Návrat k vítězství

• Česko Vítězství (více)

Je rok 1943. V nacistickém zajateckém táboře pro vojáky spojeneckého bloku se dává dohromady elitní fotbalové družstvo, které má v rámci propagandy sehrát s německým výběrem zápas před vyprodaným pařížským stadionem. Trenér Colby (M. Caine) shromáždí kolem sebe samé hvězdy, přizve dokonce i zajatce z východních pracovních táborů. Z kdysi vynikajících hráčů vyšli však z koncentráku jen zubožení jedinci. Přesto je Colby přijme do družstva. Američan Hatch (S. Stallone), jenž se fotbalu nikdy nevěnoval, chce využít účasti v Colbyho mužstvu k útěku. Venku má však poslání – v Paříži dojednat s odbojem osvobození celého fotbalového týmu během chystaného zápasu. Utkání se však ze zástěrky pro útěk změní v něco, co začne převyšovat každého z hráčů a ti se rozhodnou podat svůj životní výkon… (Česká televize)

MM_Ramone

Zabudnem na všetky nedostatky tohoto snímku. Opomeniem niekoľko nepodarených sekvencií. Nebudem ani zapárať do technického spracovania, deravého scenára a pokrivkávajúcej réžie. V tomto prípade sa chcem sústrediť na tie, pre mňa podstatné detaily. V prvom rade je tam Sylvester Stallone. Tohto týpka som vždy považoval za sympatáka . Je to o futbale. Túto kolektívnu hru mám velice rád z viacerých dôvodou. No a je radosť vidieť vo filme hrať také futbalové legendy ako sú Pelé, Michael Caine, Bobby Moore, Osvaldo Ardiles, Paul Van Himst, Kazimierz Deyna, Hallvar Thoresen, Co Prins, Mike Summerbee, John Wark, Soren Lindsted, Kevin O´Callaghan... čo meno, to veľká futbalová ikona. Všetci spolu v jednom tíme, všetci spolu v jednom filme. V bráne im chytá Sly Stallone a spoločne nakopú prdele mužstvu hnusných fašistov. Tomu sa hovorí "Víťazstvo". *** ()

Xmilden

Koukat na Stallona v bráně je teda docela úlet. Skoro bych tipnul že viděl fotbalový míč poprvé až při natáčení. Příběh bych označil slovem milý a závěrečný happy end mění dějiny války stejným stylem jako Hanebný pancharti. Pro mě jediný kdo snesl měřítko byl Max von Sydow. Přemýšlím jestli mám prozradit závěrečný výsledek, ale raději ne. 55% ()

LiVentura

Poměrně nezáživný snímek z dob nacistických zajateckých táborů, nepřesvědčivý a příliš heroistický..! Hudba dobrá.. ()

cheyene

Hvězdami naplněné béčko, které se ovšem velice dobře sleduje a to nejen díky zmíněným hercům a fotbalistům, kteří tu vystupují, ale též skrz námět. Ten se sice může zdát poněkud jednoduchý a takřka nereálný v opravdové válce, avšak něco podobného se údajně opravdu stalo. V zásadě jde o příjemný a vesměs i odpočinkový snímek, kterému je menší dávka napětí vlastní. ()

Shakers

Páči sa mi na tomto filme, že je to zasadené do vojnového obdobia, ale okrem futbalu a toho úniku, ktorý chceli podniknúť tu moc toho nieje. Michael Caine a Sylvester Stallone boli skvelými ťahúňmi tohto filmu. 70% - 3* ()

Big Bear

Natočit film o zajateckém táboře plném spojeneckých vojáků a fotbale není zas takový úlet jak by se mohlo zdát. K podobným mačům během války mezi zajatci a např. jejich dozorci docházelo. Samozřejmě se to odehrávalo za naprosto přísných bezpečnostních opatření a pouze lokálně v táborech. Zejména Britům, Australákům a Amíkům se lecos tolerovalo a tak se v tábotech hrával kriket, basket či fotbal. Mezinárodní červený kříž dokonace dodával sportovní náčiní včetně rukavic atd.. Tady je to hodně přitažené za vlasy, zejména to jak odbojáři kopají hlučnými údery pod nohama stráží tunel či jak veřejnost pronikne skrze bezradné a přitom ozbrojené vojáky na trávník a ze stadionu... To celé by asi normálně muselo skončit masakrem... A tak tu máme mladičkého S.Stallone, britského oficíra M. Caine i hodného wermachťáckého důstojníka M. v Sydowa. Fotbalisty potěší účast skutečných fotbalistů Pelého ad... Pro mně to byla hodně nesourodá pohádka, spíše k smíchu. Kdo hledá válečný film s podobnou tematikou, ale lepší, ať raději koukne na Von Ryanův Express s F. Sinatrou v hlaví roli. * * ()

JohnnyD

Vynikajúca dráma, pri ktorej sa čudujem, aký relatívne zlý a slabý ohlas tu má. Skvelý Sly Stallone, Michael Cane, Max von Sydow a navyše bývalé futbalové hviezdy ako Pelé, či Bobby Moore. Napínavé, dobre sledovateľné a dlho vyhýbajúce sa klišé ... až na poslednú štvrť/pol hodinku ... ale povedzme si, chceli by sme to inak? ()

mzss1

Jako drama v období války to špatné není, Sylvester Stallone mě v tomhle filmu teda moc nezaujal. Jde spíš o příběh a nepředvídatelnost, hudba průměr, nic velkého se ve filmu neděje, konečný zápas je dobře promyšlený jako únik. Pro mě jen tak na 50% = *** ()

Anderton

Nemám príliš v láske športové filmy, nemám príliš rád ani vojnové filmy, alebo filmy, ktoré používajú obdobie vojny ako kulisu, ale Víťazstvo ma napriek tomu veľmi bavilo. Ono je to skôr útekový film, ktoré naopak pomaly až zbožňujem, takže nemám s vyšším hodnotením žiaden problém. Je to oddychovka, na posolstvá, na ktoré ste zvyknutí z vojnových filmov, zabudnite. ()

swamp

Spousta zbytečných keců a celé mi to přišlo takové absolutně nereálné. Zajímavý (i když hodně nadsazený a trapně přehrávaný) byl snad jen závěrečný zápas, Pelého gól a útěk. Sly tady zahrál příšerně. ()

PetrPan

Kdysi na videu moc fajn a jedno z mých prvních setkání se Slyem, čili nostalgická příchuť nějakou tu hvězdu přihazuje.  Na stranu druhou  docela mělká a bagatelizující břečka na silné téma, navíc natočeno dle skutečnosti a tam už tohle "čisťoulinké" zpracování hraničí až s neúctou. Angažmá Pelého a dalších  hvězd tehdejší světové kopané zajímavé a v samotném zápase patřičně využité, nicméně formální oslava fotbalových parádiček by se vyjímala ve filmu čistě sportovním, nikoliv s takovýmto historickým podtextem.  I symbolicky pochopitelná, ale silně amerikanisticky romantizovaná,  vzpoura lidu na závěr spíš nasere než cokoliv jiného. Neměl to být krutý film, chápu, ale slepými se střílet taky nemuselo. 2:0 ()

klerik

Príjemný film reznutý pomerne citlivou drámou, kde prekvapí hlavne Stallone (mňa vlastne neprekvapil, ja ho ako herca rešpektujem už pekne dlho). Čo sa týka samotného námetu, pôsobí trochu naivne, aj keď nie všetci nacisti mueli byť sadisti, nepôsobia tu práve vierohodne. Ak by som veľmo chcel mohol by som tu nájsť symboliku boja proti nacismu, kde je futbal pre zajatcov jediná možnosť ako sa vzoprieť tyranii a ukázať tak ostatným ľuďom, že treba bojovať a poraziť diktátora. A mne sa vlastne aj chcelo... ()

Chrustyn

Mladičký Stallone si to jako fotbalista rozdává za druhé světové války s nacistama v nerovném fotbalovém zápase zajatci vs. bachaři. Nesmyslné ale docela zábavné. ()

jonyyy

Amíci mají dost divnou představu o kopané. Ačkoli ve filmu hrálo plno skvělých borců, zápas na mě působil strašně neohrabaně a nerealisticky. Chápu, že pro Američany to určitě bylo věrohodné, ale u některých těch Slyových skluzů z pozice brankáře mi nabíhal úsměv. Jestli byl padesátiletý Caine vhodnou postavou zrovna pro roli kapitána si taky nejsem jistý, toho raději před kamerou nenechali se míče ani dotknout. Ale krom té fotbalové stránky, kterou mohli doladit, jsem se bavil obstojně. 70% ()

Lacike

Prvy z mnoha Slyovych filmov o uteku z nejakeho väzenia. Tentokrat zajateckeho lagra pocas druhej svetovej. Nebol by to Sly, aby to neskombinoval s nejakym sportovym filmom. Supernudny box nahradil sportom, ktory ma uspava este viac. Futbalom. Zatialco boxera som nikdy nemal problem mu uverit, tak futbalistu som mu neveril ani na sekundu. Cely cas som mal ale pocit, ze by bol film bez Slyovej nie dvakrat sympatickej postavy a linie o uteku ovela lepsi ak by sa naplno sustredil na charizmatickeho Cainea a lepsie sa vygradoval zapas. Behom zapasu som mal pocit, ze vlastne ani o nic nejde a je uplne jedno ktora strana vyhra, kedze sa ani pre jednu nic nezmeni. Nakoniec aj linia s utekom vyustila do stratena. Najviac ma bavil Max von Sydow ako slusny esesak, ktory ma celu vojnu na haku a zaujima ho len ferovy zapas. No a co sa tyka toho lagru, tak uz v mojom oblubenom filme Stalag 17 bol lager vykresleny az prilis pohodovo, ale oproti nemu lager v tomto filme pôsobi skoro jak prazdninovy kemp. Az som sa divil, preco vlastne z neho chcu zdrhnut a riskovat zivot. Vysledkom je nudny film, ktory nestoji ani za jedno pozretie. 4/10. ()

5150

Docela zábavný válečný film, který zejména svou poslední čtvrtinou - fotbalový zápas - vysloveně perlí. Michael Caine s bříškem na stoperu, Sly v bráně a s nimi v mančaftu fotbalové legendy - Paul Van Himst, Bobby Moore a další. Navíc takový průběh zápasu - naprosto mimo hranice reality. No sranda. ()

Terva

Sportovce zastupují například brazilská hvězda Pelé, Angličan Bobby Moore, holandská legenda Paul van Himst, nebo francouzský hráč Amidon. Scénář : Evan Jones a Yabo Yablonsky. Kamera : Gerry Fisher. Hudba : Bill Conti. ()