KorenGeorge

Filmy Rona Howarda mám rád a Oheň je skutečně pro mě srdcovka. Je to sice taková směska rodinného dramatu, krimi a akčního hrdinského filmu, ale na všech úrovních funguje více než dobře. Napětí mezi oběma bratry McCaffreyovými je hmatatelné hned od začátku, ale pořád je cítit, jak starší Bejk se snaží mladšího slabšího Briana chránit. Líbilo se mi špičkové herecké obsazení (Baldwin tedy slabší, ale snažil se) a hlavně perfektní technická stránka a propracovanost akčních scén. Zdá se mi, jako by tento film celkově byl o 10 let novější. Když k tomu přibalím silný závěr a výborný soundtrack, vychází mi z toho nejlepší film o hasičích, který jsem kdy viděl. A scény plné patosu zavánějící trapností zde odpustím, přeci jen hasiči jsou hrdinové. Silné 4 hvězdy. ()

Winster

Celkem pěkné a koukatelné draha o hasičích. Nicméně musím říci, že mě tam velmi vadilo to ježdění k ohni v džínách a v rozevlátém kabátě...hlavně tedy s helmou. Nejsem hasič, ale nehořlavé oblečení opravdu není jen rozeplej kabát. To mi dost ubíralo na celkovém dojmu. ()

Misterioso

Nemám nijak extra velký důvod psát k tomuhle klasickému hollywoodskému "full of clichés" bijáku obsáhlý komentář, ale chtěl bych se tvůrců zeptat, jestli by náhodou neměl hasičský sbor vědět, že v případě ohně se výtah nepoužívá? (Jako evakuační výtah to moc nevypadalo, ale ok...) Některé až filosofické proslovy o ohni byly také přinejmenším úsměvné. Každopádně ale Donald Sutherland TOP! ()

Agent008

Skvělý hit o mužích - hasičích, kteří zachraňují lidské životy a k tomu parádní obsazení hlavních rolí. Dobrý film na koukání. ()

pirate

Spíše William Baldwin byl v hlavní roli a Kurt Russell vedle něj. Na to, že film byl o hasičích a ti mě nějak moc nezajímají, tak mě se vším spolehlivě udržel a až do konce zajímal. 65% plus ještě nějaký ten bod je přesné hodnocení. Ve hvězdách bych to vyjádřil na tři a čtvrt. A pro uživatele Radek99: Robert De Niro se na scéně objevuje už po půl hodině, takže nezoufejte. ()

enzo_cz

Velmi slušný thriller s výborným Kurtem Russellem a Robertem De Niro a naprosto až zoufale nevýrazným Williamem Baldwinem. Hasičské prostředí, dobrá akce, i po letech spokojenost. ()

mlock odpad!

Kdyby fungovali skuteční hasiči jako parta nemyslících amatérů v tomto filmu, všechno by shořelo a spotřeba hasičů by byla taky vysoká. ()

Nellie Lovett

Některé filmy můžete vidět po třiceti letech od natočení znovu a znovu. Můžete opakovaně koukat na padesát let staré pohádky. A pak jsou filmy, u kterých to takhle nefunguje a doba, která uplynula od jejich natočení se na nich prostě podepíše. ()

Bogrant

Oheň je mocný živel, v tom ma tento skvelý a rozpálený film len utvrdil. Film, ktorý tak trochu mohol v svojej dobe pekne podkúriť Hollywoodu. Má totiž výborných hercov, ale do popredia dáva hlavne svoj postoj a rešpekt voči skutočným hasičom, ktorých si aspoň takýmto spôsobom trochu uctí. Výborne, Ron! Jeden z tých jeho oveľa lepších filmov. ()

BraveCrow

Filmov o ohni je veľa, ale príbehov o hasičoch, ktorí deň čo deň nasadzujú svoje životy len aby zachránili tie naše je pomenej. Požiarnikov obdivujem a ako malý som túžil sa stať jedným z nich. Kurt ukázal aký je skvelý herec, uveril by som, že sa tým aj skutočne živí. Kriminálna zápletka je geniálne napísaná v ktorej sú výborne zvládnuté herecké výkony všetkých es. Triky s ohňom na tú dobu na vysokej úrovni, realizované skôr so skutočným ohňom a skutočnými požiarnikmi. A hudba? No Hans Zimmer je BOH! Neskutočne dokresluje tú napínavú atmosféru, a jeho smutné pasáže rozplačú snáď každé oko. Vynikajúci film, ktorý ukázal, že Ron Howard je skutočne nadaný režisér a ktorý ho vystrelil medzi top režisérsku smotánku. ()