Pán prstenů: Společenstvo Prstenu

• USA The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (více)

V dávných dobách byl vykován kouzelný prsten, který vlastnil pán Mordoru Sauron. Jeho moc začal využívat k šíření zla, ale o prsten nakonec v boji přišel, a ten na dlouhá léta zmizel. Nakonec ho našel hobit Bilbo Pytlík, který díky němu přestal stárnout. Na naléhavou žádost čaroděje Gandalfa předá prsten synovci Frodovi. Ten se svými kamarády Samem, Smíškem a Pipinem odcházejí do Hůrky a Gandalf se vydává pro radu za svým učitelem, čarodějem Sarumanem. Ten se však přidal na stranu zla a zajme ho. S pomocí tajemného hraničáře, přezdívaného Chodec, Frodo a jeho kamarádi uniknou jen o vlásek devíti černým jezdcům, kteří vyrazili z Temné věže, aby prsten našli a přinesli svému pánovi Sauronovi. Do Roklinky je svolána velká porada lidí a elfů, která rozhodne, že prsten musí být zničen. To je možné pouze tam, kde byl prsten zrozen, v ohni Hory osudu. Odvážný Frodo se nabídne, že tam prsten odnese. Nebezpečí je však příliš veliké, a tak se mu, jako jeho ochránci, postaví po bok čaroděj Gandalf, trpaslík Gimli, elf Legolas, bojovník Boromir, hobiti Sam, Smíšek a Pipin a také Chodec. Zrodí se Společenstvo Prstenu, které se vydává na nebezpečnou cestu plnou nástrah a nebezpečí. (TV Nova)

unitedfan

Nejlepší fantasy všech dob! Jeden z nejlepších filmů, který byl kdy natočen! Tolkienova předloha byla na plátno převedena tak precizně a tak úchvatným způsobem, že ji už v rámci žánru prakticky nic nemůže překonat. Společenstvo prstenu je pro mne opravdovým monumentem a z celé trilogie nejoblíbenějším dílem. ()

lukas.7

Film ktorý som pozeral ako chlapec videl som ho minimálne 10X a knižnú verziu som precital 2x Pán prsteňov - herecké obsadenie v každej role a svojej charakteristickej vlastnosti sa režisér trafil a to je to najpodstatnejšie ak sa do toho pridá knižná podoba plus sfilmovanie vznikne veľdielo filmovej veľkolepej podoby a dobrodružstvo sa môže začať .. Príbeh stredozeme od J.R.R.Tolkiena je niečo čo ľudí bude xxxx desaťročí vťahovať a nikdy nebude nudiť .. odstupom času  sa na film pozerám a stále v sebe vidmi chlapca ktorý to vie pozerať vždy rovnako ... Filmová podoba a spracovanie na svoj rok plus efekty sú prepracovane režisér P.Jackson si dal naozaj záležať na detailoch a tak ako iné svoje veľdiela chcel aby Pán prsteňov bol veľkofilm čo sa mu aj podarilo .. Spojenie Aragorn , Gimly , Frodo , Legolas ,Gandalf, malo chémiu a fungovalo užastne a funguje doteraz je vidno že herci sa vo svojich rolách našli a vžili sa do nich a to je to najpodstatnejšie ak sa herec dôkaze vžiť do svojej role a predá to fanúšikom .. príbeh o dobrodružstve a prsteni moci + hrdinstve malých hobitov je fakt ze aj to najmenšie stvorenie môže byt naozaj silne a môže dokázať hoc co ... sila , viera , láska , priateľstvo , nebojácnosť ..magická sila a dobrodružstvo tvoria film  a každý nadšenec si príde na svoje .. ()

Koudy_96

Jen málokterý film, jako je zrovna úvodní díl do jedné z nejlépe propracované filmové i knižní série, ve mně vyvolá dnes už v podstatě nostalgické pocity na mé mladé já. Film, který vás ihned v prvních minutách vtáhne svou epičností a výpravou do jednoho s nejlépe napsaného světa od skvělého J.R.R Tolkiena, které nám na filmové plátno přenesl úžasný Peter Jackson. To, co se podařilo jemu se už pravděpodobně dlouho nikomu nepovede. Z každé scény na Vás dýchá krása Nového Zélandu a parádní kamera, která vám ukáže panoramatické záběry na Středozem je vskutku dechberoucí a i po 20 letech to nezklame. Do toho máme výborný výběr herců, kde se snad každý pro danou postavu narodil a nedokážu si představit, že by např. Gandalfa, Aragorna nebo i Samvěda Křepelku hrál někdy někdo jiný. Jako třešničku na dortu tu máme všechno podržené geniální hudbou od Howarda Shora, která vám každou scénu, kde hraje pozvedne ještě na vyšší úroveň, než je. Ukažte mi někdo prosím epičtější scénu, než je část, kdy společenstvo jen putuje Středozemí, do toho vám přináší záběry kamery na celé panorama a ukazuje nám, jak jsou naši hrdinové oproti Středozemí malí a do toho vám ještě hraje hudba, při které máte husinu a zároveň vás dokáže okamžitě vtrhnout do děje, jako by jste sami byli jeho součástí. Naprosto srdcová záležitost í 10/10. ()

kritiksrdcem

Pokud by se někdy hlasovalo o nejlepší filmový úvod, jednoznačně by to muselo vyhrát intro ke Společenstu Prstenu.. #nejlepšídesetiminutovkasvěta ()

Krajka

Nudne, nezaujímavé, bez napínavého deja, samé bitky a "stresové efekty". Nerozumiem jeho úspechu. Asi som mimo. Pozrela som si to len preto, lebo je to celosvetovo populárne. Ale som veľmi sklamaná. Čakala som pekný príbeh, namiesto toho to bolo čosi nesúrodé, čomu som vlastne ani nerozumela. Škoda času. ()

Matteo_

Společenstvo prstenu je pro mě naprostým klenotem a dost možná nejoblíbenějším filmem ever. Všechno tu dohromady tak dobře zapadá do sebe! Úvodní předmluva perfektně nasadí tempo a atmosféru a ani se nenadějeme a už jsme ve víru dění. 172 minut plných dobrodružství. Jako malý kluk jsem právě Společenstvo Prstenu neskutečně hltal a hrubým odhadem je to  (a s obrovským náskokem) nejvíce krát shlédnutý díl. Já prostě miluju tu poněkud místy hororovější atmosféru...Nezapomenu na scénu v Gondorské ''knihovně'' , kdy Gandalf čte zápisy s Isildurova deníku - z toho mám pokaždé husí kůži po zádech. Už jsem se zmínil, že na to povětšinou koukám s českým dabingem? Ne? Inu, tak to zmíním teď... Český dabing je naprostá špička, výběr dabérů sedí na výbornou, frázování a intonace v hlasech....to všechno jen podtrhuje kvalitu (obzvlášť dabing Gandalfa, to je prostě neskutečný) A ta hudba? Ach bože, ta hudba. Howard Shore dokázal naprosto perfektně vytvořit neoddělitelné pouto mezi filmovou hudbou a filmem samotným. Mimo skladbu při prvním ''výšlapu'' společenstva a zároveň záběru na každého z nich- Dále mám rád například i samotnou (asi deseti sekundovou pasáž) melodii v momentě, kdy Bilbo Pytlík naposledy drží Prsten a nechává ho pomalu sklouznout z rukou na zem - ten moment se do toho zapojí hudba a já sem v sedmém nebi.    Ruku v ruce spolupracuje s dokonalou hudbou i stejně dokonalé záběry na krajinu, hory, lesy, skaliska - Nový Zéland je opravdu nádherné místo!  Technické zpracování i efekty jsou na dnešní poměry, ač se jedná s ohledem na tamní dobu o naprostou špičku, už maličko zastaralé, nicméně druhým dechem si troufám tvrdit, že zub času se zde téměř nepodepisuje, ba právě naopak. Čím je film starší a léta plynou, tím víc film jako takový zraje jako víno. Pravidelně se k filmu vracím a vždy se královsky bavím, i když mám za sebou více než 100 opakovaných shlédnutí, vždy je to zábava, napětí a minimálně se soundtrackem jako takovým, žiju ještě dlouhých x dní po shlédnutí.    Velmi pravděpodobně se jedná o jeden z nejlepších filmů všech dob.   Né vážně se pocity z Pána prstenů těžko popisují, to se zkrátka musí vidět. ()

mirasul

Tenhle film prostě hrozně stárne. Nicméně ještě jako docela ok. Ale fakt si nedovedu představit, že bych se na to ještě někdy podíval... 50% ()

homoaquarius odpad!

Tady to bude stručné. Moje očekávání? Vymazlené action ze starověkého Řecka. Knihu jsem nečetl. No, ještě že jsi to nekoupil ale půjčil když byly ještě půjčovny. Vydržel jsem 20 minut. Nezáživné a místy infantilní scény, nuda!!! a žádná očekávání. Dialogy byly absurdní a potom jsem to přeskákal po kapitolách kde jsem viděl jen megalomanské ztvárnění absurdity. Zlatej Highlander s úžasnou muzikou. Tomu se toto nikdy nevyrovná. Bylo to dvoj-DVD a to druhý jsem si vůbec nepustil. Bez urážky, ale dávám 2/100. ()

DANIELRODEN

Tohle bude rychlá recenze. Svět se nezměnil ... i po více než dvaceti letech a spoustě výhrad ke spoustě maličkostí nejlepší film (trilogie) co kdy kdo natočil. Bezkonkurenčně. 100%. ()

Par.agon

Tak jako mnozí, do tohohle fantasy světa se nešlo nezamilovat. První výprava do Středozemě mě úplně pohltila a do jisté míry definovala žánr fantasy, jako nikdo jiný. A další dvě pokračování to jen podtrhli. Hobit už mě tolik nedostal. Moje žena u toho usíná a Hobit jí naopak bavil. ()

K1K0

Legendárna a kultová trilógia ktorú nemusím menovať len v skratke poviem jeden z mojich najobľúbenejších filmov od Tolkiena a najlepší film tohto žánru. ()

Chris10

Top top top... Neuvěřitelná výprava, neopakovatelné akční scény, geniální obsazení postav a absolutně nejlepší soundtrack všech dob. Neexistuje lepší film, kde hudba dokáže, tak krásně doplňovat to co se děje na plátně. Jeden ze tří nejlepších filmů všech dob. Dechberoucí prolog, kde můžete vidět, že Middle-earth je na pokraji zkázy a hned poté vás Jackson přenese do Hobitína, kde se seznámíte s hlavními hrdiny a zbytek je už jenom jeden velký filmový zážitek, který se pravděpodobně nebude opakovat. P. Jackson tohle dílo uchopil naprosto, tak aby to sedlo filmovému divákovi, protože kdyby jenom přenesl knihu 1ku1, tak by to nebylo až tak skvělé. 10/10 ()

Elanornegra

Filmova trilogy, Ktora navždy zmenil fantasy žáner. Knižky som čítal ešte ako 13-14r chalan a tento film som videl v tej dobe, nespočetne krát. Dielo Tolkiena snáď Jackson ani nemohol lepšie zrežírova. Neuverilteny vizuál, ktorý ani po 22r. Nestráca nič na svojej kvalite. Prekrásne lokacie New Zelandu, výborne obsadenie každej jednej postavy, či už Základnej 9. Alebo Aj Bilbo, Eltond Arwen, Saruman.  Samozrejme na cele je legendary Ian Mckellen. Aj po tak dlhej dobe, a videní xxx iných fantasy, človek ešte viac doceni, celý pribeh o ceste, či už akčné scény, scenérie a hudobne motívy, ktoré priam dokonale sadli v kazdej scene fakt sila. 3 roky predprodukcie bol jedno z naj rozhodnutí . Najpamatnejsie scény: you shall not pas, finálny fight, či putavanie moriou. Nadčasová záležitosť…..100% ()

Rumburak

Po letech sem se nechal manželkou přemluvit. Shlédl jsem toto monumentální dílo. A...? A nic. Jdeš 3,5h zahodit prsten a stejně ho nezahodíš. A tak jsem si k dalším dílům raději vzal láhev Tullamore Dew, pak mi bylo jedno co se tam děje. Jediné co mi utkvělo v hlavě, byla ta obrovská vagína na nebi. Ne díky, víckrát už ne. ()

Renard1338

10/10 Jackson vytvoril niečo čo podľa mňa nikto nečakal, ani on nie. Plus do toho hrá najkrásnejšia hudba v dejinach kinematografie. To platí pre celú trilogiu. Naj scéna: "You shall not pass!" ()

unYso

Ono sa to má tak, že čím je táto trilógia staršia, tým je pre mňa vzácnejšia a veľkolepejšia. Človek si ani nevie predstaviť, koľko driny, koľko času, koľko peňazí sa skrýva za touto úžasnou sériou. A to je to, prečo si tak nesmierne vážim Tolkiena. Dodal svojmu troj-dielu nenahraditeľnú dušu, ktorá v sebe nesie množstvo odkazov. Následne Jackson z toho ukoval absolútny klenot, ktorý budú ľudia pozerávať po celé stáročia. Ono v podstate už aj dnešná doba (rok 2024) stojí kinematograficky za hovno, keďže stačí pár dobrých video-dizajnérov a teoreticky za pár rokov už ani herci nebudú za potreby. A to je jedna z vecí, v ktorých LOTR vyniká. Skvelé herecké obsadenie, hudba, výprava, efekty, kulisy - skrátka všetko to, čo človek potrebuje k euforickému zážitku z filmu. Za mňa patrí LOTR k absolútnej špičke a v pokoji zohrieva prvé miesto na piedestáli. 110% ()

Nový Pán prstenů na cestě?

Nový Pán prstenů na cestě?

24.02.2023

Poté, co se koncem minulého roku podařilo švédské korporaci Embracer pořídit veškerá zbývající práva na značku Pána prstenů (seriálová koupil předtím za nemalé peníze Amazon), uzavřela nyní studia… (více)

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

04.11.2022

Warner Bros. zkouší prodat Pána prstenů jako NFT

Warner Bros. zkouší prodat Pána prstenů jako NFT

20.10.2022

Někdo by měl nejspíš říct studiu Warner Bros., že NFT nebyly populární už loni, natož letos, a že celá kryptokomunita pomalu ale jistě umírá. Společnost totiž čerstvě oznámila, že hodlá prodávat… (více)