Blok 99

• USA Brawl in Cell Block 99 (více)

Když bývalý boxer (Vince Vaughn) přijde o zaměstnání a stojí před rozpadem manželství, rozhodne se přijmout práci drogového kurýra v naději, že se štěstí obrátí na jeho stranu a on konečně zabezpečí svou ženu Lauren (Jennifer Carpenter). Právě ve chvíli, kdy se mu začíná dařit, končí za mřížemi, kde bude muset učinit řadu děsivých a zoufalých rozhodnutí, aby ochránil své nejbližší. Zatlačen do kouta má jedinou šanci: probít se vězením jako nelítostným bojištěm nejnebezpečnějšího bloku ze všech – Bloku 99. (Bontonfilm)

kesty

Vaughn super. Atmosféra 50:50. Scenár béčkový a ach, veľmi uškrípaný. Všetko sa deje presne tak, ako sa to má diať, aj keď to nedáva moc zmysel. Boxerova cesta k poslednému "bossovi" príliš priamočiara a bez prekážok. PS: Film, ktorý stavia na násilí a bitkách by mohol mať lepšie choreografie a slušnejšie efekty. Ale tá spomalená ťažkopádnosť pri každom súboji, tie gumenné vybuchjúce hlavy a lámané končatiny snímke, ktorá má byť nepríjemne realistickou vôbec nesvedčia. ()

Rathalos

Tak reziser S.Craig Zahler si ma svojou tvorbou ziskal uz po druhykrat a tentoraz este ovela viac ako v prvom pripade,sku*vene brutalna a nekompromisna zalezitost z vazenskeho prostredia v hlavnej ulohe s Vinceom Vaughnom,ktory to zahral genialne,neskutocne mu sadla tato uloha,k tomu vsetkemu zaujimavy pribeh a vysledkom je film,ktory sa s urcitostou zaraduje do mojich najoblubenejsich...:-) ()

Rockerman

Ano, v takových rolích a v takových filmech chci vidět Vince Vaughna! Ne v rádoby vtipných taškařicích typu Stážisté nebo Sousedská hlídka. Jednoduché, přímočaré a drsné. Úsporné herectví Vince, který si mnohdy vystačí jen s dlouhým pohledem, jen do té chvíle, než jej někdo naštve a dokáže brutálně zasáhnout (specialista na rozšlapávání hlav). Drsný chlap, toužící po klidném rodinném životě s milovanou ženou a brzy i dcerou, se dostává do těžko řešitelných problémů. Z nejtěžšího vězení se snaží na dálku za každou cenu ochránit svou ženu (Dexterova sestra) a jde doslova přes mrtvoly. Velmi oceňuji věrohodné souboje muže proti muži (mužům). Určitě si to dám ještě jednou. Jasných pět hvězd! ()

Hapretor

Absurdní a nereálné. Pokud to byl záměr ... ok ... povedlo se. Občas jsem jen čuměl a kroutil hlavou. Ovšem konec je úplně tupej. Ten to totálně zkazil. Strašně zprasenej. ()

Raziel_cz

Jak to dopadne, když se autor Bone Tomahawku rozhodne složit poctu grindhousu? Jako Brawl In Cell Block 99. Čili skvěle. Je to přesně tak nekompromisní, drsné, chladné a brutální, jak byste čekali. A díky postavám ještě o kus lepší. Především Vaughnův tvrdě pragmatický a nezničitelný Bradley, co si celý film vytahuje střepy z kolen a zuby z kloubů, je něco naprosto nečekaného a zdatně mu přitom sekunduje Jennifer Carpenter. Archy obou se odvíjejí postupně a odhalení každé charakterové vrstvy přijde přirozeně, ale nečekaně – jako příběhový zvrat. A tedy ne že těch samotných by tu bylo málo. Naopak, přičemž ve druhé polovině, kdy se to právě naplno zvrhne do toho grindhousu, už přicházejí s výrazně černohumornými podtóny. Jednoduše řečeno: podle očekávání scenáristická špička. A pak je tu akce. Prezentovaná přehlednými widescreeny se stabilní kamerou a i několikaminutovými záběry bez střihu. Klasa. Adrenalinová přestřelka na začátku je jenom předzvěst toho hlavního – série chladnokrevných přesdržek, v jejichž rámci jsou zlámané páteře a rozšlapané lebky pouze příslovečná špička ledovce. Úžasná choreografie, úžasné provedení a úžasné (praktické) gore, jaké dneska jinde neuvidíte. A samozřejmě zdrcující finále. Částečně očekávatelné, ale opět – nastupující zcela přirozeně. A kdyby to skončilo jinak, vlastně by vás to dost naštvalo. Nevím, z čeho Zahler svoji tvorbu financuje, ale jsem zatraceně rád, že se mu to daří. Film roku. ()

Sydonai

Pomalejší rozjezd a minimum střihu mi ze začátku dělaly problém, ale jakmile se vše rozjelo, tak to začalo šlapat jako hodinky. Takovou úroveň surovosti a brutality jsem už dlouho neviděl. 75%. ()

agassi68

Aj keď je vám jasné, že je to blbosť, nemôžete sa od toho odtrhnúť. Samozrejme len ak ste fanúšik lámania kostí a lebiek :). Ide si to svojim slimačím tempom a viackrát máte chuť to popohnať forwardom no napokon sa dočkáte krátkeho, ale úderného finále.. ()

Kulda24

Vince Vaughn v jeho nejlepší herecké roli. Tohle si musíte rozhodně pustit, ale varuji vás tento film určitě není pro slabší povahy. Vince hraje krutopřísného tvrďáka, který si jde za vším a ničeho se nebojí. Tomuhle borcovi nikdy neříkejte, projdeš jen přes mou mrtvolu. :D Doufám, že jak Zahler tak i Vaughn si trochu našlápli kariéru a nyní pofrčí jeden skvělý film za druhým protože toto mě opravdu dostalo. 99% ()

BOURQUE

Hneď na úvode musím povedať, že u mňa filmy typu „Blok 99“ nepatria medzi tie, ktoré „musím vidieť za každú cenu“. Sú 2 dôvody, že prečo som sa do toho nakoniec spustil: 1) predchádzajúci film S. Craig Zahlera a 2) fotka V. Vaughna na plakáte filmu. Musím povedať, že po videní filmu som zostal v menšom šoku a pri záverečných titulkoch som sa pozeral „do neznámeho“. Čo ma najviac prekvapil (a zároveň šokoval), tak to bola herecká premena V. Vaughna. Komediálneho herca prípadne „zlého chlapíka“ z Ture Detective tu nečakajte. To, čo tu pán Vaughn spravil (a obetoval) pre rolu Bradleyho Thomasa, sa dá len ťažko popísať. Možno, že by som sa do toho teraz ani nepustil, pretože je to potrebné vidieť jeho (zatiaľ životný) výkon. Čo sa týka samotného filmu, tak pán S. C. Zahler pokračuje ďalej na ceste (silne inšpirovaný Q.Tarantinom), ktorú sme spoznali vo filme Bone Tomahawk. Avšak všetky výraznejšie elementy, ale nekompromisnosť, sú na ešte vyšších úrovniach. Príbeh nekomplikovaný a priamy, priestory precízne vybrané a všetko to s kamerou nadpriemerne dobre zachytené, k čomu je použité minimum „muziky“. Žalostne malý priestor pre D. Johnsona. Záverečná scéna vo svojom žánru je jedným z najlepšie zahraných a natočených za posledných niekoľko rokov. Z mojej strany „najnekompromisnejší“ film v roku 2017 a tom asi nikto nebude pochybovať, že V. Vaughn je za rok 2017 víťazom v kategórii „bad ass“. Osobné hodnotenie: 90% (*****) ()

bery71

Hutná a kvalitně huštěná nálada. Nikdy to nepřijde do klasické heroes journey nálady, pořád je to takový začmouzený. A to je dobře. Ale hraje se od začátku sotevřenýma kartama a sociální linka se brzy vytratí. Souboje ovšem a hlavní Vince v jejich čele...ó to by šlo. ()

GOREGASM

Tak za prvé... Dona Johnsona jsem nepoznal a za druhé, kdyby nebylo těch nepochopitelných latexových hlav, tak jde o ryze stoprocentní nářez, ve kterém Vince Vaughn odhalil léta skrývanou pravdu o kvalitách svého herectví. Jde sice o výrazně fyzickou roli, ale charismatem láme všechny okolo a to ještě nevytáhl ruce z kapes. Režisér Zahler snímku vtiskl velmi neúprosnou atmosféru, kdy je ve vzduchu neustále cítit, že se něco semele a ono taky, že jo :-). Bitky, fajty, souboje, říkejme tomu jak chcete, vám zůstanou v hlavě nejen díky své brutalitě, ale i díky potu a testosterone, který na vás při nich bude cákat. Vince"Dodávka"Vaughn je navíc nezničitelný a ono to tak nějak vlastně nevadí, do filmu to perfektně zapadá, a přestože story nemůže ničím představit, tak Vaughnova postava ano. 90% ()

sadlokan

Pán,jako na potvoru,zrovna když chce založit rodinu,dostane padáka v autoservízu a eště k tomu přistihne starou,že telefonuje s jinym.Z jakési nostalgie automechanika jí pěstma rozebere vůz a vysvětlí jí,že bude láskyplným otcem budoucího dítěte jedině když se stane dealerem drog.No a pak už je to jen samá láska.(Takovej krym nevyfás ani Bojko v Rusku...) ()

derek007

Pral jsem se s hlavním castingem snad půl filmu (likvidačka auta mně přišla tak nucená a formální). Když k tomu přičtu některé nelogičnosti (např. proč se pustil do toho, co ho stálo vězení?), tak jsem uvažoval, jestli vůbec pokračovat dál. Jak se ale Vaughn dostane do vězení, je všechno zapomenuto. Ty přesuny z místa na místo jsou teda dost na objednávku, ale pro spád jen dobře. Pak se jede na plný pecky až do konce a z realistického dramatu o (ne)napraveném hříšníkovi se film překlopí v gore jízdu se vším všudy. ()

Folky

Výborně natočené. Žádná hudba, málo střihů a minimalistické herectví tomu dodávají opravdu syrovou atmosféru. Minimalismus filmu moc sluší, především Vaungh tu má životní roli. Bohužel to ale místy pohřbívá scénář. Nemám nic proti dlouhému úvodu nebo víc než dvouhodinové délce. Obojí naopak filmu prospívá. Vadí mi spíš lehkost, s jakou se Vaungh dostane vždycky tam kam chce a především dost naivní zakončení (s výjimkou posledního záběru). Tomuhle se prostě nedá věřit a přímo se nabízelo aby vše bylo o dost dramatičtější, takže dávám jen čtyři, i když film je to rozhodně působivý. ()

ještěžiju

Uuuuuuuuuuf ... tak jsem si konečně udělal čas se na to podívat a to byla neskutečně parádně brutální a bezútěšná jízda. Není třeba víc dodávat. Je potřeba na to mít tu správnou náladu. ()

zelda82

Masomlejn ve vezenskym munduru, kterej hraje tvrdea krvave. Vince Vaughn v pro nej naprosto netypicke roli, ktera ma sedne mnohem vic nez blbiny v Nesvatbovych nebo Vybijene. Velmi prijemne prekvapeni. ()

P.J.2

Revenge movie svým osobitým stylem v čele s komediálním hercem? Na první pohled katastrofa ale nenechte se mýlit. Dopadlo nejlépe jak mohlo a Vaughn ukazuje že na to stále má. Mrazivý thriller. ()

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů