Dobré místo

• USA The Good Place
TV spot
USA, (2016–2020), 19 h 46 min (Minutáž: 21–54 min)

Tvůrci:

Michael Schur

Kristen Bell, Ted Danson, William Jackson Harper, D'Arcy Carden, Jameela Jamil, Manny Jacinto, Marc Evan Jackson, Tiya Sircar, Ruman Kazi, Amy Okuda (více)

Série(4) / Epizody(50)

Díky chybě se sebestředná Eleanor Shellstrop po smrti dostane na Dobré místo. Chce tu zůstat, takže se snaží stát se lepším člověkem. (Netflix)

Recenze uživatele panki9922 k tomuto seriálu (4)

Dobré místo (2016)

Maximálne príjemný, svieži a energický seriál. Zaradil by som ho do kategórie - feel good - pretože po jeho dopozeraní sa cítim akosi povznesene. Nakoniec som si obľúbil aj postavu Jasona aj keď mi dosť dlho dá sa povedať prekážala jeho naivita a stupidita. The Good Place ma mnoho pozitívnych stránok ale tou najsilnejšou, je skvelý záver, to sa drtivej časti seriálov nepodarí. Vnímal som pokles kvality počas tretej série a z úvodu štvrtej. The Good Place však srší originalitou, hrátkami s filozofiou, malými vtipnými (často možno nespozorovanými) nadpozemskými detailami počas celého seriálu, veľmi zaujímavým vývojom (ústredných 6 postáv si prejde zlým miestom, súdnym procesom, prípravným miestom a na záver aj dobrým miestom), slovnými hračkami vytvorenými z nadávok a v posledných dvoch sériách aj častými narážkami na televízne seriály. Myšlienka seriálu, že sa môže zmeniť veľké percento ľudí k lepšiemu a že si každý zaslúži šancu, pretože nevieme čo všetko ho formovalo, je povedzme si pravdu trochu naivná/utopistická, ale veľmi, veľmi príjemná a podaná s citom. Obľúbená postava rozhodne Ted Danson čoby diabolskoanjelský architekt Michael. Obľúbená hláška - Ya basic! ()

Michaelův tah (2017) (S01E13)

Tak toto som naozaj nečakal. Skvelý twist!! ()

Jeremy Bearimy (2018) (S03E04)

Zabudnite na Simpsonovcov a ich rádoby predpovede budúcnosti. Jason v tejto časti predpovedal šírenie ochorenia COVID-19 kúsnutím do netopiera. Navyše nám je tu vysvetlené plynutie času vo večnosti a je to podané ako obvykle s vtipom a sviežo. ()

Kdykoli budeš chtít (2020) (S04E13)

Nespomínam si, aby som videl lepšie ukončený seriál. ()

Nejlepší seriály posledních deseti let?

Nejlepší seriály posledních deseti let?

01.11.2019