Jak básníci čekají na zázrak

Ako básnici čakajú na zázrak

Komedie

Česko, 2016, 111 min

Básníkovská série má štěstí, že se tandem Ladislav Pecháček - Dušan Klein doplňuje a že jim celých 34 let fungují zásadní body: 1) Pavel Kříž, David Matásek; 2) Pavel Kříž jako Štěpán Šafránek a všechny jeho partnerky; 3) animace Adolfa Borna + písničky (Ondřej Brzobohatý v 6. díle navázal na předchozí autory hudby); 4) další rázovité postavy v podobě Štěpánovy maminky, profesora chemie, řidiče sanitky/ pohřebního vozu, Nádeníčka nebo Vendulky Utěšitelky... V šestce potěšil návrat mistra saunaře :-); 5) hlášky - i ty, které odrážejí dobu (v šestce například hodnotící dotazníky); 6) veršování(16.4.2017)

• silentname

V mojichi očiach bezpochyby najslabším článkom série. Myslím si, že už bolo dosť týchto príbehov a s postavami by sa asi bolo treba rozlúčiť. Lebo si naozaj neviem predstaviť, že by sa vrátili ešte raz. Viem, že pán Klein má už síce 77 rokov, no rozhodne neviem, či neplánuje ešte jeden návrat. Koniec koncov, kto vie? Ale teraz poďme už na hodnotenie. V prvom rade poviem, že čo na filme fungujú sú decká. Sú vtipné a majú dobré momentky. Vaculík s Holubovou sú skvelá dvojka a majú pár vtipných momentiek. A občas fór skutočne funguje a človek sa zasmeje. No väčšinou som mal pocit, že som len ticho a sledujem čo sa deje a nebolo toho moc. A neustále som mal pocit, že sa točíme v tých istých momentkách. Myslím, že Brodská tu bola úplne zbytočná a neviem prečo bolo potrebné nám ju v tomto filme ešte pripomenúť. Skôr mi bolo ľúto, že hneď v úvode zistíme, že Anička zomrela. So Štěpánom mali dobrú chémiu. A tú rozhodne v tomto filme nevidím s jeho najnovšou láskou susedou Zuzankou Rybářovou. A je mi to smutné hovoriť, no s každou dámou v predošlom filme chémia fungovala. Tu mám pocit, že je všetko nasilu a plus je tu málo momentov, ktoré ako divák dokážem prežiť, lebo neustále sa tu musí dostať prerušenie v podobe: "Mamiii!" A možno raz je to vtipné, ale po treťom raze už je ten vtip otrepaný. Je to sklamanie, no na druhú stranu aspoň si môžem povedať, že som ich videl všetky. Ak ste fanúšikom série, možno si v tom nájdete svoje, no ja mám pocit, že tento film si viac už pozrieť nepozriem. Narozdiel od predošlých. Hodnotenie: C-(3.4.2017)

Ne, že bych s dvojící Štěpánka (Pavel Kříž) a Kendyho (David Matásek) vyrůstal. Ani jsem nemohl, v roce osmdesát dva jsem ještě nebyl ani na světě. Ale přesto mi tahle česká série mnoho říká a doprovázela mě mým dospíváním, ať už na základní či střední škole. Tudíž když byl Konec básníků v Čechách, tak jsem nějak očekával konec oblíbené studijní dvojice. Ovšem básníci neztrácejí jen tak naději a o deset let potom přišla Veverka zrzečka. U čekání na zázrak, jsem já čekal nejen shledání se známými tvářemi, ale taky už nějaké zakončení příběhu. (Které tady už bylo alespoň jednou) V nových básnících nás čekají všechny známé tváře (Jen snad Rodena jsem nepostřehl) a jejich životní příběh jde do finále. Trojice Kříž, Matásek a Vaculík je vykutálená parta a rozhodně s nimi není nuda. Film je vtipný a na několika úsecích i smutný. Přeci jen Básníkům je už přes padesát a koukají na svět jinak. Linda Rybová mi tam zapadne a o hlášky není nouze. Sic nejsem v tom věku, tak i já přesto čekám na zázrak. A Štěpánek se ho dočkal a film mě dokázal bavit po celou svojí délku. Příjemně jsem se smál a příběh je plný lásky i humoru. No a to je to, co jsem od posledních Básníků chtěl. (78 %)(22.4.2016)

Dúfam, že dvere sa nebudú už zamurovávať a toto by bola tým pádom nádherná bodka za básnikmi. Režisér Klein vo svojom pokročilom veku prekvapil (aspoň teda mňa) a z čistého sentimentu, že už to s básnikmi ťahám tridsať rokov, jednu hviezdičku navyše prihadzujem! P.S. Celý čas som hľadel na ten mix Korna s Kaiserom a premýšľal, že :'Boha, kto to je?' a to Vaculík!(5.4.2017)

od posledních Básníků,kteří se zrovna nepovedli jsou ti nespíš poslední velkým krokem kupředu.Nechybí sice stále solidní product placement,ale tentokrát sem neměl pocit že ho do mě tvůrci tlačí na sílu,což je fajn.Navíc jsou poslední básníci i přes pár podivností velmi příjemným filmem,který si na nic nehraje a navazuje na atmosféru prvních dílů.Nikdy sem nebyl úplně hardcore fanda téhle série,ale díly jsem viděl všechny a tenhle zkrátka potěšil...v rámci série a vůbec české tvorby posledních let...70%(28.11.2016)

• - Film se natáčel v Praze, Mělníku, Litoměřicích a na Kladně. (M.B)