Krásná dcera zchudlého kupce Julie se dobrovolně vydá do zakletého zámku uprostřed hlubokých lesů, aby zachránila svého otce. Zde prožije hrůzný i nečekaně láskyplný vztah s tajemným monstrem… (Magic Box)

MrOgilwy

Jako když listujete na půdě starými knihami. Obrazy a hudba umocňují ponurost, jako dítě jsem se bál. Teď si to užívám víc a víc, uvidím, až se budu dívat se svými dětmi. Netvor vzhledem, smutný v srdci. ()

vhorky

Naprosto excelentní ztvárnění pohádky s úchvatným uměleckým podáním, se skvělým hereckým obsazením. Pro pana Harapese je to dle mého názoru životní filmová role, které se zhostil na výbornou. Celý film podtrhuje nádherná hudba Petra Hapky. Tato pohádka je dle mého názoru neprávem opomíjená, ale já bych ji zařadil mezi TOP 10 Československých pohádek. Myslím, že i předabování hlavních herců Taťánou Medveckou a Jiřím Zahajským bylo nakonec šťastnou volbou. ()

imagina

Pokud se chcete krásně a smysluplně děsit, vřele doporučuji. Jestliže jste to už omylem absolvovali coby děti v domnění, že se jedná o pohádku, zapomeňte na předchozí negativní dojmy a zkuste to odznova. ()

janejudyjune

Výborně udělaný film, netypický pro naši zem, ale něco tomu chybí - možná to chce větší citovost. Čekala jsem od toho víc. Tahle pohádka je zrovna moje oblíbená. ()

angroment

Skvělý film. Mám jenom pár slov ke konci. Osobně si nemyslím, že by se jednalo o happy ending. Právě naopak. Když se Julie skloní k netvorovi, pláče už jen nad jeho mrtvolou. To, že každá žena má moc učinit krásným toho, koho miluje, nemusí nutně znamenat, že má také kouzelnou moc přivádět k životu mrtvé. Dá se to chápat tak, že když se žena zamiluje, je schopna vidět muže naprosto jinou optikou. Když se netvor před jejíma očima promění, zoufalá Julie ještě sebe samotnou přesvědčuje o tom, že se to doopravdy děje. Následně vstává a její pohled sleduje cosi nad ní. Může vstávat k netvorovi, který se mezitím už nejspíš postavil na nohy. To ovšem nevidíme. Také může vstávat hypnotizovaná nějakou svojí vizí. Kýčovitý a příliš náhlý závěr, kdy netvor nese ve zpomaleném záběru Julii nádherným palácem (co je to mimochodem za místo?), působí spíše působí jako snová fantazie mladé dívky, než jako realita. Pro mě osobně není Panna a netvor film o magické moci lásky, ale o tom jak se díky ní stáváme zranitelní a jak dokáže ublížit. ()

DavidAAAA

Dost hororová věc, která mi dlouho unikala. Temná pohádka, u který jsem ani nedutal. Bez složitých efektů natočené vyprávění o kráse a ošklivosti, o lásce a upřímnosti. Báječná atmosféra, nádherná hudba. ()

Digi_cz

Co říct... Ta to pohádka se mi vypálila poměrně hluboko a jako jedna z mála byla prosetá přes velmi jemné síto a patří k nezapomenutelným... a to stačí! ()

Sadova302b50

Nejlepší zpracování téhle původem francouzské pohádky, a to úplně jiným způsobem, než jakému byla tehdejší divácká obec uvyklá. Už to skoro není pohádka, ale nádherná strašidelná fantazie s vynikající výtvarnou stránkou a úžasnou hudbou Petra Hapky. Tady se mohou všichni režiséři, kteří si chtějí, či už si namočili prsty v hororovém snímku pro děti, jedině učit. ()

MagyG

Že strašidelná rozprávka... Tak tu platí asi len ten prívlastok. Verte či nie, keď som bol na to ako malé dieťa v kine, pri scéne s horiacimi záclonami a netvorom som z kina so strachom zutekal a ešte dlllho sa v noci bál každého tieňa. A to je ten najsilnejší dojem z Panny a netvora dodnes. Je to čistokrvný horror a mnohí dnešní režiséri tých kvázi-hororových zvratkov by mali povinne mať tento skvost ako učebný materiál. ()

eva1984

Horor,ale měla jsem tu pohádku ráda jako dítě a mám pořád.je to ten typ pohádky na kterou nezapomenete a bude se vám o ní zdát.Škoda,že se dneska něco takového už netočí... ()

benden

Oproti Krásce a zvíře s Janou Šulcovou, která zahrála Krásku jedinečným způsobem, dost bída. Studénková toporná a nepřesvědčivá v roli panny a bohužel ani krásou nepředčila Šulcovou. Tento film bych hodnotil ještě míň než na ***, 1 dávám jen pro pana Vosku, který kupce zahrál stejně dobře jako Bedřich Prokoš v černobílé inscenaci z roku 1971a druhou pro Juraje, kterého mám rád. Třetí nevím proč. Těm, kteří tady dali 5 * doporučuji pustit si inscenaci z roku 1971 s Janou Šulcovou a vzápětí pak tento film. Garantuji, že změní hodnocení. Já původně jsem tomuto filmu také přisoudil * víc, ale pak jsem na youtube shlédl černobílý film a musel jsem své hodnocení změnit.Šulcová je v této roli nepřekonatelná nejen svým půvabem, ale i herectvím. ()

RozaF

Žádná jiná adaptace Krásky a zvířete není tak kouzelná, napínavá, děsivá a krásná jako tato, a to včetně zahraniční produkce. Tento film je prostě vyjímečný. Originální maska netvora dokáže vyděsit, krása Julie dokáže uchvátit a hudba Petra Hapky je prostě nádherná. A samozřejmě klobouk dolů před mistrem Jurajem Herzem, který dokáže u svých filmů vytvořit neskutečnou atmosféru. ()

Kaylar

Opravdu jsem nikdy nepochopila (a asi ani nikdy nepochopím), z jakého důvodu tento horor televize uvádí v denních hodinách a bez jakéhokoli upozornění ohledně jeho sledování dětmi. Film začíná zabitím prasete na zabíjačce. Následuje skutečně děsivá cesta obchodníka a jeho skupiny, kteří se vracejí domů ponurým lesem - zde dochází k setkání s netvorem, který si však vyžádá od otce tří dcer vskutku velkou oběť... Ve filmu mnoho pohádkových motivů není, což mu však nijak neubírá na kvalitách - vzpomeňme jen vizuální stránku zchátralého polorozpadlého sídla netvora, kterým se prohání vítr a chlad nebo nezapomenutelný hudební motiv. Celkově film vyzařuje spoustu beznaděje (když se netvor pod vlivem dívky mění i po fyzické stránce, což mu způsobuje komplikace v dosavadním způsobu života; zobrazení falešnosti a povrchnosti druhých dvou dcer obchodníka a jejich zištných ženichů) a jen málo naděje... a právě svou ponurostí je tak moc působivý. ()

stuj

Správná atmosféra, psychologická záležitost. Jde vidět, že se ve filmu nemusí hodně mluvit a přesto jde vidět, co postavám běží hlavou. Škoda, že takový druh pohádek není standardem. Stokrát lepší než uječenej čertík "já jsem malej, ale šikovnej". ()

Korra

Marná sláva, po nelidském dravčím netvoru už člověku budou připadat ti ostatní se lví hřívou k pousmání... Tísnivá atmoféra, půvabné lokace a Harapes je okouzlující i v tom peří... A nepřiznaná inspirace Fantoma opery, minimálně co se interiérů týká. ()

Akinaz

Další skvělý film Juraje Herze... Ponurý, kladoucí důraz na atmosféru, místy strašidelný. Dokonalá adaptace Krásky a zvířete, kdy zvíře je opravdu děsivé a zámek není vůbec přívětivý. Hudba, která film provází je mou vůbec nejoblíbenější skladbou Petra Hapky. Prostě kombinace Herz+Hapka = nezapomenutelný filmový zážitek. 5* ()

clubland

Strasna nuda, otrasne sceny a zabery, chabe herecke vykony. Studenkova absolutne mdla a nevyrazna. Herz mal radsej vystudovat za rabina, nie rezirovat filmy. ()

Juraj Herz 1934 - 2018

Juraj Herz 1934 - 2018