Blok 99

• USA Brawl in Cell Block 99 (více)

Když bývalý boxer (Vince Vaughn) přijde o zaměstnání a stojí před rozpadem manželství, rozhodne se přijmout práci drogového kurýra v naději, že se štěstí obrátí na jeho stranu a on konečně zabezpečí svou ženu Lauren (Jennifer Carpenter). Právě ve chvíli, kdy se mu začíná dařit, končí za mřížemi, kde bude muset učinit řadu děsivých a zoufalých rozhodnutí, aby ochránil své nejbližší. Zatlačen do kouta má jedinou šanci: probít se vězením jako nelítostným bojištěm nejnebezpečnějšího bloku ze všech – Bloku 99. (Bontonfilm)

beso74

Ako ďaleko je človek ochotný zájsť pri obrane vlastnej rodiny? Nuž sotva ďalej ako Bradley Thomas (Vince Vaughn). Otvorená zlomenina je totiž to najmenej, čo sa vám môže prihodiť, ak mu budete stáť v ceste. Ultra násilna väzenská dráma si hodinu a niečo buduje atmosféru, zoznamuje s Bradleyom aby v poslednej tretine prepuklo do nefalšovanej orgii násilia, na ktorú by bol hrdý aj samotný Sam Peckinpah či Quentin Tarantino. Celý film je v podstate sledom rozhodnutí, zväčša zlých a niekedy ešte horších. A najdevastujúcejší účinok majú tie, ktoré sú spravené pre dobro veci - aby si Bradley udržal pokope rodinu, stane sa dílerom drog, chce pomôcť polícii - chytia ho, nebonzne kámoša - stane sa na 7 rokov väzňom, chce niečo pre manželku a očakávané dieťa - tak to stojí ešte niečo viac. Už sa teším na ďalší film S. Craiga Zahlera, určite bude stáť za pozretie. ()

boo-boo

Najdrsnejšia sonda do väzenskej cely očami v podstate dobráka, ktorého dootĺkajú do stavu, kedy zmasakruje všetko a všetkých vrátane diváka. Vaughn je málovravná mašina na lámanie kostí s (asi) dobrým srdcom a neskutočnou smolou, a po tejto roli už fakt nemá v komédiách čo robiť. Je ho tam škoda. ()

speedy7929

Jedným slovom masaker. Bojím sa tomu dať plnýpočet, lebo neviem či som len nebol unesený týmto filmovým prekvapením. Som rád, že vo vybíjanej nikto Vincentovi neuniesol ženu. /85% ()

Mkartaylas56

No ty kráso, to byl nářez (místy možná až doslova)! V první řadě bych chtěl vychválit V. Vaugna, do kterého by snad nikdo neřekl, že umí zahrát takového nelítostného drsňáka. No prostě smekám. Dále oceňuji práci režiséra, který dokázal od začátku až do konce udržet snímek v duchu naprosté komornosti a zároveň ho udělat takto strhující. Snad jediný mínus byla pro mě asi první třetina filmu, ve které se film pomalinku rozjíždí a tudíž nenabízí nic moc zajímavého, každopádně po nástupu do vězení už to parádně šlape a já se neodvážil ani hnout. No a vyvrcholení snímku obsahovalo snad i jedny z nejdrsnějších scén, které jsem KDY viděl, což výrazně dopomohlo k fantastickému vyvrcholení, po kterém jsem byl úplně smyslů zbavený. Za mě tedy vysoká očekávání splněna a docela lituji, že jsem se k Bloku 99 nedostal mnohem, mnohem dříve. 95% ()

MAAUZ

Film pomalu gradoval a ukazoval sílu hlavního hrdiny - téměř dvoumetrovýho, holohlavýho magora s křížem vzadu na lebce. Nemůžu říct, že jsem si u filmu oddechnul. Protože šlapání na hlavy a otevřené zlomeniny jakoby tu byly na denním pořádku. Boje mi přišly poměrně dost reálné. Elektrošoky a střepy v cele na zemi. Uff.. Prostředí bylo drsný už od začátku, ale to kamenný vězení na konci dograduje do úplnýho arcizmrdství. Po Zátahu pro mě jednoznačně další z nejdrsnějších bojových filmů. ()

Bezda22

Nechutně drsnej film. Vaughna znám hlavně z komedií, ale i tuhle roli jsem mu věřil a zahrál to výborně. Tady je o násilí a brutální násilí, otervřený zlomeniny a mrtvoly silně postaráno. Honba za záchranou ženy, když to trochu poserete, ta je bez lítosti. 75% ()

Knor

Nekompromisní námrd !!! Stupňující se děs i napětí funguje a hlavní hvězda Vince Vaughn je naprosto dokonalej , trochu psychopat, trochu násilnej rváč a inteligentní milující manžel . No a když to vypadá, že Vince už drsnější nebude, tak ještě přitvrdí. Dlouho jsem tak nesympatizoval s nějakou postavou jako právě s Bradleym. Nářez, brutální noční můra, nádhera ! :-) ()

J.e.r.e.c

Skoro půlku stopáže je to pomalá atmosferická konverzačka, která se pak ostře zlomí do brakového masakru, který kdysi Anthrax trefně pojmenovali Random Acts Of Senseless Violence. Film poté začne připomínat specifickou počítačovou hru. Jak Vaughn sestupuje do nižšího a nižšího levelu, je jeho duše čím dál blíž peklu a podle toho taky narůstá množství brutality až do absurdního finále. Ten přepálený gore-festival je očividně Zahlerovou poznávací značkou a vlastně se dá brát jako specifická forma humoru. Ono toho humoru je tu vůbec celkem dost, ale výhradně černého, poťouchlého a místy dost smradlavého. Moje druhé setkání s Zahlerem každopádně dopadlo výrazně lépe, než to první. Doufám, že napotřetí to bude konečně ta pecka, kterou čekám... 72 % ()

papadoce

Pochmúrna podzemná zmes krimi drámy a srilleru a zároveň fantastická vec nesúca si svojský rukopis. Či už výraz a výzor Vinca Vaughna čoby anti hrdinu, ktorému od začiatku držíte palce a s pribúdajúcimi minútami chcete stále viac aby zvíťazil, prežil a všetci boli šťastní až na veky. Konanie jednotlivých postáv často vymykajúce sa možno logike, možno len zdravému úsudku. Až po násilie plné detailov sprevádzané krátkymi časovými prestojmi pre dokonalé vychutnanie si atmosféry daného momentu. Je to proste surovo podávaný príbeh o ľudských osudoch žijúcich na pomyselnej druhej strane zákona či "normálneho" života. Zvláštnosťou je, že všetko to čo je na tomto filme akoby amatérske, patrí zároveň k tomu najlepšiemu na ňom a robí ho výnimočným. V prvom momente komerciou namlsaného diváka napadne mnoho vecí, ktoré by mali byť natočené inak (napríklad masky použité pre zohavených ľudí, pästné súboje a pod.), aby následne človek precitol do uvedomenia si, že čokoľvek zmeniť na tomto filme by znamenalo zmeniť ho k horšiemu. Takto je to originálne, nenapodobiteľné, dokonalé od začiatku do konca. Päť hviezd jak oči. ()

elimS

65% - komentář 20ti slovy: Zbytečně až moc pomalé a natahované, ikdyž díky tomu se tvořila "depresivní" atmosféra s podporou drsných scén. Vince překvapil! Škoda té délky. ()

FIAT 500

Další z řady "osudových snímků", které se mně velmi líbí. A tenhle mám v hodnocení ještě o ten pomyslný stupínek výš, protože Vaughn pro jednou nehraje komediální postavu a mimořádně mu to svědčí. Opět tu máme postavu zásadového člověka s heslem "family first", který sice vypadá jako médii tolik nenáviděnej americkej redneck, který určitě volí Trumpa, má ve sklepě 20 poloautomatických zbraní a jednou za rok pořádá lov na Afroameričany či přistěhovalce, ale řekl bych, že právě tak má divákovi připadat (a ve skutečnosti jde prostě jen o hrdého Američana, nikoliv rasistického blba). Jako tupá gorila bez mozku. Ale ona to není ani trochu pravda, Bradley mozek má, je to poměrně dost citlivej chlapík, který prostě jen dělá všechno proto, aby zajistil a ochránil svou milovanou ženu a nenarozenou dceru "koalu". A aby toho dosáhl, musí se dostat až na samé dno vězeňského systému, kde na poli poslední třetiny filmu přichází syrové, brutální násilí, kde kosti a lebky křupou s dechberoucí intenzitou. Režisér si minimálně u mne při sledování filmu hodně hrál se smysly - dokážu si představit smrad v neuklizené celé, bolest pásku s elektrickými výboji i chůzi po rozbitém skle. A co si dokážu představit ještě víc je Bradleyho bolest z toho, když mu postupně dojde, že už nikdy neuvidí svou rodinu. Jak moc velká bolest to je, ukazuje telefon úplně na konci. Mimořádně emotivní scéna, která rezonuje ještě dlouho po konci titulků. Další z řady jasnejch pěti orionů a po druhým promítání i místo v mé osobní TOP 10. ()

Niflheim

85 %. Antická tragédie s americkým faceliftem. Vaughn s kamennou tváří při psychopatické a chladnokrevné one-man show s kamennou tváří při vězeňském kariérismu – řečeno v nadsázce. V té všeobjímající brutální brutalitě vidím sílu a zároveň slabinu filmu. Zamýšlím-li se totiž nad přirovnáním, tak je Blok 99 poctivá tarantinovka, jíž k dokonalosti chybí odlehčující element s jednou zapamatovatelnou scénou, která neobsahuje zdemolovaný obličej a praskání kosti. Jednoduchý a přímočarý scénář ale drží příběh pohromadě a vlastně to jako celek funguje náramně. V mnohém výjimečný počin Zahlera. ()

hrumsrt

Velké překvapení.. Vaughn je pro mě hlavně komediální herec, ale celkem mu sedl i tenhle styl. Extrémně se povedlo obsazení - Carpenter, Blucas, či ne tolik oblíbený Kier. Příběh působil trošku odbitě, respektive dovedu si představit dát téhle lince třeba seriál o 8-12 epizodách, kdy věřím, že bych si z toho sedl na p*del! Trošku se mi nelíbily závěrečné scény s lámáním vazu, či rostřelením hlavy, kdy to nepůsobilo moc věrohodně... Velký potenciál, s relativně uspěchaným koncem. Ale i tak na 125 minut kvalitní počin! 80% ()

wege

Možná je v tom té takové až sterilizované surovosti moc. I když se musím přiznat, že se mi to líbilo natolik, že jsem přehlížel různé logické nesmysly. Pěkný film, rád vidím Vince v jiných rolích, než jen mnohdy v ubohých pokusech o humor. ()

Milda003

Hlavního hrdinu znám spíš z romantických komedií, nebo sraček typu Santuv brácha nebo jak se to jmenovalo... Některé ty komedie nejsou špatný, takže jako neříkám že je špatnej herec to určitě ne, ale tady teda u mne zabodoval. Takhle brutálního jsem si ho teda představit nedovedl a nemohl jsem se na to vynadivat :-) ()

Ex_Machina

Chladne vyrovnaný výraz tváre tvrdého muža ktorý zažil v živote už všetko. Chlap, ktorý vie čo musí urobiť, aby si zachoval aké také šťastie v živote v podobe rodiny. No keď ho pritlačíte k múru, tak bez toho aby stratil svoje tvrdo kalkulujúce uvažovanie si prejde aj peklom, len aby ochránil tých na ktorých mu záleží... Na rovinu. Nechcel by som si zažiť ani zlomok toho čo musel prežiť on. ()

stephano

Je vidět, že se jedná o autorský film, jelikož si to pán napsal a natočil tak jak chtěl. Určitě se mu povedlo vybudovat atmosféru a držet jednoduchým příběhem diváka v pozoru. Problém vidím někde jinde, za pět hvězd tomu sráží ta nereálnost v síle hlavního hrdiny. Pokud by nevyřešil vše co mu stojí v cestě, tím že někoho (většinou více lidí) zmlátí, tak by se mu nepovedlo prakticky nic. Ale i tak skvělý. ()

Fungore

Po dlouhé době můžu říct, že jsem viděl fakt dobrej film. Vince Vaughn je skvělej herec a tohle je jeho životní role, aspoň dle mého názoru. Hraje zde patriota, chlápka s chladným pohledem a klidnou rozvahou, který pro svou rodinu udělá naprosto cokoliv. Režie zvládnutá na jedničku, herecké výkony bomba, emocionálně vyspělé a v určitých momentech přímočaře brutální. Film mě nenudil ani chvilku, což jsem už dlouho nezažil. Naopak mě film upoutal do sedačky a nutil sledovat každou další minutu, kdy atmosféra opravdu začíná houstnout. Tento snímek připomíná film Drive, ale brutalita je zde posunuta ještě výše.. dále to může připomenout styl Quentina Tarantina. Přesto je film originální a "velmi svůj". Dávám samozřejmě plný počet, opravdu si to film zaslouží. ()

Plastík

Mám pocit, že šlo jen o to ukázat zase nějakým způsobem cynismus a násilí - jak společnosti, tak i jednotlivce zmasakrovanýho systémem. Film na mě působí velice nereálně, až bych řekl že směšně. ALE Vince Vaugh se mi v takovéto roli hodně líbil. Jemu dávám za herectví a celkové stvárnění role ranec hvězd. Celkově filmu 0,5 hvězdy. V průměru hodnocení - herec a film - dané hodnocení 4. ()

mark9th

Myslím, že Vaughn si týmto zaistil nomináciu na Oscara a ak nie on tak S. Craig Zahler za scenár a réžiu určite. Mrazivé, chladnokrvné a veeeeeľmi pozerateľné. Snímok nekompromisným spôsobom zobrazuje neoblomnosť a chladnokrvnosť systému či nezvratnosť následkov, ktoré človek vykoná a zároveň v takej istej miere a intenzite ukazuje aj neoblomnosť a chladnokrvnosť jedného muža. Vaughn túto rolu vzal útokom a podarilo sa mu to na 101%. Dokonca aj s asistenciou bývalej Dexterovej sestry Debry aka Carpenter. Pre mňa zatiaľ film roka. ()

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů