Reklama

Reklama

American Gothic

(TV seriál)
Mysteriózní / Drama / Thriller
USA, 2016, 9 h 4 min (Minutáž: 40–43 min)

Kamera:

Alan Caso, John Dyer

Hudba:

Jeff Russo

Hrají:

Catalina Sandino Moreno, Juliet Rylance, Antony Starr, Justin Chatwin, Megan Ketch, Elliot Knight, Stephanie Leonidas, Gabriel Bateman, (více)
(další profese)

Epizody(13)

Recenze (35)

Morholt 

všechny recenze uživatele

Když se v tom člověk začne hrabat a rozpitvávat každý díl do nejmenších detailů, musí dojít nutně k závěru, že zápletka sama o sobě vystačí sotva na tři epizody a konstrukce, které seriál postupně vytváří, sice mají logiku, ale jsou poněkud chatrné a zavánějí ryzí účelovostí. Jenže když se v tom člověk hrabat a pitvat nebude, užije si strhující sondu do jedné ušpiněné bostonské rodinky, která se před guvernérskými volbami musí vypořádat se sériovým vrahem ve svém středu. K neutuchajícímu tempu a zdařilému vodění za nos se přidávají i výborní herci, jimž v mých očích jednoznačně vévodí Juliete Rylance, která byla na zabití i k sežrání. Doufám, že schválení druhé řady bude jenom formalitou. 80% ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Uplácat bandu dílů z toho, že nějaký ňouma někomu něco naprosto bezdůvodně neřekne jen proto, že je to idiot, a pak se všichni jakože angažovaně brodí ve spleti kokotích absurdit a umělohmotně vylisovaných situací, aby to vůbec o něčem bylo a mohlo to trvat déle než jednu epizodu, umí kdejaký Spelling. Ale udržet ten účelový maglajz celou dobu v poměrně zábavných a dokonce logicky ne až tolik obskurních intencích tak, že u toho nehysterický heterodivák nechytá kompulzivní nutkání žehlit, hladit kočky, drhat nebo si uklohnit nějakou tu Babicovu dobrotu, to už je docela frajeřina. Tohle Mlčení Dallasů je sice telenovela jaxviňa, klasicky plná až močotvorně charakterních zásadových správňáků, veskrze prohnilých bezpáteřních zmrdů a spousty nevyhraněných psychotiků, bezradně tápajících mezi nimi, nicméně scénáristicky fickaně zvládnutá, prostá bestiální stopáže a osazená sympatickými a solidně hrajícími xichty. V bezútěšné realitě při čekání na první kardiovaskulární příhodu se tím dá vcelku příjemně zabít nějakých dvanáct hodin, aniž by hrozilo, že po skončení začněte na zahradě vrtat ropu nebo za klapotu kastanět pomáhat slepým kundám přes přechod. A Rylencku tu vystajlovali v natolik šťouchatelnou MILFku, že si na své přijdou i příznivci ručně startovatelných dvoutaktů, loupání okurek a čištění lešeňových trubek od rzi. ()

Reklama

Necrotongue 

všechny recenze uživatele

Myslel jsem si,že se budu dívat na obvyklý seriál o pátrání po sériovém vrahovi,místo toho jsem viděl kriminální psychologické drama s geniální atmosférou a parádními dějovými zvraty.Rád se na seriál dívám až ve chvíli,kdy už je kompletně dostupný,takže jsem AG sjel během dvou dnů a ještě mě štvalo,že si musím udělat pauzu na spaní.Námět a scénář jsou parádní,obsazení skvělé a klasická hudba nádherně dotváří luxusní temnou atmosféru.Naprosté nadšení! ()

kulyk 

všechny recenze uživatele

Sice logika trošku hapruje a motivace postav se občas staví dosti záhadně, ale jinak jde o solidní letní pokoukáníčko o rodině, která je tak bohatá a angažovaná, až je jasné, že něco nemůže být v oukeji.... a není. Vůbec nic. Za připomenutí stojí milá paní sousedka, která má trouble s kočkou. Já fakt takové báby znám. Nezničitelné fůrie, na které, kdyby jeden svrhl nuklární vepn, tak ji zhltnou, krknou, prdnou, a zkritizují atomové číslo náplně. ()

KevSpa 

všechny recenze uživatele

Čekala jsem zábavnou krimi podívanou, ale překonalo to má očekávání. Uvidíme, zda i další díly budou tak povedené. Antony Starr z Banshee zatím obsazení podle předpokladů vévodí. Pilot - 80% Co se zdálo jako pouhá letní oddechovka, se postupně proměnilo ve velmi vydařenou mysteriózní krimi se spoustou twistů. Tvůrci měli celý příběh dokonale vymyšlený, všechno do sebe postupně dokonale zapadlo a finále mi jednoduše vytřelo zrak. Hodně oceňuji proklatě černý humor, který seriálu dodal tu správnou šťávu. Sami tvůrci přiznávají velkou inspiraci filmy bratří Coenů a právě v těch černohumorných scénkách je to hodně znát. 1. série - 90% ()

Galerie (98)

Zajímavosti (1)

  • Stanice CBS se rozhodla seriál po první sérii ukončit na základě nepříliš dobré sledovanosti. (maxXxic)

Reklama

Reklama