Do malého městečka El Dorado přijíždí pistolník Cole Thornton (John Wayne). Ten dostal nabídku práce pro místního bohatého rančera Barta Jasona. Jenže Colea přímo v městečku varuje před přijetím této práce jeho starý přítel, místní šerif J. P. Harrah (Robert Mitchum). Bart Jason je zákeřný zbohatlík, který má zájem získat zdroje vody patřící už několik generaci místních rančerů, MacDonaldovým. Po této informaci Cole Jasonovu nabídku odmítá. Při zpáteční cestě do městečka však dojde k nehodě. Mladík, Luke MacDonald, který hlídá přístupové cesty okolo MacDonaldovy farmy, usne na stráži a Coleův příjezd ho vyleká. Rozespalý Luke na Colea vystřelí. Stojí ho to život. Colea Lukeova smrt mrzí, proto jeho mrtvolu i s vysvětlením přiveze na farmu MacDonaldových. Podrobnosti nehody, které Cole vysvětlí Lukovu otci, starému MacDonaldovi, jsou tak přesvědčivé, že MacDonaldové Colea nechají jít. Jediný, kdo se s vysvětlením Lukovy smrti nesmířil, je Josephine (Joey) MacDonaldová, sestra mrtvého. Ta si proto na Colea počíhá v divočině a postřelí ho. Cole je sice zraněný, nicméně by Joey mohl bez jakýchkoliv problémů zabít. Cole to ale neudělá a posílá dívku k otci domů. Po nezbytném ošetření rány odjíždí z městečka. O několik týdnů později se Cole v malém baru kdesi na západě setkává s pistolníkem Nelsem McLeodem. Ten mu také nabízí práci. Opět se jedná o práci pro Barta Jasona. Cole práci sice odmítne, ale dozví se, že se Jason opět rozhodl získat přístup k vodě. Dřív se bál šerifa J. P. Harraha, teď ale šerif propadl alkoholismu, a tak Jason opět shání pistolníky pro svou malou válku proti MacDonaldovým. Cole se ihned rozhodne jet MacDonaldovým na pomoc. Je mu jasné, že jeho přítel-šerif má co dělat sám se sebou. Ke Colemu se přidává mladík, který si nechává podle svého původu říkat Mississippi. Cole mu totiž pomohl s McLeodovou bandou. Ve městečku Cole zjišťuje, že jeho přítel-šerif je už několik týdnů v lihu. O bezpečnost ve městě se stará jeho pomocník Bull. Cole s Bullem a Mississippim rázně udělají šerifově pití utrum. Mississippi umíchá jakýsi dryák, který nalijí opilému Harrahovi do hrdla. To velmi rychle postaví pijana na nohy. Šerif, který má úděsnou kocovinu, zjistí, že se mu směje celé městečko. Nikdo nemá pro jeho pijáckou epizodu kvůli záletné ženě pochopení. Co je však horší, ze šerifa nemají respekt ani McLeodovi muži, kteří se ve městě setkávají se svým povedeným zaměstnavatelem, Jasonem. Ve chvíli, kdy tito pistolníci zaútočí na šerifa a jeho pomocníky, Bulla, Colea a Mississippiho, se zlou se potážou. Léčka, kterou McLeodovi lidé na šerifa a jeho doprovod připravili, skončí smrtí tří pistolníků a zatčením Barta Jasona. Teď je ale jasné, že McLeodovi lidé určitě přijdou zachránit svého zaměstnavatele před jeho vydáním státnímu zástupci... (TV Prima)

jilda

Pro mě je John Wayne těžko skousnutelný, prostě frajeří až moc a chová se ke všem až moc přezíravě a otcovsky. Nejlepší výkon podal James Caan, ale i to mi nenahradí dobrý scénář. ()

arcticsky

Klasický western s typickými hláškami jednou za čas s nadšením zmáknu...moc hezký zážitek i zásluhou hereckých výkonů. ()

Atheas

Co se o tom dá říci, než, že je to jistota, která nezklame. Jednoduchý příběh, jehož sílou je kvalita réžie a skvělé charaktery všech hlavních představitelů. Western na diváka působi klidně, uvolněně, lehce. ()

reich

Je až s podivem, jak trilogie režiséra Howarda Hawkse baví diváka a pro mě byl tento film příjemným překvapením. Obecně totiž platí, že v rámci "trilogie" platí, že druhý film bývá o dost slabší, než první nebo poslední film. Tady to neplatí. Zatímco Rio Bravo má poněkud slabší děj a vleklý začátek, tak tady je tomu naopak. Film táhne od začátku až do konce. Opět je zde famózní John Wayne (Cole Thornton), který si pro sebe uloupí veškerou pozornost. Naproti tomu, mu herecky zdatně sekunduje někdy až komický Robert Mitchum jako šerif J. P. Harrah. Celou hereckou trojici uzavírá James Caan jako Mississippi. Hlavní ženskou hrdinku zde ztvárňuje nádherná a poněkud svéhlavá Michele Careye, která bohužel ve filmu nedostala moc prostoru. 85% ()

Meechee

Na prvni pohled by se mohlo zdat, že si z nas Howard Hawks remakem sveho vlastniho filmu udělal tak trochu srandu, nicmeně namět osamoceneho pistolníka bojujícího proti přesile banditů pouze s "pomocí" alkoholika a zelenáče (popřípadě mrzáka nebo starce) se mu asi natolik ve filmu Rio Bravo zalíbil, že si ho natočil o sedm let později prostě ještě jednou. Já tedy musím říct, že rozhodně udělal dobře. John Wayne, Robert Mitchum a James Caan je krasna kombinace, která mě napoprvé uchvátila - tento film mám od malička rád a proto mu s radostí dávám 5 hvězdiček. ()

sadlokan

Tak po tomhle majstrštiku sem kdysi přišel,a že po dlouhý době,na chuť filmům s J.Waynem.Tak řekne mi už,sakra,někdo,kdo je ten chlap? ()

strikeman

John Wayne nepatří zrovna mezi mé oblíbence a mnoho westernů s ním řadím spíše do průměru, ale s El Doradem je to jiné, jedná se o velmi příjemný snímek. Líbil se mi vkusně dávkovaný humor, potěšilo mne obsazení mladého Jamese Caana, pobavila mne "profesionální čest" nájemných pistolníků. Co mi chybělo, byl aspoň jeden ortodoxní pistolnický (rozuměj muž s koltem proti muži s koltem) souboj, když už se tady vyskytovalo tolik mistrů onoho řemesla a možná bylo možno vytěžit více z jiskření mezi Mississippim a slečnou McDonaldsonovou. Jinak vše OK a 80% si tenhle kousek s přehledem zaslouží... ()

Evander

Příjemný, milý, oldschoolový western pro dobrou náladu. Nebo možná spíše dobrodružná komedie z westernového prostředí. 78% ()

gombarix

Řekl bych, že tady hustokrutopřísný šerif Wayne předvedl maximum míry, do jaké si sám ze sebe umí udělat srandu. Nepokrytě papundeklově studiové, a nečekaně zábavné. ()

Rathalos

El Dorado je klasicky stary dobry western,ktory uz v dnesnej dobe takmer vyhynul s legendarnym Johnom Wayneom,co je samozrejme skoda,chvalabohu,ze si tieto klenoty mozme pozriet v telke,aj ked uz preslo kopec casu odvtedy,ked sa tocili taketo skvosty...:-) ()

bif

Netradiční western s fantastickým záporákem a mladým Jamesem Caanem. El Dorado je vážně příjemný snímek, který vás mnohokrát rozesměje a bude bavit celé dvě hodiny. ()

Macias

Vím, že mě tu hodně lidí odsoudí, ale pro mě je to nejlepší western všech dob. Opravdu ho mám moc rád. Caan je boží a Mitchum s Waynem glosujou. Moc dobrej film. Jen možná finále mohlo bejt lepší... ()

FeroFabus

...přes hory půlnoční přešel jsem, noc byla ještě mladá, dál směle dál, kdo chce do El Dorada... Tenhle film prostě miluju, někdy okolo roku 1990 jsem si pořídil na VHS(později pochopitekně i na DVD) a při jeho sledování jsem si uvědomil, že jsem ho už kdysi jako kluk viděl v kině a od té doby jsem ho už viděl nevímkolikrát. John Wayne ve vrcholné formě, stejně skvělý Robert Mitchum a James Caan, který touto rolí odstartoval svoji hvězdnou kariéru. Navíc naprosto perfektní český dabing, zvlášť Michal Pavlata. Zpočátku jsem si teno film pletl s jiným Hawksovým filmem Rio Bravo. Dnes tato volná trilogie( Rio Bravo, El Dorado, Rio Lobo) patří společně s Leonovou dolarou trilogií mezi moje nejoblíbenější filmy. ()

Kurt_Teplice

Nejlepší western, co jsem kdy viděl. Sedm statečných, Tenkrát na západě, Clint Eastwood... Všechno paráda, ale tohle je moje největší srdcovka! ()