Komentáře uživatelů k sérii (12)

 • Brooks
  ***

  Pomalé, prakticky bez deja, plné filozoficky zašifrovaných dialógov, ktoré nič nepovedia a cestovania, ktoré nikam nevedie. Tvorcovia síce občas chytia predlohu za pačesy a ukážu jej potenciál, ale väčšinu času len tápu. Casting stále fantastický, forma stále nadpriemerná, ale dúfam, že ďalšia séria bude posledná. Je to trochu trápenie.(28.7.2019)

 • dO_od
  ***

  // Z výborné knížky ve zmatenou adaptaci, která neustále hledá, co chce vlastně říct. Sociální komentář? Představa anarchie? Náboženská agitka? Čiré fantasy drama? Koncepčně nezvládnuté dílo, kde hlavní hrdina nikdy nic neovlivní a divák v podstatě nemá komu fandit, čeho se chytit, proč se dívat. Ano, charismatičtí herci dokáží prodat leckterou scénu, takže specifické části místy baví (jen jich není moc), jako celek to ale jednoduše nefunguje a nebýt milované předlohy a taky už tak trochu setrvačnosti, dávno to vzdám. Třetí série snad bude poslední a s novým showrunnerem se doufejme alespoň trochu přiblíží událostem, díky kterým předloha tak vynikla. 5/10(1.5.2019)

 • CageDepp
  **

  Jestli to nějak šlo víc pochopit to by mě zajmalo a kdo to pochopil a co bere za drogy...(17.5.2019)

 • Helo
  ***

  WTF? Jo, v první sérii lehce vítězila forma nad samotným obsahem, ale i tak ten obsah měl co říct a někam plynul, něco vyprávěl. Druhá série? Prvních pět epizod s prominutím skoro o hovně. Vlastně jen čistě o tý formě, protože vizuál, práce s kamerou, barvy, to je pořád super, ale k čemu to, když se tam nic neděje a všechno to stojí na místě? Hlavní hrdina je najednou nudnej a nesympatickej, protože většinu času jen přiblble čumí a chodí za Odinem poslušně jako pejsek. Vlastně každej tu furt někam chodí nebo jezdí prakticky beze smyslu a má až na výjimky nudný rozhovory. Naštěstí pak ale přijdou poslední tři epizody, který to vytáhnou zase nahoru, kdy ta předposlední je jednoduše řečeno prostě parádní. Ale proč si takovouhle kvalitu nemohla držet celá série?(16.6.2019)

 • Silverluv
  **

  Druhá sezóna naprosto strašná. :((10.9.2019)

 • vyfuk
  ***

  Stihl jsem v onom rozpětí času čekání přečíst i knihu. Doufal jsem v tom, že když se mi kniha líbila nějak do momentu, kdy jsem i viděl seriál, tak bude určitá náprava oproti knize, která mne pak přestala bavit. Seriál to měl dát dohromady a vysvětlit divotvary z knihy. Stalo se ale to, že tvůrci chtěli natáhnout watch time až do nebes. A tak si vytvořili vlastní patvary, které měly navodit atmosféru a prodloužit děj. Skončilo to naprostým fiaskem, kde nuda byla nudná, jak jen nuda nudná umí být. Jinak bizarně to ani nejde popsat. Byli zde pasáže, které jsem si pamatoval z knihy, ale to mi stejně moc nepomohlo a nestalo se tak o moc více zajímavé nebo tak. To ani nepočítám nějaké pseudoúchylné kraviny, co se stačily vymyslet. V každém případě třetí série snad bude poslední. Pokud ne, tak je osud zpečetěn. Ta třetí tuhle hrůzu ještě může zachránit.(2.6.2019)

 • MsUtahraptor
  ***

  Na osm takřka hodinových epizod žádný výrazný dějový posun ani vývoj postav. Drobné příběhy takřka nic nedaly. Tam, kde v předešlé sérii jen tak mimochodem vzniklo něco aktuálního teď vzniklo něco křečovitého. Estetická i hudební stránka také zaznamenala značný pokles. Výsledek je méně bizarní, více podbízivě "cool".(16.10.2019)

 • Kienast
  ***

  Oceňuji víc prostoru pro Leprikona, ale jinak absolutně netuším co tím chtěl autor říci. Přešlapování na místě bez nějakého vyústění. Doufám, že nám autoři ve třetí sérii vrátí do formy, kterou ukázali v první sérii a bude se zase těšit každý týden na nové boží dobrodružství. 5/10(4.5.2019)

 • simply
  ****

  Druhá série mi sedla mnohem víc než ta první. Což je spíše můj problém, že mi trvá než se pořádně sžiju se seriálovými postavami. Jak jsem už psala předtím Američtí bohové jsou skvělá kniha a na některé scény jsem byla hodně zvědavá. Například dům na skále se povedlo parádně natočit. Taky jsem moc ráda za velký prostor pro Leprikóna, jehož osud mě bavil víc než samotná postava Stína. Moc se těším na moji nejoblíbenější část, a to Lakeside.(1.6.2019)

 • AndyMars
  ***

  Druhá séria sa podľa mňa strašne nepodarila. Nejako sa to vzdialene približuje tomu, čo bolo v knihe, ale medzitým bolo tak veľa odbočiek, že z toho vznikla jedna veľká kopa scén a niekde medzi nimi bol hlavný dej. Teším sa na dej v Lakeside a dúfam, že tretia séria už bude zase vyzerať poriadne. Na osem dielov bolo tých vedľajších liniek až príliš veľa a potom sa to celé nejako zamotalo. Veľké sklamanie.(8.5.2019)

 • Emafera
  ***

  Děj druhé série začal trochu stagnovat. A to jsme na další sérii čekali 2 roky. Moc se toho nevysvětlí ani nevyřeší. Pěkná podívaná je to pořád, ale oproti 1. sérii dávám o * míň.(16.6.2019)

 • stihac10
  ***

  5/10(18.5.2019)