poster

Jak básníci čekají na zázrak

 • Slovensko

  Ako básnici čakajú na zázrak

Komedie

Česko, 2016, 111 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kajas
  **

  Tak tohle docela bolelo. Na původní trilogii se můžu podívat v podstatě kdykoli a nepohrdnu ani zatracovanou pětkou, ale tenhle "zázrak" Kleinovi odpustím jen těžko. Jedna nevtipná scéna bez pointy střídá druhou, divný střih a tak vůbec. Neštěstí zachraňuje Rybová, která je přesně ten správný typ Štěpánovy múzy (žádná Ute), a pánové Matásek s Vaculíkem. Závěrečná titulková píseň ale moje hodnocení málem srazila na 1*.(8.9.2017)

 • blackrain
  **

  Zázrak je něco, v čem vidí člověk jednat Boha. Dají se tímto slovem označit události, ve kterých se zvlášť zřetelně projevuje Boží moc k záchraně člověka. To o zázraku říkají učenné knihy a myslím si to já, protože je to pravda, pod kterou se můžu podepsat. Že by konečně byl Štěpán Šafránek zachraněn? Fakt mu to přeju. Bohužel nemůžu skákat nadšením ke stropu. Při sledování jeho dalších peripetií jsem se nudila a to se pomalu blížím ke škatulce, pro kterou je film určen. Ještě, že máme nostalgickou notičku, která nám z původních básníků zbyla, když už nic jiného. Škoda, působí to jako recyklát.(19.4.2017)

 • grizly007
  **

  Velká nuda o ničem, ale upřímně se nejedná o nějaký průser typu sněženky 2, kurvahoši 2 a bony a klid2. Samozřejmě se film nevyvaroval klasických neduhů jako agresivní reklama (Dr.Max,Mazda) nebo v českých končinách klasicky špatně zahraná dětská postava (otravný dřevo) scénář vaří z vody a celkově se ve filmu vůbec nic neděje. Tvůrci nechali zrakvit Štěpánkovu ženu aby stárnoucí Štěpík mohl sbalit Rybárnu, který by měl někdo říct něco o intonaci.Ta kráva vůbec neumí mluvit.(26.11.2016)

 • korbitch22
  **

  Ty píčo, nečekal jsem, že to bude tak strašný. Pátý díl má mnohem menší hodnocení a přitom je kvalitou od šestého úplně někde jinde.Ve filmu vlastně chybí úplně všechno, co dělalo kdy Básníky Básníkama.Klein to měl ukončit pátým dílem, kdy se Šafránkovi narodilo dítě a tím to mělo končit.Filip Antonio je perfektní herec, tak perfektní, že při každym jeho blbě vyslovenym slovu jsem umíral touhou udusit se polštářem.Scénář je jen snůžka nesmyslů bez jediného náznaku uceleného příběhu.Jen sled scén z hospody (kde se nepochopitelně objevují tři důchodci kteří nemají pro děj žádný význam) scény z lékarny (které fungují jen jako ohyzdná reklama na Dr. Maxe která co vteřinu dráždí váš dávicí efekt) scény z baráku (které na vytvoření lásky mezi ústřední dvojicí nestačí a Šafránek ani nebásničkuje a jen recituje z minula) a pár dalších ve směs nevtipných a zbytečných scén o ničem.Klein byl tak zoufalej, že se pokusil vytvořit nostalgickou atmosféru použitím básní a melodií z předchozích dílů.Svoji absolutní neschopnost vytvořit jakýkoliv fungující vtip dokazuje příšerným Emilem Nádeníčkem, který v prvním díle dělal do Borůvky, která když se rozprskla na borůvkový muffiny vrátil Emilka zpátky do děje Básníků bez jediného důvodu a napsal mu na úplném konci básnické ságy stupidní scénu s opakováním jmen z úředního oddávacího listu...to už sme se na sebe se ženou jen znechuceně dívali.Naprosto nejhorší díl a jen kvůli tomu, že si Vážím pana Kříže a Linda Rybová je krásná žena dám z milosti 2*.Jinak se moc omlouvám...ale tohle byla fakt děsná sračka.(1.1.2017)

 • Spiker01
  ****

  Já jsem si film v rámci možností celkem užil. Staré díly jsem viděl všechny dostkrát a ačkoliv to trošku drhlo už od předposledního, jako taková vzpomínka na život je tenhle závěr dlouholeté série poměrně uspokojivý. Teoretizování o smyslu života, potažmo vzpomínky na dobře odžité mládí jsou vždy silné téma a řekl bych, že Dušan Klein už řekl všechno, co potřeboval. Tak zas někdy ve věčných lovištích...(15.3.2017)

 • - Film se natáčel v Praze, Mělníku, Litoměřicích a na Kladně. (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace