Mezi námi děvčaty

Strelený piatok

Medzi nami dievčatami

Komedie / Rodinný / Fantasy

USA, 2003, 96 min

Hodně dlouho jsem přemýšlel, jestli mi vůbec tahle, na pohled bláznivá, romantická komedie stojí za vidění. Když jsem však viděl přijatelnou stopáž a zajímavé herecké obsazení, rozhodl jsem se, že to teda zkusím. A k mému překvapení jsem dostal vtipnou a zábavnou jednohubku s překvapivě dobrými hereckými kreacemi obou představitelek, okořeněnou navíc stylovým punkrockovým soundtrackem. 70%(27.4.2008)

Mezi námi děvčaty je to jiné než mezi chlapci:). Popravdě úplně jiné. Kdo čeká úchylnou záležitost "raději nechci vědět o čem" je na omylu. Konečně po delší době jsem opět viděl komedii, která si vystačí s dvěma dobrými herečkami, výbornými dialogy a jednoduchostí, která neurazí a je naopak překvapivě příjemnou změnou oproti všem sexistickým komediím "vy víte o čem". Matka a dcera se jednoho dne probudí v kůži té druhé. Toužili jste po tom? Tak tady uvidíte, jak by to dopadlo kdyby jste byli o dost vtipnější než doopravdy jste:). Lindsay Lohan je roztomilá jako vždy a tentokrát ke svému výkonu ještě přidala špetku elegance (hlavně při výměně s matkou...). Pro mě ne tolik sympatická Jamie Lee Curtis, která už nemá ten svůj jedák jako v Halloweenech, příjemně překvapila, hlavně když je uhozená v podobě své dcery. Opravdu se obě herečky příjemně předvedli, když si vymění postavy a člověk se začne divit. Rozhodně komedie pro každého, kdo nechce poslouchat jen dialogy obsahující oslovení pohlavního orgánu ženy ve všech světových jazycích a další "příjemnosti".(23.7.2008)

Opravdu si myslím, že snímek je koukatelný pro diváky jakéhokoli věku. Všichni zúčastnění se snaží. Jamie Lee Curtis hraje (velice přesvědčivě) příliš pracující matku, pro kterou je každý strávený okamžik s její dcerou nesmírně vysilující. Dceru si zahrála Lindsa Lohan (která mě zaujala už v Pasti na Rodiče). Film doporučuji pro všechny, kteří už dlouho neviděli dobrou rodinnou komedii. You're ruining my life!(21.8.2005)

Tak tohle bylo velmi dobré. Až nečekaně dobré, chtělo by se říci. Čekal jsem něco podobného, jako byl film Žába k zulíbání, který byl také založen na výměně dvou lidí. Ale narozdíl od Žáby k zulíbání tady excelují dvě hlavní hrdinky a aktérky záměny. Jamie Lee Curtis a Lindsay Lohan tuto komedii povyšují z průměru do nadprůměru, protože jim věříte každou kreaci, každé slovo, každý pohyb. Nečekal jsem, že budu s touto komedií tak spokojený, ale stalo se a já se příjemně bavil. Ale opravdu musím podotknout, že nebýt dvou hlavních hereček, tak film by nebyl tím, čím je. Takže dávám nadprůměrné, ale určitě zasloužené čtyři hvězdičky.(28.4.2008)

Scénář: Heather Hach, Leslie Dixon .. Skvělé!! Až se divím, že to vyprodukoval Hollywood - jedna z nejlepších teenager/rodinných komedií za posledních pár let. Zábavný scénář a výborné obsazení, hlavně krásná Lindsay a Jamie. Mean Girl tomuto komediálnímu dílku nesahají ani po kolena. Dlouho jsem se tak nenasmál.. 91%.(9.12.2004)

• - Ryan Shuck, kytarista skupiny Orgy, učil Jamie Lee Curtis hrát na kytaru sólo, které zazní ke konci filmu. Jamie Lee Curtis skutečně toto sólo sama parádně zahrála. (Šindy)

• - Roli Kelly dostala původně nabídnutou Kelly Osbourne. (Kulmon)

• - Když Anna přijde ze školy a začne Harryho honit po domě za to, že jí tloukl do kytary, má své tričko obráceně, ale když sejde do garáže na zkoušku s kapelou, má ho zase normálně. (Aknah)