Dobré místo

(seriál)
  • USA The Good Place
TV spot
USA, (2016–2020), 19 h 46 min (Minutáž: 21–54 min)

Tvůrci:

Michael Schur

Kristen Bell, Ted Danson, William Jackson Harper, D'Arcy Carden, Jameela Jamil, Manny Jacinto, Marc Evan Jackson, Tiya Sircar, Ruman Kazi, Amy Okuda (více)

VOD (1)

Série(4) / Epizody(50)

Díky chybě se sebestředná Eleanor Shellstrop po smrti dostane na Dobré místo. Chce tu zůstat, takže se snaží stát se lepším člověkem. (Netflix)

TV spot

lukasch

"Peklo je tam, kde podávají pizzu s ananasem, hrajou Limp Bizkit a kde končí všichni filosofové." Výborný a chytrý seriál, který staví na jemném humoru a který předkládá i hodně otázek k zamyšlení. Z jednohubky, kterou jsem zkusil na Netflixu, se rychle stala srdeční záležitost. PS: Je tam jeden pěkný odkaz na Teda Danson a seriál Cheers. :) ()

asinus

Ze začátku originální, mile absurdní, nadopované sympatickou dvojkou Bell-Harper. Ústřední nápad i potenciál protagonistů se bohužel brzy vyčerpají, inovace jsou čím dál stupidnější a v závěru první série (kterou jsem dotrpěl jen díky příslibu zajímavého závěrečného zvratu, který je... když se o něm moc nepřemýšlí celkem fajn) už je "eskalace" dění vyloženě otravná. Nemluvě o tom, že 3 z 5 hlavních postav jsou čím dál víc na pěst. Nebrat. ()

Laxik

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

No, netušil jsem absolutně, co čem to je, ale dal jsem tomu šanci, protože po patnácti minutách nerozhodného scrollovaní Netflixem se někdy prostě naserete a kliknete na cokoli, co vám zrovna připadne pod kurzor. A co vám mám říkat, hned jsem se zamiloval a jen s největším sebezpřením to po pěti bingenutých dílech vypnul a šel spát. Že se k tomu ale vrátím, jak jen to půjde, je tutovka. Protože kdo z nás by nechtěl skončit na tom "Dobrém místě", když to Špatné zní tak trochu jako Peklo. ()

haluska11

kterak nepříjemná a vulgární mileniálka eleanor umřela a chybou v systému se dostala do posmrtného místa pro dobré lidi. objevování morálně čistého světa je pro antihrdinku peklem: nadávky v řeči jí neustále opravuje slovní autokorekt a otravná umělá inteligence Janet jí vůbec neplní přání tak, jak by chtěla. aby se vyhla podezření zdejšího CEO Michaela, rozhodne se napravit své chování s cílem dokonale zapadnout mezi svatoušky. nebeská skvadra vám přiroste k srdci: nerozhodný filozof Chidi, narcistní perfekcionistka Tahani (mňam, tahini) a její tajemný mnišský manžel jsou nesourodý gang, co spraví víc vesmírných nesrovnalostí, než Bořek Stavitel. zajímavý morální systém a poťouchlý humor je jakousi víc wholesome a oddechovou alternativou k Bojackovi Horsemanovi. první tři série jsou al dente, ta poslední už je hodně rozvařená. ()

kockodan odpad!

Totálně cheezy sračka. Připadá mi to osumdesátkově trapné a moralizující jako nějaký výchovný dětský biják pro desetileté předpuberťáky s lacinými počítačovými triky. Snědá slečna s posh brit přízvukem asi přeblafla všechny producenty i s lízáním koulí a perinea aby roli dostala. Za její ochotnický projev by se nemusela stydět ani Jaruš z Kouzelníka! Její soulmate jogín jí v tom skvěle přicmrndává že člověku vstávají trapností všechny chlupy na těle když jsou ti dva společně na scéně. Po polopaticky vysvětlujícím pilotu jsem s velkým sebezapřením dal ještě jeden díl, a konečná. Už o tomto přechytralém, a rádoby originálním a hróóózně vtipném snadno zapomenutelném blafu nechi nikdy slyšet. Fakt, že Kristen Bell s jejím cookie cutterovým americkým herectvím plným naučených roztomilých grimas, které nám vždy perfektně předvede při deklamaci každé vtipné hlášky nebo situace kdy má svůj diblíkovský, vyžehlený ksicht v detailu, a které už všichni dávno známe od Rachel z Přátel, zrovna nemusím, taky zrovna nepomohl. To uznávám. Ale popravdě nedovedl bych si představit, že by to fungovalo ani s Jodie Foster, nebo Meryl Streep v hlavní roli. Jednoduše polopatická, předvídatelná, nepříjemně moralizující sračka plná laciných radobyvtipů hodných tak junior high. Ted Danson musí být na stará kolena ve velkých finančních sračkách, že se nechal ukecat pro tohle. Nebo už po 70 totálně ztratil soudnost! ()

• Postavy několikrát naráží na Tahanin (Jameela Jamil) britský přízvuk. Díky svému britskému původu se představitelka Jameela Jamil dostala ke své roli, protože Michael Schur hledal britskou herečku. Jameela nejenže se v Británii narodila, ale také dva roky vyučovala angličtinu pro cizince v Londýně. (Ganka)
  • Michael (Ted Danson) během soudu zmiňuje postavy ze seriálu Přátelé (od r. 1994), včetně Phoebe, kterou hraje Lisa Kudrow. Herečka se v seriálu objeví o čtyři epizody později nikoli jako Phoebe, ale jako Hypatia z Alexandrie. (lil7minmin)
  • Chidi si požičiava knihy v knižnici a v jednom momente ukáže životopis človeka "Tay Zonday: Čokoládová kniha". Tay Zonday je hudobník, ktorý v roku 2007 nahral pieseň "Chocolate Rain" a táto sa stala hitom na YouTube. (petiar)

Související novinky

Nejlepší seriály posledních deseti let?

Nejlepší seriály posledních deseti let?

01.11.2019

Konec roku se pomalu ale jistě blíží a s ním pochopitelně brzy dorazí i nejrůznější filmové a seriálové žebříčky. Ty nás teď ale nezajímají. Místo toho se podíváme na žebříček, který se ohlíží rovnou… (více)