Noční můra v Elm Street 4: Vládce snu

• USA A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master (více)

Kristen, Kincaid a Joey se utkali s Freddym Kruegerem již v NOES 3. Tentokrát jsou zpět v normálním životě, ale Kristen znova začíná mít noční můry... V jedné z nich se prochází Freddyho domem, dojde až do kotelny a tam vtáhne do svého snu Kincaida i Joeyho. Po útoku psa se Kristen probouzí s ošklivou ránou na ruce... Během další noci se Freddy znovu "vrací k životu" a Kincaid a po něm i Joey se nedosní rána... To je však jen začátek a Freddy se už těší na další mladé maso, samozřejmě s Kristen v čele... V roli Kristen se představí Tuesday Knight, která také nazpívala titulku "Nightmare" (úvodní titulky). (5150)

helraiser

Další parádní díl s Freddym v hlavní roli. Tento díl už ovšem nemá tak děsivou atmosféru jako minulé díly, ale to vůbec nevadí, jelikož hlavní pozornost je kladena na Freddyho a o toho hlavně jde. Jeho vtipky jsou naprosto dokonalé, dostává opravdu hodně prostoru a to je jedině dobře. Freddy má opět několik výborných scén, jako třeba učitel ve škole, návštěvník picérie pojídající picu s lidskýma dušemi či neviditelný Freddy. Je to prostě borec a opět střílí jednu hlášku za druhou, přesně tak jak to od něho čekáme. Divák z tohoto dílu nebude rozhodně zklamanej. Já byl spokojenej téměř na 100 procent, jen škoda, že to už nemá tu atmošku prvního a třetího dílu, ale i přesto skvělé. ()

Fat'Fatal

Od fantasy zpět ke komedii... Čtyřky jsem se vždycky nejvíc bál, jak tam chodili v kruhu a tak jsem vůbec nechápal a děsilo mě to moc :)) Dneska si užívám vtipné scénky, třeba když si Freddy nasadil sluneční brýle, nebo některé jeho hlášky :)) Asi můj nejoblíbenější film s Freddym, ještě uvidím po dalších dílech. // Viděl jsem v originálním znění s titulky. ()

Kadas97

Výborný a svižný horor s perfektným Englundom v hlavnej roli. Film sa aj napriek štvrtému pokračovaniu drží na vysokej úrovni. Ten záver a Freddyho smrť bola taká krásne "barkerovská" a musím uznať že to bola asi najoriginálnejšia smrť záporáka čo poznám. 8 z 10 ()

Kingjiri

Za mě jeden z nejzajímavějších dílů. Ona už trojka měla slušně nakročeno, ale nakonec dojela na nesympatickej casting. Jsem teda jenom rád, že jsme se s předchozim osazenstvem rozloučili hned na začátku a na plac se dostala o poznání sympatičtější náctiletá partička. Freddyho vraždy a jeho scény celkově mi tentokrát přišly hodně kreativní a i když se to ze začátku uplně nezdá, nešetří se s nima. Svý určitě taky udělala režie Rennyho Harlina. Čtvrtá slabší hvězda za nápaditý výstupy Freddyho a vizuál. ()

zipoo

Viděno po 13 letech znovu a teprve až teď mě dostaly perfektní efekty. A hlavně v tomhle díle je Freddy konečně často! Tak tam čtvrtou hvězdu přidám. ()

JimiH

Koncept Vládce snu je určitě zajímavý a obohacuje lore Noční můry z Elm Street, přesto by si zasloužil promyšlenější provedení. Ve výsledku na tom ale tolik nesejde, protože čtyřku si pro sebe ukradli trikaři, kteří předvádí neskutečně propracované scény a poměrně obyčejný sequel posouvají do vod nadprůměru. ()

Pavel82

Tady ty pozdní osmdesátky pryští téměř z každého záběru... Dostaneme přičichnout k filmovým fenoménům své doby... ať už je to Moucha, Komando, Krotitelé duchů, nebo jakýkoliv film s bojovou tématikou... tato inspirace se ale bohužel odrazila ve ztrátě velmi důležité složky NOES... hororové atmosféry. Paradoxně (a připouštím, že i hodně z nostalgie) ale řadím tento díl spolu s jedničkou na nejvyšší stupínek. Minimálně děsivé, maximálně zábavné. ()

Demonic189

Pribehovo skor za 2* (predsa už sa tu prejavuje zavan nudy - ved je to stale o tom istom!), "vykilovanie" všetkych hlavnych postav z minulej časti skor za 0*, ale tie EFEKTY! Tie EFEKTY!!! Tie to všetko zachranujú, takze suma sumarum = 3*. ()

GTS_PUNK

Štvrtá filmová adaptácia o vrahovi zo snov, Freddiem Kruegerovi (Robert Englund), čiastočne nadväzuje na udalosti z predchádzajúceho dielu, keďže sa hneď na začiatku stretávame s viacerými už známymi postavami. Tie síce na prvý pohľad zabili Kruegera už v predchádzajúcom filme, ale zrejme to nebude také ružové, pretože snový vrah sa opäť vracia na scénu. Bažiaci po tínedžerských obetiach z miestnej strednej školy, sa opäť vydáva na lov za novými obeťami. Konkrétne prenikne do snov mladej Alice (Lisa Wilcox) a prostredníctvom nej láka svoje budúce obete, ktoré sa množia a množia. Alice to však nehodlá nechať tak a Kruegera chce raz a navždy zlikvidovať. No, čo na to povedať. Už je to štvrtý diel a Freddie nie a nie zomrieť. V porovnaní s predchádzajúcou časťou je jasne badateľný kvalitatívny pokles a to snáď na všetkých možných frontoch. Či už to je dejová línia, herecké obsadenie alebo v neposlednom rade výprava, tí ktorí videli tretiu časť, mi určite dajú za pravdu. Film sa znovu pridržiava typickej šablóny tejto série, ktorá vyzerá asi takto: "nové postavy - staré sny, Freddieho návrat, snové vyvražďovačky a záverečný súboj hlavnej postavy daného dielu proti úhlavnému nepriateľovi série". V tomto prípade sa mi zdalo, že záverečný súboj bol akýmsi odkazom na Karate Kid, ale to môže byť iba môj názor. V konečnom dôsledku sa divácky nedočkáte ničoho nového, čo by stálo za to vidieť. Ale to vlastne v žiadnom z dielov série, s výnimkou toho prvého samozrejme. Dokonalý príklad akéhosi samovykrádania sa. A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master je teda relatívne slabším kúskom po prekvapivo kvalitnom predchádzajúcom dieli, čo je škoda. Úspešne na neho mohol nadviazať, no nestalo sa tak a vznikol len ďalší z priemerných filmov. Science fiction slasher s poradovým číslom 4 s legendárnym filmovým zabijakom, ktorého si svetové publikum vynieslo na piedestál z dôvodu mne neznámeho. Po zhliadnutí mám dosť zmiešané pocity. Ani dobré, ani zlé. Priemerné jednorázové "hororové" sústo. ()

Likan7

Vládce snu je jen o kousek horší než Bojovníci snu. Možná je to škoda, protože po dobrý trojce jsem doufal v vzestupnou tendenci, ale na dobrý hororový 3* to stačí. O nějakým skvělým příběhu nebo hercích tu nemůže být řeč. Každé další pokračování jen přináší už minimálně jednou viděné a vykrádá díly předešlé, mě to ale zatím nevadí a v tom hororovém trojlístku devadesátých let je Elm Street u mě nejvýš. ()

Psycho.R

Vládce snu sice přímo navazuje na trojku, ale již se drží spíše zajetých kolejí a přidává na akčnosti (což Harlin vždycky uměl). Ovšem atmosféra je již taková průměrnější a je znát, že se příběh už chytá záchranných kruhů kolem. Ale neutopí se! Ovšem tady již ty lepší díly série končí. ()

Hellknight12

Vladce snu je zase dobré pokračovanie. Po veľmi dobrom ukončení tretieho filmu tu máme veľmi dobrý začiatok. Pokračujeme s postavou Kristen, ktorej sa podarí pritiahnuť do sna svojich kamarátov. Celkom vtipné mi prišlo aj znovuzrodenie Fredyho. Proste jeho hrob oští pes. Opäť sa tu dozvieme niečo nové o Fredym. Slušne pokračovanie, ktoré môžem odporučiť. Celkové hodnotenie za mňa je 80%. ()

TheRay97

Trochu zabolelo, že i když zakopali Freddyho pod zem, on znovu přišel do světa snů a nenechal si ujít zabití několik dalších děcek. I když mám Noční můru v Elm Street nepopsatelně ráda, musím sdělit názor, že Freddy nejspíš v té zemi měl zůstat. S každým dílem už ochabuje schopnost se zvednout a vyhledat si pokračování. Není to film, který by posloužil jako zahnání dlouhé chvíle, ale jako podívaná celkem ujde. ()

RAFT

už čtvrtý díl to jako vážně ,tak to mám zasebou a abych řekl pravdu ,tak celově se to dalo vydržet. 60% ()