Mezi námi děvčaty

Strelený piatok

Medzi nami dievčatami

Komedie / Rodinný / Fantasy

USA, 2003, 96 min

Máte někdy pocit, že vás matka nechápe? Připadá vám, že má lepší život než vy? Zajděte s ní do čínské restaurace na koláček, a možná se vám nepatrně změní život. A jestli ho zničíte či obohatíte, je jen na vás. *** Příjemná, chytrá komedie (s příšerně upištěným českým dabingem) z doby, kdy Lindsey Lohan byla ještě (rozto)milá a hrála přiměřeně dobře. S Jamie Lee Curtis jí to velmi ladí, ať už hraje upjatou "matku" nebo rebelskou "dceru". Stejně to platí i opačně. A Murray v roli ctitele obou je roztomilý.(4.5.2008)

Jamie Lee Curtis je skvělá, hraje výborně a předvádí velmi vtipné polohy. Zato Lohan hraje tak, jako snad v každém filmu - dost průměrně. Vcelku příjemná komedie, ale těch "ale" je víc. Klasická kostra filmu škodí...už to tak vypadá, že filmaři točí podobné filmy podle jednoho mustru, nasekají povinnej úvod - střední část s různými peripetiemi a dojáckej konec...sláva filmu, který tuhle neoriginální koncepci jednou překlene...zatím musím čekat.(30.4.2008)

Nemůžu si pomoct, ale Freaky Friday je má oblíbená komedie. Tak mě to pobavilo, že hned poté, co jsem to viděla poprvé na dvd, jsem se na to podívala znovu. Díky tomu jsem se také začala dívat na ostatní filmy s Lindsay Lohan, které už ale za nic moc nestály. Maximálně tak "Protivný sprostý holky" a "Past na rodiče", kde Lindsay hrála jako malá. Zaručuju vám ale, že u "Mezi námi děvčaty" se pobavíte. Jamie Lee Curtis je tam úžasná. ~(5,0)~(16.1.2009)

Jeden z těch mnoha filmů, co mi leželi doma na cédu už aspoň rok, s tím že se na někdy snad podívám. Myslel jsem si, že to bude nějaká blbá komedie... ó jak jsem se mýlil:-) Už dlouho jsem neviděl tak vtipnou věc. Ani chvíli to není trapný, je to svěží, má to spád. Jediná drobná výtka, White Stripes jsou boží:-)(21.7.2005)

Bývaly doby, kdy Američané točili velmi dobré komedie. Pak se něco pokazilo. Představuji si to tak, že tvůrci si chtěli nechat zjistit průměrné IQ svých diváků a zadali si průzkum. Někdo něco popletl a tak byla zprůměrována data, pocházející od domácích mazlíčků. Američtí filmaři se tím nenechali zaskočit a jali se natáčet pro cílovou skupinu s IQ nepřevyšujícím 20. Netvrdím, že "Mezi námi děvčaty" je hluboká intelektuální sonda, ale ve srovnání s posledním čtvrtstoletím je to nadprůměrná americká komedie. Příjemný snímek, o němž bez uzardění prohlašuji, že je vtipný. A výkony hlavních představitelek jsou více než dobré.(22.4.2011)

• - Ryan Shuck, kytarista skupiny Orgy, učil Jamie Lee Curtis hrát na kytaru sólo, které zazní ke konci filmu. Jamie Lee Curtis skutečně toto sólo sama parádně zahrála. (Šindy)

• - Když Anna přijde ze školy a začne Harryho honit po domě za to, že jí tloukl do kytary, má své tričko obráceně, ale když sejde do garáže na zkoušku s kapelou, má ho zase normálně. (Aknah)

• - Fotky, které si můžete prohlédnout během úvodních titulků, patří skutečně Jamie Lee Curtis, ale je na nich se svou pravou dcerou, Annie Guest. (viperblade)