Robin Hood

• USA Robin Hood (více)

Robin (Taron Egerton), válkou zocelený bojovník, se vrací z křižáckých výprav, aby společně s svým maurským přítelem Malým Johnem (Jamie Foxx) povstal proti zkorumpované anglické vládě v moderní vzrušující akční podívané plné zběsilých bojů, epické válečné choreografie i nadčasové romantiky. (Vertical Entertainment)

MartinezZ

Jindy to běžně nedělám, ale tady musím souhlasit minimálně s celým termius technicus zmíněným Verbalem. Zlatý Scottův/Crowův Robin Hood, zlatý King Arthur !!!. tohle je něco tak tragického, že je to až zarážející. Tady je špatně úplně všechno a mě je vážně líto Leonarda DiCapria, protože ten jak si umí vybírat filmy, ve kterých bude hrát, vážně si neumí vybírat filmy, které bude (spolu)produkovat. --- Kostýmy ukradené z nějakého postapo, asi Hunger Games, křižácká vojenská jednotka, kasino :-o, koleje, talíře, skleněné láhve, vzhled a líčení postav, šarvátka mezi těžkooděnci a rebely... No prostě celé mi to hrozně moc připomínalo Coriolana. Původně historická věc příšerně blbě převedená do nějakého moderna, ale tady si to zároveň hraje na středověk... no hrozná slátanina. Podle závěrečných titulků předpokládám film vznikl na základě nějakého cool dětského komiksu, asi. To už není ani špatný film, jako celek je to prostě už úplně smutné. ()

Ellmariachi

Jeden z mých top oblíbenců zde na CSFD ywo666 píše, že si místní rejža hraje na Guya Ritchieho. Já tam spíš vidím Paula W.S. Andersona. No a jelikož právě tenhle styl můžu, sedl mi i RH. Je to sice prázdná a jen na efekt natočená skořápka, bez čehokoliv hlubšího a s hodně špatným záporákem, ale já se prostě nenudil. Egenton má sice na Robina ten xichtík podle mě až moc slaďoučkej, ale snažil se a toho si cením. Foxx jako mentor za jedna a k Marian jsem si sice chvíli cestu hledal, ale jo. Je to kost. Všechny ty efekty při střelbě, zpomalovačky zrychlovačky a já nevím co ještě si mě našly a nemám problém těch 70 dát. ()

ArsenalEagle

Novýmu Hoodovi jsem se vyhýbal i přes Egertona s Foxxem v hlavní roli. Věděl jsem proč. Robin Hood je anglická klasika, troufám si říct, že po Jirkovi Drakobijci je to ten největší anglický historický hrdina a legenda. A proto mě prostě bolí vidět to všudypřítomné multikulti v historickém žánru. Když si tedy v nějakém 12.? století vykračuje černoch po ulicích Nottinghamu, a nikomu, vůbec nikomu to nepřijde.. eh.. zvláštní, naskočí mi tik v levém oku. Pravda, chyběli Asiati a zastoupení LGBT komunity, což je v dnešní době dost vzácnost (nechal bych je zažalovat). Už z traileru je vidět, že to bude hlavně akčňák jak od Baye, o výbuchy a oheň nebude nouze. Prvotní scéna, která přesně napodobuje situaci "Carentan 1944", včetně strategie postupu a všudy přítomných kulometů, začne tikat i pravé oko. Naštěstí se to brzy srovná, uvědomím si, že tohle je paralelní vesmír, vypnu mozek a s občasným "glo glo" z flašky se nechávám unášet směsicí né až tak špatného, ale ničím originálního akčňáku. Egertona mám vážně rád, ale filmy jako Eddie nebo Kingsman mu sedí mnohem víc. Je prostě pořád jen mladý ucho a tady to chtělo spíš někoho na styl Hardyho. Hodně mi to připomnělo nového Artuše, ten byl ale na spoustě frontách prostě lepší. Otevřený konec nabízí spoustu prostoru pro volné pokračování, ale řekl bych, že vzhledem k nesplněným očekáváním se ho nedočkáme. ()

Alementina

Tohle je ten film, na kterých bych se normálně dle zdejšího hodní eni 46% nepodíval, ale protože mám v oblíbených lidi, co tomu dali 4 kvezdy, tak jsem si řekla, že do toho jdu... A je to důkaz, proč si dávat do oblíbených lidi, co mají stejný vkus jak vy. Mně se to líbilo 😁 ()

ben666

No ,na jednu stranu chápu že s tohohle filmu je propadák , příběh skoro žádný , humor taky moc nefunguje stejně tak vztah mezi Robinem a Marianou ( a taky dalších nesmyslů) . Na druhou stranu akce je povedená , film rychle odsejpá a Taron v roli Robina se mi líbil. Takže film nic moc ale koukat se na to dalo. ()

Helo

Film, kterej je strašně těžkej na zhodnocení. Pokud člověk přistoupí na tu základní vizi, kdy je to celý vlastně nefalšovaně moderní film z týhle doby, jen místo útočných pušek a kulometů po sobě v Afghánistánu (sorry, v Arábii) střílí lukama a šipkometama a válečný lobby (sorry církev) vydělává na základě živení válek z peněz daňových poplatníků, pak se to divákovi bude líbit, protože režie je fakt efektní, přestřelky jsou tu jak z Matrixu nebo Černýho jestřába (luky místo bouchaček) a hudba dostatečně úderná. Pokud v tom ale někdo bude hledat nějakou větší logiku, tak ji nenajde, protože to prostě smysl nedává už asi tak od druhý minuty filmu. Jako akční výplach to ale nenudí, proto možná malinko nadhodnotím. ()

gegina31

Přesně jak jsem si myslela. Nové zpracování Robina Hooda není zdaleka tak špatné, jako je jeho hodnocení na čsfd. Ano, bylo to malinko sci-fi....koně prorážející dřevěná vrata nejsou moc reální. Ale je to prostě zase něco trochu jiného. Pro mě je to lepší zpracování než s Russllem Crowem, ale samozřejmě není lepší a ani v budoucnu nenatočí dokonalejší zpracování, než legendárního Robina Hooda s Kevinem. Myslím si, že právě proto tolik uživatelů dalo tak nízké hodnocení. I já jsem se neubránila očekávání, že velká část děje se bude odehrávat v lese a že Mariana bude urozená lady...ale tak jako přežila jsem to i bez toho :)) Popravdě v tomhle zpracování je kvalitní herecké obsazení, skvělá hudba i děj a v neposlední řadě záběr na dokonale vypracované tělo Tarona (chlapeček zamakal :D). Jediná věc, která mi na tom filmu vadila, a právě proto jsem snížila o jednu hvězdu, byl částečně otevřený konec, nebo-li náběh na pokračování, ke kterému samozřejmě nikdy nedojde, protože tenhle film se zapsal jako všeobecný propadák. Doufám, že můj milovaný Taron za tenhle film nedostane malinu. ()

AffectedFace

Průměrně mě to bavilo, ale není to nějaké veledílo, ale dnešní děcka to určitě ocení. Mohlo se čekat, že to nebude nic dobrého, mladý Taron, kterej se do filmu absolutně nehodí, negr, co hraje v každým druhým béčku a působí tady úplně zbytečně a holka, do který je Robin zamilovanej je absolutní hnuska s tunou make-upu na ksichtě... Produkce na který se podělil Leonardo, co asi od toho čekat? Ve své podstatě mě to ale bavilo, a ani nevím proč. Efektní triky, které jsou občas nepřehledné. Když budu porovnávat s Králem Artušem tak dopadl rozhodně lépe. Nejvíce se ale přikláním k Robinovi s Kevinem, kterej byl nejvíce sympatický a snímek byl v celku na lepší úrovni. Tohle je spíše digitální CGI bordel, kterej funguje. ()

Blackhand47

Nedivil bych se, kdyby si tvůrci při psaní scénáře řekli: "Co kdybychom zasadili Robina do 21. století, ale přesto by se příběh jakoby odehrával ve středověku?" Protože takhle to opravdu vypadá. Máme mu vojáky v arabských zemích, kteří fungují jako nějaké americké komando, stráže v Nottinghamu se oblékají skoro jako zásahové jednotky policistů, máme tu moderní kasíno a mohl bych pokračovat. Film jako takový má docela dobré tempo a v mnoha částech i povedenou akci. Co jej ale táhne dolů je scénář, který je chvílemi opravdu debilní, zahlcený klišé a hlavně v druhé polovině filmu je už i ta akce naprosto nesmyslná, především pak dlouhá akční scéna v dolech. Rozhodně to dopadlo lépe než Král Artuš, který se pokoušel jít podobnou cestou, ale pořád se to dalo zpracovat mnohem lépe. 60% ()

Trevor

Robin Hood nie je zďaleka tak zlý, ako to podľa recenzií a hodnotení na čsfd vyzerá. Premiérovo som lístky do kina kupoval online a očakával som prázdnu kinosálu, avšak nakoniec tam bolo podstatne viac divákov než na aký počet som v mojom meste zvyknutý, obzvlášť v skorších vysielacích časoch. Rozhodne sa nedočkáte klasického príbehu o Robinovi Hoodovi. Ten sa po návrate z križiackej výpravy spojí s Johnom (moslimom, ktorého syna sa Robin z loxley snažil zachrániť pred popravou) aby vďaka svojmu konaniu narušil financovanie križiackych výprav šerifom z nottinghamu. Ako to už býva, dvojicu protagonistov spája láska k jednej žene, napriek tomu aspoň nachvíľu spolupracujú a postavia sa šerifovi a kardinálovi. Najväčšími failami sú obrovský počet černochov na území Veľkej Británie v danom období, osemročné prímerie medzi piatou a šiestou križiackou výpravou medzi "križiakmi" a egyptským sultánom a teda v čase kedy Robin Hood v Sherwoode a okolí úradoval a molotovove koktaily, ktoré hádžu obyvatelia Nottinghamu na vojakov a ktoré boli prvýkrát použité v španielskej občianskej vojne v 20 storočí. Všetky faily však odpustím by the Order of Fokin Peaky Blinders, pretože "Arthurovi" jeho úloha sadla a angličtina bola tak zrozumiteľná, že titulky takmer nebolo treba (Marian je Marion). A že Robina nespoznali potom, ako jeho kamarát John vstúpil do chrámu nevadí, a nevadí že cirkevné hodovanie v 13. storočí vyzerá ako mejdan roku u Puff Daddyho a nevadí že...protestujúcim už iba chýbali žlté vesty a boli by z nich skvelý demonštranti.Skrátka je to podstatne iný príbeh... ()

higuain

Za tenhle scénář vážně dostal někdo zaplaceno? Nečekal jsem od toho skoro nic, přinejlepším jsem doufal v zábavný béčko, ale co naplat, takhle moc odfláknutý a ve všech ohledech špatný akční film jsem už delší dobu neviděl. A že to parazituje na jménu Robina Hooda je jen špičkou ledovce. Zcela zasloužený propadák. ()

kajas

Titulní hrdina nás hned v úvodním voiceoveru upozorní, že nám neřekne, v jakém roce se jeho dobrodružství odehrálo, protože si to nepamatuje. Fakt, že si přiběh nemůžeme logicky časově zařadit, mi vadil vlastně nejvíc. Středověké kostýmy střídaly moderně střižená saka a kožené bundy, výprava se mi obecně zdála odfláknutá, motivy byly vypůjčené z velkého množství jiných (a nutno podotknout, že lepších) filmů - vzpomněla jsem si třeba na prvního "Zorra", ale i na "Prince z Persie". Na obrazovce se sice pořád něco dělo, ale logika se v tom moc najít nedala. Na starší snímky adaptující známou anglickou legendu tak tenhle paskvil navázal akorát výrazně nepůvabnou Marianou (pořád tvrdím, že nejhezčí ze všech filmových Marian byla ta disneyovská liška). ()

radomiil

Narozdíl od větší poloviny zdejších %hodnotitýlků vylepším náhled a sem uchvácen něčím, co ani zdaleka nepřipomínalo Robínka H. jak ho ve všech možných obměnách znám,a to je dobře, moc dobře-proč opakovat něco pořád donekonečna,když se dá scénáristicky vytvořit i takovýhle kus, pro/a nejen/ mě od neznámého režiséra s maďarským unitem, neurážející podmanivou hudbou, podpořenou dynamickým střihem,včetně zajímavé choreografie a v neposlední řadě velmi solidně podaným hereckým obsazením)svižné,jak třeba u oblíbeného dřívějšího Jeníčka s Mařenkou:Lovců čarodějnic...prostě bavil jsem se náramně a vůbec v tomto případě nemusím řešit jakoukoli podstatu Díla, v němž si zkraje připadám jako na akci s jednotkou US NavySeals, posléze místy působících angl. kulisových výjevů někde z postapokalyptického světa,objevujícím se discotékovém swingersvečírku+kasinem,prohnaně prolezlé fáternické skupiny i napodobeninou římského spřežení v pouliční honičce důlního městečka s rouškovými nepokoji plus mi chyběli do této koncepce jenom fantasy bájní tvorové;na závěr su nejsem zcela jist při "neomámení davu",že vznikne pokračování ke kterému toto jistě směrovalo, ale přál bych si To jakožto už u dlouho něčeho né,tož snad někdy budu,doufejme vyslyšen!=Jen houšť takových pokusů,nastartovaných třeba kdysi ve variaci Tří mušketýrníků Paula W. S. Andersona l.p.´11. ()

kinderman

Když je ve filmu lukostřelba, automaticky dávám bod nahoru. A pokud je (jako v tomto případě) natočena přepáleně na hongkongský či jihokorejský způsob (vzpomněl jsem si na Hyamsova Mušketýra, který se o tutéž stylizaci pokusil s menším úspěchem v šermířských soubojích), vychází mi z toho čtyřhvězdičková záležitost, u které čerta záleží na logice, zřejmě vážně míněné angažovanosti nebo zasazení mimo tradiční středověké mantinely. ()

M.i.k.e

nový Robin není ani zdaleka tak špatný jak napovídají kritiky a výsledky,zároveň ale není ani trochu dobrý natolik aby si na něj někdo za pár dní/měsíců vůbec vzpomněl.Bathhurst jako by nevěděl co vůbec chce.Na jednu stranu zpracovává tuhle legendu celkem důsledně a na druhou stranu by jí nejspíš rád přiblížil mladšímu publiku a ani jedno se nedaří úplně.Osobně mi ta modernější stylizace nevadila,ale je spousta kousků,které to udělaly lépe (např Artuš).Výsledkem je tak něco co neosloví ani staromilce,ani nikoho z řad adolescentů,protože zkrátka nenabízí vůbec nic navíc a osobně sem se už lehce před polovinou začal nudit protože bylo úplně jasné co přijde dál.Ani z herců tu není nikdo kdo by vyloženě zaujal.Foxx si odehraje svoje,ale je na plátně málo,Edgerton jede ve svojí Eggsy póze která se sem tak úplně nehodí a Ben Mendheson si střihnul svého dnes už tuctvého záporáka.Škoda že si za peníze vybrané z daní nestavěl někde bokem Hvězdu smrti...50% ()

Figu

Už bych možná téma Robin Hood uzavřel a přestal bych točit podobný kousky, jako je tento s létajícím Orlem Eddiem a slepým Rayem. Ono kdyby se to nejmenovalo právě takto, možná by od toho člověk tolik nečekal. Trochu jsem si představoval, že dostaneme něco jako byl novej Král Artuš, kterej za mě byl supr pecka! Bohužel, zde se tak zdaleka nestalo. Přejmenoval bych to, zkrátil stopáž tak na hodinku a půl a možná by to bylo lepší... 50% ()

Streeper

Už ze začátku je jasné, že Robin Hood cílí na mladistvé publikum, kteří v dnešní době vzhlížejí a fandí superhrdinům z komixu. Myslím si, že tvůrci chtěli právě takovým divákům nastínit i obyčejného zloděje, který byl ve své době „superhrdinou“ a nejdou na to vůbec špatně. Má to drive, akci, hezkou holku a sympatického herce v hlavní roli. Na film jsem šla s tím, že neuvidím nic úžasného, a nakonec jsem odcházela docela spokojená. Robina Hooda bych označila jako filmové „guilty pleasure“, u kterého vypenete mozek a užíváte si skvělý akční snímek, který ale není dokonalý. ()

carlos 2010

Tak toto sa moc nepodarilo, ale to, čo ma najviac prekvapilo, bol výber babyfacea Tarona Egertona na hlavnú postavu, tak to bola odvaha. ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády