Akční horor, který režisér Guilermo del Toro natočil podle známého Mignolova komiksu, vypráví o Chlapci z pekla, který přišel na svět v roce 1944. Tehdy se ho snažili využít spřeženci Zla v nacistických službách - nesmrtelný Rasputin (Karel Roden), gestapačka Ilsa a maskovaný zabiják Kroenen. Malého ďáblíka však zachránil a vychoval doktor Broom (John Hurt), který pracoval pro Američany. Dospělý Hellboy (Ron Perlman) žije v přísně utajeném Úřadu pro výzkum paranormálních jevů a spolu s žabím mužem Sapienem (Doug Jones) a dívkou Liz (Selma Blairová), která umí v rozčilení vyvolat výbuch či požár, jsou využíváni při mimořádných operacích FBI. Zlo se však nevzdává. Trojice pekelných vyslanců se vrací, aby dokonala své temné dílo, a Hellboy se jim musí postavit... (HBO Europe)

Bat55

Tak Hellboy patrí k tým najhumornejším komiksovým adaptáciam s "naj cool" hláškami a najlepším možným hercom pre úlohu Hellboya. Ron Perlman je fakticky boží ,,Devil", ktorý rád čokoládu a nejakú tú cigaru. Film má plno skvelých hlášok, zaujimavú zápletku a výborné akčné sekvencie.Tradične u Guillerma del Tora nesmejú chýbať špičkové kostýmy a špičkové masky. Čiernovlasá Selma Blair alias Liz Shermanová je pekne žhavá krásavica, Doug Jones nemá pod tými kopami Make-Upu žiadnu chybu, Abe Sapien je jeho synonymum a Ron Perlman, ako som už hore zmienil, je veľmi ale upozorňujem veľmi zábavný. A čo záporák? Toro dal prvému filmovému Hellboyovi naozaj brilantného záporáka Grigoriho Rasputina, ktorého tu stvárnil Karel Roden, teda český herec. Treba podotknúť, Hellboy sa nakrúcal v Prahe. Film,v ktorom nechýbajú náckové, film v ktorom nechýba červený chlapík s obrovskou zbraňou v ruke, druhou mega rukou, film s naozaj zábavnými dialógmi, film so skvelými hercami, maskami a so skvelou, pekne uvoľnenou atmoškou. Hellboy je netradičný komiksový film, ktorý sa oplatí vidieť. /80%/ ()

blackrain

Řekněme si to na rovinu, v komiksovém světě není nouze o neroztodivnější postavy a stvoření. Jednou takovou neméně zajímavou postavou je i Hellboy, démon z jiné dimenze. Na náš svět přišel na sklonku druhé světové války. Byla to doba, kdy Adolf Hitler už definitivně věděl, že jeho nadvláda nad světem nebude věčná a schyluje se ke svému neodvratitelnému konci. Rozhodl se proto vyhledat legendární postavu, Rasputina, který mu měl pomoci přivést na tento svět jednoho ze sedmi bohů chaosu a rozvrátit tak rovnováhu sil. Hellboy je nejcyničtější postava komiksového světa, kterou znám. Sází jednu hlášku za druhou, takže se i zasmějeme. ()

kaylin

Jeden z mých nejoblíbenějších komiksových filmů, který stojí hlavně na Hellboyovi, respektive na jeho představiteli Ronovi Perlmanovi. To je hláškující bestie, která je tak neskutečně suchá. Béčkový hrdina, který si prožívá svoje s Rasputinem. Ten dostal tvář Karla Rodena, což prostě potěší. Hlavně když to je role skutečně zásadní. Správná kombinace humoru, patosu a skvělých triků. Člověk nechápe, kam se v Guillermově provedení tohle všechno podělo ve snímku "Pacific Rim". ()

Thomas

A zase úplně jiný comicsový film. Scénář má sice k originalitě daleko, ale některé hlášky mají dost velkou šanci se stát brzy kultem. Atmosféra dosti pekelná, slabší triky vyvažuje fakt, že kromě posledních deseti minut se Hellboy nebere vůbec vážně. V závěrů pár záběrů, které Del Torovi otevírají dveře k adaptaci Dooma. Naprostou trefou do černého je obsazení Rona Perlmana. ()

movieband

Srdeční záležitost, vzpomínka na dětství a videopůjčovny. Fascinace hellboyovským světem mě dotáhla až ke sbírání Mignolových komiksů a k posedlosti tímhle rohatým hrdinou z pekla. Výborná, nápaditá, originální práce. ()

topi

Pěkná podívaná, na kterou se dobře kouká, ale chybí jí aspoň kapka krvavosti. Chtěl bych vidět Hellboye v přístupnosti " R " !! To by bylo maso!! ()

Damiel

Komiksových adaptací se vždycky trochu obávám, ale Hellboy mě opravdu potěšil. Skvělý Ron Perlman, hlášky suché, až se z nich práší (to mám na komiksovkách nejradši). „Jsem nehořlavý, ty ne!“ :)))Škoda jenom, že to finále se nepovedlo udělat líp, obluda není nijak strašidelná a ubírá na působivosti. Nebýt toho, dal bych plný počet **** hvězdiček. ()

Hadža

Predelavky komiksu jsou v mode,je na to dost penez,takze i vysledek tomu vetsinou odpovida.To plati i u Hellboye,prijemneho hrdinu ve statnich sluzbach,ktereho skvel stvarnil charizmaticky Ron Perlman.Potesi i Karel Roden v roli zaporaka. ()

YURAyura

Promarnena prilezitost a ja jsem se na to tak tesil. Je to jenom dalsi z rady bezzubych komixovych prevedenin na platno, kterou nezachranila ani pritomnost sympataka Rona a jako vzdy squeleho Karla, ktery bohuzel dostal jenom malo prostoru. ()

togaf

Filmy podle komiksů mám ráda. Guilerma del Toro mám ráda. Drsňáky s duší mám ráda. Ale tenhle film ráda nemám. Teda zas tak hrozný to nebylo. Ale nějak mi ten mix druhé světové, pekla a Rasputina nesedl. Hellboy je ale skvělá postava a jeho samurajský culíček fakt žeru. ()

dom156

Fajn popcornová zábava, ke které se člověk může jednou za čas vrátit. K tomu velké plus za obsazení Rodena. Nemohu jinak než doporučit. ()

Skip

Hellboy je sice dobrý týpek a Ron Perlman neměl ve své kariéře roli, která by mu lépe sedla, ale co je to platné, když jsem se u toho až na Hellboyovy hlášky tak strašně nudil. ()

Dexter1

Komiksovú predlohu nepoznám, čiže to nemôžem nejako extrémne porovnávať. Hellyboy je drsný červený chlapík, ktorý hláškuje ako o život. Ron Perlman ho zahral naozaj skvelo. Čo sa týka filmu nie je to už tak skvelé.Minutáž je značne natiahnutá a ku koncu to začína možno trošku i nudiť. ()

Aleee89

K filmu jsem byla ze začátku hodně skeptická a vůbec se mi do něj nechtělo. Komiksy jsem totiž nikdy nečetla a jejich filmové adaptace mě až na pár světlých výjimek vůbec nebaví. Hellboy je ale takový lepší průměr. Na to, že je to podle komiksu, se film vcelku povedl, ale jsou v tomhle žánru mnohem, mnohem lepší (Superman se vrací, Spider-Man, Sin City např.). Tohle není moc trapné, naopak. Je to příjemný akční film, ale už jenom z principu mu prostě nemůžu dát více. Aby dostal více, to by se musel stát zázrak, muselo by mě to více bavit. Ale třeba Karel Roden zde je pro mě velké plus... ()

Trevor

3.500 hodnotenie muselo priniesť aspoň trochu výnimočný film, a ním prvý Hellboy bol. Nejednalo sa z ďaleka o klasického superhrdinu ale na filme bol badateľný nezameniteľný rukopis Del Tora, ktorý príbehu skrátka celkom svedčal. Y Hellboya saneskôr stal pomerne obľúbený hrdina, avšak práve prvý príbeh sa od ostatných trochu odlišuje a svojou kvalitou ich podľa môjho názoru aj prevyšuje. ()

Hellboy se brzy dočká dalšího rebootu

Hellboy se brzy dočká dalšího rebootu

19.02.2023

Po posledním Hellboyovi z roku 2019 od režiséra Neila Marshalla (epizody Hry o trůny) to vypadalo, že se rudý ďábel z pera Mikea Mignoly na pár let zase uklidí někam stranou. Snímek totiž narazil u… (více)

Hellboy sprintuje před kamery

Hellboy sprintuje před kamery

07.07.2017

V Hollywoodu obvykle trvá mnoho let dostat film před kamery, takže je vcelku šokující, jakou rychlostí se hýbe kupředu reboot Hellboye. Ještě na začátku roku to vypadalo, že máme šanci na klasickou… (více)

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce