Reklama

Reklama

Jak básníci čekají na zázrak

  • angličtina How Poets Wait for a Miracle (více)
Trailer 2

Obsahy(1)

Štěpán, Kendy a Karas zůstali i po dvanácti letech sami sebou. Jsou to nerozluční kamarádi s nevyčerpatelným smyslem pro humor i schopností sebeironie, i když už s lehkým nádechem skepse. V něčem jsou však jiní. Dospívají, ale svým typicky básnickým stylem. Je jim padesát a cítí, že by měli dát svým životům nějaký řád a splnit si svoje touhy a přání. A jak je známo, zázrakům je třeba pomáhat! Kendy už má plné zuby reklam a jako buldok jde za svým snem o natočení celovečerního filmu. Karas se rozhodl hýčkat své vysněné auto Blue dream již pouze virtuálně. Více ho zajímá pohledná učitelka Drábková. Štěpán dělá zástupce primáře v nemocnici, kde urputně válčí s neústupnou ředitelkou. Tou není nikdo jiný než Vendulka Utěšitelka! Štěpánovou největší starostí je však jeho třináctiletý syn Junior, kterého po smrti Aničky-Zrzečky vychovává sám. Tedy samozřejmě za vydatné pomoci strejdů Karase a Kendyho. Na lásku a psaní básniček už Štěpán rozhodně nemá čas ani věk. Nebo ano? (Bioscop)

(více)

Videa (8)

Trailer 2

Recenze (375)

silentname 

všechny recenze uživatele

V mojichi očiach bezpochyby najslabším článkom série. Myslím si, že už bolo dosť týchto príbehov a s postavami by sa asi bolo treba rozlúčiť. Lebo si naozaj neviem predstaviť, že by sa vrátili ešte raz. Viem, že pán Klein má už síce 77 rokov, no rozhodne neviem, či neplánuje ešte jeden návrat. Koniec koncov, kto vie? Ale teraz poďme už na hodnotenie. V prvom rade poviem, že čo na filme fungujú sú decká. Sú vtipné a majú dobré momentky. Vaculík s Holubovou sú skvelá dvojka a majú pár vtipných momentiek. A občas fór skutočne funguje a človek sa zasmeje. No väčšinou som mal pocit, že som len ticho a sledujem čo sa deje a nebolo toho moc. A neustále som mal pocit, že sa točíme v tých istých momentkách. Myslím, že Brodská tu bola úplne zbytočná a neviem prečo bolo potrebné nám ju v tomto filme ešte pripomenúť. Skôr mi bolo ľúto, že hneď v úvode zistíme, že Anička zomrela. So Štěpánom mali dobrú chémiu. A tú rozhodne v tomto filme nevidím s jeho najnovšou láskou susedou Zuzankou Rybářovou. A je mi to smutné hovoriť, no s každou dámou v predošlom filme chémia fungovala. Tu mám pocit, že je všetko nasilu a plus je tu málo momentov, ktoré ako divák dokážem prežiť, lebo neustále sa tu musí dostať prerušenie v podobe: "Mamiii!" A možno raz je to vtipné, ale po treťom raze už je ten vtip otrepaný. Je to sklamanie, no na druhú stranu aspoň si môžem povedať, že som ich videl všetky. Ak ste fanúšikom série, možno si v tom nájdete svoje, no ja mám pocit, že tento film si viac už pozrieť nepozriem. Narozdiel od predošlých. Hodnotenie: C- ()

alchac 

všechny recenze uživatele

Ono tedy je svým zvrhlým způsobem skutečně zábavné sledovat jak česká komediální tvorba se stále zvyšující rychlostí kameňákovatí, ale prožité utrpení při čumění na další básnický počin i tento „benefit“ hravě přebilo. Že senilnějící Malý s Pecháčkem definitivně ztratili ambice natočit alespoň průměrně kvalitní komedii, bylo jasné už u prvního porevolučního básnění, ovšem míra celkové scénáristické nemohoucnosti a zejména tuposti dialogů tohoto dílka vskutku v celé sérii obdoby nemá. A to přitom třeba dvojka byla naprosto geniální! ()

Reklama

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Stejná schémata a stejné zápletky, které jsme už viděli v minulých pěti dílech. 1) Zatímco první trojice filmů byla novátorská, vtipná a jasně se vymykala, další tři už jasně hrají na divákovy nostalgické pocity stylem: a co se stane, když... Musím ale připustit, že tento závěrečný díl se z popřevratových dílů povedl asi nejlépe. 2) U tvůrců se projevuje pokročilý věk - na místo akce nastupuje pobavené přihlížení. Zdravý organismus vydrží každé léčení. 3) Film mi připomíná atmosférou novější díla Marie Poledňákové. 4) Zajímavý koment: BoredSeal (odpad). ()

claudel 

všechny recenze uživatele

Divák se žádného zázraku nedočká, ale setká se téměř se všemi oblíbenými i neoblíbenými postavami z předchozích dílů, probudí se v něm nostalgie, zasměje se, rozesmutní se a v podstatě se celkem dobře filmově zabaví a pobaví. Je to čistočistý průměr a velká poklona Lindě Rybové, ta vůbec nestárne a vypadá naprosto úžasně. ()

rakovnik 

všechny recenze uživatele

Příjemný a vcelku milý film, který mě snad ani nepřekvapil. I když jako celek je to taková odlehčená kravinka, s nejvíce odfláknutým milostným příběhem, závěr mě poměrně potěšil. Těžko říci, zda se jednalo o poslední "Básníky", ale bilancování bylo cítit téměř z každého záběru. Stejně, jako opět otravný product placement. Oceňuji naopak, že filmy série odráží ducha doby - od studentské bezstarostnosti, lehkou kritiku konce 80. let, divočinu let 90., úpadek přelomu století, až po lehce optimistickou současnost. Rád jsem také viděl plejádu našich stárnoucích herců i nezvykle mnoho pěkných těl mladých hereček. ()

Galerie (77)

Zajímavosti (9)

  • Když pozve zástupce firmy (Lukáš Vaculík) vrchní sestru (Eva Holubová) na večeři pod záminkou prodloužení smlouvy do restaurace, tak jim po usazení číšník opakuje menu. Číšníka si zde zahrál Vladimír Poštulka, který je známý gurmet-kritik, ale také spisovatel a textař. (cmenda)

Související novinky

Zemřel Josef Abrhám

Zemřel Josef Abrhám

17.05.2022

České nebe se rozrostlo o další velkou hvězdu, ve věku dvaaosmdesáti let totiž zemřela jedna z nejvýraznějších postav naší kinematografie, Josef Abrhám. Oblíbený herec se poslední dobou bohužel… (více)

Zemřel režisér Dušan Klein

Zemřel režisér Dušan Klein

10.01.2022

Ve věku 82 let zemřel oblíbený režisér Dušan Klein. Kvůli svému židovskému původu byl jako dítě internován v koncentračním táboře Terezín. V 50. letech se objevil v dětských rolích ve filmech Můj… (více)

Reklama

Reklama