Reklama

Reklama

American Gothic

(seriál)
Mysteriózní / Drama / Thriller
USA, 2016, 9 h 4 min (Minutáž: 40–43 min)

Kamera:

Alan Caso, John Dyer

Hudba:

Jeff Russo

Hrají:

Catalina Sandino Moreno, Juliet Rylance, Antony Starr, Justin Chatwin, Megan Ketch, Elliot Knight, Stephanie Leonidas, Gabriel Bateman (více)
(další profese)

Epizody(13)

Obsahy(1)

Členové prominentní bostonské rodiny mají podezření, že jeden z nich spolupracuje s nechvalně známým sériovým vrahem. (tribican)

Recenze (37)

Trajektt 

všechny recenze uživatele

Tohle je přesně ten případ názvu televizního díla, který nechápu a který mě navnadil na něco, co v tom seriálu vůbec není a není v tom ani náznak, že by tam mohl být. Američtí tvůrci vybrali název American Gothic a já stále nemůžu nikde dohledat, proč je tam to slovo Gothic. Zní to tak trochu tajuplně, ale člověk, který nad tím názvem přemýšlí a viděl tento televizní počin si musí připadat jako Neználek v říši divů, proč tam to slovo v tom názvu je? Přitom je to vcelku povedená i když možná zbytečně zdlouhavá mysteriozní sága jedné z nejbohatších rodin amerického Bostonu. Zkaženost této rodiny se dědí z generace na generaci a můžeme zde vidět mnoho negativních charakterů nevyjímaje prospěchářů, korupčníků, psychopatů, lhářů, feťáků, zlodějů a dokonce i vrahů. Příběh je zaoblen do kriminálního hávu, kdy celý Boston řeší sériové vraždy, které média nazvala vraždy zvonečkového vraha podle nalezených zvonečků na každém místě těchto zrůdných zločinů, které se odehrávaly v minulosti a které se po dlouhé odmlce začínají vracet. Všechny stopy vedou k naší již zmiňované sympatické rodince a v tu chvíli začíná ten pravý cirkus ze kterého se pozornému divákovi nepřestane točit hlava z přehršle velkého množství nečekaných zvratů. A i když si mnozí myslí, že znají pointu a celkové rozuzlení, tak bych jim radil počkat až do strhujícího finále ze kterého budou možná mile překvapeni. Specialitou každého dílu je, že skoro vždy končí v tom nejnapínavějším a rozhodně mně mrzí to, že pro nízkou sledovanost se nebude točit druhá série. Tento fiktivní příběh se odehrává v americkém Bostonu a proto mně dost překvapilo, že se skoro celý natáčel v kanadských městech Toronto a Vancouver. Herecky to bylo zvládnuto taktéž na jedničku a kromě známé Virginie Madsen, která zde skvěle zahrála matku rodu jsem si asi nejvíc oblíbil zálesáka a podivína Garretta, který mi chvílemi silně připomínal komiksovou postavičku Wolverina a kterého skvěle zahrál novozélandský herec Antony Starr. Za perfektní seriál tedy hlavně v druhé polovině dávám zasloužených 70%. ()

KevSpa 

všechny recenze uživatele

Čekala jsem zábavnou krimi podívanou, ale překonalo to má očekávání. Uvidíme, zda i další díly budou tak povedené. Antony Starr z Banshee zatím obsazení podle předpokladů vévodí. Pilot - 80% Co se zdálo jako pouhá letní oddechovka, se postupně proměnilo ve velmi vydařenou mysteriózní krimi se spoustou twistů. Tvůrci měli celý příběh dokonale vymyšlený, všechno do sebe postupně dokonale zapadlo a finále mi jednoduše vytřelo zrak. Hodně oceňuji proklatě černý humor, který seriálu dodal tu správnou šťávu. Sami tvůrci přiznávají velkou inspiraci filmy bratří Coenů a právě v těch černohumorných scénkách je to hodně znát. 1. série - 90% ()

Reklama

kulyk 

všechny recenze uživatele

Sice logika trošku hapruje a motivace postav se občas staví dosti záhadně, ale jinak jde o solidní letní pokoukáníčko o rodině, která je tak bohatá a angažovaná, až je jasné, že něco nemůže být v oukeji.... a není. Vůbec nic. Za připomenutí stojí milá paní sousedka, která má trouble s kočkou. Já fakt takové báby znám. Nezničitelné fůrie, na které, kdyby jeden svrhl nuklární vepn, tak ji zhltnou, krknou, prdnou, a zkritizují atomové číslo náplně. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Když se v tom člověk začne hrabat a rozpitvávat každý díl do nejmenších detailů, musí dojít nutně k závěru, že zápletka sama o sobě vystačí sotva na tři epizody a konstrukce, které seriál postupně vytváří, sice mají logiku, ale jsou poněkud chatrné a zavánějí ryzí účelovostí. Jenže když se v tom člověk hrabat a pitvat nebude, užije si strhující sondu do jedné ušpiněné bostonské rodinky, která se před guvernérskými volbami musí vypořádat se sériovým vrahem ve svém středu. K neutuchajícímu tempu a zdařilému vodění za nos se přidávají i výborní herci, jimž v mých očích jednoznačně vévodí Juliete Rylance, která byla na zabití i k sežrání. Doufám, že schválení druhé řady bude jenom formalitou. 80% ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Uplácat bandu dílů z toho, že nějaký ňouma někomu něco naprosto bezdůvodně neřekne jen proto, že je to idiot, a pak se všichni jakože angažovaně brodí ve spleti kokotích absurdit a umělohmotně vylisovaných situací, aby to vůbec o něčem bylo a mohlo to trvat déle než jednu epizodu, umí kdejaký Spelling. Ale udržet ten účelový maglajz celou dobu v poměrně zábavných a dokonce logicky ne až tolik obskurních intencích tak, že u toho nehysterický heterodivák nechytá kompulzivní nutkání žehlit, hladit kočky, drhat nebo si uklohnit nějakou tu Babicovu dobrotu, to už je docela frajeřina. Tohle Mlčení Dallasů je sice telenovela jaxviňa, klasicky plná až močotvorně charakterních zásadových správňáků, veskrze prohnilých bezpáteřních zmrdů a spousty nevyhraněných psychotiků, bezradně tápajících mezi nimi, nicméně scénáristicky fickaně zvládnutá, prostá bestiální stopáže a osazená sympatickými a solidně hrajícími xichty. V bezútěšné realitě při čekání na první kardiovaskulární příhodu se tím dá vcelku příjemně zabít nějakých dvanáct hodin, aniž by hrozilo, že po skončení začněte na zahradě vrtat ropu nebo za klapotu kastanět pomáhat slepým kundám přes přechod. A Rylencku tu vystajlovali v natolik šťouchatelnou MILFku, že si na své přijdou i příznivci ručně startovatelných dvoutaktů, loupání okurek a čištění lešeňových trubek od rzi. ()

Galerie (98)

Zajímavosti (1)

  • Stanice CBS se rozhodla seriál po první sérii ukončit na základě nepříliš dobré sledovanosti. (maxXxic)

Reklama

Reklama