Pán prstenů: Společenstvo Prstenu

• USA The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (více)

V dávných dobách byl vykován kouzelný prsten, který vlastnil pán Mordoru Sauron. Jeho moc začal využívat k šíření zla, ale o prsten nakonec v boji přišel, a ten na dlouhá léta zmizel. Nakonec ho našel hobit Bilbo Pytlík, který díky němu přestal stárnout. Na naléhavou žádost čaroděje Gandalfa předá prsten synovci Frodovi. Ten se svými kamarády Samem, Smíškem a Pipinem odcházejí do Hůrky a Gandalf se vydává pro radu za svým učitelem, čarodějem Sarumanem. Ten se však přidal na stranu zla a zajme ho. S pomocí tajemného hraničáře, přezdívaného Chodec, Frodo a jeho kamarádi uniknou jen o vlásek devíti černým jezdcům, kteří vyrazili z Temné věže, aby prsten našli a přinesli svému pánovi Sauronovi. Do Roklinky je svolána velká porada lidí a elfů, která rozhodne, že prsten musí být zničen. To je možné pouze tam, kde byl prsten zrozen, v ohni Hory osudu. Odvážný Frodo se nabídne, že tam prsten odnese. Nebezpečí je však příliš veliké, a tak se mu, jako jeho ochránci, postaví po bok čaroděj Gandalf, trpaslík Gimli, elf Legolas, bojovník Boromir, hobiti Sam, Smíšek a Pipin a také Chodec. Zrodí se Společenstvo Prstenu, které se vydává na nebezpečnou cestu plnou nástrah a nebezpečí. (TV Nova)

Trepak

"ROZHODOVAŤ MOŽEME LEN O TOM, AKO NALOŽÍME S ČASOM, KTORÝ SME DOSTALI." Naozaj sa nečudujem, že toľko ľudí prepadlo elfom, trpaslíkom, ohyzdom... Ale obliekať sa do plátených šiat, opásať sa mečmi a ísť sa rúbať do lesa, je predsa len už dosť silná káva. John stvoril svet, Peter ho oživil a Howard pohladil zmysly. Cítil som sa neskutočne. ()

billcarson

Legenda ožívá. Nedokázal jsem si představit, že tuhle trilogii někdo dokáže natočit, natož pak tak kvalitně. Společenstvo prstenu je dokonalé a to ve všech směrech. Už od neskutečně natočeného prostředí v Kraji až po boj u Amon Henu. Noru dodnes Bilbovi závidím, mít takový domek byl vždycky můj sen. Lee jako Saruman, Viggo jako Aragorn, lepší volba snad existovat nemohla. Díky Jacksonovi jsem poznal krásy Nového Zélandu, myslím, že i J.R.R. Tolkien je spokojený. Podmanivá hudba u Rauroských vodopádů, bubny v Morii atd. Shore se trefil úplně dokonale. 6 hvězd. Samozřejmě pro opravdu dokonalý zážitek nutno vidět extended version, jinak celé kouzlo ztrácí svůj půvab. ()

Malicious11

Peter Jackson sa pustil do niečoho čo dotiahol až do konca. Veľmi podarené ako po vizuálnej stránke tak aj scenár. Film sa skvelo drží predlohy ani nachvílu nenudí klobúk dole som nadmieru spokojný. ()

r.a.s.l

Vyrostl jsem na příběhu ze středozemě a stokrát jsem si představoval jak to asi ve středozemi vypadá. Můj dětský sen se mi splnil! Bravo! Bravo! Bravo! Drobné rozdíly mezi knižní předlouhou a film. zpracováním jsou odpuštěny, pro mě jsou to dva příběhy, pouze jinak vyprávěné. PS: věčná škoda, že majitelé práv nedali prozatim souhlas ( nebo spise nepradali práva) na zfilmování Silmarilionu a Nedokončených příběhů, ale "Who knows..." Možná bude po uvedení Hobita na plátna takový hlad a tlak, že se uvolí a nechají to natočit. To by byl můj nemésis, ale když to nebude nic ne neděje prostě si představím tu bratrovzažednou bitvu u thangorodhrim... ()

Gustik5

Jak kniha, tak film se řadí mezi nejhodnotnější díla fantasy tvorby. Jacksonovi se podařilo přesunout Tolkienova génia na filmové plátno, a to tak, že pozvedl slávu nedostižné knižní legendy téměř na maximum. ()

Darriel

Nejlepší díl celé trilogie, nejklidnější, barvitý a přitom napínavý. Boromir je nezapomenutelný, stejně tak únik Arwen při záchaně Froda je neokoukatelným zážitkem. ()

pekkanik

Knihu som čítal a bol som zvedavý, ako si Jackson poradí so všetkými tými pesničkami a básničkami, ktorých je tam požehnane. Našťastie to Jackson urobil po svojom a urobil FILM. Síce si neodpustil svoje obľúbené "hororové" stvárnenie ohyzdov, Glocha, Deviatich..., ale prírodné scenérie vyrážajú dych, herci hrajú ako o život a celkový dojem je výborný (videná full anglická verzia, tie osekané a dabované TV a kino verzie sú strašné). ()

Jeffic

Nářez nezapomenutelný. Přesně si pamatuju okamžik kdy mi to brácha ukázal na vadné VHS. Byla to velmi špatná kvalita nahrávky začátek byl hodně špatnej a tak jsem ho ani neviděl, ale vím že tehdy jsem chtěl (jako malý kluk) být hobitem a žít Tolkienovu fantazii. Naprostá bomba. !!!!! ()

Henriette

1) Uplynulo již skoro 10 let od první premiéry Pána Prstenů, avšak film zůstává i nadále aktuálním po všech stránkách: technicky, herecky, hudebně, ideově. Jeho poselství je natolik silné, že jej dokáže překonat jen málokterý další film současné kinematografie. Fantastickému díluTolkiena byla dána ta nejlepší možná, doslova geniální, forma. Díky Peteru Jacksonu a lidem, které svérázný režisér vzal s sebou na tvoření tohoto úžasného dobrodružství, vznikl film, který se mnoha lidem nejen jednoduše líbí, ale také je inspiruje, dodává jim naději a probouzí důvěru v lidství v každém člověku. Společenstvo Prstenu je prvním dílem trilogie - svižný děj a dokonalé výkony herců si zamilujete ihned, nebudete moci se odtrhnout od obrazovky ani na okamžik. Pán Prstenů je film, který se nebojí patosu, hrdinství, kritiky ani humoru. Podle mne, je to jeden z těch nejlepších filmů současnosti, který bude ještě dlouhá desetiletí vzdorovat nejnovějším filmům a nakonec se zařadí do filmové klasiky 21. století. ... Pokračování v komentáři Dvou věží. ()

Sole

Největší sílu tohoto filmu a jeho příběhu vidím ve schopnosti Petera Jacksona a jeho týmu promítnout natolik rozsáhlou a detailní Tolkienovu popisnost na filmové plátno. Mohlo by se to zdát jako nereálný úkol, nicméně povedlo se, přímo dokonalým způsobem, a vznikl díky tomu filmový klenot, který svým fantasy světem a jeho kouzlem musí pohltit doslova každého - a to ani nemusíte být trpaslíkem, hobitem či elfem, aby jste naplno vychutnávali kouzlo Středozemě s každým vašim krokem. Mimo jiné nám zde Howard Shore opět ukazuje, že patří mezi světovou špičku skladatelů, kteří díky svému umění vytvářejí jedinečnou atmosféru příběhu, kterým jsme zrovna v podobě daného filmu provázeni. 100 %, v každém ohledu. ()

borboleta

Dívat se na něco takového je prostě radost, všední realita úplně zmizí a zůstane jen úžasný svět Pána prstenů. Výtvarná stránka filmu mě naprosto uchvátila. ()

zhulosek

Je neskutečný rozdíl sledovat tenhle film v původní verzi s českým dabingem nebo prodlouženou speciální edici v originálním znění - doporučuju druhou variantu, celý film díky několika původně vystřiženým záběrům získal naprosto nové kouzlo a po zhlédnutí bych si ho nejraději pustil znovu! ()

saluk

Úžasný začiatok úžasnej trilógie. Ani po niekoľkonásobnom zhliadnutí neomrzí a vždy si v ňom nájdem niečo nové. Ťažko niečo filmu vytknúť, je dokonalý po stránke audiovizuálnej, hereckej či príbehovej. Prostredie, v ktorom sa dej odohráva doslova berie dych a v spojení so skvelou hudbou je každá projekcia skvelým zážitkom. Knihu som nečítal, ale neviem si predstaviť že by sa dala sfilmovať lepšie. Ako tu bolo viackrát spomenuté, extended verzia dáva filmu nový rozmer. ()

karloskiller

Pán prstenů je velmi dobře zpracované, jak grafikou, tak hudbou. Pán prstenů se ocenil čtyřmi oskary . Jak nejlepší film, tak i skvělé masky. Je skvěle natočený a má zajímavý příběh. Každý kdo tam účinkuje, má dobrou postavu. A zvláště se mi líbil Legolas (Orlando Bloom). Proto jsem hodnotil plný počet. Opravde se Peter Jackson i Howard Shore za zvuk. ()

Nový Pán prstenů na cestě?

Nový Pán prstenů na cestě?

24.02.2023

Poté, co se koncem minulého roku podařilo švédské korporaci Embracer pořídit veškerá zbývající práva na značku Pána prstenů (seriálová koupil předtím za nemalé peníze Amazon), uzavřela nyní studia… (více)

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera