Pán prstenů: Společenstvo Prstenu

• USA The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (více)

V dávných dobách byl vykován kouzelný prsten, který vlastnil pán Mordoru Sauron. Jeho moc začal využívat k šíření zla, ale o prsten nakonec v boji přišel, a ten na dlouhá léta zmizel. Nakonec ho našel hobit Bilbo Pytlík, který díky němu přestal stárnout. Na naléhavou žádost čaroděje Gandalfa předá prsten synovci Frodovi. Ten se svými kamarády Samem, Smíškem a Pipinem odcházejí do Hůrky a Gandalf se vydává pro radu za svým učitelem, čarodějem Sarumanem. Ten se však přidal na stranu zla a zajme ho. S pomocí tajemného hraničáře, přezdívaného Chodec, Frodo a jeho kamarádi uniknou jen o vlásek devíti černým jezdcům, kteří vyrazili z Temné věže, aby prsten našli a přinesli svému pánovi Sauronovi. Do Roklinky je svolána velká porada lidí a elfů, která rozhodne, že prsten musí být zničen. To je možné pouze tam, kde byl prsten zrozen, v ohni Hory osudu. Odvážný Frodo se nabídne, že tam prsten odnese. Nebezpečí je však příliš veliké, a tak se mu, jako jeho ochránci, postaví po bok čaroděj Gandalf, trpaslík Gimli, elf Legolas, bojovník Boromir, hobiti Sam, Smíšek a Pipin a také Chodec. Zrodí se Společenstvo Prstenu, které se vydává na nebezpečnou cestu plnou nástrah a nebezpečí. (TV Nova)

Catch1707

S odstupem dvou let (tohle pis 1.2.2004) musim uznat, ze Spolocenstvi bylo nejkouzelnejsi... Neuveritelny ponor do noveho filmoveho sveta a navyse sveta fantasy. Tohle je takovy skvely odrazovy mostik do jedne z nejlepsi trilogie vsech dob! ()

oregon.fox

Parádní dobrodružství s dostatkem nadhledu. Paradoxně se jedná o vrchol celé trilogie, za který by si Peter Jackson určitě zasloužil Oscara za režii. Dávám za pět a to především proto, že jsem knihu nikdy nečetl.. A proto taky předpokládám, že hodnocení by mohlo vypadat zcela jinak u člověka, který knihu četl a která se mu i líbila.. ()

smoky

Vynikajici prvni film skvele serie. P. Jackson se zatim rozdychaval a pripravoval nas na jeste vetsi divacek orgie, presto tento film, s mensim mnozstvim akce, nez pristi dily, uchvati divaka na cele tri hodiny. Jen ten Tom Bombandil mi tam chybel, ale ja vim, proste nemuzu chtit vsechno :D ()

dede84

Jakožto filmový fanoušek bych tomuto filmu klidně dala pět hvězdiček.Jenomže já jsem mimo to velký,ale opravdu velký fanoušek předlohy.Takže byť je film natočen velice zručně,nepřenesla jsem se přes změny v ději.Chápu,že nejspíš byly nutné,ale já je prostě při nejlepší vůli nezkousnu.Na druhou stranu jsem po shlédnutí byla velice spokojená,neb jsem se obávala něčeho mnohem horšího. ()

bax

Ako fanúšik Tolkiena som sa spočiatku bál ako niekto prenesie tak veľkolepú knihu na strieborné plátno. Moje prvé dojmy po pol hodinke / hodinke filmu boli zmiešané, zvlášť keď sa vynechala moja obľúbená postava Toma Bombadila. Ale je to film a ten musí mať prijateľnú dĺžku a po skončení filmu sa moje počiatočné zmiešané pocity úplne zmenili, respektíve vytratili. Spracovanie filmu je veľkolepé, nádherné a ucelené a v podstate vyrozpráva všetko skutočne dôležité. Jackson sa vyhral zo všetkými detailami. Proste bol som nadmieru spokojný a zvlášť z realistických počítačových animácii. Jackson to posunul na novú dimenziu a súboj Balrog vs. Gandalf bol bombastický. ()

marocco

Vlastne všetko už bolo napísané. :) Nie nadarmo patrí tento film k tomu najlepšiemu čo som kedy videl. Láska Petra Jacksona k Pánovi prsteňov je badateľná v každom zábere. Najlepší diel z celej trilógie (kašľať na oscarov). Jo a ešte ma absolútne dostala Hudba (to veľké písmeno tam má byť). Páni Peter Jackson a Howard Shore si zaslúžia absolutórium. ()

Nadetugy

Do té doby jsem nevěděl, kdo je to John Ronald Reuel Tolkien. Díky Peteru Jacksonovi jsem se to dozvěděl. Původně jsem ten film ani nechtěl vidět, protože jsem na tenhle film jít musel. Bylo to povinné pro celou školu a jak to většinou bývá. Filmy, které škola vybírá, jsou nudné a otravné. Mýlil jsem se! Byl jsem doslova uchvácen a okouzlen epickým příběhem. Dosud nevídané bojové scény a efekty ohromily nejen mě ale celý sál. Peter Jackson natočil doslova "kultovní film" a mně nezbývá nic jiného než mu zatleskat. ()

Omegaboy

Stále nemohu uvěřit, že se podařilo natočit tak dokonalý film, který odpovídá Tolkienovskému světu s takovou přesvědčivostí, až to diváka/čtenáře zaráží. Kdyby byly všechny knižní předlohy tak citlivě a mistrně zpracovány jako tato vůbec bych se nezlobil. Společenstvo je brilantní napínavá podívaná s dějem který vás na svojí délku vtáhne do jiného prostoru a uteče jako voda nebo spíše rozvodněný potok. A ten Zéland... to je podívaná i bez digitálních triků. ()

Bloodoom

Zdařile povedený film. Myslím, že P. Jackson nádherně vystihl Tolkiena. I když tohoto spisovatele fantasy moc nemusím, tak musím říct, že filmeček přiblížil pána prstenů širšímu publiku. sice ve scénáři bylo pár chyb oproti knize, ale co se dá dělat. ()

?Guess

Pán prstenů je film, který si pět hvězdiček zaslouží. I když jsem nehltal každou scénu nebo každé slovo, tak ty krásné scenérie, postavy a efekty byly opravdu monstrozního rázu a svojí monumentalitou mi to připomínalo Lawrence z Arabie. ()

Foglis

The Best Of........Miluju předlohu, miluju film, miluju obsazení i režiséra a miluju a maluju a miluju......etc. :-) Co dodat vše už bylo napsáno. ! Samozřejmě prodloužená verze ! ()

jarod13

První díl úžasné trilogie.....skvělá výprava, režie, hudba, triky a herecké výkony film který člověka pohltí a nepustí, jednou zač se na něj znovu a znovu dívám, ale vždy maraton všech tří rošířených verzí....Prostě užasná podívaná. ()

sugar80

Velkolepá podívaná pro příznivce Středozemě i pro ty, kteří zatím neměli tu čest. Film je pastvou pro oči, své kouzlo mají ale i ostatní scény - ty mohou těžit z nepřeberné Tolkienovy studnice nápadů. Režiséru Peteru Jacksonovi se před začátkem natáčení tolik nevěřilo, ale s vydatnou pomocí zbylých scénáristů převedl svět Gondoru i Mordoru na filmová plátna ve velkém stylu.______ PLUSY: Vzhled, dialogy, hudba, McKellen ______ MÍNUSY: Někdy až příliš rozmáchlé ()

Nový Pán prstenů na cestě?

Nový Pán prstenů na cestě?

24.02.2023

Poté, co se koncem minulého roku podařilo švédské korporaci Embracer pořídit veškerá zbývající práva na značku Pána prstenů (seriálová koupil předtím za nemalé peníze Amazon), uzavřela nyní studia… (více)

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera