Zabiják & bodyguard

• Česko Zabijákův osobní strážce (více)

Nejlepší bodyguard na světě dostane nového klienta, nájemného vraha, který musí svědčit u Mezinárodního soudního dvora. Aby se včas dostavili k soudnímu řízení, musí oba zapomenout na to, že jsou tak trochu jiní a že si možná až příliš lezou na nervy. (Vertical Entertainment)

Othello

Už si ani nepamatuju, kdy jsem si takhle užil čtyři hvězdy. Sice ten buddy element tam kdovíjak nefunguje, protože Reynolds na Jacksona, který si zde očividně mohl dělat co chtěl, nedohlédne ani z jeřábu a navíc to má příšerný výběr a užití hudby, nicméně kde to dominuje, tak to je pole bezelstné akce, které je ve filmu dostatek a skvěle se na ní dívá. On totiž problém většiny akčních komedií je v tom, že má spíše režiséry kované v komediálním žánru než akčním a musí pracovat s herci, se kterými je sice sranda, ale donutit je nakopnout otřískanýho stodvacetikilovýho kaskadéra, tak aby to nebudilo shovívavost, prostě většinou nejde. Hughes je naštěstí především akční režisér, který má s výbušnou choreografií zkušenosti a proto se můžu těšit z toho, jak veškeré peckovačky, honičky a přestřelky se odehrávají v plných, živých ulicích za denního světla a navíc jsou víceplánové. Bravurní eskalací je potom pronásledování v Amsterdamu, kde se nahání pět elementů (gauneři, policie, interpol, bodyguard a zabiják) za pomocí lodí, motorek, aut, samopalů i bazuk a to nikoli postupně, ale všechno najednou. Ulice jsou členité, plné uskakujících civilistů, aut, venkovních restaurací a mostků a vše je zde maximálně využito v prvotřídní choreografii. A na konci filmu, snad jakoby z povinnosti, ještě spadne tak nějak mimochodem na barák helikoptéra, aby se jako neřeklo. Hughes dokázal výborně přetavit každý dolar z 30 milionového rozpočtu a ačkoli nemá pořád v ruce novou Lethal Weapon, na jeden z nejzábavnějších filmů 2017 to stačí. ()

ARI50

Tahle dvojka se povedla humor, akce vůbec nechyběli a já se náramně bavil celou dobu. Salma vypadala dobře ale nic to nemění na tom že............... ()

Necrotongue

Nemohl jsem hodnotit jinak, pět hvězdiček si ode mě film rozhodně zasloužil. Ústřední dvojice se dokonale povedla, zvlášť mě potěšila role Samuela L. Jacksona, kterého jsem v poslední době viděl hrát jen stupidní postavy v povětšinou stupidních filmech. Tentokrát se vše podařilo, akce se mi líbila velice velmi, hlášky létaly podobně rychle jako projektily, nechyběla slušná dávka černého humoru a došlo i na romantické chvíle v honduraském baru. Naprostá spokojenost. ()

luka4615

Začátek filmu sice plnému hodnocení vážně nenapovídal, avšak poté se přede mnou rozestřela skvěle vypointovaná "buddy" komedie, jejíž gagy a brilantně nasnímané akční sekvence dozajista vstoupí do učebnic filmové historie. Lví podíl na tomto úspěchu, vyjma režiséra Patricka Hughese, má i hlavní duo v podání Ryana Reynoldse a Samuela L. Jacksona, mezi nimži je chemie na téměř neuvěřitelné úrovni, pročež všechny vtípky a "špičkování" se přináší kýžený efekt na Vaší bránici. A jak už jsem nastínil v úvodu mého komentáře, akce je po broušených vtipných interakcích výkladní skříní celého filmu. Jistě, občas je zde na první pohled zřejmé, že byla vytvořena pomocí digitálních triků, nicméně tváří v tvář skvělému nasnímání, které vtahuje do děje neskutečným způsobem, to filmu The Hitman's Bodyguard rádi odpustíte a budete si užívat vysokooktanovou komediálně-akční jízdu, k níž se já osobně budu rád vracet. A to nejen díky skvělému příběhovému spádu, díky němuž Vám snímek uteče až příliš rychle, ale hlavně díky Samuelu L. Jacksonovi, který je pořád neskutečný sympaťák a také díky Ryanu Reynoldsovi, který zde dokazuje, že utáhne celý film i bez ikonické masky Deadpoola. Skvělá práce! „This guy single-handedly ruined the word motherfucker!“ ()

matestlust

Po dlouhé době vylezla z USA produkce opravdu ultimátně zábavná akční komedie, kde černý humor střídá skvělou akci a kde se prakticky ani minutu nenudíte a proto si zde zaslouží plné hodnocení. ()

Morholt

Jo, takhle má vypadat akční komedie. Jackson tu krosí jednoho Voloďu za druhým a do toho hláškuje jako o život, zatímco Reynolds tu spíše plní roli zdatného sekundanta, na nějž dopadl lehký stín Deadpoola (myšleno pozitivně). Ženskou část obstarává šmrncovní Elektra a hlavně trestuhodně nevyužitá nadávající Salma. Akce je luxusní. Autohoničky, motohoničky, loďohoničky, rvačky, střílečky, výbuchy, překvapivě slušná dávka krve a dá se zahlédnout i otevřená zlomenina. Hughes zase o něco povyrostl a jsem hodně zvědav, s čím přijde příště. 90% ()

ScarPoul

Hudba, akčné scény a ústredné duo robia z tohto filmu pozerateľný kúsok. Ale v rámci buddy filmov neprináša film nič nové. Vsádza to pri niektorých miestach na očividný digitál a tých niekoľko perfektných scén ( kuchyňa + železiarstvo) to nevytiahne z pod priemeru. Niekoľko hlášok je tu trefných, ale žiadna nemá na to stať sa vyslovene kultovou. Úprimne som trochu sklamaný. Čakal som vďaka hodnoteniam väčšiu rezbu. Takto je to pozerateľná jednohubka s perfektným Jacksonom kradnúcim si skoro každú scénu pre seba. Ale, že by som si to chcel pozrieť druhý krát sa nedá povedať. Gary Oldman ako zloduch absolútne nevýrazný. ()

Lacike

Vsetci sa tu idu posrať z toho aky je to oldschool akcniak s R-kovym ratingom. Ano, je to krvave a casto sa tam fuckuje. A to je tak vsetko. Skutocne drsne alebo napinave to nie je ani na chvilu. Cely cas to je pohodicka a postavy sa ani raz nedostanu do takych uzkych, ze by ste si nevedeli predstavit ako sa z toho dostanu. Je to ten sucasny styl typu Die Hard 5 alebo F&F7, ked postavy bez rozmyslu niekam skocia a absolutne neriesia, ci ich pad nezabije. A ked dopadnu, tak sa este zasmeju aka to bola sranda. A slovny humor? Teenagersky prizemny jak v Deadpoolovi. Nonstop sa tam keca v snahe, ze aspon nieco z toho bude vtipne, ale ja som ziadnu hlasku nepostrehol. Od polovici mi vseky tie kecy pripadali tak otravne, ze som ich pretacal. Jak Reynolds, tak Jackson tam neustale v nevhodnu chvilu riesia nejake svoje problemy, ktore ma vôbec nezaujimali, kedze ma vôbec nezaujali ani postavy. Reynolds hra furt to iste a uz ma to nebavi. Jackson je za svojho klasickeho badass motherfuckera a prvykrat som mu tu polohu uplne neveril. Stale je sice stokrat drsnejsi ako Reynolds, ale uz na nom vidno jeho vysoky vek. Asi to bude aj tym, ze v akcii musi casto robit sialene kusky, ktore by nezvladol ani ked bol mladsi a teraz duplom, takze v akcnych scenach sa casto strieda zaber na stareho pomaleho Jacksona so zaberom zo zadu na mrstneho mladeho chudsieho kaskadera. Asi to odkukal od Seagala. A akcia? Ta je jedinym svelym bodom celeho filmu. Nie je jej tu sice az tak vela, aby to dostalo film do nadpriemeru, ale potesi mnozstvom pôsobivych kaskaderskych kuskov. Vrcholom je zabavna bitka akoze na jeden zaber, ktora ako jedna z mala je aj vtipna. Minusom akcnych scen su odporne digitalne vybuchy a vsadepritomne digitalne vrtulniky bez ktorych to dnes uz asi nejde. Vôbec som nespomenul zapletku. Zhruba nieco v tom zmysle, ze Deadpool chrani Nicka Furyho pri ceste z bodu A do bodu B pred zakernym komisarom Gordonom. Z ostatnych hercov spomeniem len, ze Oldmanovi stale idu zaporaci, Joaquim de Almeidovi by kladasa uveril len blazon a Salma Hayek je stale kurevsky sexy aj napriek tomu, ze jej sceny su najtrapnejsie a najbytocnejsie na celom filme. Vysledkom je pseudo oldschool, ktory ma stylom blizsie k sucasnym imbecilnym komixom bez poriadnej zapletky. 4/10. edit: pustil som si to druhýkrát a bavilo ma to o trochu viac. Hlavne akcia je solídna. Síce ju zbytočne kazia otrasné CGI výbuchy, ale všetky tie naháňačky sú cool a bitky pôsobia kontaktne. Mimo akcie ma to ale stále príliš nebavilo. Len sem tam som sa pousmial, ale väčšinou som mal chuť dejovú vatu pretáčať. Takže celkovo to je taký znesiteľný priemer, ktorý uspokojí divákov hlavne v súčasnom suchu na oldschool akčniaky. V 90tkách by za tým ani pes neštekol. 5/10. ()

BoPo

Rutine a kvalitne natočený film, ktorý v rámci žánru akčná komédia splnil svoj účel. Teda až na tú komédiu. Tým, že postavy nie sú sympatické a navzájom neladia, tak tie pokusy o humor pôsobia neúprimne, alebo lepšie povedané nasilu našrubované do výstrelov. V rámci zápletky zabijáci a bodyguard, ktorá je hodená do nevážna, musím odporučiť komédiu Neřízená střela. Skvelá Emily Blunt Vám tam nasype priehršť momentov, vedľa ktorých Zabiják & bodyguard začne smrdieť odpadom. ()

GeusX

V první řadě jsem čekal něco zcela jiného: akční parodii na film Osobní strážce (The Bodyguard, 1992), který je plakátem parodován. To je však chba lávky, s oním filmem nemá zhola nic podobného. "Zabiják & bodyguard" mne příjemně překvapil zdařilými dlouhými a svižnými akčními sekvencemi. Druhá třetina je trochu zvolnění, aby zas došlo k pořádné akční honičce u amsterdamských kanálů. Je to sympatický akční film s občasným humorným odlehčením, který sestává většinou z kanonády nadávek (a milé, že i zanadávat na Prahu si čas našli :) , což bych tak úplně do podškatulky "komedie" nezařazoval. Role Salmy Hayek měla být humorným bonbónkem, ale trochu zbytečné a mizivě využité. Celkově za mne však nadprůměrná spokojenost! 75% (viděl jsem: 1x cz dabing) ()

bouncer

Asi takhle dneska vypadá top akční komedie, ale mně to moc nesedlo. Koukalo se na to jakžtakž hezky, ale akční scény jsou moc přehnané, komediální vložky často dost vynucené a jen naoko. Škoda, protože Samuel je Badass M-F ze staré školy a Ryan se pro podobné role narodil (možná zde trochu méně než Deadpool, ale i tohle sedlo). ()

Dale

Zápletka so zloduchom z východného bloku je ako z nejakého C-čka so Seagalom alebo JCVD, rovnako tak pôsobí aj značná časť akčných scén, ešteže dvojka Jackson-Reynolds je celkom fajn (aj keď oboch som už zažil v oveľa lepšej forme), takže sa to dá bez ujmy pozrieť. Proste nenáročná jednohubka, ak potrebujete vypnúť mozog, ktorá síce príliš nepobaví (na scenáre Shanea Blacka sa nechytá ani omylom), ale aspoň sa môžete zabaviť pri počítaní mŕtvoliek. ()

corpsy

Kde sa vzal, tu sa vzal, z čista jasna k nám spadol nejaký opozdilec z rokov 80. a 90. a praštil to so sebou rovno v tieto teplé augustové dni roku 2017. Trafil sa priamo a trefne, aspoň teda do skupiny, ktorá vyrastala na buddy movies a ktorá miluje iskriace dialógy medzi hlavnými predstaviteľmi, popretkávané akčnými scénami a komiksovo založenými záporákmi. Príjemné letné prekvapenie a čakám dvojku ( dúfam ešte lepšiu ). ()

vurhor

NIKDO neumí říct slovo "motherfucker" s takovou žoviální grácií jako Samuel L. Jackson. Fakt nikdo. Hitman´s Bodyguard je vcelku standardní akční komedie, ve které člověk příliš originality nenajde, stejně tak má film maličko problém udržet rovnováhu dobré akce a zároveň humoru. Film tak trochu kolébá z jedné strany na druhou, ovšem čím víc o tom přemýšlím, tak mě vlastně napadá, že by se mi asi mnohem víc líbilo, kdyby film byl spíše akčním thrillerem než komedií. Je to ovšem docela dobrá prča, hlavně chemie mezi Raynoldsem a Jacksonem pěkně funguje, což film hodně zachraňuje. A bojová scéna v kutilském obchodě znamenitá! Taky musím dát tvůrcům body navíc, protože v rámci hlavní zápletky hezky poukazují na neveselou situaci v diktátorském Bělorusku, které, zdá se mi, příliš lidí na západě nevěnuje pozornost. Lepší 3* ()

Marsik

Kino Svět Lišov - Jo, jo, ještě jednou jo! Skvělá kombinace vtipného humoru a solidní akce. Hlavní dvojice výborně vybrána. Někdy to bylo hodně přes čáru a přetažené za vlasy, ale výsledný dojem je u mě stále velmi dobrý. PS: Není nad to být v sále sám a vychutnat si film v naprostém soukromí :) 80% (with J.) ()

ConanVJ

Pěkná akční jízda se spoustou vtipných scén a hlášek. Hlavní dvojice se skvěle doplňuje v každé situaci. Akceje hodně a je zábavně natočená. Za mě 85% :-) ()

FFilipCZ

Deadpool a Sam L. Jackson byli perfektní dvojka. Parádní a nevšední děj doplněný spoustou akce a bezkonkurenčních vtipů. Jednoduchá zápletka, která ale překvapivě bez problémů udrží pozornost. Chystal jsem se na 4*, ale poslední půlhodinka má fakt koule! ()

SaNcHeZ_cz

Akční komedie ještě nevymřely a je to zatraceně dobře. Zabiják & bodyguard je sice hned v několika momentech možná trochu svéhlavější a nucenější, než by musel být, přesto se jedná o zábavné béčko, které sype akci a humor v takovém tempu, že se ty dvě hodiny v kině vážně nudit nebudete. [75%] ()

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

21.06.2021

Do amerických kin tento víkend vtrhlo pokračování Zabijáka & bodyguarda s názvem Zabijákova žena & bodyguard v hlavních rolích s Ryanem Reynoldsem, Samuelem L. Jacksonem a Salmou Hayek – na… (více)

Zabiják & bodyguard dostanou pokračování

Zabiják & bodyguard dostanou pokračování

02.11.2018

Loňská akční komedie Zabiják & bodyguard se Samuelem L. Jacksonem (Skleněný) a Ryanem Reynoldsem (Deadpool) dostane pokračování. Snímek ponese v originálu název The Hitman’s Wife’s Bodyguard a… (více)

Zabiják a bodyguard se vrátí

Zabiják a bodyguard se vrátí

15.05.2018

Z malé akční komedie Zabiják & bodyguard se loni vyklubal solidní hit. Nikoho by tak nemělo překvapit, že se pracuje na dvojce, k níž by se měl vrátit celý vítězný tým. Scénář znovu sepíše Tom… (více)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů