Akční horor, který režisér Guilermo del Toro natočil podle známého Mignolova komiksu, vypráví o Chlapci z pekla, který přišel na svět v roce 1944. Tehdy se ho snažili využít spřeženci Zla v nacistických službách - nesmrtelný Rasputin (Karel Roden), gestapačka Ilsa a maskovaný zabiják Kroenen. Malého ďáblíka však zachránil a vychoval doktor Broom (John Hurt), který pracoval pro Američany. Dospělý Hellboy (Ron Perlman) žije v přísně utajeném Úřadu pro výzkum paranormálních jevů a spolu s žabím mužem Sapienem (Doug Jones) a dívkou Liz (Selma Blairová), která umí v rozčilení vyvolat výbuch či požár, jsou využíváni při mimořádných operacích FBI. Zlo se však nevzdává. Trojice pekelných vyslanců se vrací, aby dokonala své temné dílo, a Hellboy se jim musí postavit... (HBO Europe)

heyda

Tento film bilancuje přesně na hraně. Nevím, jestli jde o odpad nebo o dobrý akční film. Mám smíšené pocity a tak dám 3 hvězdičky. Milé je i vidět českého herce v holywoodském filmu, ale že bych to musel vidět znovu? To rozhodně neee! ()

sharky

Po úžasné předtitulkové sekvenci velké sklamání, scénář je zoufale šablonovitý bez jakéhokoli pokusu o originalitu, temná hrůzostrašná atmosféra se rozplyne. Jediná zajímavá scéna je rohovor Hellboye s tím klukem na střeše. Potěší nácek v masce, zklame zoufale nedémonický Karel Roden (navíc ještě v české verzi nadabován Tomášem Juřičkou). ()

Dr.film

Komixový hrdina trpící tradičními lidskými pohnutky jakými jsou žárlivost, chlapská pícha a pod. se stává více lidským a umožňuje lepší přístup ze strany diváka. Přidám-li ještě k tomu skvělé hlášky a charisma které své postavě propůjčil Perlman, dá se v podstatě říci, že Hellboy prostě nemá chybu. Na film obecně - se už tolik chváli říci nedá. Sice průměrnou podívanou nenarušují zásadnější nedostatky, ale ukoptěné finále, které nemá ani půl sťávy co by potřebovalo, si lepší hodnocení nezaslouží. ()

honajz

Výborné převedení komiksu do filmové podoby bez nutnosti trapných rádoby hrdinských scén, ale naopak se "zlidšťujícími" prvky a spoustou černého sarkasmu. "Jsem nehořlavý," je snad hláška roku :-) ()

anais

Hellboy je ohromně zábavný film.. je to film, kterému se daří to, co se nepovedlo Van Helsingovi a Lize vyjímečných... Tedy, pomocí mraků různých digitálních příšer, které nevypadají až zas ta přesvědčivě, natočit film, u něhož se budete bavit.BAVIT!!! Z počátku je film jen přehlídkou scén, jimž něco chybí... něco, co by jim dalo smysl... něco, co by odůvodnilo ty hrozně navržené chobotnicoidní "otroky vzkříšení". A to něco přijde tak půl hodinky po začátku filmu. V tu chvíli na nás Hellboy zaútočí svou největší zbraní, a tou je jeho charisma/osobnost/kamenná ruka. Asi se to zdá az příliš jednoduché, ale když H.B. (ejč bí) začne řešit svůj milostný románek, do toho kosí démony a cedí hlášky, že by mu to jeden mohl závidět, to je ta pravá kombinace, najednou celý film jako by ožil, dostal smysl. Hellboy je natolik nosná postava, že utáhne celý film téměř sám, protože tady zas tak nejde o jiskření mezi ním a hlavním padouchem Karlem "Rasputinem" Rodenem. Celá akce, příběh se odehrávají jen tak mimochodem, na pozadí Hellboyovi pubertálně zabarvené šedesátileté mysli... Nezbývá než pochválit vedlejší postavy, protože Abe Sapien vypadá naprosto úžasně, stejně tak mečoidní pískoidní nacistoidní obludoid:-) nebo Rodenoidní Rasputinoid. A Hellboy i Liz Sherman (Selma Blair) vypadají oba skvěle... Nakonec snad jen poznámka o Českých lokacích.... Ty jsou tu voleny velice citlivě, takže nemusíme sledovat profláknuté pohledy na Hrad nebo Karlův most (nebo marka Vašuta). je tu však jedna vyjímka, a to když Liz v dětství sežehne partu svých malých kamarádů... celá scéa se odehrává na tom nejhnusnějším, nejtypičtějším českém sídlišti... a ještě k tomu je ta scéna natočena tak, jako by vypadla z ějakého publicistického pořadu v osmdesátých letech... No nic, Hellboy stojí za vidění z mnoha důvodů. ()

rikitiki

Kluk jeden rohatá má 60 let, ale vzhledem k tomu, že věk démonů se počítá jinak než věk lidský, je teprve v pubertě. Není divu, že řeší problémy s láskou, která ho opustila. Jenomže já tomu nevěřila, ani té lásce ani tomu trápení. Hellboy mi připadal spíš vším otrávený a unavený, jako starý matador, který musí jít do boje ale už ani neví proč. Přimíchá se k tomu ještě Kostěj Nesmrtelný alias Rasputin, nějaký zčásti robotizovaný masochista a blonďatá Němka, která pořád doufá, že pád říše nemusí být konečný. ____ Spousta postav, spousta motivů, ale nic není uděláno pořádně nebo procítěně. ()

GigaPudding

I po několikátém shlédnutí Hellboye to všechno má styl a neokouká se to, sice je to trochu přístupnější, než maličko temněji laděná komiksová předloha, ale jinak všechno zůstává tak jak má být a to především hláškující hellboy, vtip a nadhled, bizarní přístroje, charaktery a okultismus a hlavně taky s komiksem skoro totožné nasvícení a barevnost, která místy vypadá skoro stejně jako monochromní barevné plochy na stránkách každého Mignolovského komiksu. A navíc tam ještě zachrání malý koťátka :). Co to ale ani po tolika shlédnutích a takovém zvládnutí převedení předlohy na plátno nevytáhne na pětku je tak trochu pomalý příběh, kdy se spousta času tráví bojem s uteklou bestií v metru a zbytek jde silně do pozadí, aby se zas vynořil na chvíli a to hlavní, o čem příběh je, se rozjelo pořádně až zas v poslední půlhodině. Sice jsou tyhle "vycpávky" zábavné a i přes svou natahovanost ani nemůžou nudit, protože jsou kvalitně natočené, ale tím jak je to natáhlé to prostě sráží film jako celek o stupeň níž než by to u hellboye mohlo být, protože s trošku větším spádem to mohlo být napínavější nebo dramatičtější a hlavně by rasputin se svou náckovskou partou nevypadali jako jen takový štěk, který tam je jen od toho aby posunul hellboye k rozstřílení větších a větších potvor. Takže hellboy super, a hlavně Ron Perlman, bez něho by to natočit ani nemohli :), ale zas tak super, aby to vytáhl na pětku, prostě není. ()

SOLOM.

Tak tenhle film je klasická akční fantasy / scifi u které se dá příjemně relaxovat. Stupidní děj o nacistech a jejich paranormálních výzkumech, které zapříčíní za pomoci Rasputina otevření brány do jiného světa, ze kterého k nám přilítne červená ''opice'' A tak se zrodil nový akční hrdina, který ovšem patří do druhé ligy. Kromě své obrovské ruky z lega, kotlet a doutníku je to totiž spíš kašpárek než superhrdina. del Toro má rád podobný styl příběhu o tom nás už přesvědčil i svým Labyrintem, ale ani ten mě nezaujal na tolik abych mu dal víc jak průměrné hodnocení. A tady tomu nebude jinak. U Hellboye jsem se pobavil, sem tam nudil a asi si jej pustím někdy i znova, ale žádnou výraznou stopu ve mě nezanechá. ()

eraserhead666

Eh, na můj vkus až moc rozvláčné, málo akční a když už na akci dojde, je nemastná neslaná (hlavně ze strany hlavního hrdiny, naopak masochistický nácek je skvělý), Hellboy samotný je dost suchý, nevýrazný a až moc komiksověhrdinsky typický. Naopak Roden je skvělý a Selma Blair fakt ohnivá diva. Kdesi jsem četl, že údajně prohlásila, že se stydí zasvé tělo a že se sama sobě nelíbí. Rád bych jí alespoň půl hodiny tenhle nesmysl vymlouval osobně :-). Vezmu-li v potaz režiséra a očekávání, která tento film vyvolával, pro mě docela zklamání (a to je štěstí, že nejsem komiksový fanda). Čekal jsem opravdu mnohem více. Více se mi líbí dvojka. 2,5* ()

claudel

Jednička mě nějak nechytla, svět del Tora je fantaskní a fungující, mně však připadnul dosti nudný, stejně jako celá zápletka a téměř neškodní záporáci. ()

ARI50

Snažil jsem se to mít rád protože je to zajímavé a nabízí to skvělé scény ale nemůžu si pomoc ono se mi to nelíbí. ()

902 10

osekany mignolluv hellboy, jehoz zaver pravdepodobne del toro vymyslel v aute cestou na plac, masirovan elektrickymi vyboji z prazskych taxiku. a je to docela skoda, protoze slibny uvod a ultrasympaticky ron perlman si rozhodne rikaji o prinejmensim prumerny zaver filmu (kde zrovna moc nepresvedcuje karl roden). ()

Bauer

Od začátku do konce jsem se dobře bavil.Karel Roden je jako profík z Hollywoodu a Ron Perlman je výbornej a má super hlášky.Co víc si přat???? ()

mm13

Zhliadol som Hellboya už asi štvrtý krát. Ron Perlman je natoľko famózny, že zabúdam na momenty, ktoré mi pri prvom stretnutí vadili najviac – zbytočný akčný úvod (ten komiksový nemá chybu, zato oveľa viac atmoséry a vôbec nie je nerozhýbateľný), málo presvedčiví Roden i Hurt a zo všetkého najviac potom mladý agent FBI, ktorý je ako filmová postava absolútne fujtajblové klišé. Guilermo, Guilermo, tomu si sa skutočne mohol vyhnúť, ale asi ti popri pretláčaní Perlmana do hlavnej úlohy a sústredení na ostatné postavy muselo čosi aj uniknúť. No ale čo, snáď sa v dvojke dočkáme už iba vylepšení. [70%] ()

becki_tu

Komiksové adaptace mám rád a tahle patří rozhodně mezi ty lepší. Záměrně neříkám nejlepší, protože zas tak unešený jsem z Hellboye nebyl, ale rozhodně jde o zábavnou záležitost. Nechybí tu nadhled a hlášky, temná magie, tajemná mystika, neodolatelní hrdinové, slizcí záporáci a téměř pekelná atmosféra, která tady dělá opravdu hodně. Jak říkám - srdeční záležitost to sice není, ale pokud hledáte kvalitní, zábavnou a akční komiksárnu, jste tady správně. 70% ()

luka4615

Hellboy má sympatickou a hláškující hlavní postavu s mimikrami Rona Perlmana, která se ale bohužel "plácá" v plochém a zoufale přímočaře načrtaném snímku. Za zmínku tedy vyjma hlavní postavy stojí pouze kreativní vzhled monster a Karel Roden, jehož Rasputin je skvělou zápornou postavou, Nic víc, nic míň. Škoda. „She took his picture. DAMN. She took his picture. She took his picture.“ ()

prome

Vcelku hodne povedena komiksova adaptace, ktera nikoho neurazi a behem filmu se ani chvili nenudite. Povedena kamera spolecne s dobrym scenarem a kvalitnimy hereckymi vykony dohromady dava prijemnou podivanou s perfektnim vizualnimi efekty ()

Sawy

Do příchodu Temného rytíře byl Hellboy můj nejoblíbenější komiksový film.Než přišel Robert Downey Jr. jako Tony Stark byl sympaťák s upilovanými rohy,který miluje doutníky a koťátka,s přehledem největší bourák na poli komiksových filmů.O všechna tyto prvenství sice přišel,ale i tak je to skvělý film.Hellboy je prostě super týpek s cool hláškami a Ron Perlman se pro tuhle roli doslova narodil.Selma Blair je sexy,Abe Sapien je taky sympaťák a Guillermo del Toro ještě dalece překonal svého už tak výborného Bladea 2.Samozřejmě,že ten film má spoustu chyb.Poměrně otravný byl Rupert Evans jako agent Myers,který zezačátku působí skoro jako hlavní postava.Jakkoli přeju Karlu Rodenovi roli v takhle velkém filmu,přesto mi jeho Rasputin přišel až moc nevýrazný(s tímhle dvojka problémy nemá).A samozřejmě příběh je až moc překombinovaný.Ale všechny tyhle výtky rád hodím za hlavu,protože já tenhle film prostě žeru a pokaždé se na něj rád znova podívám.95 % ()

Hellboy se brzy dočká dalšího rebootu

Hellboy se brzy dočká dalšího rebootu

19.02.2023

Po posledním Hellboyovi z roku 2019 od režiséra Neila Marshalla (epizody Hry o trůny) to vypadalo, že se rudý ďábel z pera Mikea Mignoly na pár let zase uklidí někam stranou. Snímek totiž narazil u… (více)

Hellboy sprintuje před kamery

Hellboy sprintuje před kamery

07.07.2017

V Hollywoodu obvykle trvá mnoho let dostat film před kamery, takže je vcelku šokující, jakou rychlostí se hýbe kupředu reboot Hellboye. Ještě na začátku roku to vypadalo, že máme šanci na klasickou… (více)

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce