• eLeR

Božíčku .. bolo to také milé. No.(20.5.2017)

Tak jsem zase na vážkách, zda být hodná nebo zlá. Na film o protikladech, které se přitahují, jsem byla zvědavá, ale hlavně v druhé půli jsem si nebyla jistá, jestli koukám na snímek český nebo emerický, ve kterém hrají čeští herci (toto nebyl kompliment, kdyby to někomu náhodou...). Po pravdě celý závěr byl příšerný. Jen před pár dny jsem úplně stejný motiv (který nebudu spoilerovat, pouze napíšu, že se tam utíká) viděla v jiném filmu. Prosím, vymyslete už něco jiného! V české vesničce, kde čas utíká jen podle řečí (jinak to opravdu nepoznáte, slunko tam svítilo pořád, krom chvil, kdy měli všichni depku, to pršelo) to vypadalo idylicky jako v oné kominíkově rodině, obě hlavní postavy jsou sympatické, až to bolí... No čerstvě po premiéře dám za 4*, protože na 3 hvězdy bych se musela o hodně míň smát, to já zase přiznám.(13.10.2016)

Příjemná komedie na odreagování a zasmání, příběh nic nového, ale dalo se tomu uvěřit, u tohoto filmu mě moc mrzí, že tady není větší stupnice, protože by tomu nejvíce slušelo 3,5 * , takto pořád váhám mezi 3 a 4.(16.11.2016)

Na české poměry překvapivě slušná a zábavná romantická komedie, která sice ničím nepřekvapí, ale na druhou stranu ani neurazí a v rámci české kinematografie se jedná o to lepší, co ta česká režisérská verbeš vytvořila. Hlavní problém jsem bohužel viděl v Ondřejovi Vetchém, který je spíše otravný, než buransky vtipný.(30.3.2017)

Takže pánové tvůrci, hned dvě boty v úvodu: tohle prostě není normální reakce ženský, která se dozví o nevěře a nemanželském dítěti, navíc to Petra zahrála fakt hrozně. A když už ji ty dvě buchty dovezly kamsi daleko od Prahy do vsi, nikdy by jí nevykoply na návsi a hned neodfrčely. Buď by zůstaly, protože by se prostě chtěly "podívat", a když už by snad přeci jen musely jet, zastavily by jí přímo před OÚ. Jinak ale docela dobrý, až na tu rychlou Božíčkovu přeměnu. Takže čtyři, protože to šlo docela slušně. Jo a Petře příště lepší malování, takhle vypadala hrozně.(16.2.2017)

Příjemná nereálná idylka.(3.3.2017)

Film je prostý a svým způsobem obyčejný, že by vás vlastně TÍM mohl zaujmout i mile překvapit. Hrobník - vesnice - učitelka, tady o tohle tu vlastně jde. Malinko filmu dává mínus, že už skoro od začátku víte jak to dopadne. Letní komedie měla původně dramatickou podobu, z první verze Martina Horského ji do úsměvné podoby přepsali Jiří Vejdělek a Tomáš Hoffman. Vynikající výkon ve filmu předvedl starosta Miroslav Táborský, který je mistrem improvizací a humorných situacích. Dodával snímku velký šmrnc, ale také nemůžu zapomenout ani na ostatní herce, co se týče Hřebíčkové a Ondřeje. Je to příjemná komedie, na kterou se dá rozhodně koukat a skvěle se u ní uvolníte. I přes určitá klišé se mi film líbil.(23.4.2017)

Byla jsem na film zvědavá, protože jsem zde zaznamenala poměrně pozitivní ohlasy a pochvaly. Taky mám ráda Vetcháče a i Petra Hřebíčková je fajn. Bohužel to pro mě nějak moc nefungovalo. Dá se říct příjemná a nenáročná oddechovka, ale nad některými rádoby vtípky a jednáním postav jsem až zavírala oči, protože mi to prostě přišlo mimo nebo moc. :) Hlavní pár by ještě šel, ale ten zbytek...podivná vesnice, kde žije asi 9 lidí a velí tomu tlemící se starosta, pár Kostková a Boková, co chtějí spolu adoptovat, podivná zápletka se synem. Některé hlášky a vtípky jsou prima a ta parta lidí mi je vlastně sympatická - protože herci jsou moc fajn, ale určitě jsem to čekala lepší :) tři hvězdičky snad nikoho neurazí. jo a konec byl pěkněj docela...i když vidět Vetcháče říkat: já sem blázen, ale do Tebe...taky velmi zajímavé. :)(4.4.2017)

Jak se říká, v jednoduchosti je krása ... A tady se to přesně potvrzuje. Tenhle film mě moc mile překvapil. Čekala jsem, že mě bude bavit, ale ne až tak moc. Nepřináší dějově sice nic nového, ale na český film je to hodně povedený. Herci k sobě krásně ladili. Petra Hřebíčková v hlavní roli byla super. Víc takových českých filmů, na které se dá koukat i několikrát. 85%.(17.2.2017)

Úžasná podívaná na Ondru a učitelku člověk se nenudil i když věděl jak to dopadne byla to zábava dobře provedená ~ mám jsi kleknout :D tam jsi klekni u kapličky pomodli se a vyjeť :D(22.2.2017)

Po prvních deseti minutách jsem se zalekl, že uslyším vypnout, kravina. Naštěstí se z toho vyklubala normální tříhvězdičková komedie se všemi plusy a mínusy včetně amerického závěru. Hřebíčkové to s Vetchým sluší, Langmajer si v roce 2016 zahrál už druhou podobnou roli, Ruml a Svarinská jsou pěkným vzkazem pro filmové fanoušky. Komedie roku to zrovna není, ale oddechovou zábavu nabídne.(6.3.2017)

• DwayneJohnson

Hro, hro, hrozná kravina. Naprosto umělá, nevkusná a místy i hodně tupá. Jediným pozitivem je fakt, že se na Petru aspoň pěkně kouká, jinak nic, co by stálo za nějakou řeč. Langmajer se do těhhle rolí vůbec nehodí a Vetchý to zachraňuje jen tak na půl. Suma sumárum 97 mého života mi zas proteklo mezi prsty. Ach jo.(14.3.2017)

• rikitiki

Když on je z vesnice, tak musí být rázovitý křupan, co doma chodí po umyté podlaze v botách obalených hlínou. Když je ona z města, tak je totální neschopa, která papírové letadélko lakuje lakem na nehty. A vesnice? Co obyvatel, to figurka. Kdyby to bylo v lehce nadsazeném duchu, o což se zjevně film pokouší, tak by to mohlo být i vtipné. Kdyby každá z těch stereotypizovaných postav nebyla stokrát viděné a odněkud stokrát okopírované klišé. ___ Vyzněním je to spíš snímek pro děti, ale ne námětem, takže nevím, pro koho byl natočený.(27.10.2017)

Povedená oddychovka, u které člověk nesmí přemýšlet a nechá se unášet příjemným humorem. Především Hřebíčková je krásná, příjemná a Vetchý je pro tuto roli snad stvořený. Cela souhra mezi nimi funguje bez nějakých přehnaných scén a vše směřuje k předem nalajnovanému závěru. Někdy je to moc pohádkové, ale vůbec to nevadí, spokojenost......7/10(18.10.2016)

• 6thSun

Začátek je slibnej, až na úvodní písničku a Langmajera v pořád stejný roli. Pak už to slibný není.(18.2.2017)

Žádné velké překvapení. Zklamáním je hlavně příliš čitelný děj a alespoň náznak vedlejších linek na nule. K tomu docela průměrné výkony (což zamrzí hlavně u Ondřeje Vetchého) a některé vtípky na hranici Kameňáku. Ale ve výsledku docela příjemná nenáročná podívaná s mimořádně krásnou Petrou Hřebíčkovou.(3.4.2017)

Po hodně dlouhé době český film, na který se dalo koukat a dokonce mě pobavil. 70% :)(6.12.2018)

Tak toto mě hodně mile překvapilo a potěšilo. Dvojici Hřebíčková a Vetchý to ladilo a chemie fungovala. Také pěkné prostředí, veselá hudba, skvělé herecké obsazení. 77%(2.4.2017)

• kepiash

Rozhodně je lepší u toho nepřemýšlet a jednoduše vypnout, pak je možné odnést si poměrně příjemný zážitek. Jakmile se do nějakých rozborů pustíte, musí vás nutně napadnout, že celý film byl snad splácán za jedno odpoledne a to včetně napsání scénáře. Love story pančelky a inženýra hrobníka, která se odehrává v podstatě během jednoho odpoledne, je navíc zasazena do jaksi sterilních kulis, což působí až trapně. Když například pan starosta prohlásí, že právě dokydal, nelze mu to věřit. Pokud se to srovná třeba s Troškovými Hošticemi, je to jako nebe a dudy. Na rozdíl od této prázdné skořápky v Hošticích ten hnůj prostě cítíte. Ani postavy nejsou tak úplně dotaženy do konce. A tak se stane, že se v závěrečné fázi filmu zcela nepochopytelně hlavní hrdinka otáčí jak korouhvička o 180° od Božíčka k Langmajerovi a hned zase zpátky. Vesnice působí prázdně a Táborský s Langmajerem, jakoby každý patřili do jiného filmu, dvou rozdílných žánrů. Nicméně jak již píši na začátku - na první dobrou to bylo vcelku fajnové pokoukání, jen to pak pustit z hlavy.(20.4.2017)

• Tommassi3

"A mohla bych ještě trošku mlíka ??" - "To bezpochyby !! Když si s tím vemenem poradíte.." ;) První půlka vůbec nefunguje, v důsledku však tahle Bezva ženská platí za překvapivě dost slušnou žánrovku, bez ohledu na Vejdělek.. Velmi zajímavý biják debutanta Hoffmana vlastně naznačuje, proč většina ostatních českých romantických filmů tak zoufale nefunguje, když se tvůrcům vůbec nedaří příběhy zasazovat do reality, ať už se to týká prostředí či času.. Lehce bizarní, lehce chaotické, se scénářem jako od koně, a bohužel i přes míru pitvořivé..nicméně lepší, než by se jeden vůbec nadál.. Ale vůbec ne urážlivé !!(13.10.2018)