Jak básníci čekají na zázrak

• angličtina How Poets Wait for a Miracle (více)

Štěpán, Kendy a Karas zůstali i po dvanácti letech sami sebou. Jsou to nerozluční kamarádi s nevyčerpatelným smyslem pro humor i schopností sebeironie, i když už s lehkým nádechem skepse. V něčem jsou však jiní. Dospívají, ale svým typicky básnickým stylem. Je jim padesát a cítí, že by měli dát svým životům nějaký řád a splnit si svoje touhy a přání. A jak je známo, zázrakům je třeba pomáhat! Kendy už má plné zuby reklam a jako buldok jde za svým snem o natočení celovečerního filmu. Karas se rozhodl hýčkat své vysněné auto Blue dream již pouze virtuálně. Více ho zajímá pohledná učitelka Drábková. Štěpán dělá zástupce primáře v nemocnici, kde urputně válčí s neústupnou ředitelkou. Tou není nikdo jiný než Vendulka Utěšitelka! Štěpánovou největší starostí je však jeho třináctiletý syn Junior, kterého po smrti Aničky-Zrzečky vychovává sám. Tedy samozřejmě za vydatné pomoci strejdů Karase a Kendyho. Na lásku a psaní básniček už Štěpán rozhodně nemá čas ani věk. Nebo ano? (Bioscop)

d.p.1

Chcete vidět film, který je jedna velká reklama na lékárenský řetězec? Zdůrazňuje se v něm, jak nízké ceny mají? Kdy "emoční chvilky" jsou vyplněny pohledy na různé produkty, služby a rádia, aby se to člověku zaznamenalo v podvědomí? Pak je to film pro Vás! Pokud ne, tak se na to nekoukejte, nestojí to za to, ani trochu. Jak se nám občas poslední dobou podaří natočit dobrý film, tak tohle ten případ určitě není. Je to ten nešťastný moderní český styl, kdy kromě otevřených a zcela neskrytých, ale fakt přímo do očí bijících reklam, takhle okatě se to snad nikde ve světě nedělá, je to přeplněné záběry na roztomilé děti, na známé tváře říkající velice trapné vtipy, prostě Bčková tvorba na jedno použití, snažící se žit z předchozích, mnohem lepších, kousků série. Je to ten film, který je až moc dlouhý a nechce se Vám ani dokoukat a určitě ho nechcete vidět znovu, nikdy. Možná jsem moc náročný a možná to byl víc film jen pro děti, což je trochu v rozporu s předchozími díly, ale ne ne, tohle je prostě slabota, jedna hvězda a dost jsem uvažoval o odpadu. Velké zklamání. ()

tomasfuck

Trochu nastavovaná kaše, ale tu mám vlastně docela rád. Dal bych tři, ale za Lindu jsem musel jednu přidat. Je v tom prostě nádherná. ()

BigJohn02

Bohužel, film jsem pouštěl z DVD, takže jsem se nasral, ještě než začal. Chápu, že generální sponzor má před filmem reklamu, ale proč musí být nařvaná takovými decibely? Fakt hovada. No nic... K filmu: Poměrně slabý díl, děj jen tak plyne, nic extra se neděje, divák se nezasměje... Linda Rybová vcelku sympatická, Štěpán nedopadl nejhůř. Vendulka švitoří jako diblík, ale je to jen směšná karikatura sebe sama. Škoda, že se nepřijel rozloučit Mireček. Pobaví vložená reklama na Dr. Maxe: "Chodíš pro léky k nám kvůli mně nebo proto, že jsme tak levní?" Ale, no tak... Podle konce to vypadá, že se kruh konečně uzavřel a je už zaplaťpánbůh konec. Tedy pokud za deset let nepůjde do kin novinka Jak básníkům došly prachy... ()

StarFsh

Alogické blbosti a predvídateľnosť. To sú 2 hlavné problémy tohoto filmu, kvôli ktorým nemôžem dať viac než 3*. ()

Whiterose

Básnické filmy si vybavuji z dětství, kdy je v TV sledovali rodiče. Já je postupně viděla také, ale moc rozumu jsem z nich jako čerstvý školák neměla. Plně jsem je pochopila až tak kolem 14. roku života. Pak přišel díl č.5 a ten se mi opravdu hodně nelíbil. Dokonce bych k jeho hodnocení použila přídavné jméno trapný. Do dílu č.6 jsem tak vkládala jen pramalé naděje. Myslím, že poprvé jsem šestku viděla před 2 lety a bylo to velmi milé překvapení. Ubylo trapnosti a rozmnožil se vlídný humor. Jistě, ono to opravdu není velké filmové umění, ale je to bez debat velmi příjemný film. Moc se mi líbili herci, každá role (a bylo jich požehnaně) se povedla. Ústřední dvojka skvělá, dětičky únosně roztomilé, dědci v hospodě super a všechny štěky někdejších postav taky na jedničku (Čech, Topfer, Zedníček). Nová láska v podání Rybové byla super volba. Možná nejhezčí Štěpánkův úlovek! A nejlepší scéna - školení v nemocnici (sebehodnocení), to psal sám život. Poznala jsem v tom mnohé podobné akce ze svého pracovního života. Čtyři hvězdy a teplo u srdce :-) ()

gapa466

Asi nejlepší byli první básníci, ale je fajn, že příliš neztratili ani v jednom pokračování. Mělník, Litoměřice, Linda Rybová + trocha nostalgie a jsou to 4*. Chtěl bych se dočkat ještě jednoho dílu, ale to se asi nestane. ()

drsny_hery

Tohle nemělo nikdy vzniknout. Nebo jsem zatím nedozrál já. Nemám rád křečovité připomínání minulosti. Dobří přátelé, kteří se vidí denně, vedou dialogy jako kdyby se deset let neviděli. Sice opadla podivně hloupá atmosféra předchozích dvou dílů, přesto se i nadále úpěnlivě podbízí product placement i producentská camea. Rybová mi kupodivu vadí ze všech nových postav nejméně, ale jak někdo neustále může cpát do škatulky atraktivních hereček Nelu Boudovou? Film je více o stáří a umírání, než o starostech padesátníků. Oba tvůrci se tímto dílem loučí se světem a za každou cenu s úsměvem. ()

Marcimor

Potíž je v tom, že Básníci jsou prakticky moje generace. Takže stárnu s nimi a tím pádem jsou mi jejich životní peripetie, z velké části spojené právě s určitou fází života nebo změnou politicko-ekonomického systému naší země, asi nějak bližší. Těžko pak objektivně soudit... Vlastně si uvědomuji, že jsem doposud žádný díl nehodnotil ani nerecenzoval. A protože předpokládám (a také doufám), že už žádní další Básníci nebudou, dávám za všechny dohromady poctivé 4 hvězdy. A rád. ()

Zemřel Josef Abrhám

Zemřel Josef Abrhám