Jak básníci čekají na zázrak

Ako básnici čakajú na zázrak

Komedie

Česko, 2016, 111 min

Říká se, že v nejlepším se má přestat. Myslím, že to platí právě o Básnících. Raději se budu vracet do Štěpánových studentských let, než se dívat, jak nám osazenstvo krásně stárne, plešatí a bachratí. Zdá se mi, že se autorská dvojice Pecháček/Klein vyčerpala ze svých nápadů, poslední díl je doslova nastavovaná kaše. Ten minulý měl svá pěkná místa, končil optimisticky - nadějí. A mělo to tak zůstat. Takto dostává sexuálně laděná hexalogie ŠŽŠŠ (šest žen Štěpána Šafránka) silně nostalgický nádech s pachutí již několikrát přežvýkaného pokrmu. Pánové prominou.(31.5.2016)

• Hollohlaway

Ne úplně dobrovolně jsem tedy také zašel. A musím říct, je to hrozně poslepovaná koláž na téma retro. Product placement z toho trčí opravdu dost krkolomně a některé scény mi silně připomínaly Kameňák. Prostě sled scének , hláškující postavičky...scénář místy dost drhne. Linda Rybová mě snad jediná zaujala, opravdu je roztomilá a i hraje. Musím ale přiznat, odešel jsem před koncem. Ranní brzké vstávání do práce mě donutilo zamyslet se nad tím , jestli chci vidět konec. A víte co? Nechtěl jsem.(25.4.2016)

• Jara.Cimrman.jr

"Zdravý organismus vydrží každé léčení." S tímto veteránským moudrem souhlasím a dodávám, že se mám rád a chci dlouho žít, takže se žádného léčení neúčastním. Jenže tohle je o doktorovi, který se pošesté zamiloval, pošesté recitoval a přestože tentokrát se mi jeho výběr líbil, tak mi to celé připadalo hrozně nudné. A do té nudy chodily postavy, které mě měly rozesmát svými starými vtipy, takže profesor Ječmen si zase pletl Šafránka s Kovandou, pan Bouchal vyzýval k prohřívání hlavových kostí a klín Vendulky Utěšitelky byl stále vstřícný. Mně to tedy nostalgickou radost nepřineslo a když se k tomu připadlo neustálé otravné vyrušování dětí, hádaví důchodci a trapný tanec Karase s vrchní sestrou, tak se mi ta pozitiva hledala hrozně těžko. A to jsem hledal všude - v autosalonu Mazdy, u Dr, Maxe i v Protonovém centru.(29.12.2016)

• zette

Serie vsazi na mou generaci, ktera ho z jakehosi sentimentu nemuze kopnout do odpadliste filmovych dejin. Filmu podle me chybi nejaka lepsi pointa a pribeh. Vtipky a pohled na zivot tri padesatniku mi je sice celkem sympaticky, cely film ale nejsou schopni utahnout. Jenickova je pekna zenska, jeji herecky projev je ale neskutecny:-). Strasne mi vadily ty bonmoty z ust Abrhama.(7.1.2017)

• panMartin

Snad to už fakt bylo naposledy, ne? Otravné, směšné, nudné. Velká nuda o ničem, ale upřímně se nejedná o nějaký průser typu sněženky 2 nebo Bony a klid. Všichni herci vypadají, že výsledek jim je úplně volný, hrají asi tak na půl plynu jen za peníze... nechápu že tolik známých herců se upsalo k tomuto projektu. Nic se tam vlastně neděje.(17.4.2017)

• - Film se natáčel v Praze, Mělníku, Litoměřicích a na Kladně. (M.B)

• - V čase 13:00 si kašlajícího pana doktora s chřipkou v lékárně zahrál sám producent filmu Miloslav Šmídmajer. (TOMIK007)