Jak básníci čekají na zázrak

• angličtina How Poets Wait for a Miracle (více)

Štěpán, Kendy a Karas zůstali i po dvanácti letech sami sebou. Jsou to nerozluční kamarádi s nevyčerpatelným smyslem pro humor i schopností sebeironie, i když už s lehkým nádechem skepse. V něčem jsou však jiní. Dospívají, ale svým typicky básnickým stylem. Je jim padesát a cítí, že by měli dát svým životům nějaký řád a splnit si svoje touhy a přání. A jak je známo, zázrakům je třeba pomáhat! Kendy už má plné zuby reklam a jako buldok jde za svým snem o natočení celovečerního filmu. Karas se rozhodl hýčkat své vysněné auto Blue dream již pouze virtuálně. Více ho zajímá pohledná učitelka Drábková. Štěpán dělá zástupce primáře v nemocnici, kde urputně válčí s neústupnou ředitelkou. Tou není nikdo jiný než Vendulka Utěšitelka! Štěpánovou největší starostí je však jeho třináctiletý syn Junior, kterého po smrti Aničky-Zrzečky vychovává sám. Tedy samozřejmě za vydatné pomoci strejdů Karase a Kendyho. Na lásku a psaní básniček už Štěpán rozhodně nemá čas ani věk. Nebo ano? (Bioscop)

KiR0

Přiznávám se, že jsem na tento film šel do kina pln jakéhosi napětí... a můžou za to různé rádoby kritiky v našich médiích, ale hned úvodní písnička, v níž se zpívá "... jen já s tatínkem jsem jak Spejbl s Hurvínkem..." mě příjemně naladila. Ve filmu jde poznat, že hlavní postavy již patří do kategorie 50+ a proto i ten jejich humor je trochu jiný, než byl v prvních dílech... takový poeticky rozumnější, vyzrálejší... Za mne 80 % ()

iceböss

Na básníky jsem se do kina dostal vlastně omylem, seděl jsem v druhé řadě od plátna, ale odcházel jsem moc spokojenej. Krásnej a hlavně milej film, kterej mě skvěle zabavil, když jsem čekal na přítelkyni. Úžasná Linda Rybová a i když jsem Kříže nikdy moc nemusel, tak je fakt, že role Štěpánka mu sedí náramně. Jako pohodovej a oddychovej film doporučuju! ()

Ron_F

Tento díl patří k těm povedenějším dílům celé série. Rozhodně nezklame. Setkáváme se zde s většinou postav z původních příběhů a tak nějak je cítit, že tento díl bude opravdu posledním. Celá série je příjemná a oddechová a provází mě od mého dětství. Řekl bych, že tento díl je důstojným zakončením. ()

adaben

Váhal jsem mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Návštěvy kina jsem nelitoval, bál jsem se, aby šestý díl už nebyl úplný propadák plný přízemního humoru, naštěstí se tak nestalo a často jsem se zasmál. Ačkoliv samozřejmě do kouzla prvních tří dílů to má daleko, ale tvůrci i herci prostě zestárli. Víc si myslím zafungovalo životní kamarádství tří mužských, někdy i jejich dobré postřehy (jsem přibližně stejně starý), jejich nadšení a plánování profesorovy oslavy jako zřejmá obrana proti úleku z vlastního stárnutí, vcelku vtipně byly do příběhu zamontovány i staré známé figury (O.Navrátil, F.R.Čech, P.Zedníček, V.Svoboda) a snad i trojice hospodských dědků. U samotné milostné zápletky jsem čekal trochu větší nápaditost a moment překvapení než od první chvíle líbezná sousedka a i scény jako společné jízdy na kole apod. na mne působily trochu jako jen opakování, bez nové přidané hodnoty. Ale i tak to určitě není průšvih a rozmělnění dávné slávy. A v neposlední řadě znovu zapůsobily i animace, až je to k nevíře, když od prvních dílů je už víc než třicet let a všechno se změnilo. ()

kinoholik

od šestky jsem naprosto nic nečekal. takže mohla jen překvapit. povedlo se jí to. tak nějak si myslím sedm bylo trpaslíků a básníků zůstane jen šest. asi to nebylo 'v nejlepším přestat', ale bylo to na úrovni. ()

RoboCZ

Pro serii básníků mám slabost a i když byl tento díl slabší, tak mě se líbil. Ale myslím si, že v nejlepším se má přestat. Určitě si tento film tři hvězdy zaslouží. Na závěr musím podotknout, že Rybová je stále kočka. ()

Scallywag

Nuda, trapnost, product placement everywhere + nejotravnější syn na českém filmovém plátně, to všechno je film Jak básníci čekají na zázrak. Dvě hvězdy za Denisu Nesvačilovou ;) :P ()

Cezar209

by-my-self ,,,z tejto serii c2, hned po uvodnej snimke, ktora je neopakovatelna. a ...myslim, ze tymto by som pribeh kamosov stepana a kendyho ukoncil. kleinovsky humor ukazal ze vie (aj ked to uz vyzeralo, ze dusko prepalil start :o) ). slovne hracky - aj formou basniciek opat funguju a aj napriek tomu ze to nie je uz o vysokoskolakoch ktorym chuti zivot ale o 50tnikoch ktorym ...este stale....chuti :o) (jest). nic na silu, nic na oskara - tak primerene. ()

sml41

tak...prvá polhodina - sled nahodných trápnokomických vykonštruovaných dejových línií čo "normalne že v prdeli", potom ked už začínate mať pocit, že sa vracaju starý dobrý "básnici" opäť bludy... zbúchaný príbeh za 5 minut 12 tento diel si myslím, že bolo úplne zbytočne točiť, už len z nostalgie dam 1*, doslova tých hercov ľutujem.... že museli hrať v takejto sračke... a je tam veľa mojich obľúbených hereckých kapacit českého filmu-ktorých si vážim ()

zsven

Z nostalgie jsem se chystal být trochu přívětivější v hodnocení, ale nedá se. Nějak jsem postrádal jedinou scénu, která by dávala smysl nebo film někam posouvala. Celé dění okolo profesora Ječmene vyjde do ztracena, dění okolo Vendulky do ztracena, namlouvání nové ordinace do ztracena, všechno do ztracena, k ničemu, . Asi to bude spíš styl Ulice než čehokoliv jiného. Taktéž jsem postrádal nějakou novou pořádnou básničku pro Štěpánkovu novou kost. Postě slabé - 1 hvězdička max. ()

eexDon

Für mich - 65%, - /některé scény a dialogy moc rozumu nepobraly/, + /celé herecko - režisérské osazenstvo se nezměnilo a to je dobře, vtipné a jako vždy erotické to bylo/, hodnocení - lepší díl než pětka, občas melancholické, bilanční, ale také vtipné a docela povedené a Filip vpravdě jel - nechcete slepičku??, prostě už stárneme, ale pořád to ještě jde ()

Chenile

Film to je spise prumerny az mirne podprumerny, ale proste mou generaci basnici zasahli. Kdo nevyrustal na prvnich dilech basniku, muze si jednu hvezdicku odecist ()

JerryPilsen

Až moc nostalgická struna.Vtipů bylo dost,i příběh ušel,ale utápíme se v melancholii.Co se podařilo udržet je poetika,která ke všem Básníkům neodmyslitelně patří.Všechny postavy jsou autentické,nikdo nepřehrává a nejedná nelogicky.Děj brzdí pomalé tempo. ()

KcarlosK

Jedna slabá báseň je na Básníky dost málo. Už to nemá tu poetiku. Ale kupodivu dobře funguje propojení s ostatními díly. Ať už formou odkazů nebo různých štěků. Nahota čistě účelová. Ale klidně bych si dal ještě finále v podobě filmu Jak básníci čekají na pohřeb. ()

Pimburger

Bylo to tady sice napsáno už víckrát, ale přesně o tom jsou básníci. Za normálních okolností bych sledu reklam na všechno možné ve stylu Ulice (a bohužel i s herci a hereckými výkony z tohoto "kultu") přisoudil tak maximálně dvě hvězdy, protože s největším utrpením se na to koukat dalo a přiznejme si otevřeně, že se jedná o nejslabší díl série. Nicméně nostalgie nakonec vyhrála, tak se mi na filmu nelíbil papundeklový vzhled již zmíněného seriálu (dle mého se to točilo ve stejných kulisách), opravdu otravná reklama na jakýsi lék, vysloveně trapná trojice důchodců, stejně jako jakési pitvoření všech herců, kteří jednají naprosto idiotsky a doslova tak parodují své postavy z předchozích dílů (z profesora Ječmena, který kdysi dával Štěpánkovi rady, se stal úchyl, jenž sice smutní po mrtvé manželce, ale zároveň je jeho jediným snem pohled na prsa mladé, zvláštně postižené dívky, která nenápadně krade klobásy na večírku, kde je jídlo zdarma). Přestože se pár vtípků povedlo, neseděla mi celá milostná linie filmu, která byla upozadněna loučícími se protagonisty. Stejně jako jeho bývalý učitel Štěpán sice smutní po zemřelé ženě, ale schinkenfleky nakonec všechny vzpomínky přehluší a on se zamiluje do ženy od vedle, o níž doposud neměl ani tušení, ačkoliv má ve sklepě ateliér. Štěpánkův syn nebyl vyloženě otravný, ale dívce jsem nemohl přijít na jméno (a vlastně jsem nebyl jediný) a v důsledku mi bylo líto obou dětí, které sice svým křikem vždy vyrušily rodiče, ale jinak se do života dospělých příliš nepletly a obětavě - zatímco si Štěpánek dával s přáteli v hospodě řízek - z nostalgie polykaly vejce na tisíc způsobů. Problémem byla i Linda Rybová. Je to opravdu krásná žena a od doby, kdy jsem viděl Polednici, jí hodně tajně miluji, ale sem se prostě nehodila. Jistě to bylo i scénářem, ale ve společných scénách se Štěpánem mi připadali spíše jako sourozenci a chybělo mi napětí z toho, jestli jí i tentokrát uloví na básničku - prostě si uvařili a protože on byl sám, ona byla sama a bez práce, tak si po "geniálním" plánu svých dětí řekli, že se po prvním sexu vezmou. Pro mě trošku nedůstojné zakončení celé série (klidně bych se spokojil s tím, že Štěpánek zůstane se zrzkou a svůj život završí potomkem), ale vzhledem k předchozím dílům, které mě i po těch letech naplňují až po okraj nostalgií, nemohu dát méně než tři hvězdy. Budiž básníkům země lehká... ()

babuca

... nuž zázrak evidentne neprišiel. Nemýlil som sa , je zbytočné ale hlavne nemožné pokračovať v tejto sérii. Bolo to trápne..... asi sa na to nedá adekvátne naviazať / roky....zmena doby.... ľudia sa menia, sme iní za mlada a potom zrejeme. Proste zbytočné to bolo. ()

Zemřel Josef Abrhám

Zemřel Josef Abrhám