Život rodiny McMartinových se obrátí vzhůru nohama. Byli nařčeni, že sexuálně obtěžují děti. Soud trval dlouhých šest let a náklady přesáhly 16 miliónů dolarů. Nakonec vše skončilo na mrtvém bodě. Obviněním matky jednoho dítěte předškolního věku začal jeden z nejdelších a nejdražších procesů v historii USA, který zničil nebo výrazně narušil život několika rodin. Když se vyšetřovatelé tázali rodičů dětí docházejících do McMartinovi školky, dozvěděli se spoustu podivných věcí poukazujících na satanistické rituály, zneužívání dětí a zvířat a znásilňování. Televize vysílala každý večer nová a nová senzační odhalení. Ray Martin a jeho matka byli obviněni ze 65 kriminálních činů. Celých dlouhých šest let čekali McMartinovi na finální verdikt poroty. Zdálo se, že zákonu bude konečně zadostiučiněno. Danny Davis (James Woods) na straně obhajoby však stále věřil v nevinu McMartinových a zjistil, že žádné přímé důkazy, které by potvrzovaly výpovědi dětí vlastně vůbec neexistují. Přesvědčit však porotu i veřejnost bylo velmi složité. Film získal pro HBO 3 ceny Emmy za nejlepší televizní film, nejlepší herečku ve vedlejší roli (Shirley Knightová), nejlepší kameru a prestižní Zlatý Glóbus za nejlepší televizní film roku 1995. (HBO Europe)

Anthony

Film natočený podle skutečné události o "zneužívání dětí" stojí především na mistrovském výkonu Jamese Woodse v roli obhájce. Jedna z jeho nejlepších rolí. Film získal Zlatý glóbus za nejlepší TV dílo roku 1995, stejnou cenu dostala Shirley Knightová za vedlejší roli. (Místo Jamese to tehdy dostal Gary Sinise za Trumana, škoda). ()

emma53

Tak tady si James našlápnul na svého seriálového Žraloka, kde byl taky obhájcem v hlavní roli. Ona mu ta role vysloveně sedne, ale být u tohoto procesu v reálu bych nechtěla být. Manipulace s lidmi dokáže dělat divy, co si budeme povídat, mnozí jsme na to doplatili a někdy je pozdě rvát si vlasy. ()

Caminzind

Náhodou jsem to kdysi shlédl v TV. Bylo už pozdě v noci, a zrovna to byla ta noc, kdy dostanete chuť na nějaké opravdu kvalitní a originální kino. No a jakože se někdy ztrácím v těch různých soudních dramatech pro přemíru jmen, výpovědí a souvislostí, tak tento MEGAFILM mě přesto vtáhnul. Jako bych seděl v soudní síni - ovšem s jedním rozdílem, který je právě zásadní pro divácký požitek z podobných filmů: byl jsem na straně odsouzených. A tímto se před vámi rozehrává děsivá obžaloba nikoliv těch, co čelí žalobě ve filmu, nýbrž davové společnosti, zvlčilé lůzy pod vládou veřejného mínění. Tento film je dokonalou a úchvatně šokují ilustrací toho, jak jednáme, myslíme a cítíme, když ztratíme vlastní soudnost. 90% ()

danecek24

53. Zlatý Glóbus za rok 1995 - cena (2) - *Nejlepší minisérie / TV film, *Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Shirley Knight + nominace (2) - Nejlepší herec v minisérii / TV filmu - James Woods, Nejlepší herec ve vedlejší roli - Henry Thomas ()