Noční můra v Elm Street 4: Vládce snu

• USA A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master (více)

Kristen, Kincaid a Joey se utkali s Freddym Kruegerem již v NOES 3. Tentokrát jsou zpět v normálním životě, ale Kristen znova začíná mít noční můry... V jedné z nich se prochází Freddyho domem, dojde až do kotelny a tam vtáhne do svého snu Kincaida i Joeyho. Po útoku psa se Kristen probouzí s ošklivou ránou na ruce... Během další noci se Freddy znovu "vrací k životu" a Kincaid a po něm i Joey se nedosní rána... To je však jen začátek a Freddy se už těší na další mladé maso, samozřejmě s Kristen v čele... V roli Kristen se představí Tuesday Knight, která také nazpívala titulku "Nightmare" (úvodní titulky). (5150)

ardno5

Váhal jsem kolik dát, proto jsem si připomenul Noční můru v HD a to díly 1, 2, 3, 4.. A podle mého je nejlepší 1, 3, 4, 2.. Dříve mi přišla čtverka na stejné úrovni jako díl třetí, ale to byl jen můj milník z mládí. Sice Freddy vtípkuje, ale atmosféra odpadla. Čtverka je ve skutečnosti hodně marná. Herci hrůza, efekty v té době asi celkem ušli, ale vaří z vody a už tam není ta myšlenka. Odfláknutý scénář. Za mě 50% ()

Scraffy

Tak toto bola úplne iná Nočná mora, ako doteraz. Veľmi pekné masky a aj scény. Freddy je tu hodne cool a vždy, keď sa ukáže na scéne, tak podá nejakú super hlášku. Je to zmena, ktorú je sakra vidieť a to je presne to, čo tento diel oddeľuje od ostatných. U mňa skoro spokojnosť. ()

G04T

Tak tohle ja můžu. Pořádnej gore, scénář, kterej ma smysl a dává Freddymu velkej prostor, skvělá kamera a hudba přesně jak to má bejt. Takhle má vypadat pořádnej osmdesatkovej Slasher. Někde jsem se dokonce i zasmál, bylo to prostě super. Noční můry pro mě nejsou jako horory, nýbrž jako taková oddychovka na zasmátí se. Vono to fakt tu atmošku nemá, ale prostě nějak poslední dobou ty filmy o noční můře hltám. Možná proto je pro mě Noční můra další skvělej slasher. Každej slasher má své kouzlo, i Noční můra. ()

Duke90

Vracíme se zpátky do známé čtvrti s rozjařenými studentíky, kteří jsou tentokrát zase o něco otravnější, ale přes to všechno si "vládce snů" pořád udržuje vyšší míru zábavy a rozhodně nepůsobí vyčerpaným dojmem. Možná jen Tuesday Knight je dle mého názoru ještě prkennější než byla P. Arquette, ale naštěstí se v této sérii stává zvykem, že si všichni "bojovníci" tak nějak "předávají štafetu" a s Lisou Wilcox přišla celkem příjemná změna. Nenadchlo mě to sice jako Dream Warriors, nicméně větší propad zde také neshledávám. Skalní fanoušci si mohou klidně přihodit hvězdu navíc. ()

Pokryvac

Ďalší neuspokojivý diel, ktorý je možno o kvapku lepší ako piaty a šiesty diel, avšak stále sa mi to zdá málo. ()

Olafsson

Super díl, Englund řádí, převlíká se často, hlavní hrdinka je fakt kost, a efekty jsou na svou dobu skvělé.. Freddieho smrt výborně udělaná... Asi si nikdy nepořídím vodní postel, i kdyby v se v ní na mně smála nahá pin-up girl... ()

mark9th

Tak pre mňa veľké prekvapenie. Po skvelej trojke, ktorá sa mi zatiaľ páčila asi najviac, je tu Dream Master a musím povedať, že toto sa mi páčilo ešte viac. Z dvoch dôvodov: Freddy tu ''kosí'' decká ako na bežiacom páse od začiatku až do konca a čo ma najviac dostalo boli masky..... parádne, nechutné a extrémne masky, na ktoré sa nechytajú ani súčasné horory. ()

horor2

Každá série má svůj nejlepší díl. Možná je to způsobeno bitkou v kostele. Vraždy opět na vysoké úrovni. Já už nikdy asi neusnu :-) Lisa Wilcox je neohrožená bojovnice, když jí teda zrovna nevyletí bota do akvárka :-D ()

Blazkowicz

Prý to mělo být pokračování předchozího dílu. To jsem teda ale vůbec nepostřehl. Přišlo mi to podobné dvojce. Random děcka, nějaká zabití, Freddy sem, Freddy tam a je konec. Nic moc. 2* ()

honzic

Další bláznivá verze slasheru, u mne už ztrácí. Pořád dobře koukatelné, leč nudnější. Hodnocení: 50 % ()

toomm

No Freddy už rozhodně není hororovou postavou, jakou byl v prvním díle. Ve Vládci snu působí jen v roli jakéhosi "šoumena". Ale ta pizza byla vážně cool. :-) 60% ()

elanista1

Kruegerovi uz dochadzaju obete, tak zacina kantrit "nevinnych".Myslim, ze v tejto casi je zatial najviac mrtvych, a ze su likvidovani vo velkom style netreba hovorit. Robert Englund dostal v stvrtej casti najviac priestoru a zuzitkoval ho dobre. Jeho cierny humor je coraz viac ciernejsi a jeho uchylna povaha sa coraz viac vyobrazuje do zabijania.Postavy boli viacmenej znesitelne, ale niektore ksichty si neviem po dopozerani zobrazit. Skoda, ze Patricia Arquette bola nahradena /..spoiler.. aspon ze jej naslednicka sa na platne dlho neohriala .. spoiler ../ Film uz sice postrada akukolvek logiku /nezmyselne zmrtvychvstanie Freddyho, alebo miesta kde postavy zaspavaju-ved preco by niekto zaspaval pri teste z fyziky, alebo na zachode/, ale ucel sveti prostriedky. Nemam daleko k stvrtej hviezde. ()

maverick080

Štvrtá nočná mora je už očosi horšia, ako jej predchodcovia. Herecké obsadenie je síce oproti druhej časti oveľa lepšie, no atmosféra nočnej mori sa tu výrazne a zreteľne zhoršila. Totižto Nočná mora v Elm street 4 už ničím neprekvapí, je tam všetko, čo sme už doposiaľ videli a k tomu tam není žiadne napätie (!!!). Nie je to vyložene zlé, pretože má to svoje chuťky, lenže oproti starším dielom je to dosti slabé. ()

Nikolas__

Pokud se nic nezmění, čtvrtý návrat Freddyho patří prozatím k vrcholu série. Chvíli velice vtipné, Freddy má skvělé hlášky, u jedné jsem to fakt nezvládl a vybuchl jsem smíchy. Scény jsou dobře natočené, atmosféra skvělá, závěr úžasný. Za zmínku stojí postavy - Kristen byla rozhodně nej postava, byla lepší než ve třetím díle, Kincaid a Joey, nic moc, lepší byly právě ve třetím a Alice, byla taky dost sympatická. Strašně kreativní film, neskutečně hravý, který se nebojí příjít se šílenými nápady atd. Začátek filmu epický. Smrti jsou nejkreativnější ze série, moje nejoblíbenější je s tím broukem. Takže finish - Naprosto skvělý film. ()

halo

Bez diskuse nejlepsi nocni mura. Asi jedina (mozna jeste s petkou) u ktere jsem se docela hodne bal. Skvela rezie Rennyho Harlina. ()

Madax

Tento díl sice nepřináší mnoho nového, avšak svůj účel - pobavit diváka co největším počtem variací na téma "smrt studenta" - plní dokonale. ()