• SB
  *

  Film, který řekne mnohé, co tvůrci ani nechtěli. Film se tváří jako úžasný rádobydokument o tvrdé práci amerických novinářů, kteří všechno vědí, všechno znají a všude byli dvakrát, výsledkem je uhnaný film, kde pořád někdo někam běží, spěchá, křičí (Keaton je zářný příklad, jeho herectví je zde slabé), čímž zprávy vypadají jako z Novy, přičemž se američani chovají nafoukaně či jako doma. Technických seker prezentovaných jako senzace je tam taky pár - vysílací stanice, čtyřdrát, kamera v okně po výbuchu stále stojí... Sám film trpí americkou sebestředností - všude byli pouze američtí novináři, nepamatuju, že by se objevila zmínka o jiných zemích, které také měly své zpravodaje, včetně ČR. Pár dojemných chvil pro splnění klasifikace "americký film" bylo taky povinně zařazeno. Mezi "řádky" filmu lze rozeznat, co je to propaganda médií a kdo jsou ti opravdoví diktátoři. Postava Sucheta měla pravdu: "Vám nejde o Iráčany." A taky že nešlo (ani ve filmu, ani ve skutečnosti). V podstatě to byla jedna z dalších amerických nacamrávaček. Z filmu jsem si odnesl jedno ponaučení: Nevěř Iráčanům, nevěř Američanům a nevěř novinářům.(16.2.2009)

 • deckardx
  ****

  Hodne kvalitni televizni film s hvezdnym obsazenim.. CNN tehdy jeste mala kabelova televize, ktera jako jedina dokazala natocit bombardovani v Bagdadu "v primem prenosu".. Proste ukazuje to, jak to nejspis bylo a nehraje si na naky akcni pritroubly filmy.. Vyber hercu se povedl, ale nejvice me nadchnul David Suchet, ktery do teto role vyborne zapadl..(15.2.2009)

 • Lord.Jim
  *****

  Netradiční pohled na válečné zpravodajství. Zákulisní hry, praktiky, ústupky kvůli výhodám atd... Téma je víc než zajímavé a Michael Keaton a krásná Helena B. Carter jsou prostě boží. A to nemluvím o "Erkylu Poarotovi" alias Davidu Suchetovi, kterému to neskutečně sekne a vypadá jako frajer největší.(20.11.2011)

 • Terva
  ***

  Film natočený podle skutečných událostí. Válka v přímém přenosu. Příběh štábu tehdy malé kabelové stanice, který přišel do Iráku v době, kdy tři velké americké televizní společnosti (ABC, NBC, CBS) už odtud dávno vysílaly, a přesto se díky nezměrné odvaze a neústupnosti dokázal prosadit. Ocenění: Televizní ceny Emmy ´03 (USA): - Ceny za nejlepší castig, za nejlepší střih a za nejlepší zvuk. - Nomince na ceny za nejlepší kameru, za nejlepší výpravu, za nejlepší režii, za nejlepší scénář, za nejlepší střih zvukových efektů a pro nejlepší herečku (Helena Bonham Carter). Zlaté Globy ´03 (USA): Nominace na ceny za nejlepší televizní film, pro nejlepšího herce (Michael Keaton) a pro nejlepší herečku (Helena Bonham Carter)... ...Scénář : John Patrick Shanley, Timothy J. Sexton, Richard Chapman A Robert Wiener. Kamera : Ivan Strasburg. Hudba : Steve Jablonsky(19.5.2011)

 • Ralna
  *****

  Začátek války v Zálivu v roce 1991 očima amerických reportéru tv stanice CNN. Natročeno podle vzpomínek jednoho z producentů, který se účastnil výpravy do Iráku. Hodně živý snímek a hlavně věrohodně natočený. Michael Keaton a Helena Bonham Carter v hlavních rolích byli skvělí, Helena ještě k tomu velmi krásná. Doporučuju.(26.6.2010)

 • - Okrem kalifornského mesta Los Angeles sa filmovalo aj v Maroku. (MikaelSVK)

 • - Michael Keaton byl za svůj výkon ve filmu nominován na Zlatý glóbus. [Zdroj: Cinema] (Terva)

 • - Film, který je promítán v kině v jedné z úvodních scén, je Chvění (1990). (Marty20)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace