejmě s Kristen v čele... V roli Kristen se představí Tuesday Knight, která také nazpívala titulku "Nightmare" (úvodní titulky). (5150)

EnneX

Docela obstojný díl, který je i docela zajímavý nepřijít po něm 5 a Freddyho smrt a ukončit to jen Novou noční můrou, bylo by to velmi povedená série. Mé hodnocení celé série - od nejlepší po nejhorší díl - 1, 3, 7, 2, 4, 5, 6 . Jsem i docela zvědavý jak dopadne nový film letos v létě, který má obnovit celé šílenství okolo Freddyho. ()

kishi_SO

kazda seria ma asi slabe casti....a Elm Street ma tuto 4. Nejako mi to prislo uplne zbytocne, velmi spletite a neprehladne. Film vsadza iba na bizarnost vrazd a nejako nedokaze vtiahnut do deja. Kazdy sacok caju je dalsim luhovanim menej cenny. Tuto by trebalo vymenit sacok alebo prestat pit caj. ()

Jason13

Kvalita, kterou znovu nastavil předchozí díl se udržela.. Zároveň je jasné, že už se série od strašidelné atmosféry z jedničky posunula úplně jiným směrem.. Já jsem ale s tímhle směrem spokojen. Velká většina filmu se odehrává ve snu, což je samozřejmě plus, protože to dává prostor pro různé bizarnosti (hmyzí proměna) a pro Freddyho hlášky.. Je tu stejný počet vražd jako v trojce, ale v Dream Master jsou lépe rozprostřeny po celý film a nečeká se až na finále.. Závěrečný Freddyho rozklad je třešničkou na dortu dalšího velmi povedeného dílu.. (Možná tady trošku nadhodnocuju. Trojku a čtyřku sice nestavím úplně do stejné linie jako jedničku, ale za tu zábavu jim 5 hvězd ponechám) BODYCOUNT: 6 ()

marekspanel

Určitě můj neoblíbenější díl. Na Freddym jsem jako malý divák vyrůstal, a taky že sem se v těch 10 letech nebo kolik mi bylo, dost bál. S Lesním duchem to patří k mým prvním hororům, které dnes už nefungují, ale právem jej řadím do absolutní klasiky 80. a 90. let americké hororové produkce. Scéna s přeměnou na švába..brrr, bojovná Alice, vcelku zvládnutý scénář a skřípavá a tísnivá hudba s tehdejším solidním dabingem to jsou jasné klady z této kultovní série, byť některé scény už dnes vyzní směšně celkově větší část dílů stála za nic. ()

moriero

Pře-obsazení Kristen z třetího dílu bylo velice, velice nešťastné. S okouzlující Patricii Arquette neměla tato béčková zpěvačka s vizáží laciné roztleskávačky absolutně nic společného. A to už se dostáváme k Alici. Vždycky jsem si myslel, že jsem jako děcko viděl první jedničku...ale byla to právě čtyřka. Dnes jsem zjistil, že si ji pamatuju nejvíc. A že většina mých vzpomínek na Freddy-final-girl je právě na Alici. Jinak se Freddy opět činil a hláškoval. Adolescenti padali jako mouchy. Za mě 65%. ()

MartinReno

S prehladom najlepší diel série. Je v ňom pečať osemdesiatych rokov a maskérska žranica sa príjemne utrhla z reťaze. Dá sa to pozerať stále dokola a to je myslím silná vizitka. ()

JesterKruger

Viděl jsem všechny díly původní Noční můry v Elm street, ale tenhle díl mi přišel takový nejklasičtější, a nejslabší. Ne, není to špatné, nenudí. Baví to, ale já osobně preferuji víc díly, které nejsou klasické, a jejich atmosféra se každým dílem mění. Bohužel tohle si jde v tom klasickém hororovém duchu, a ten je takový: je duše vraha co vraždí ve snech, několik puberťáků umře, jedna puberťačka přežije a zničí ho. Klasika. Nic extra nového. Ale můžu doporučit. Hodně silné 4* DODATEK: 15. 9. 2023: Dobře, nejslabší díl to není. Je sice nejklasičtější, ale poté, co jsem si tuhle sérii pustil vícekrát musím konstatovat, že nejslabším dílem je dvojka. ()

david141474

Tohle nebylo špatný! Tohle byl jeden z nejlepších dílů, ne-li nejlepší. Děj zajímavej. Freddy Krueger taky skvělej. Robert Englund si tu roli vysloveně užívá. Postavy taky skvělý. Herci skvělý. Soundtrack taky skvělej. Nemám s tímto filmem problém a považuju ho za to lepší co vyšlo z týhle ságy. 8,5/10 Skvělý soundtrack! ()

Vital

Stejně jako ostatní díly jsou tu skvělý speciální efekty a triky,ale už mi to nepřijde jako uplnej horror,ale černej freedyho hůmor je dobrej a příběh taky,přidaly sem víc akčních scén,ale ubraly na strachu,což je na noční můře základ. ()

teseth

Tenhle slepenec a rádoby pokračování bohužel nemá co nabídnout. Snaží se sice inovovat myšlenku a zatáhnout do děje víc akčnosti, ale bohužel tu padla kosa na kámen. Vraždy jsou nijaké a nevýrazné. Hlavní hrdinka je úchylný maniak, který se snaží zbavit všech svých kamarádů tím, že je zatáhne do snu a Freddy tu působí spíš jako kašpárek než jako vraždící maniak. Po velmi zdařílém třetím díle je tohle opět zklamání. ()

DannyBurino

Další hustej díl. Freddy jak utrženej ze řetězu a konečně je tam nějaká sympatická hlavní hrdinka. A taky souboj s Freddym byl zábavnej. ()

CheeseFigure

Herečka, ktorá hrala Alice Johnson je celkom kočka, to len tak na začiatok. Inač mi ten film prišiel slabší ako Snoví bojovníci a ani neviem, v čom to presne bude. Či v úmrtiach, z ktorých asi najoriginálnejšie bolo to s tým švábom (inač sa mi zdá, že Snoví bojovníci boli v úmrtiach lepší), či v divnej porážke Freedyho Krugera (kuk do zrkadla). Čo ale oceňujem, je pekné prepojenie s predchádzajúcimi filmami, a to nie len trojicou preživších z predchádzajúceho filmu, ale i záberom na náhrobok Nancy Thompsonovej. Taktiež to, čo som kritizoval na jednotke, že nevidíme inšie deti ako ústredných hrdinov, tak tu nám pekne naservírovali zábery nie len na triedu, ale i na školu a hneď to mestečko pôsobí omnoho živšie, za čo som celkom rád. A meno psa, ktoré je Jason, určite nie je náhodou zvolené, na to dám krk pod Freedyho rukavicu. ()

Jansuper

O první polovinu filmu sem uvažoval i nad odpadem, první polovina filmu stála úplně za hovno, skutečně sem se nehorázně nudil, že sem měl pocit že koukám do tupé stěny, skutečně nezajímavé, prázdné, lyrické, bez špetky napětí , žádné lekačky, bez atmosféry , aspoň že druhou polovinou filmu se to trochu rozjelo, začalo to být zajímavější, mělo to trochu atmosféru, opravdu řídké napětí, zajímavé dobré finále, Fredy tu říká opravdu zábavné hlášky, a konečně tu byly nějaké fakt povedené pěkné zabití, v prvním díle byly fakt hodně dobrá pěkná zabití, a v dalších dílech mě už ta zabití tolik nezaujali, ale v tomto, sou nějaká zabití fakt povedená a skvělá, ()

St@B

Oskara pro R. Englunda za jeho výkony v roli Feddyho Kruegera. Tomuhle chlapíkovi jsem fandil od počátku do konce každé z Nočních můr. ()

Figuto

Tohle já vidím na roveň jedničky. Má to logiku, Krueger oprašuje svůj klobouk a dostává velký prostor, hláškuje, sice zpočátku si bere svoje oběti méně zajímavými způsoby, ale později se to vynahradí. Několik dobrých nápadů, dobrá kamera i střih, správná hudba s klesajícími koncovkami, jež evokují, že brzy bude něco špatně, sympatické postavy. Takže mírně nadhodnoceně s jistou měrou nostalgie. ()