Pán prstenů: Společenstvo Prstenu

• USA The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (více)

V dávných dobách byl vykován kouzelný prsten, který vlastnil pán Mordoru Sauron. Jeho moc začal využívat k šíření zla, ale o prsten nakonec v boji přišel, a ten na dlouhá léta zmizel. Nakonec ho našel hobit Bilbo Pytlík, který díky němu přestal stárnout. Na naléhavou žádost čaroděje Gandalfa předá prsten synovci Frodovi. Ten se svými kamarády Samem, Smíškem a Pipinem odcházejí do Hůrky a Gandalf se vydává pro radu za svým učitelem, čarodějem Sarumanem. Ten se však přidal na stranu zla a zajme ho. S pomocí tajemného hraničáře, přezdívaného Chodec, Frodo a jeho kamarádi uniknou jen o vlásek devíti černým jezdcům, kteří vyrazili z Temné věže, aby prsten našli a přinesli svému pánovi Sauronovi. Do Roklinky je svolána velká porada lidí a elfů, která rozhodne, že prsten musí být zničen. To je možné pouze tam, kde byl prsten zrozen, v ohni Hory osudu. Odvážný Frodo se nabídne, že tam prsten odnese. Nebezpečí je však příliš veliké, a tak se mu, jako jeho ochránci, postaví po bok čaroděj Gandalf, trpaslík Gimli, elf Legolas, bojovník Boromir, hobiti Sam, Smíšek a Pipin a také Chodec. Zrodí se Společenstvo Prstenu, které se vydává na nebezpečnou cestu plnou nástrah a nebezpečí. (TV Nova)

Veromonny

Úžasný! Když už slyším začátek neodtrhnu oči od obrazovky.. Už to mám asi po sté shlédnuté a pořád se na to můžu dívat.. Takže nerušit prosím ;) ()

ouf

Co lze tomuto skvostu vytknout ? Asi nic. Úžasný ,film tě pohltí a nenechává tě moc klidným od začátku do konce. Naprosto odhodlaní herci co podlehli úplnému vcítění se do postav , prostředí , efekty a ten PŘÍBĚH , SKVOST . Určitě si zaslouží obdiv a ode mne ho získal navždy. ()

mrShot

Ako milovnik tolkienovho diela hodnotim film slovom dokonalost. Hoci oproti knizke zmenene a keby som sa trochu posnazil, dokazal by som najst par drobnosti, ktore chybaju aj postavam (gwaihirovi medailon od trpaslikov), musim uznat, ze ten film milujem. Ked budem velky, na Novy Zeland sa musim ist pozriet :) Nakoniec: Moria je mojou najoblubenejsou castou zo vsetkych fantasy filmov. A Vigo Mortensen sa predvadza ako Pan herec. ()

AdamRaphael

Jakožto člověk, který četl originál od Tolkiena nemůžu dát 5 hvězdiček, protože z knihy bylo z pochopitelných důvodů mnoho odňato. Výborné herecké obsazení, vysoký rozpočet a geniální předloha vytvořily skvělý film. Výborně zpracované prostředí, postavy vyšperkovány do posledního detailu a skvěle provedené bitky. Bloom alis Legolas a Rhys-Davies alias Gimli jsou nezapomenutelní ... narozdíl od Wooda alias Froda, kterému jsem nikdy nepřišel na chuť. Závěr je tedy jednoduchý: Peter Jackson perfektně zvládl zfilmovat zatím nejúspěšnější knižní trilogii a jeden obrovský skvělý fantasy příběh a nám všem tak poskytl skvělou a nezapomenutelnou podívanou. ()

Choucas

Přistupoval jsem k Pánu Prstenů dost skepticky, navíc mimo hlavní nápor nebo mánii mezi vrstevníky, a asi i proto sem byl více než překvapen, není tady třeba vymejšlet jakýkoliv zbytečný řeči, jde jen a jen o to že je to prostě perfektní! ()

krtson

Trochu je mi Petera Jacksona líto,protože to,že je tento snímek jeho opus magnum,je pravděpodobnost hraničící s jistotou....I když ,trailer k Hobitovi taky slibuje mnohé.Ale to je fuk,ted se na Fellowship dívám asi poosmý a je to tak na šest hvězdiček! ()

RISOvonVODKA

Neviem, či práve tento film patrí medzi môj najobľúbenejší z celej trilógie, ale určite som ho videl najviac krát. Jednak určite preto, že je prvý a hlavne preto, lebo markíza. Stále patrí medzi úplnú špičku a ja len pevne dúfam, že sa nikdy nikto neujme spraviť priblbý remake. ()

balrag

Megamonstrozní zažitek a kdy jsem to viděl ještě k temu poprvé v kině.Film mě dostal a jsem snad jeho největší fan na světě :D ;)....Jak bych chtěl se vrátit do minulosti nebo zapomenout na to co jsem viděl a zhlédnout tento trojpatrový hambáč s tou nejlepší sladkokyselou omáčkou a o mase si snad ani vykládat nebudem.Byla to taková slast jako když poprvé okusíte sex a pak už na nic jinýho ani nemyslíte.Samiozřejmě panu Tolkienovi děkuji....a byl by hřích kdybych si od něj nepřečet všechno co napsal. ()

Filip.Fiser

Pán prstenů mě nikdy moc nelákal, ale po dlouhém přemlouvání jsem si pustil první díl. A musím říct, že lepší film tohoto druhu jsem asi neviděl. Opravdu propracované efekty a příběh také dokonalý. Zasloužených 5* ()

Akatsuki

Jak je možné, že tento skvost dokážu ocenit až teď? Jako malý kluk jsem si k tomuto veledílu nenašel tu správnou cestu. Ale přeci jen se mi podařilo otevřít nakonec oči a mysl dokořán. Peter Jackson vytvořil svět, který je tomu Tolkienově tak úžasně podobný, že lze jen tleskat - podobný pocit jsem zažil snad jen v Bradavicích. Casting vyšel naprosto bravurně, nemám slov. Jednoduše - povinnost pro každého ;) ()

dzivetka

Když jsem ho viděla poprvé, nelíbil se mi, moc jsem to nechápala. Pak jsem si přečetla knížku...a smekám. Bravurně zvládnuté. Nádherný film. Kraj, kostýmy..všechno je takové malebné - radost pohledět :). ()

CumboDevil

Pri mojej sestre co to pozerala 3x do dna som toho mal plne zuby az az ale ked si clovek spomenie ked to videl po prvy krat tak to bolo uzasne =D Knihy som necital teda az po pozreti prvej casti a som rad ze niektore casti boli vynechane lebo ja som preskakoval cele kapitoly. Nadherne efekty a priroda a vsetko okolo. Uplne paradna fantasy so vsim-vsudy len je to dlhe a dlhe a dlhe a miestami presladene az to neposobi normalne =D BTW zasluzi si to 5* aj po 50 rokoch =D ()

Lauk

Rozpočet : $93 million ----- Celosvětové tržby : $871,530,324 ----- Naprosto skvělý začátek té nejlepší filmové trilogie všech dob. Velmi oceňuji hudbu Howarda Shorea a praticky všechno ostatní. Peter Jackson dokázal nejen to, že je skvělým režisérem.........Také musím zmínit naprosto skvělý herecký výkon Vigga Mortensena a Elijaha Wooda. Dokonalost sama. ()

Gafro007

Neznám člověka co by tento vrchol scifi-fantas-dobrodužné kinematografie neviděl. Nepopsatelně neuvěřitelný příběh, herecké výkony, nadčasovost, podsmysly dějů, i narážky na lidský charakter. Film vhodný pro nejširší vrstvu lidí. Zkrátka všichni od 14 let. Každý si ve filmu najde"SVOJI" postavu. Každý bude na každém obdivovat něco jiného. Ikdyž má film přes 3 hodiny, rozhodně nenudí. Noblesní výkony, noblesní režie, noblesní filmové podání knihy. Dechberoucí hudba. Je to film s velkým F. ()

GiorgioB.

Jestli umíte číst, dopřejte si ten luxus a přečtěte si celou Tolkienovu trilogii:-) Nejsem skalní fanoušek Středozemě, ale s knihami pana profesora jsem prožil jedny super prázdniny a spoustu dalších hodin čiré fantazie a dobrodružství. Všechny tři díly jsou jeden jako druhý (i třetí )perfektně napsané. Stejně jako Hobit. A proč ksakru píšu o knihách, když mám psát o filmu? Možná proto, že z četby Tolkiena mám hodnotný zážitek na celý život, kdežto u Jacksonových filmů jen lehce nadprůměrnou zábavu na pár večerů. První díl ještě docela ujde, v dalších jako by bojové akce zadusily jakýkoli děj. (Takové "třešničky na dortu" jako Legolas Bloom surfující se zachmuřeným bojovým výrazem po schodech na štítu, to vidět Tolkien, tak se z toho podělá:-)) Jinak mi vadili skřeti, protože vypadali moc jako zrůdy z hororu, Glum, protože vypadal jako digitální E.T. (pravý Glum utekl do Ameriky, kde založil početnou rodinu, viz biografie s názvem Pád do tmy) a taky jsem nepochopil, proč je obraz laděný do zelena a vůbec, celý to vypadá, jako kdyby to natáčeli někde na Novym Zélandu. ()

Jeffo8

Brilantní příběh, skvělý herci, kostýmy, práce s kamerou a v neposlední řadě skvostná hudba, která doprovází celý film.Je obdivuhodně jak se celá trilogie drží tak vysoko, bez nějakých úpadků v ději a podobně. Jackson si na Zélandu opravdu vyhrál! 89% ()

Papaczek

Mezi fantasy filmy spolu s Nekonečným příběhem určitě TOP 1. Jde-li o mě, zvolil bych Nekonečný příběh a to z toho důvodu, že jsem na tom vyrostl. Jinak Pán prstenů je po všech stránkách skvělý film. Doporučuju. ()

Nový Pán prstenů na cestě?

Nový Pán prstenů na cestě?

24.02.2023

Poté, co se koncem minulého roku podařilo švédské korporaci Embracer pořídit veškerá zbývající práva na značku Pána prstenů (seriálová koupil předtím za nemalé peníze Amazon), uzavřela nyní studia… (více)

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera