American Gothic (TV seriál)

Mysteriózní / Drama / Thriller

USA, 2016, 9 h 4 min (Minutáž: 40–43 min)

Alan Caso, John Dyer

Jeff Russo

Catalina Sandino Moreno, Juliet Rylance, Antony Starr, Justin Chatwin, Megan Ketch, Elliot Knight, Stephanie Leonidas, Gabriel Bateman, Virginia Madsen, Maureen Sebastian, Dylan Bruce, Lorna Wilson, Aidan Devine, Deirdre Lovejoy, Natalie Prinzen-Klages, Nora Prinzen-Klages, Glenda Braganza, Micheal Doonan, Katie Messina, Lara Jean Chorostecki, Enrico Colantoni, Meghan Heffern, Jamey Sheridan, Lamont James, Stephen Gostkowski, Tim Walker, Victor Chiu, Rory O'Shea, Kim Roberts, Richard Fitzpatrick, Noah Dalton Danby, Lin Shaye, Sarah Power, Bethany Joy Lenz, Clare Coulter, Elisa Moolecherry, M.C. Gainey, David Keeley, Yancey Arias, Jake Manley, Rod Wilson, Kendra Leigh Timmins, Mary Ashton, Boyd Banks, Kathy Maloney, Jake Raymond, Richard Waugh, Val Cole, Cyndy Day, Tony Craig, David Tompa, Billy Otis, Erica Deutschman, Jacob Soley, Matt Gordon, Lindsay Leese, Teresa Pavlinek, Spencer Macpherson, Evan Marsh, Daniel Park, Dwight Ireland

Uplácat bandu dílů z toho, že nějaký ňouma někomu něco naprosto bezdůvodně neřekne jen proto, že je to idiot, a pak se všichni jakože angažovaně brodí ve spleti kokotích absurdit a umělohmotně vylisovaných situací, aby to vůbec o něčem bylo a mohlo to trvat déle než jednu epizodu, umí kdejaký Spelling. Ale udržet ten účelový maglajz celou dobu v poměrně zábavných a dokonce logicky ne až tolik obskurních intencích tak, že u toho nehysterický heterodivák nechytá kompulzivní nutkání žehlit, hladit kočky, drhat nebo si uklohnit nějakou tu Babicovu dobrotu, to už je docela frajeřina. Tohle Mlčení Dallasů je sice telenovela jaxviňa, klasicky plná až močotvorně charakterních zásadových správňáků, veskrze prohnilých bezpáteřních zmrdů a spousty nevyhraněných psychotiků, bezradně tápajících mezi nimi, nicméně scénáristicky fickaně zvládnutá, prostá bestiální stopáže a osazená sympatickými a solidně hrajícími xichty. V bezútěšné realitě při čekání na první kardiovaskulární příhodu se tím dá vcelku příjemně zabít nějakých dvanáct hodin, aniž by hrozilo, že po skončení začněte na zahradě vrtat ropu nebo za klapotu kastanět pomáhat slepým kundám přes přechod. A Rylencku tu vystajlovali v natolik šťouchatelnou MILFku, že si na své přijdou i příznivci ručně startovatelných dvoutaktů, loupání okurek a čištění lešeňových trubek od rzi.(10.9.2016)

Sice logika trošku hapruje a motivace postav se občas staví dosti záhadně, ale jinak jde o solidní letní pokoukáníčko o rodině, která je tak bohatá a angažovaná, až je jasné, že něco nemůže být v oukeji.... a není. Vůbec nic. Za připomenutí stojí milá paní sousedka, která má trouble s kočkou. Já fakt takové báby znám. Nezničitelné fůrie, na které, kdyby jeden svrhl nuklární vepn, tak ji zhltnou, krknou, prdnou, a zkritizují atomové číslo náplně.(11.8.2017)

Skoro vlastně od začátku překombinované až na půdu a s pár nelogičnostmi, ale se slušným tempem a celou dobu to baví. Co pak ale tvůrci předvedli v posledních čtyřech dílech je docela obdivuhodné. Když člověk trochu přimhouří oči, tak tahle "hra na vraha" ctí všechny tradice, od toho, že všichni jsou podezřelí, přes spoustu, spoustu dějových zvratů. Slušná práce, slušné čtyři hvězdy(25.9.2016)

Myslel jsem si,že se budu dívat na obvyklý seriál o pátrání po sériovém vrahovi,místo toho jsem viděl kriminální psychologické drama s geniální atmosférou a parádními dějovými zvraty.Rád se na seriál dívám až ve chvíli,kdy už je kompletně dostupný,takže jsem AG sjel během dvou dnů a ještě mě štvalo,že si musím udělat pauzu na spaní.Námět a scénář jsou parádní,obsazení skvělé a klasická hudba nádherně dotváří luxusní temnou atmosféru.Naprosté nadšení!(17.10.2016)

Když se v tom člověk začne hrabat a rozpitvávat každý díl do nejmenších detailů, musí dojít nutně k závěru, že zápletka sama o sobě vystačí sotva na tři epizody a konstrukce, které seriál postupně vytváří, sice mají logiku, ale jsou poněkud chatrné a zavánějí ryzí účelovostí. Jenže když se v tom člověk hrabat a pitvat nebude, užije si strhující sondu do jedné ušpiněné bostonské rodinky, která se před guvernérskými volbami musí vypořádat se sériovým vrahem ve svém středu. K neutuchajícímu tempu a zdařilému vodění za nos se přidávají i výborní herci, jimž v mých očích jednoznačně vévodí Juliete Rylance, která byla na zabití i k sežrání. Doufám, že schválení druhé řady bude jenom formalitou. 80%(11.9.2016)

• - Stanice CBS se rozhodla seriál po první sérii ukončit na základě nepříliš dobré sledovanosti. (maxXxic)