American Gothic

Mysteriózní / Drama / Thriller
USA, 2016, 9 h 4 min (Minutáž: 40–43 min)

Kamera:

Alan Caso, John Dyer

Hudba:

Jeff Russo

Catalina Sandino Moreno, Juliet Rylance, Antony Starr, Justin Chatwin, Megan Ketch, Elliot Knight, Stephanie Leonidas, Gabriel Bateman, Virginia Madsen (více)

Epizody(13)

Členové prominentní bostonské rodiny mají podezření, že jeden z nich spolupracuje s nechvalně známým sériovým vrahem. (tribican)

ddf76

Za tolik zvratu, co ma tento serial, by se nemusel stydet ani Cimrman ( Ja nejsem tvuj otec, ja jsem tva matka :) ). Dej prekombinavny az beda. Pokud bude druha serie, tak ji s radosti vynecham. ()

warrenur

The Family mi prisiel velmi podobny, avsak rozhodne kvalitnejsi. Tu mi postavy a ich konanie prisli az prilis "babkovite", ci nastrcene. Mierny nadpriemer, avsak vybavovali sa mi mnohe paralely so spomenutym serialom, naviac neboli zahrane s takym nabojom ako tam. Na zabitie nudy ujde, inak nic extra. Skoda. Chytlavy nazov sice navnadil, mna osobne hlavne privlastok "mysteriozny", avsak prevedenie ma neoslovilo. ()

TMNT

zo začiatku mal ten príbeh pekný potenciál, ale potom prišli tie zvraty ktoré by ani M.N. Shalmamadingdong nedokázal vytiahnuť z rukáva a to prekvapenie, ktorého mal/chcel seriál dosiahnuť šlo preč a moja vlastná reakcia bola typu: "aha, hm ok, a čo akože?" . Podobný osud malo aj spracovanie, kde zábery z uhla a s postavami postavenými mimo stred vypadali najskôr zvláštne, nie zlé ale zvláštne. Po pár dieloch už boli na smiech rovnako ako fotky v Mentalistovi, ( videl som 1 a 2 diel ) z ktorých mentál posudzoval ľudí. Rovnako ako v poslednej časti, kde to už absolútne bez hanby vypadalo ako v nejakej 10000 sériovej telenovele. Čo sa týka dialógov, prechodov medzi scénami, rozuzlenia + ĎALŠÍ ZVRAT ABY NÁM NEBOLO MÁLO. ()

ervina

Perfektní seriál, skvělé obsazení. Napínavé od začátku až do konce. A i konec dobrý, což se občas nepovede. A co mám u seriálu moc ráda, každý díl skončí v nejlepším. Což mě může trefit. ()

oasismanik

Niečo tak príšerne natočené a hlavne zahrané som už dávno nevidel. Ale bavilo ma to, lebo som chcel proste vedieť ako všetko tvorcovia vysvetlia, čo sa im vcelku aj podarilo. Priemerná jednohubka, ktorá najviac baví, keď to pozeráte rad za radom behom pár dní, ak si dáte od toho dlhšiu pauzu, už vás to pravdepodobne prestane zaujímat a pustíte to z hlavy a zrejme sa k tomu už nikdy nevrátite. ()

B3n odpad!

Ďalší budovateľský seriál. Okrem tradičnej rodinnej dvojice černoch beloška (nikdy to nie je naopak, hmm) v tomto seriáli dokonca išli tvorcovia ďalej ako obvykle. Posunuli sme sa do ďalšieho štádia budovania nového systému, kedy deviant rozvracia rodinu a partner musí s deviantom bojovať o svoju partnerku. A deviant je samozrejme kladnou postavou seriálu. A samozrejme vyhrá a samozrejme vychovávajú deti. Nečudo, keď meno producenta seriálu znie tak ako znie... Dosť úbohá propaganda a dosť nechutná. ()

mr.siki

4 a pul hvezdy, bylo to zabavne, napinave, plne zvratu, ale na 5* mi tam neco chybelo. Kazdopadne doporucuji k shlednuti vsem co maj radi detektivky, kde neni jasne kdo,co a jak :) ()

hony23

Natočit 13 dílů tak, aby seriál nezačal nudit a neustále docházelo k překvapivým zvratům, je umění. A tahleta TAKOVÁ NORMÁLNÍ RODINKA z Bostonu mě bavila od první chvíle. Brzy je totiž zřejmé, že jeden její člen je sériovým vrahem a že každá z postav má své tajemství. A tvůrci si s divákem opravdu hrají (někdy na můj vkus až moc a na hranici logiky), sotva někoho zbaví podezření, hned zase přinesou indicie nové. Antony Starr je v roli ztraceného syna skvělý, ale i všechny ostatní postavy jsou napsané i zahrané neméně dobře. ()

Birter

Na první pohled vypadá American Gothic jako nedoceněné mysteriózní pokoukání, kterému se mainstream nefér vyhnul. Pravdou ale je, že to žádné áčko není. Pilot mě velmi zaujal, celkový námět a atmosféra fungují jakž takž dobře, ale během několika epizod se můj názor úplně otočil. Řekněte mi v čem je smysl sledovat 13ti dílnou kriminálku, ve které se v podstatě nikdy nikam neposuneme, jen se objeví další slepé uličky a když dojde na rozuzlení tak to přijde jako blesk z čistého nebe, na které nebyly do té doby žádná nastínění a ani nijak nesouvisí s ústředním kriminálním vyšetřováním. Tak co jsem těch několik epizod dělal? Sledoval postavy a jejich vývoj, které se ze začátku zdály zajímavé, ale po pár epizodách je to všechno stejně na jedno brdo, a už mě to vůbec nezajímalo. Tak zbytečně rozvleklé... No a myslím že fakt, že jsem to zabalil doslova před finálním dílem, o něčem vypovídá. ()

Daydreamer

Zatím slibné. Uvidíme dále ;-) Edit: Po shlédnutí celé řady zvedám hodnocení na 5 hvězd. Velice dobře jsem se bavil při všech těch zvratech, při pěkné dávce černého humoru a při velmi dobrých hereckých výkonech. Jen na tu Virginii Madsen se mi opravdu špatně koukalo. Nikoliv ovšem pro její herecký výkon :-). ()

Wez

Seriál o zazobané rodince z Bostonu,z nichž někdo je nejspíše sériovým vrahem,tzv.Zvonečkářem a z nichž každý její člen má nějaké to svoje temné tajemství a svého kostlivce ve skříni...Vynikající počin,který je opravdu napínavý od začátku až do konce-od prvního dílu mě chytl a do posledního nepustil-napětí a atmosféra by se dali krájet,takovou směs temnoty,dramatu a napětí jsem už dlouho nezažil-vynikající herecké obsazení v čele s Antony "Banshee" Starrem,díky kterému jsem se na seriál vlastně i díval-je vidět,že tento pan herec si role vybírat umí a podle mě je opravdu velice nedoceněným,ten měl být už dávno v Holywoodu v první lize,ale i herecké výkony ostatních byli na velice dobré ůrovni.Pochválit musím také scénář plný fakt nečekaných zvratů(ale nikoliv nějak extra překombinovaných),parádní hudební doprovod,který navodil tu správnou atmosféru a dobrou kameru,která místy dotvářela ten správný temný obraz..Svým způsobem je také dobré,že seriál nebyl nějak moc roztahaný,těch třináct dílů bylo akorát,i když mě na druhou stranu mrzí,že jsem se s hrdiny musel rozloučit,ale o to více nadšen jsem z něj byl a ještě dlouho a rád na toto dílo budu vzpomínat!!!!Za mě 95%!!!P.S.Musím moc poděkovat dámám Lucifrid a KevSpa za tvorbu českých titulků,bez kterých bych se na seriál nedíval-dobrá práce,holky!!!! :-) ()

pedruska.n

Premýšľam, čo napísať, aby som neprezradila nič o deji, lebo to množstvo zvratov a zahrávanie s divákom si budete s pribúdajucimi časťami viac a viac vychutnávať. Je to hlavne o postavách, ktoré sú dobre napísané aj zahrané a ich tajomstvách. Najviac palec hore za máti a Alison. Tieto dve s prehľadom strčia všetkých ostatných do vrecka. 1.séria: 100%. ()

cartyci

Veľmi dobrý seriál. Už od začiatku človek nevedel kto je vrah a poukazovalo to na každého. Každá časť mala zápletku a nič nebolo stále jasne až na samotný koniec. Určite odporúčam ()