Bývalý profesionální špičkový zloděj, John Robie (Cary Grant), má problém. Ačkoliv po skončení války zanechal svého řemesla a dnes žije poklidně ve své vile nad Monakem, policie a místní podsvětí mu nevěří. Příčinou této nedůvěry je řada loupeží, která se v poslední době na Riviéře děje. Bohatým turistkám krade neznámý zloděj z pokoje jejich šperky. Pachatel přesně kopíruje bývalý styl loupeží Robieho, a tak policisté věří tomu, že se Robie vrátil ke své původní profesi. Když policisté dorazí k Robiemu do vily, aby ho zatkli, Robie na nic nečeká a uteče jim. Následně vyhledá svého bývalého kumpána z doby, kdy byl v odboji, Bertaniho. Jemu Robie řekne, že se rozhodl pachatele najít sám, a tím očistit své jméno. Robie má však policisty v patách, a tak mu před nimi z Bertaniho restaurace musí pomoci utéct dcera číšníka Foussarda, Danielle. Ostatně Foussard byl v době, kdy Robie ještě kradl šperky, jedním z jeho kompliců. Bertani kontaktuje Robieho se zaměstnancem pojišťovny Lloyds, H. H. Hughsonem. Ten přistupuje na Robieho nabídku odhalení skutečného zloděje a začíná s Robiem spolupracovat. Robie dostane od Hughsona soupis nejbohatších dam, které se v současnosti na Riviéře nacházejí a u nichž je předpoklad, že se je zloděj pokusí okrást o jejich šperky. Na základě tohoto seznamu se Robie seznámí s Američankami Stevensovými. Robiemu se líbí mladší z žen, Frances (Grace Kellyová). Její matce Jessie je Robie také sympatický. Robieho vyhledá Danielle a varuje ho, že jeho bývalí přátelé jsou z loupeží nervózní a uvažují nad tím, že Robieho zabijí. Robieho tedy tlačí čas. I když se snaží zloděje vypátrat, vůbec se mu nedaří. Ke všemu ho Francine, jak si Frances říká, odhalí. Fakt, že Robie je bývalým zlodějem, jí však nevadí. Jenže situace se pro Robieho ještě více zkomplikuje, když je matka Francine také okradena o své šperky. Francine zprvu věří, že šperky ukradl Robie. Ten se proto musí ztratit. Znovu kontaktuje Hughsona a společně s ním připraví plán, jak skutečného zloděje dopadnout. Robie využije lsti, pomocí které se ho jeho bývalí komplicové z podsvětí pokoušejí vylákat na odlehlé místo. Věří, že zde by mohl odhalit totožnost skutečného lupiče... (TV Prima)

MontyBrogan

Aj keď som rozuzlenie uhádol dopredu, aj prvé aj to záverečné, bol som ohúrený Hitchcockovým nezameniteľným štýlom. A na streche pokrytej zeleným svetlom si budem ešte dlho predstavovať to čo tam zabudli dať. Grace Kelly pokrytú iba tým svetlom. Vyzdvihujem hlavne obrazovú stránku a výborný scenár (aj komediálne časti): John Michael Hayes podľa novely Davida Dodge. Človek aby tu robil Rentonovu robotu... ()

poz3n

Grace Kelly je prostě úžasná ženská, kam se za ní hrabou dnešní ,,sexbomby,,. Jinak Hitch opět nezklamal a já váhám mezi 4 a 5. ()

rikitiki

Film o tom, jak zloděj chytá zloděje, a nakonec sám padne do pasti podivně chladné ale umanuté krasavici, pro kterou je spíš trofejí než milovaným mužem. A mezi tím je ještě všechny chytá jednak policie a druhak bývalí parťáci. _____Hitchcockovo zdejší cameo je asi nejlepší ze všech, protože je vtipné v dané situaci, kdy jsou ptáčci v kleci metaforou hrozby vězení, která visí na C. Grantem a zároveň až neskutečně přesně předvídají pozdější Hitchcockům velehit. ___ Jenomže kráska G. Kellyová je tak mrazivá, že nevěřím tomu, že by ji někdo chtěl sevřít do náruče - natož C. Grant. Ledová je už svým vzezřením, ale tady to ještě bylo podtržené napsaným charakterem kalkulující a přehlíživé slečinky s penězi a dobrou školou. ____ Bylo to sice od začátku marné, ale doufala jsem, že si Grant začne s její matkou J. R. Landisovou. Ta ženská měla šťávu, energii a břitkou mluvu, vedle níž vypadala překrásná Kellyová jako socha z mramoru. A rozhodně jim to s Grantem společně mnohem víc ladilo i jiskřilo. _____ KOUSEK DĚJE Závěrečnou scénu, kterou Hitchcock později popsal jako pro Granta nešťastný konec, protože s ústředním párem bude bydlet i tchýně, proto hodnotím úplně jinak. Jako příslib velmi pikantního milostného trojúhelníku. ()

Necrotongue

Tak to byl poslední film s Cary Grantem z tohoto balíčku (další snad zase příště). A mám z něj dost rozporuplné pocity. Cary Grant byl patřičně skvělý, Grace Kelly byla (pouze) potěchou pro oko, ale abych řekl pravdu, od režiséra Hitchcockova formátu jsem přece jen čekal něco víc. V jistých chvílích se mi zdály být děj i herecký projev až příliš strojené a neubránil jsem se srovnání se včera viděným snímkem Operation Petticoat (1959), který na mě působil mnohem lepším dojmem. Tady jsem měl pocit, že se tvůrci jaksi nemohli rozhodnout, jestli chtěli natočit komedii, romantickou záležitost nebo thriller. Výsledný mix má od každého trochu a zároveň od žádného dost. Od komedie bych čekal více humoru, od thrilleru více napětí a romantická linka byla osekána takovým způsobem, že se jí nedalo věřit. Zčásti se mi na film dobře dívalo a vcelku jsem si ho užíval, ale na druhou stranu jsem byl provedením dost silně zklamán, takže je to tak, jak jsem napsal na začátku- mám z tohoto snímku dost rozporuplné pocity. / "Co tomu říkáte?" "Mou odpověď by cenzura nepovolila." / Poučení: "Tady se bude mamince líbit." Jak výstižné:-) 2*+ ()

Shaqualyck

No, Hitchcock určitě natočil lepší filmy. Zápletka je dost vycucaná z prstu a pointu, resp. identitu "pana kočky" tušíte dlouho dopředu. Pořád jsou tu ale šarmantní Cary Grant, uhrančivá Grace Kelly a pohledné lokace francouzské Riviéry. Dýchá z toho kouzlo staré školy a chemie mezi ústředním párem je téměř hmatatelná. Jo a pokaždé, když se po střeše v zeleném světle proplížil mickoš, vzpomněl jsem si na vyhlášenou brněnskou špeluňku Zelená kočka... ()

ScarPoul

V tomto filme šlape všetko ako hodinky. Hitchcock je vo vrcholnej forme. Využíva prostredie francúzskej riviéry na maximum. Cary je sympaťák, ktorému tú jeho skrytú noblesu do bodky veríme a Grace je tu neuveriteľne očarujúca. Príbeh sú potom samostatné eskapády, ktoré vďaka Burksovej kamere, kompozícií a nasvieteniu dostávajú hĺbku a spád. Páči sa mi to. Je to taký drobný únik do doby kedy sa filmy robili s radosťou. Je to z toho cítiť. Tá láska k žánru, ktorú si Hitchcock nielenže osvojil, ale si ju aj hýčkal a rozvíjal podľa vlastných potrieb. To Catch a Thief je letný film. A je to zábavný film. A je to po všetkých stránkach aj veľmi podarený film. Nezostarol ani o rok. ()

Hwaelos

Nepříliš invenční krimi. Grace Kelly je krásná, ale dost studená a když se plazí po Grantovi, není jí to moc co věřit. Oproti tomu Cary Grant předvádí to, co u něj každý miluje - směsici chlapského šarmu a zmateného rošťáctví. Vtípky podařené (Alfredova role tentokrát excelentní :)), ale příběh předvidatelný až hanba. Že je to Hitchcock, jde poznat jenom z formy vyprávění. Snímání honičky se sledovací policejním vozem, který vykolejí slepice, je skutečně mistrovské. Ti, kdo četli Rozhovory Hitchcock - Truffaut navíc vědí přesně, proč byl maškarní bál na konci konci filmu zasazený do Ludvíkovské Francie. ()

Terva

Na vlastní pěst, když vše zklame. Ocenění: Oscar 1955 - kamera (B); nominace: výprava (B), kostýmy (B) FF Benátky - Zlatý lev (v soutěži) CITÁT - Dáte si stehýnko nebo prsíčko?......... ()

MrCreosote

Hitchcock v odlehčeném módu na francouzské riviéře. Po Jamesi Stewartovi dostal možnost pokochat se krásou Grace Kelly i Cary Grant (ne že by o to zrovna on nějak stál) a oba nás příjemně provázejí nijak překvapivou, ale zdařile natočenou romantickou kriminálkou. Zvláštní zmínku si zaslouží i kameraman, který využil oku lahodícího prostředí a atmosféru francouzského pobřeží na nás přenáší s každým záběrem. Ale ta zelená barva při nočních scénách - z té mě málem začaly slzet oči. ()

Padme_Anakin

Musím zcela otevřeně přiznat, že mám slabost pro herce a herečky, které pravidelně obsazoval pan Alfred Hitchcock, zřejmě máme podobný, možná stejný vkus.. Cary Grant vládne nádherným a působivým mužným charismatem, který se dnes už moc nevidí, bohužel.. Grace Kellyová je zcela výjimečně krásná, talentovaná, oduševnělá a podmanivá.. Příběh zloděje, který už není „kocourem“, mě bavil a líbil se mi.. Chápu, že ukradená identita naštve.. ()

liquido26

Vloni jsem četl biografii Caryho Granta a její autor Marc Elliot zde kromě toho, že nadrženě opěvoval prsa Grace Kelly, také poměrně detailně vyzradil zápletku včetně závěrečného rozuzlení. Tím pádem pro mě tento snímek ztratil veškeré napětí a nebavil mě, neboť tu zbyly už jen nudné rozhovory mezi Grantem a tuctovou blondýnou Grace Kelly. Je to škoda, protože natočený byl tento film moc hezky, odehrával se v krásném prostředí a na Caryho Granta se podívám vždycky rád. Mimochodem je to první Hitchcockův film, kde jsem si bez předchozího upozornění všimnul režisérova camea. ()

Astaroth12

Veľmi prehnaná stopaž, lebo film ma veľa nudných miest, ktoré tam mohli byť aj svižnejšie zaplnené. Tak toto ma moc neoslovilo, lebo na kriminálku je tu malo prepracovaný príbeh, na thriller zas skoro žiadna atmosféra a na romantiku malo romantických momentov. A ten koniec ma nešokoval, pretože som to čakal.Toho napätia tu bolo veľmi malo a to je chyba, lebo som čakal, že tých vypätých situácii tu bude oveľa viacej, ale nestalo sa tak. Film zachraňuje ako vždy vynikajúca kamera a veľmi dobre hrajúci herci či hlavné, ale aj vedľajšie postavy.Videné v rámci Season Chalenge Tour 2015. ()

Una111

Skutečný ohňostroj vtipných dialogů, nádherných kostýmů, napínavých situací, automobilových honiček, překrásných záběrů Riviéry a dokonce i jeden opravdový ohňostroj! A já ohňostroje miluju! - - - Nečekané dopolední překvapení na ČT2. Moc by mne zajímalo, proč dvojka už dlouhodobě dává v hlavním vysílacím čase - a já za něj stále považuji večer od 20:00 - dokumentární filmy, ev. seriály? Filmu se divák večer dočká jednou za uherský rok, a to ještě tak nejdřív od půl jedenácté večer!? Anebo jako dnes dopoledne. ()

zlabus

Můj 19. a zatím asi nejslabší Hitch. Všechno je tak, jak má být. Jen tomu něco chybí, to něco, co obvykle z Hitchových filmů dělá zážitky na celý život. Možná je to určitá těžkopádnost, na kterou nejsem u AH zvyklý. Za zapamatování tak skutečně stojí v zásadě jen skvělá barevná kamera. 65% ()

GodComplex

Alfred Hitchcock je prezdivany jako mistr hororu, ale znalci jeho tvorby dobre vedi, ze vic, nez cokoliv, je to mistr parodie a to zejmena v pouzivani back screenu. Skoro v kazdem jeho filmu se muzete spolehnout (a tesit) na alespon jednu jizdu v aute, kde ze zpusobu nataceni na back screenech a snahy hercu o umele zahrani odstredive sily pri zatackach dostanete totalni vytlem. Cock to tak sice nezamyslel, ale diky velmi zastaralemu feelingu se i ze seriozne pojatych thrilleru stavaji regulerni komedie. Zde je to obzvlast skoda, protoze tak vysla vnivec nadherna francouzska Riviera a sympaticnost Caryho Granta a Grace Kelly. 3/10 ()

Gal Gadot a remake Hitchcockova thrilleru

Gal Gadot a remake Hitchcockova thrilleru

12.01.2022

Studio Paramount Pictures chystá remake klasického romantického thrilleru Alfreda Hitchcocka z roku 1955, Chyťte zloděje. Ten se točil kolem postavy bývalého profesionálního lupiče v podání Caryho… (více)