John Wayne jako mstitel hledající zrádce v řadách armády... Železnice nikdy nebyla zcela jistým dopravním prostředkem, pokud šlo o přepravu peněz. V době války Severu proti Jihu se plukovník Cord McNally vydává po stopě zlodějů, kteří při vlakové loupeži zabili také jeho přítele. Mnohem více ale touží dopadnout tajemného muže, který výhodně prodává nepřátelům informace o transportu peněz a každém pohybu vojsk. Stopy vedou Corda McNallyho až na území Ria Loba, kde zákon je v rukou "nikoho" a farmáři i lidé z městečka jsou vystaveni neustálému strachu... Western natočil režisér Howard Hawks (podepsaný pod mistrovskými díly Zjizvená tvář, Herna na Zlatém pobřeží, Leopardí žena, Červená řeka a Rio Bravo). Vždy kladl neobyčejný důraz na výběr herců a jejich vedení před kamerou. Není proto náhodné, že pro roli Corda McNallyho si zvolil legendu amerického filmu herce Johna Waynea, s nímž již dříve spolupracoval. John Wayne hrál ve více než 142 snímcích. Jeho největší úspěchy jsou spjaté především s žánrem westernu (Přepadení, Muž, který zabil Liberty Valance, Nosila žlutou stužku, Červená řeka a Rio Bravo). (Česká televize)

Gortyna

Jemný humor, (čaro)krásné herečky, padouši tak padoušští, že i mně byli odporní, co více si od westernu přát? Místy - jistě úmyslně - film hraničil s groteskou. Např. postava onoho hlavního zlosyna s knírkem neměla chybu. Konec konců i situace, kdy si Cord jako trofej odnáší jakousi krasavici, která se nabídne prvnímu chlapovi, co u ní otevře dveře, nemá chybu. ()

Stanmi

Plukovník Cord McNally (John Wayne) hledá dva zrádné vojáky Unie, kteří za občanské války prodávali cenné informace Jižanům. Stopy jej dovedou až do městečka Rio Lobo… Slavný hollywoodský režisér Howard Hawks a néměně slavný herec John Wayne spolu naposledy natočili westernový film, který se sice nezařadil mezi ty nejlepší kousky z filmografie obou zmíněných pánů, přesto je to docela slušná podívaná. Příběhově je snímek žánrová klasika, která v zásadě není nijak překvapivá (snad jen úvodem, který se odehrává za Občanské války), máme tu partu hodných hochů, kteří chtějí zatočit s těmi zlými (ti si to pochopitelně nechtějí nechat líbit), ale vcelku to funguje. Hereckému obsazení pochopitelně kraluje John Wayne, který sice už není žádný mladík, ale svou roli drsného, ale férového kovboje (nebo spíš vojáka) zvládá na jedničku, ostatní z hereckého osazenstva podávají víceméně standardní výkony, mužskou část publika však určitě potěší pohled na trio krásných hereček Jennifer O´Neill, Susanu Dosamantes a Sherry Lansing (a pokud ženám nestačí John, tak je tady ještě mexický krasavec Jorge Rivero). Snímek, jako každý správný western, nabízí nějaké to napětí a akci, ale také pořádnou porci humoru, což je poměrně vítané zpestření. Rio Lobo je tak solidním westernem, který sice do svého žánru nepřináší nic moc nového, ale na druhou stranu jeho zhlednutí bylo pro mě osobně dobře stráveným časem, takže film splnil svůj účel. ()

pollstro

Pomyslný třetí a zároveň poslední film nejen kvazi-trilogie, nýbrž i poslední film tvůrčí kariéry Hawkse, který opakovaně vypráví příběh o šerifovi, jenž brání město před útočnými psanci, nesoucí se tak v naprosto podobném stylu jako předchozí Rio Bravo a El Dorado. Viditelná únava každého záběru a kontinuity vyprávění je pouhým symbolem rutiny a relativně nedostatečného zapojení Hawkse do kompletního natáčení, kterému tak chybí formální jednoduchost a patřičná energie, která je v jeho předchozích westernech přece jenom více znatelná. Patřičný důkaz nejen tvůrčího, ale taktéž i hereckého vyčerpání, které je jednoduše mimo kontakt s realitou. ()

Gig

Poslední film Howarda Hawkse s Johnym Waynem. Opět tu máme onu šablonu, kterou tak pan režisér s Johnym uměl: partička okolo šerifa. Tentokrát to začne trochu netradičně a to bálkou Severu a Jihu. Ale to jen chvilku a zase ono městečko, šerif, ona partička a hledání vraha. Jednoho u jižanů a pozdějšího parťáka šerifa Uklidňujícího, tedy Johna Wayna, si zahrál syn býbalého parťáka z El Sorada, Robera Mitchuma. Opět všechno šlape jak má. Zase tu máme nějakého "exota", jako jsme dřív u filmu Hawkse měli Šlupku a Trumpetu, teď tu máme "šíleného dědka"  Jacka Elama. ()

brasek

Dostatok napätia, prestrelky a časť námetu z Rio Grande. Kvalitný western ako za mladých čias Wayna a k nemu ešte pekne paranoický Jack Elam. ()

zigy

Hawks potřetí ve stejném mustru, ale to pravé "El Dorado" je jen jedno.....nechybí tedy Wayne jako hlavní frajer, který pořád na něco remcá (ale bohužel už Plachý a ne nepřekonatelný Brabec), excentrický stařík a nezkušený mladík. Plusem oproti minulosti jsou krásné děvy, z nichž Jennifer O´Neill je skvostná. Humoru by mohlo být více a když už, tak to mohlo být sakra vtipnější ("tak já jsem uklidňující..."). Nicméně pro nostalgiky jako já a příznivce eldoradích westernů je to jasná bodová čtyřka. ()

p.a.douch

Filmy s Johnem Waynem mě začaly bavit až v pozdějším věku. A Rio Lobo je jedno z Waynových pozdějších klasických děl. Howard Hawks byl režisér mnoha klasických westernů a dobře věděl co dělá. Scénář je svižný a je z něj patrný rukopis Leight Brackettové (alias "Kálovny vesmírné opery"). Casting výborný a všichni zúčastnění podali velmi dobré výkony. Velmi mě překvapil mladý Mitchum a Mike Henry. ()

PTuranyi

Klasický western so štandardným príbehom obohatený o vojnovú zložku. McNally nie je síce pištoľník ani farmár ale bývalý vojak s pár svojimi bývalými "kolegami" sa postaví bande zlodejov, ktorý pod vedením tiež bývalého vojaka a zradcu okrádajú miestnych farmárov o pôdu. Použijú na to únos vodcu bandy Ketchama. Samozrejme všetko spôsobí krásna žena v problémoch. Z dnešného pohľadu tomu chýba šťava a John Wayne je už stará páka, ktorá sa novým kúskom nenaučí. Jorge Rivero ako kapitán Pierre Cordona sa snaží tomu dodať trocha viac života ale sám na to nestačí. 70% ()

Eisenmann

Příběh z pozadí americké občanské války a jejích důsledků v lokálních parametrech. Roli zkušenného velitele a příslušníka severních armád skvěle zvládnul John Wayne přesto, že při natáčení filmu už nebyl zrovna nejmladší a že jeho tvář už v tu dobu nesla citelné známky únavy. Tenhle film patří k westernům, které jsou trochu jiné než ostatní, i když se tu vyskytují také klasické prvky jako například vlaková loupež atd.. Důležitý je ale fakt, že film dokáže být prakticky po celou svou délku akční a sledovatelný. U mě si vysloužil 80%. ()

Bogrant

Z trojice Hawksových legendárnych westernov je práve tento posledný najslabší, najmenej známy, no stále vysoko kvalitný. Nemá však už taký šarm ako tie predtým, čo bude spôsobené tým, že všetci starneme, dokonca aj John Wayne, ktorý to svojou charizmou vytiahol, no už nemal pri sebe rovnako zdatného kolegu. ()

JARDAHONDA

Klasický western z období občanské války je výsledkem dlouholeté spolupráce mezi jeho hlavním protagonistou Johnem Waynem a režisérem Howardem Hawksem,,**** ()

PORTER44

Dobře natočený western,skvělé prostředí divokého západu,nechybí dobré přestřelky a skvělé herecké výkony i když byl J.Wayne trochu přitěle zvládal to dobře.Ve filmu nechybí ani dobré a vtipné hlášky které obstaral J.Elam. ()

Trucker

Začátek je parádní (promakaná vlaková loupež, apod.), ale ve chvíli, kdy se v záběru objeví leták o tom, že válka skončila, začne být film totálně o ničem a je to jako kdyby člověk koukal na Černé ovce nebo každodenní zprávy o tom, že developer připravuje lidi o majetek, aby ho sám pro sebe zhodnotil. ()

milos.bradik

Průměrný western s Johnem Waynem. Kdo čeká něco mimořádného, ten se nedočká, ale kdo chce pouze průměrný western, ten bude jistě spokojen. ()