Česká komedie je v krizi, to mi nikdo nevymluví. Sice se sem tam něco blýskne, jedná se však o mušky jenom zlaté v houfech hnusných masařek. A tak si říkám, že jak tak čtu nadšené místní komentáře, často od CSFD přátel, že je tomu opravdu tak. Bezva ženská na krku není totiž kdo ví co. Je to průměrná, ba možná podprůměrná komedie, která však díky tomu, že ty ostatní jsou strašné donutí diváka přimhouřit tu jedno tu dokonce obě oči. Zápletka je klasická a viděná už mnohokrát. Moderní kočka z města (Hřebíčkové to pořád stále sluší) je okolnostmi donucena odstěhovat se na venkov, kde samozřejmě narazí nejen na svérázné místní lidičky, ale i na jiný způsob života na který není zvyklá. Aby toho pro ni nebylo málo, nastěhuje ji starosta do baráku k hodně nerudnému Vetchému. Jen dočasně. A právě toto dočasně je asi z celé komedie ta nejvtipnější část. Mezi Vetchým a Hřebíčkovou to občas pěkně jiskří a to jak z hlediska nevraživosti, tak z hlediska chtíče a tak tu o vtipné chvilky není nouze. Kdo mi s prostředím zcela splynul byl Miroslav Táborský, starostu oddaného své vísce a školičce, kterou založil jeho děda dal výborně. Ostatní jen tak přicmrndávají. Langmajer hraje či nehraje už několik let stejně, duo Tomicová - Malý bylo trapné. Znovu jsem se podivoval nad panem Malým. To je takový český Michael Madsen. Umí hrát skvěle ve skvostech, ale s klidem si střihne naprosto debilní roli v lecčemž.... ! Celkem hrůzný byl pan školní inspektor, kdy už míra trapnosti byla překročena solidně. Většina vtipů v této komediii je hodně jednoduchá a náročnější divák se občas kousne do rtu nad jejich ,,složitostí'' k pochopení. např. když hrdinka volá ze zápraží svého domku u hřbitova kamarádce a ta se ptá co sousedé, odpoví jí, že jsou to dobráci od kosti... Když umře stará Sýkorová, tak ve vsi si o ní lidé říkají, že natáhla brka... Je škoda, že Vetchý snad pod vlivem pobíhající krásky po zahradě jen v košilce a kalhotkách odhodil svoji hrobnickou drsnost a začal se chovat vlídněji. Ten obrat byl příliš rychlý a komedii uškodil. Ale abych jen nehaněl. Občas se zasmějete, na Hřebíčkovou a ty její kukuče se dobře kouká a pokud si odmyslíte, tu syntetickou vesnici (filmaři přibarvenou a aromatizovanou), pak to celkem v klidu zkouknete celé a to bez větších bolestí. A navíc a to je dnes velké plus jste minimálně otravováni product placementem !Dávám za tři pohřební věnce. * * *(6.3.2017)

• eLeR

Božíčku .. bolo to také milé. No.(20.5.2017)

Jak se říká, v jednoduchosti je krása ... A tady se to přesně potvrzuje. Tenhle film mě moc mile překvapil. Čekala jsem, že mě bude bavit, ale ne až tak moc. Nepřináší dějově sice nic nového, ale na český film je to hodně povedený. Herci k sobě krásně ladili. Petra Hřebíčková v hlavní roli byla super. Víc takových českých filmů, na které se dá koukat i několikrát. 85%.(17.2.2017)

Příjemná nereálná idylka.(3.3.2017)

Byla jsem na film zvědavá, protože jsem zde zaznamenala poměrně pozitivní ohlasy a pochvaly. Taky mám ráda Vetcháče a i Petra Hřebíčková je fajn. Bohužel to pro mě nějak moc nefungovalo. Dá se říct příjemná a nenáročná oddechovka, ale nad některými rádoby vtípky a jednáním postav jsem až zavírala oči, protože mi to prostě přišlo mimo nebo moc. :) Hlavní pár by ještě šel, ale ten zbytek...podivná vesnice, kde žije asi 9 lidí a velí tomu tlemící se starosta, pár Kostková a Boková, co chtějí spolu adoptovat, podivná zápletka se synem. Některé hlášky a vtípky jsou prima a ta parta lidí mi je vlastně sympatická - protože herci jsou moc fajn, ale určitě jsem to čekala lepší :) tři hvězdičky snad nikoho neurazí. jo a konec byl pěkněj docela...i když vidět Vetcháče říkat: já sem blázen, ale do Tebe...taky velmi zajímavé. :)(4.4.2017)

Film je prostý a svým způsobem obyčejný, že by vás vlastně TÍM mohl zaujmout i mile překvapit. Hrobník - vesnice - učitelka, tady o tohle tu vlastně jde. Malinko filmu dává mínus, že už skoro od začátku víte jak to dopadne. Letní komedie měla původně dramatickou podobu, z první verze Martina Horského ji do úsměvné podoby přepsali Jiří Vejdělek a Tomáš Hoffman. Vynikající výkon ve filmu předvedl starosta Miroslav Táborský, který je mistrem improvizací a humorných situacích. Dodával snímku velký šmrnc, ale také nemůžu zapomenout ani na ostatní herce, co se týče Hřebíčkové a Ondřeje. Je to příjemná komedie, na kterou se dá rozhodně koukat a skvěle se u ní uvolníte. I přes určitá klišé se mi film líbil.(23.4.2017)

Celkom milá a vtipná variácia na Pilcherovky 6/10(21.11.2017)

Takže pánové tvůrci, hned dvě boty v úvodu: tohle prostě není normální reakce ženský, která se dozví o nevěře a nemanželském dítěti, navíc to Petra zahrála fakt hrozně. A když už ji ty dvě buchty dovezly kamsi daleko od Prahy do vsi, nikdy by jí nevykoply na návsi a hned neodfrčely. Buď by zůstaly, protože by se prostě chtěly "podívat", a když už by snad přeci jen musely jet, zastavily by jí přímo před OÚ. Jinak ale docela dobrý, až na tu rychlou Božíčkovu přeměnu. Takže čtyři, protože to šlo docela slušně. Jo a Petře příště lepší malování, takhle vypadala hrozně.(16.2.2017)

Povedená oddychovka, u které člověk nesmí přemýšlet a nechá se unášet příjemným humorem. Především Hřebíčková je krásná, příjemná a Vetchý je pro tuto roli snad stvořený. Cela souhra mezi nimi funguje bez nějakých přehnaných scén a vše směřuje k předem nalajnovanému závěru. Někdy je to moc pohádkové, ale vůbec to nevadí, spokojenost......7/10(18.10.2016)

Po prvních deseti minutách jsem se zalekl, že uslyším vypnout, kravina. Naštěstí se z toho vyklubala normální tříhvězdičková komedie se všemi plusy a mínusy včetně amerického závěru. Hřebíčkové to s Vetchým sluší, Langmajer si v roce 2016 zahrál už druhou podobnou roli, Ruml a Svarinská jsou pěkným vzkazem pro filmové fanoušky. Komedie roku to zrovna není, ale oddechovou zábavu nabídne.(6.3.2017)

• rikitiki

Když on je z vesnice, tak musí být rázovitý křupan, co doma chodí po umyté podlaze v botách obalených hlínou. Když je ona z města, tak je totální neschopa, která papírové letadélko lakuje lakem na nehty. A vesnice? Co obyvatel, to figurka. Kdyby to bylo v lehce nadsazeném duchu, o což se zjevně film pokouší, tak by to mohlo být i vtipné. Kdyby každá z těch stereotypizovaných postav nebyla stokrát viděné a odněkud stokrát okopírované klišé. ___ Vyzněním je to spíš snímek pro děti, ale ne námětem, takže nevím, pro koho byl natočený.(27.10.2017)

• 6thSun

Začátek je slibnej, až na úvodní písničku a Langmajera v pořád stejný roli. Pak už to slibný není.(18.2.2017)

Úžasná podívaná na Ondru a učitelku člověk se nenudil i když věděl jak to dopadne byla to zábava dobře provedená ~ mám jsi kleknout :D tam jsi klekni u kapličky pomodli se a vyjeť :D(22.2.2017)

• DwayneJohnson

Hro, hro, hrozná kravina. Naprosto umělá, nevkusná a místy i hodně tupá. Jediným pozitivem je fakt, že se na Petru aspoň pěkně kouká, jinak nic, co by stálo za nějakou řeč. Langmajer se do těhhle rolí vůbec nehodí a Vetchý to zachraňuje jen tak na půl. Suma sumárum 97 mého života mi zas proteklo mezi prsty. Ach jo.(14.3.2017)

Žádné velké překvapení. Zklamáním je hlavně příliš čitelný děj a alespoň náznak vedlejších linek na nule. K tomu docela průměrné výkony (což zamrzí hlavně u Ondřeje Vetchého) a některé vtípky na hranici Kameňáku. Ale ve výsledku docela příjemná nenáročná podívaná s mimořádně krásnou Petrou Hřebíčkovou.(3.4.2017)

• kepiash

Rozhodně je lepší u toho nepřemýšlet a jednoduše vypnout, pak je možné odnést si poměrně příjemný zážitek. Jakmile se do nějakých rozborů pustíte, musí vás nutně napadnout, že celý film byl snad splácán za jedno odpoledne a to včetně napsání scénáře. Love story pančelky a inženýra hrobníka, která se odehrává v podstatě během jednoho odpoledne, je navíc zasazena do jaksi sterilních kulis, což působí až trapně. Když například pan starosta prohlásí, že právě dokydal, nelze mu to věřit. Pokud se to srovná třeba s Troškovými Hošticemi, je to jako nebe a dudy. Na rozdíl od této prázdné skořápky v Hošticích ten hnůj prostě cítíte. Ani postavy nejsou tak úplně dotaženy do konce. A tak se stane, že se v závěrečné fázi filmu zcela nepochopytelně hlavní hrdinka otáčí jak korouhvička o 180° od Božíčka k Langmajerovi a hned zase zpátky. Vesnice působí prázdně a Táborský s Langmajerem, jakoby každý patřili do jiného filmu, dvou rozdílných žánrů. Nicméně jak již píši na začátku - na první dobrou to bylo vcelku fajnové pokoukání, jen to pak pustit z hlavy.(20.4.2017)

Tak toto mě hodně mile překvapilo a potěšilo. Dvojici Hřebíčková a Vetchý to ladilo a chemie fungovala. Také pěkné prostředí, veselá hudba, skvělé herecké obsazení. 77%(2.4.2017)

Musím dát plný počet, protože takhle dobrou lehkou českou komedii jsem neviděla snad posledních deset let. Herecky skvělé (Ondra Vetchý mi tu strašně připomíná svou postavu z báječných let pod psa), roztomilá vesnička, výborná hudba! Fakt, s vykřičníkem. Letní, bezstarostné, veselé, netlačí to na pilu a Langoš při balení kufru je na facku. Jak ze života. Skvělé a klidně bych si Bezva ženskou hned pustila znovu.(20.2.2017)

Sice možná příliš naivní a jednoduchý, přesto je Bezva ženská na krku neskutečně pohodovou podívanou, která se minimálně v českých luzích a hájích jen tak nevidí. Příjemné, pohodové a hlavně vtipné natolik, že člověk tu naivitu přehlédne a u novinky Tomáše Hoffmana jednoduše vypne. Člověk by až nečekal, že podobnou pohodovku v české produkci najde.(12.3.2017)

Feel positive komedie z českého venkova, která svádí tak trochu k nějakým Bábovřeskám a podobným číčovinám, co točí Zdenda Té, naštěstí se toho nemusíme bát, protože všichni jsou tady velcí sympoši, celé to dýchá letní atmosférou, až člověk chytí slinu a má chuť vyrazit na nějakou červencovou tancovačku pod širým nebem a béknout něco u táboráku. Moc fajn vám to udělá dobře, a i když jsou některé scény z ranku "WAT?", vůbec to nevadí. Nakonec tomu čtyřku prozatím nedám, zkusím se na to podívat někdy příště a třeba to nechám dozrát. 72%(13.3.2017)