Jak básníci čekají na zázrak

Ako básnici čakajú na zázrak

Komedie

Česko, 2016, 111 min

Já jsem si film v rámci možností celkem užil. Staré díly jsem viděl všechny dostkrát a ačkoliv to trošku drhlo už od předposledního, jako taková vzpomínka na život je tenhle závěr dlouholeté série poměrně uspokojivý. Teoretizování o smyslu života, potažmo vzpomínky na dobře odžité mládí jsou vždy silné téma a řekl bych, že Dušan Klein už řekl všechno, co potřeboval. Tak zas někdy ve věčných lovištích...(15.3.2017)

• zette

Serie vsazi na mou generaci, ktera ho z jakehosi sentimentu nemuze kopnout do odpadliste filmovych dejin. Filmu podle me chybi nejaka lepsi pointa a pribeh. Vtipky a pohled na zivot tri padesatniku mi je sice celkem sympaticky, cely film ale nejsou schopni utahnout. Jenickova je pekna zenska, jeji herecky projev je ale neskutecny:-). Strasne mi vadily ty bonmoty z ust Abrhama.(7.1.2017)

• JohnMiller

Ako ma komunistický básnici nikdy nebavili a ani "sebareflexní" reunion na tom nič nezmenil. Akoby si rejža nostalgicky zaspomínal a v srdci si prial aby sa vrátili staré časy... To sa mu vtedy za režimu nakrúcalo hehehe.. Na vlastné oči som videl ako pri tom staré ročníky zaplavovala nostalgia na "staré dobré časy" no fuj..(29.4.2017)

K Básníkům se dá tak těžko něco napsat. To je jako své dávné lásce. Padla na mě nostalgie jak hrom. Strašně milý, něžný, roztomilý, ale i smutný film, všeho tam bylo dostatek. Skláním se před panem Somrem, ke kterému jsem cítila velkou empatii, zřejmě spojenou spojenou s mojí maminkou. Smála jsem se Kulíškovi a Vojtěšce, myslím, že se při natáčení docela pobavili a pak jsem fandila celé té bezvadné trojce ne úplně zralých stárnoucích mužů, ale stále plní toho klukovství, které známe z dřívějších dílů. Ano, bylo to umírněnější, ale vždyť je to tak i v reálu. A hudební podkres Ondřeje Brzobohatého a Jaroslava Uhlíře podkreslila citlivě celé Básníky, jim patří také díky.(17.1.2017)

• grizly007

Velká nuda o ničem, ale upřímně se nejedná o nějaký průser typu sněženky 2, kurvahoši 2 a bony a klid2. Samozřejmě se film nevyvaroval klasických neduhů jako agresivní reklama (Dr.Max,Mazda) nebo v českých končinách klasicky špatně zahraná dětská postava (otravný dřevo) scénář vaří z vody a celkově se ve filmu vůbec nic neděje. Tvůrci nechali zrakvit Štěpánkovu ženu aby stárnoucí Štěpík mohl sbalit Rybárnu, který by měl někdo říct něco o intonaci.Ta kráva vůbec neumí mluvit.(26.11.2016)

• - Hlavní ženská postava Zuzana Rybářová má podobné příjmení se svojí představitelkou, herečkou Lindou Rybovou. Nejednalo se však o záměr, neboť tato postava byla ve scénáři pojmenována dříve, než byla obsazená její představitelka. [Zdroj: Metro.cz] (P. J. D.)

• - Když pozve zástupce firmy (Lukáš Vaculík) vrchní sestru (Eva Holubová) na večeři pod záminkou prodloužení smlouvy do restaurace, tak jim po usazení číšník opakuje menu. Číšníka si zde zahrál Vladimír Poštulka, který je známý gurmet-kritik, ale také spisovatel a textař. (cmenda)

• - V čase 13:00 si kašlajícího pana doktora s chřipkou v lékárně zahrál sám producent filmu Miloslav Šmídmajer. (TOMIK007)