Noční můra v Elm Street 4: Vládce snu

• USA A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master (více)

Kristen, Kincaid a Joey se utkali s Freddym Kruegerem již v NOES 3. Tentokrát jsou zpět v normálním životě, ale Kristen znova začíná mít noční můry... V jedné z nich se prochází Freddyho domem, dojde až do kotelny a tam vtáhne do svého snu Kincaida i Joeyho. Po útoku psa se Kristen probouzí s ošklivou ránou na ruce... Během další noci se Freddy znovu "vrací k životu" a Kincaid a po něm i Joey se nedosní rána... To je však jen začátek a Freddy se už těší na další mladé maso, samozřejmě s Kristen v čele... V roli Kristen se představí Tuesday Knight, která také nazpívala titulku "Nightmare" (úvodní titulky). (5150)

eraserhead666

Oproti jedničce a trojce slabší, ale pořád o dost lepší než dvojka. Na řadu už přichází ta komediální stránka (Freddy se slunečníma brýlema je fakt frajer), dobrý smrti, docela dobrý triky a příběh taky docela ujde. Dávám 3,5* ()

SOLOM.

Docela jsem se i těšil na další pokračování této série, protože trojka nebyla vůbec špatná. Nicméně jsem musel překousnout, že postavu Kristen už nehrála Patricia Arquette, ale v mých očích nesympatická Tuesday Knight a to šlo jen velmi ztěžka. Tato slečna byla možná dobrá zpěvačka, ale její toporný herecký projev a v mých očích až odpudivá (ne)přitažlivost mi dokázali pěkně znechutit první polovinu filmu. Harlin se sice snažil, co to šlo – úmrtí těch dvou dementů z předchozího dílu rozhodně stálo za pozornost, atmosféra rovněž nebyla k zahození, ale ta omáčka okolo a hlavně stupidnost některých dialogů mi doslova rvaly žíly. Naštěstí to měl poslední spratek z Elm Street brzy za sebou a já se konečně mohl začít věnovat nové postavě. Alice sice zpočátku u mě taky zrovna dvakrát nezabodovala, ale její finální proměna a souboj s Freddym v kostele – to už stálo za potlesk. Navíc i ona byla obklopená bandou tupých přátel – takže masa do mlýnku tu bylo dost a Freddy mohl opět řádit jako pominutý. No a Harlin to v určitých scénách skutečně uměl rozjet na plné obrátky. Atmosféra houstla, nechyběla ani slušná porce černého humoru a nakonec došlo i na několik slušných „gore“ scén. Křupání loktů a přeměna v brouka – hm to jsem si nechal líbit. Čtverka tak sice nezačala vůbec dobře, ale postupem času přišlo výrazné zlepšení a já byl nakonec docela spokojený. Na kvalitu prvního a potažmo i třetího dílu to však nemá. Zvláště když tu byla celá řada věcí, bez kterých bych se s neskonalou radostí obešel. Dost dlouho jsem zvažoval, jak budu nakonec hodnotit, ale s přivřeným okem se ještě protentokrát uchýlím k nadprůměrnému ohodnocení. Bylo tu přece jenom i dost věcí, které se mi líbily. Sice už to začíná pomalu skřípat, ale Freddy z toho ještě pro tentokrát dokázal šikovně vybruslit…70% ()

ARI50

Freddy si drží svoji notu a za to jsem velmi rád protože opět jeho sny dokážou být hodně přesvědčivě. ()

matestlust

Od tohoto dílu už Nightmare of Elm Street začíná klesat k průměru.První tři díly jsou nepřekonatelné,od The Dream master už to prostě není ono.Freddyho snové vraždy už postrádají tu správnou originalitu a zábavnost...Celková atmosféra už se už taky pomalu vytrácí.Pro mě po prvních třech dílech veliké zklamání.. ()

Bauer

Další díl Noční můry v Elm Street. Další nový režisér, ale bohužel kouzlo prvního dílu je pryč. Na to, že se jedná o čtvrtý díl, tak jde o dobré pokračování, ovšem nepřínáší nic nového. I když, některé vraždy, které spáchal Freddy Krueger byli hodně povedené. Třeba ta scéna s vodní postelí byla stylová a nebo ten jakoby žralok na pláži. Čtvrtý díl není určitě lepší než první a třetí díl. Každopádně je lepší, než druhý, jelikož to byl hnus! Od Rennyho Harlina bych čekal něco lepšího. Kdybych neviděl dřív Smrtonosnou past 2, kterou má na triku, tak bych tohle považoval za uspokojivé. Ale viděl jsem tohle teprve dneska poprvé, takže je to poněkud nudnější a málo děsivé. Co mi tedy lezlo úplně na nervy, tak bylo to bojové umění. Dvakrát za celých 93 minut dostával Freddy nakládačku. Nejdříve od kluka a potom (věřte tomu nebo ne) od holky. To byla fakt blbost. Průměrný horor, jenž nemůže ničím překvapit. ()

Lacike

Od štvrtého dielu sa vykašlali na rozvíjanie mytológie a tento diel je len bezduchou priamočiarou vykrádačkou jednotky v ktorej dominujú trikové scény úmrtí bez ladu a skladu. Zase tu Freddy po jednom zabíja teenagerov zo strednej, ktorým nikto neverí. Dokonca aj oživenie Freddyho je totálne WTF a jeho smrť je totálne nenápaditá. Holt, došli nápady, tak sa vsadilo na gore a hlášky. Našťastie na post režiséra obsadili mladého talentovaného Harlina, takže po trikovej stránke to je žrádlo a komu ide o bezduchý výplach, tak bude spokojný. Pre mňa sú najväčším sklamaním postavy. Ešte celkom fungujú tie dve z minulého dielu, ktoré hneď na začiatku zabijú. Nová predstaviteľka Kristen je ale katastrofa a prial som si, aby ju čo najskôr Freddy rozpáral. No a tie nové postavy sú úplne nezaujímavé. Novej hlavnej hrdinke príliš dlho trvá, kým sa vzchopí. Dovtedy je také strašne utiahnuté chúďatko. Snáď v ďalšom diely bude lepšia. Teda ak ju hneď nezabijú. Už si to nepamätám. Ostatní ma vôbec nezaujímali, takže o nejaké napätie tu nejde ani omylom. Toto je ako spomínali v dokumentoch, MTV Nočná mora v Elm Street. Cool a totálna zábava. Freddy celý film drží nad hladinou. Z trikových scén je najpôsobivejšie zabitie tej ženy, čo neustále posilňuje. Keď jej Freddy zlomí ruky, tak to je riadne drsný humus. Takže celkovo to je pozerateľný priemer, ale séria sa už príliš začína opakovať a potrebovalo by to nejaký nový nápad. 5/10. ()

5150

"Neměli jste mě zahrabávat, já ještě žiju." Freddy Krueger____Po letech jsem se k NOES 4 vrátil, ale bohužel kouzlo prvního zhlédnutí bylo definitivně pryč. Nicméně i tak stále zůstává mým nejmilejším dílem série, hlavně pro svoji zábavnost... Moje nej pasáž je ta úvodní "titulková", kdy malá holčička kreslí křídama na chodník a do toho hraje píseň "Nightmare"... Jinak doporučuju komentář od Mr.Apache. ()

Terva

Když na lidi se snášela mrákota přepadl mě strach a třásl jsem se. Všechny kosti se mi strachem chvěly JOB IV. 13-14. Když uložím se ke spaní, můj vládce snů mě ochrání. Když vrah v tvář si pohlédne...tak ho peklo popadne. ()

Seabeast

Snaha navázat na povedený třetí díl se cení a je zde několik málo momentů, které nelze zapomenout, ale i tak se jedná o ryze průměrný kousek ze série Noční můry v Elm Street. Oproti Freddyho pomstě sice čtyřka dopadla lépe, ale naneštěstí se mi občas dostavila nuda. Trikový mistři z Dream Quest Images odvedli opět špičkovou práci plnou krve, slizu a zmutovaných patvarů, ale kvůli pokulhávajícímu scénáři není Vládce snu taková bomba. I když se tu mihnou postavy z předchozího dílu, tak nové působí docela dost ploše, nezajímavě a ne tolik sympaticky. Freddyho výstřelky a řádění pokaždé tempo nakopnou, ale nemají sílu tento nesoudržný celek udržet pohromadě. Stejně jako u dvojky mám pocit, že tento díl vzniknul jen za účelem "natočení dalšího dílu" a svezení se na vlně popularity Noční můry v Elm Street. Žádné poctivě natočené hororové "pokoukáníčko od srdíčka" se nekoná. P.S. Po poctivém shlédnutí celé sedmidílné série mám jasno. Pokud chcete ušetřit čas a seznámit se s filmy o Freddym Kruegerovi, pusťe si první díl Noční můra v Elm Street a následně navazující třetí díl Noční můra v Elm Street 3: Bojovníci ze sna. Zbylé s klidem přeskočte, protože o nic vskutku nepřícházíte. Možná tak o drahocený čas a ukousané nehty z nudy. ()

corpsy

Na vysokej profesionálnej úrovni, so sympatickým obsadením a opäť triumfálnym Freddym. Intenzitu to má na dve ďalšie časti. ()

liquido26

První noční můra byla dokonalá, pokračování mě už moc neberou. Čtyřka není špatná, ale musím přiznat, že jsem se nudil a to docela dost ... hlavně ve druhé půlce. ()

sidzej

Harlin tomu teda dal. Natočil najlepšie pokračovanie nočnej mory. Akcia, čierny humor, dômyselné vraždy, znesitelné obsadenie a vizuálne vychytávky. Dokonca ani scenar nie je taký stupídny, a ústredná melódia série je skrátka nenahraditeľná. Najviac ma však pobavila "nurse Freddy". Jednotka je však stále number 1 ()

Andersis

Pravda je sice taková, že čím víc byla Noční můra slavnější tím menší sem z ní měl strach protože sem věděl, že šlo o show. ()

draggo

Není to tak dobré jako trojka, ale pořád v pohodě koukatelné a celkem i zábavné. Opět hezké prostředí snů, místy slušná atmosféra, ale smrti už nejsou tak vychytaný jako dřív (ale furt lepší než ty trapnosti ve dvojce). Freddyho hlášky jsou super, hlavní hrdinka celkem sympatická, finále ušlo. /viděno na DVD: 65% a 3*/ ()

fcreading

Can't sleep tonight 'cause i, gotta run, gotta hide. Nightmare, running from this nightmare, I turn around, but there's no one there And I'm running, running from this nightmare Running, running from this nightmare. Tuesday Knight, ktorá naspievala túto úvodnú pesničku, si aj zahrala rolu Kristen. Ďalšie pokračovanie slávnej Nočnej mory v Elm Street. Ešte viac v nadupanejšom štýle a viac krvavom. Freddy nemá s nikým zľutovanie. Asi najlepšia cast celej trilógie, jedna z mojich obľúbených, ktorú si vždy rád pustím 100 percent. ()

Zayl

Čtyřka drží laťku kvality stejně vysoko jako předchozí díl. Sice i v tomto díle je horor podřízen akci, ale to hravě kompenzují Freddyho hlášky a líbivá zabití. Ostatně Freddy si tu ukrojil pořádný krajíc prostoru a je to jen dobře. ()

mysiak

Celkom fajný Freddy, docela drsný, vtipný a hlavne vydarený..dobre spracovaný diel, na ktorom ešte bol vidieť talent Renneho Harlina, herci sú síce len bábkami pre opäť geniálneho Roberta Englunda ale to vôbec nevadí...tento diel je rozhodne vydarenou vecou ()

Vyrida

Mohla to být zdárně ukončená trilogie, ale někomu to prostě bylo málo a tak ošklivák Krueger vstává z hrobu už počtvrté. Sice se mi líbí, že film navazuje na scénář z třetího a podle mě zároveň nejlepšího dílu, ale to je tak asi vše co stojí za zmínku. O nějaké atmosféře už nemůže být ani řeč, protože Freddy hrůzu dávno nenahání a spíše se chová jako pako. Jediná scéna, která snad stojí za pozornost je ta na benchi a když už za nic, tak za tu si jednu hvězdičku navrch toto pokračování navíc zaslouží. Jinak to však zůstává jednoznačné zklamání a když kouknu na to, že ani po tomhle paskvilu tato filmová série neskončila, tak se mi chce brečet. ()