Epizody(3)

Jakou cenu musí zaplatit detektiv vyšetřující případ vraždy prominentního soudce, kterou spáchala jeho dcera? Třídílné psychologické drama, v němž divák sice zná vraha už od začátku, ale až do konce je v napětí, protože postupně odkrývá okolnosti a důvody vraždy, která ovlivní životy hned několika postav. Dvacetiletá Lily přibíhá v šoku uprostřed noci do bytu svého otce, policejního vyšetřovatele Richarda, aby mu celá od krve sdělila, že v sebeobraně zabila svého milence. Poté, co Richard zjistí, že zavražděným je prominentní soudce Kowalský, rozhodne se dceru krýt. Zamete stopy a tělo zakope. Když se Kowalského ostatky najdou, je vyšetřování přiděleno kriminalistickému týmu, který vede právě Richard. V průběhu vyšetřování Richard zjišťuje, že postupně získávané důkazy jsou v rozporu s verzí jeho dcery... (Česká televize)

zekon

Souhlas se všema že tak skvělý kus posere poslední díl. A to ještě nemá ani pořádný konec. Škoda, herci naprosto skvělé výkony. ()

CheeseFigure odpad!

Vždy by sa malo začať pozitívami. Námet. Podľa popisu to znelo zaujímavo a lákavo. A tu pozitíva končia. Lebo žiadne iné tento počin nemá. Je to psychologická dráma z ktorej mám veľký prd, pretože hercom nebolo rozumieť pol slova. Tak som pridal zvuk na telke, ale hneď som ho musel tíšiť, lebo zvuky prostredia bolo počuť, podľa mňa, až na druhý koniec republiky. Takže audio stránka úplne ,,skvelá" (myslenie najviac sarkasticky, ako to len ide). Ďalej úplne nudne podanie látky, úplne v pohode by to šlo skrátiť a deju by to vôbec neuškodilo. Kvôli tomuto natiahnutiu času potom zamrzí koniec. Ten je tak otvorený, že pokojne sa mohol seriál prestať vysielať po prvej epizóde, s rozuzlením by to vyšlo narovnako, ako keď sa odvysielal celý. Jediný rozdiel by bol v tom, že by som premrhal menej času zo svojho života. ()

Cesty timem

Tak reprízu v r. 2022 jsem po půlhodině vzdal, že mne to moc nebaví a výsledek znám. Tak mám chuť tomu ubrat hvězdu na dvě. Ale co... třeba u další reprízy tomu dám ještě šanci. ()

Robinex

Spokojenost! Ze vsech dilu asi nejlepsi ten prvni, byt v dalsich bylo jiste gradovani citit. Nezvykla krimi zalezitost s uplne domotanym dejem hlavne diky osobnimu zajmu a zkreslovani jednoho z vysetrujicich. Nejsem si jisty jestli neco takoveho v krimi zanru uplne pamatuju. Prostredi Ostravy padne celemu pribehu jako prdel na hrnec, a z tech zpomalenych zaberu kdyz prituhuje plus ten zvukovy efekt ktery vzdycky protinal hudbu jsem byl uplne zarazen v gauci, znelo to jak nejaky roh nebo neco takoveho. Konec je vsak opravdu hodne otevreny. Ale bravo! ()

adaben

Napínavé, ale na můj vkus překombinované, až mi ve třetím dílu přišlo, že už je toho všeho moc a nikam nevede a žádná postava mne neoslovuje. Ani střídání prostředí tomu ve výsledku nepomohly. Nějak mi tam chyběl i trochu kladný hrdina, se kterým by se člověk mohl ztotožnit. Vždyť detektivka či kriminálka má být pohádka pro dospělé o boji dobra proti zlu. Trochu mi tam prostě chyběly odstíny tradiční české detektivkářské školy. Hereckým osvěžením byl Lukáš Vaculík jako dnešní kmotr. Také Jan Plouhar. A pravda, Ondřej Malý trefil homosexuálního bulvárního novináře. ()

lineker

"Kouzlo" Spravedlnosti je v její nesynonymitě k současným filmovým kriminálním trendům. Pravda chvílemi si člověk musel zvykat (osobně mne hodně štve, když pachatele znám již z úvodu díla ), ale když dokázal pojmout především všechny ty technické nestandardní prostředky, začalo to bavit. Současná silně reálná krimi, kde vývoj vyšetřování můžeme sledovat hned z několika úhlů pohledu a kde jen málokdo se může chlubit tím, že nedisponuje pomyslným máslem na hlavě. ()

Rimina

Celkem se mi seriál líbil. Ovšem ten nic neříkající konec mně pěkně nasral. A do budoucna k takovým seriálům titulky, protože naši herci už asi neumějí otevírat hubu. ()

arit

Už první díl mne chytil tak trochu ponurou atmosférou a byl to i dobrý rozjezd. Vetchý, Vaculík a všichni ostatní podali více než dobrý výkon. Kamera mohla nabídnout trochu víc prostředí, kde se natáčelo ale to je můj pocit. Motivace otce, který chce ochránit dceru i za vysokou cenu je dobrý námět a dobře podaný. Pár míst nemá tak úplně logiku ale nic to neubírá na přitažlivosti příběhu. ()

zuzam

Netradiční pojetí kriminální minisérie, oceňuji slušné herecké výkony i napětí. Možná příliš mnoho postav a podivně otevřený konec. ()

Milonak

Po prvním dílu 3* po druhém skoro 4*, po posledním 2*. Proč to museli zakončit takhle? Snůška nelogičností, naprosto "náhodou" na sebe navazují jedna událost za druhou tak, aby odpovídajícím způsobem ovlivnily ty další a to ačkoliv spolu téměř vůbec časově a podstatově nesouvisí (domněle). Stala se z toho pohádka pro dospělé - škoda, šlo to udělat mnohem lépe. Jinak zvuk mizerný. ()

SaintMichael

Nebylo to sice uplne dokonale, ale vzhledem k nespravedlive nizkemu hodnoceni tady a v porovnani k ostatnim soucasnym ceskym kriminalkam nedavam jen 4 ale 5* ()

RenataD

Kdyby toto dávala Nova nebo Prima, mělo by to 20 %. Já jsem od toho čekala o hodně více. Co to vlastně bylo krimi? Asi ne, protože hned v prvním díle mi došlo, kdo je vrah. Psychologický film - asi ano, ale dle mého názoru se hercům nepodařilo se dostatečně vžít do rolí. Ani Vetchý nebyl stoprocentní. Zbytečně se natočily tři díly, stačil jeden. Šlo čistě o to, kam až Vetchý zajde. Pro mě absolutně nepochopitelný a zbytečně zdlouhavý děj. Druhý děj byl úplně zbytečný. Také tam chybělo nějaká scéna, jak Vetchý přišel k penězum v kufru. Sice jsem to dokoukala, ale žádné mrazení, jaké někdy mám z dobrých filmů se nedostavilo. Strašně tomu chyběl lepší závěr. ()

catch66

Hlavní linie příběhu by mohla být sama o sobě dost silná, aby už nepotřebovala mix s ruskou mafií, českou mafií, nevěrou... , aby se to v závěru nemuselo všechno pracně a nelogicky lepit. Scénář k závěru kolabuje tak moc, že vyvolává nechtěné úsměvy. ()

Klot

Nevím čím to je, ale čeští scénaristé prostě neumí udělat sympatického záporného hrdinu. Ve výsledku je divákovi předkládána řada více či méně odporných postav, od obyčejných slizounů jako novinář Hrdlíř v podání Ondřeje Malého, přes nerozhodného zoufalce Lohniského (Martin Fingera) až k quintesenci hnusáckého lichváře Jana Vápeníka. O hlavní postavě vyšetřovatele Kollera (Ondřej Vetchý) darmo mluvit. Pokud záměrem autora měla být postava v jádru slušného policajta, kterého otcovská láska zaplete do kolotoče hromadících se průserů, kdy každý další krok zhoršuje už tak bídnou situaci, pak se nepovedl. Vetchý hraje (jako ostatně v poslední době stále) nesympatické sebestředné hovado, které porušuje zákon s bezstarostností zkušeného kriminálníka, včetně lahůdek jako (naprosto zbytečné) mučení oběti loupeže na střeše kasína, a přitom se nechává bezelstně vodit za nos svou frackovitou dcerou (Elizaveta Maximová). Do konceptu pak zapadá, že dcera se chová podobně nablble a nelogicky, jako otec. Další vady - např. podivné vedlejší (a nedořešené) linky se zbrojařským magnátem Vaculíkem a hlavně naprosto příšerný zvuk, kdy polovině replik není rozumět - jsou už jen závěrečné hřebíky do rakve na tomhle pohřbu televizní zábavy. ()

25. Český lev - výsledky

25. Český lev - výsledky