agentmiky

Od Howarda jsem asi ve výsledku čekal něco víc. Neberte mě špatně, vizuální stránka filmu je jedním slovem podmanivá, z triků a praktických efektů mi často padala brada až na zem, no a přičtěte k tomu famózní soundtrack mistra řemesla Zimmera, který svými dunivými tóny umocňoval již tak úžasný divácký zážitek. Problém mám ale s těmi patetickými scénami, kterých se ve filmu vyskytuje přehršel. V některých momentech film vypadal směšně, protože ty situace byly vykresleny velice nerealisticky a nevěrohodně. Jak jsem chvílemi jen žasl z toho všeho, co se dělo na obrazovce, tak ve chvíli druhé se v mém obličeji zrcadlil jen takový křečovitý stah, prostě jsem nepochopil, proč zrovna tohle do filmu dávali. Herecky na úrovni, z vedlejších rolí precizní Sutherland, jenž během svou jediných scén na place ukázal svůj herecký talent naplno. Kurt Rusell výtečný, Baldwin docela zaostával. Hlavní příběhová linka vskutku průhledná, ale lhal bych, kdybych tvrdil, že závěrečný twist mě kladně nepřekvapil. Takže suma sumárum, fajn podívaná, která ale oplývá řadou kosmetických vad na kráse. Za mě 70 % ()

Asgy

Nejvíc se mi líbilo, že oheň je zde pojat jako živá dýchající bestie a tohle pojetí zde vypadá dost uvěřitelně. Jinak příjemný příběh, kterému až na občas moc velkou dávku hrdinství nemám co vytknout. Chápu, že tahle práce je nebezpečná, ale to co zažili hrdinové tohoto filmu se zase asi až tak často neděje. ()

Riddick77

Peklo se skvělým Kurtem Russellem a neméně dobrým W.Baldwinem. Takhle dlouhý film a uteče jako voda. Moc, moc dobře natočené. 9/10! ()

blackrain

Už jenom z názvu mám husí kůži a nepříjemně mě mrazí v zádech. Když jsem tenhle příběh o hasičích viděla prvně, byla jsem ohromená a uhranutá. Dokonce jsem po kině i špatně spala. Vloudila se noční můra. Musím přiznat, že na mě po letech funguje stejným způsobem. ()

slunicko2

Utahaný těžkopádný film. 1)  Snímek nabízí dojákoidní klišé, kterých jsem už viděl spousty a obávám se, že pokud neoslepnu, ještě další spousty uvidím. Budiž, ale hvězdičky za to nečekejte._____ 2)  Backdraft mám v hlavě od devadesátých let, kdy jsem viděl v zábavném parku Universal Studios Hollywood v Los Angeles jednu z atrakcí, věnovanou právě tomuto filmu. Stáli jsme na kovové plošině, před námi šlehaly hrozivě vyhlížející plameny, kolem duněly výbuchy a nakonec se plošina o pár centimetrů propadla, což zavdalo podnět k hysterické reakci některých návštěvnic. Pyrotechnická extáze. Bylo to vlastně daleko zajímavější, než sám film, jak jsem právě teď zjistil._____ 3)  Půvabný 28letý William Baldwin (mladší bratr Brian), 40letý stále pěkný Kurt Russell (starší bratr Stephen) a 26letý Jason Gedrick (hasičský nováček Tim) mi nepříliš zajímavý snímek zpříjemnili. ()

stration

Jeden z filmů, na který se vždycky rád podívám. Nevím proč, ale je taková moje srdeční záležitost. Perfektní herecké obsazení a hlavně OHEŇ! Tak geniálně natočený tento živel jsem ještě neviděl. OHEŇ dýchá, přemýšlý, čeká a pak....zaútočí. Pro mě téměř dokonalý flm. ()

FilmFan24

Filmová pocta, jakou si bezesporu požárníci a nejenom američtí, zasloužili. Každodenní hrdinství mužů je zobrazeno nadmíru realisticky a podmalováno "hrdinskou" hudbou Hanse Zimmera. Film, který nestárne. ()

salalala

Fakt je ten, že na Backdraft se čas podepsal opravdu dost. Zpomalené scény podmalované hudbou už působí hodně úsměvně a příliš neobstojí. Máme tu ale skvostné obsazení - parádní Russell, rutinní De Niro, skvělý, ale nevyužitý Sutherland a velmi dobrý Scott Glenn. No a pak bohužel William Baldwin. Ani tady své odpůrce nepřesvědčí, že by byl nějaký echt herec. Není tak hrozný, ale žádná výhra to taky není. Moc pěkné je taky ztvárnění ohně jakožto živého organismu, ke kterému musíme mít úctu. Howard to zaštiťuje poměrně jistou režijní rukou, a i když se to trochu táhne, tak nějak to baví. Možná je tu až moc motivů (detektivní zápletka, podle mě ale ne moc rozvinutá, rodinné drama, hasičská traumata), které se vzájemně bijí. Výsledek by tak zasloužil spíš tři hvězdy, ale za závěr, který je poměrně strhující, fungující a efektní, si zvýšení hodnocení o jednu hvězdu zaslouží. Druhé zhlédnutí ale není moc pravděpodobné. 70% ()

Derek

BACKDRAFT nad priemer okrem solidneho hereckeho obsadenia,na cele s ako vzdy skvelym kurtom russelom (okrem neho potesi i scott glen, de niro v trocha mensej ulohe a hlavne donald sutherland je skvely) taha nahor i technicke spracovanie (praca kameraman mike salomona je neskutocna) a uplne bezchybne pyrotechnicke efekty. i ked sa do hry dostava aj CGI nastastie zaciatkom 90tych rokov sa vacsina efektov stale robila na place co dodava filmu dost potrebnu uveritelnost... ()

dom156

Škoda té zbytečné délky filmu, jinak by tento film neměl chybu. Dějově supr, poslední půl hodina mě i emočně dost vymačkala a hlavně jsem aktérům věřil jejich ztvárnění postav, což se mnohde nestane. Také je to díky hrsti velmi kvalitních herců. Zajímavé a propracované vizuální efekty na dobu ještě pravěkou. V té době byla filmařina na triky mnohem náročnější než nyní. Nemohu jinak než tento film plný plamenů doporučit. ()

Skip

Jelikož jsem latentní pyroman, tak jsem si tenhle film dost užíval. Pyrotechnické efekty jsou velmi dobré. Horší je to s herectvím Russella a Baldwina, ale to vem čert, když ta žhavá Potvora je tak grandiózní! ()

kinderman

Někdy mě i s tuctovým filmem smíří jedna povedená scéna nebo výrazný herecký výkon. V Ohni je to Robert De Niro, který nezapomenutelně ztvárnil vedlejší postavu životem otřískaného, cynického požárního inspektora Rimgalea. S ohněm si tyká, při vyšetřování na spáleništi klidně kouří, starostu i s jeho politickými tlaky má naprosto na háku, a když se při řízení o předčasném propuštění z vězení setká s pyromanem hraným D. Sutherlandem (inspirace Harrisovým dr. Lecterem?), vyjde z toho právě ta jedna vynikající scéna, díky níž film stojí za to. ()

Petroff

Já to prostě pořádně nedal. Viděl jsem to snad dvakrát a vždycky jsem z toho byl takovej jako dost zmatenej. Že by to bylo tim, že jde vlastně o celkem zhovadělost, jen tady hraje pár slušnejch herců? Akce musí bejt, že jo? Prostě film o hasičích... Nepamatuju si to, ale tipuju, že dva bratři se rozkmotřej aby se na konci udobřili... Případně aby jeden z nich umřel a druhej mu šel na hrob položit kytky a prosit o odpuštění... ()

Meridius

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů s Kurtem Russellem, kterého mám v oblibě právě díky tomuto filmu. Navíc super heroická hudba od Hanse Zimmera. Kvůli tomuto filmu jsem chtěl být jako dítě hasičem :-) EDIT 31.8.2011 - Před pár dny jsem Oheň viděl znovu a na konci sem málem pustil stavidla, úžasný. ()

Martin741

Kvalitny film od rezisera Rona Howarda, ktory vsak pochopitelne nema na Beautiful Mind. Hoci Baldwina ako herca mam na haku, aspon ze tu boli akcne sceny a pekna hudba Hansa Zimmera. Jo a este viem ze Baldwinov je jak hadov 75 % ()

Figu

Budu možná trochu kritickej, ale za mě teda krapet přeceněnej film. I když je obsazení o velkých jménech, nebylo to ono. Z hlavního tria, Kurt až moc a příliš zbytečně tlačí na pilu, Rob jede jak kdyby na půl plynu a William v podstatě nebyl nikdy extra pan herec... Co je velice pozitivní a o co vlastně jde, je oheň. To jak se vykresluje ve filmu co právě oheň umí, to je parádní nauka pro oko diváka od zdejších hasičů. 60% ()