poster

Jak básníci čekají na zázrak

 • Slovensko

  Ako básnici čakajú na zázrak

Komedie

Česko, 2016, 111 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Pedross800
  ****

  "MNĚ BYSTE PÁR VERŠŮ NENAPSAL?....NAPSAL, ALE RADŠI BYCH, ABYSTE BYLA DOSAŽITELNÁ" Jooooo a to já bych Lindičce taky nějaký ten veršík sesmolil, safra letí to letí, kde jsou ty časy co jsem z ní byl paf :-) Výborný to bylo!!! Jsem nadšen, jsem dojat, rozhodně nejlepší porevoluční "básníci". Hláškuje se od začátku s takovou intenzitou a kadencí, až v záchvatech smíchu člověk nestíhá vše pobrat. K tomu přiměřená a vkusná dávka nostalgie, hlavně oslava narozenin profesora Somra je kouzelná. Pro ty, kdo s básníky stárnou je tohle povinnost vidět, v mnoha situacích, strastech i radostech se každý musí najít a to je to nej vysvědčení pro tuhle básnickou etúdu.(28.12.2016)

 • Jara.Cimrman.jr
  **

  "Zdravý organismus vydrží každé léčení." S tímto veteránským moudrem souhlasím a dodávám, že se mám rád a chci dlouho žít, takže se žádného léčení neúčastním. Jenže tohle je o doktorovi, který se pošesté zamiloval, pošesté recitoval a přestože tentokrát se mi jeho výběr líbil, tak mi to celé připadalo hrozně nudné. A do té nudy chodily postavy, které mě měly rozesmát svými starými vtipy, takže profesor Ječmen si zase pletl Šafránka s Kovandou, pan Bouchal vyzýval k prohřívání hlavových kostí a klín Vendulky Utěšitelky byl stále vstřícný. Mně to tedy nostalgickou radost nepřineslo a když se k tomu připadlo neustálé otravné vyrušování dětí, hádaví důchodci a trapný tanec Karase s vrchní sestrou, tak se mi ta pozitiva hledala hrozně těžko. A to jsem hledal všude - v autosalonu Mazdy, u Dr, Maxe i v Protonovém centru.(29.12.2016)

 • HonzaBez
  ***

  Kdyby byl film jen o postupném sbližování Štěpána s paní Rybářovou (Linda Rybová), případně doplněné o tu epizodu s oslavou 80 narozenin pana profesora (Josef Somr), pak bych asi přidal jedno hvězdičku navíc. Žel to kazí některé rádoby vtipné scény s dědky (Abrhám, Hrušínský, Lábus) nebo vrchní sestrou (Eva Holubová), které mi přišly spíše trapné. A ani ty scény, kde jsou všichni pánové pohromadě (Štěpán, Kendy a Karas), mi moc nesedly. Ale naštěstí je zde krásná a Linda Rybová, jejíž přítomnost na scéně dokáže film opravdu rozsvítit. A samozřejmě vtipné jsou i děti obou hlavních protagonistů, které to celé vlastně spískají...(16.4.2017)

 • montana_cz
  ***

  Je to trochu smutný pohled. V každé scéně je patrné, co chtěl pan režisér natočit a sdělit, stále se tam ta atmosféra původních básníků někde schovává a přidala se k ní příjemná nostalgie. Producentský a sponzorský diktát však celý film úspěšně pohřbil do typické české břečky posledních let. Přesto ale rozhodně nejlepší porevoluční básníci.(17.4.2017)

 • claudel
  ***

  Divák se žádného zázraku nedočká, ale setká se téměř se všemi oblíbenými i neoblíbenými postavami z předchozích dílů, probudí se v něm nostalgie, zasměje se, rozesmutní se a v podstatě se celkem dobře filmově zabaví a pobaví. Je to čistočistý průměr a velká poklona Lindě Rybové, ta vůbec nestárne a vypadá naprosto úžasně.(12.12.2016)

 • - Film se natáčel v Praze, Mělníku, Litoměřicích a na Kladně. (M.B)

 • - V čase 13:00 si kašlajícího pana doktora s chřipkou v lékárně zahrál sám producent filmu Miloslav Šmídmajer. (TOMIK007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace