Reklama

Reklama

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu

  • USA The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (více)
Trailer 3

V dávných dobách byl vykován kouzelný prsten, který vlastnil pán Mordoru Sauron. Jeho moc začal využívat k šíření zla, ale o prsten nakonec v boji přišel, a ten na dlouhá léta zmizel. Nakonec ho našel hobit Bilbo Pytlík, který díky němu přestal stárnout. Na naléhavou žádost čaroděje Gandalfa předá prsten synovci Frodovi. Ten se svými kamarády Samem, Smíškem a Pipinem odcházejí do Hůrky a Gandalf se vydává pro radu za svým učitelem, čarodějem Sarumanem. Ten se však přidal na stranu zla a zajme ho. S pomocí tajemného hraničáře, přezdívaného Chodec, Frodo a jeho kamarádi uniknou jen o vlásek devíti černým jezdcům, kteří vyrazili z Temné věže, aby prsten našli a přinesli svému pánovi Sauronovi. Do Roklinky je svolána velká porada lidí a elfů, která rozhodne, že prsten musí být zničen. To je možné pouze tam, kde byl prsten zrozen, v ohni Hory osudu. Odvážný Frodo se nabídne, že tam prsten odnese. Nebezpečí je však příliš veliké, a tak se mu, jako jeho ochránci, postaví po bok čaroděj Gandalf, trpaslík Gimli, elf Legolas, bojovník Boromir, hobiti Sam, Smíšek a Pipin a také Chodec. Zrodí se Společenstvo Prstenu, které se vydává na nebezpečnou cestu plnou nástrah a nebezpečí. (TV Nova)

(více)

Videa (4)

Trailer 3

Recenze (1 988)

Djoker 

všechny recenze uživatele

Společenstvo prstenu je dokonalým úvodem do nejúžasnější fantasy ságy všech dob. Jackson představí historii Středozemě i všechny důležité postavy, aby následně mohla začít výprava přes kouzelná místa, jenž kdysi stvořil mistr Tolkien. Zásadní složkou jsou originální hudební motivy, které ještě umocňují celkový prožitek. Kvůli rozsahu předlohy jel Jackson hlavně u Společenstva ve zrychleném módu, ovšem nic důležitého nechybí a film má neskutečné tempo. ()

Renton 

všechny recenze uživatele

Scénář: Fran Walsh, Philippa Boyens, Peter Jackson .. The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was... is lost... Nemožné se stalo skutečností a z "nezfilmovatelné" knihy vznikl (superlativy si každý doplní sám..) FILM Pán Prstenů. Celou trilogii beru jako celek, který u mě patří na první místo nej filmů. Klenot kinematografie ve kterém všechno klape, od herců, přes kameru, střih, zvuk, hudbu, vizuální efekty, scénář, výpravu, kostýmy, masky až po úchvatnou režii, a který si zasloužil každého Oscara a jiná ocenění, diváka, obrovskou popularitu, i ty dolary. Kdybych musel určit nejlepší "část" filmu, je to jednoznačně Společenstvo Prstenu. Vidět to poprvé byl jeden z nejsilnějších a úžasně strhujících kino zážitků a jsem rád, že jsem u toho byl. __ Pozdější DVD verze LOTR ve Special Extended Edition je něco naprosto jedinečného a bezchybného. __ Tímhle veledílem se opravdu změnil svět!! ___ ☼ FILM ROKU ☼ ___ ☼ FILM DEKÁDY ()

Reklama

M.a.t.t. 

všechny recenze uživatele

Svet pred Pánom Prsteňov a po ňom už nikdy nebude taký istý. Knižné predlohy síce nepatrí k mojím naj ale istú neskrývanú fascináciu komplexnýmTolkienovým svetom nepopieram. A zároveň kategoricky odmietam reči o ich nesfilmovateľnosti, austrálčan Peter Jackson dovtedy známy hlavne splattermi si ich spracovaním vydláždil cestu na filmový Olymp. Natočil vôbec niekto lepšie fantasy? Možno áno, ale jedinečnosť Pána Prsteňov to určite nemôže ohroziť. A na počiatku stálo Spoločenstvo Prsteňa... ()

Madison 

všechny recenze uživatele

Najveľkolepejšie fantasy, aké kedy uzrelo svetlo sveta. Mohol by ešte niekto po Jacksonovi stvoriť ohromnejšiu Stredozem so všetkým tým magickým tvorstvom, ktoré je jeho bezprostrednou súčasťou? Diametrálne oddeľovanie jednotlivých častí hviezdičkovou škálou považujem za úplne nezmyselné, každá časť je znamenitou súčasťou dokonale premysleného komplexného filmového celku a nedá sa vyčleniť. Spoločenstvo je poetickejšie a príbehovo ucelenejšie, ostatné pokračovania sú vzrušujúcejšie a akčnejšie, no vo všeobecnosti túto perfekcionisticky a zároveň citlivo pojatú trilógiu o odvahe, priateľstve, dobre a zle v najbližších desaťročiach len tak niečo neprekoná. ()

Shit 

všechny recenze uživatele

Asi třikrát jsem viděl normální tříhodinovou verzi a pokaždé byl zážitek skvělej, teď jsem viděl ještě o půl hodiny nabušenější speciální edice a zážitek s toho byl snad ještě lepší, protože ty scény, které Jackson vystřihl, tam sice moc velkou roli nehrajou, ale když ve filmou jsou tak je takovej hladší přechod mezi ruznými částmi filmu a celej příběh je takovej ucelenější a tim je to pak ještě lepší. Peter Jackson je prostě machr ()

Galerie (156)

Zajímavosti (403)

  • Stavba Hobitína začala dva roky před startem natáčení. (Pepinec)
  • Elfské jazyky v trilogii jsou quenijština a sindarština, přičemž v drtivé většině se jedná o sindarštinu. Quenijština, jakási elfí latina, zaznívá pouze při Sarumanově (Christopher Lee) zaklínání hor, při Gandalfově (Ian McKellen) šeptání u bran Morie, při Frodově (Elijah Wood) souboji s Odulou, při Elessarově (Viggo Mortensen) korunovaci a na soundtracku. Quenijsky je také Galadrielin (Cate Blanchett) pozdrav „namárië“. (L_O_U_S)
  • Protože domeček Froda Pytlíka (Elijah Wood) je ve skutečnosti obrácen na východ, natáčela se scéna, kdy Frodo pozoruje západ Slunce, obráceně. Kamera nasnímala východ ve čtyři hodiny ráno a pak se film pustil pozpátku. (Pepinec)

Související novinky

Nový Pán prstenů na cestě?

Nový Pán prstenů na cestě?

24.02.2023

Poté, co se koncem minulého roku podařilo švédské korporaci Embracer pořídit veškerá zbývající práva na značku Pána prstenů (seriálová koupil předtím za nemalé peníze Amazon), uzavřela nyní studia… (více)

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

04.11.2022

Studio Warner Bros. Discovery čerstvě oznamovalo čísla za třetí kvartál a podle očekávání to není žádná hitparáda. I proto se musel před investory poměrně rychle ujmout slova nový šéf společnosti… (více)

Warner Bros. zkouší prodat Pána prstenů jako NFT

Warner Bros. zkouší prodat Pána prstenů jako NFT

20.10.2022

Někdo by měl nejspíš říct studiu Warner Bros., že NFT nebyly populární už loni, natož letos, a že celá kryptokomunita pomalu ale jistě umírá. Společnost totiž čerstvě oznámila, že hodlá prodávat… (více)

Reklama

Reklama