Pán prstenů: Dvě věže

• USA The Lord of the Rings: The Two Towers (více)

Po smrti Boromira a rozpadu Společenstva se cesty jeho členů rozdělily. Hobbit Frodo se svým sluhou Samem putují k Hoře Osudu, jen tam mohou sprovodit ze světa obávaný Prsten moci. Musí se však vypořádat se skřetem Glumem, který se snaží Prsten ukrást, ale hobiti ho přemůžou, spoutají a donutí ho, aby je vedl k bráně Mordoru. Aragorn s elfem Legolasem a trpaslíkem Gimlim se vydávají po stopě skřetů, aby osvobodili z jejich zajetí hobbity Smíška a Pippina. Mezitím však sílí moc temného pána Saurona, který se spojil se zrádným čarodějem Sarumanem a společně upínají všechny síly k získání Prstenu. Kdyby ho znovu získali, pak by byla Středozem definitivně odsouzena k zániku. Naše hrdiny tak čeká ještě dlouhé putování a mnohé nástrahy, než se jim podaří Prsten moci jednou provždy zničit. (TV Nova)

blondboss

Veľkolepé!!!!! Zastavil sa mi dych pri každej jednej akčnej scéne, ktorú som v tomto filme uvidel. Neskutočná filmová epopeja nevídaných rozmerov, ktorá musí potešiť oko každého náročného diváka. Oproti jednotke to nebolo tak ucelené, ale podľa predlohy dvojka iná byť ani nemohla a Jackson z nej stvoril absolútny top medzi výpravnými filmami. Perfektná a precízna kamera, perfektné efekty a opäť hudba od Shorea toto dielo vyzdvihujú k samotným výšinám. Jackson dokázal z najslabšieho článku trilógie spraviť grandiózne akčné predstavenie s ešte grandióznejšími vizuálnymi efektami. Niet čo dodať. Toto sa dá pozerať aj tisíc krát a neunaví Vás to. 95 % ()

Leeroy3167

Podľa mňa najslabší diel trilógie...a nezachránila to ani extended verzia. Niekoľko dejových línií sa prelieva dosť nekonzistentne, vždy keď sa na plátne objavil Frodo a Sam, poprípade Stromobrad, mal som taký ten pocit - áno fajn, ale tu ide o Helmovu roklinu, tak mi ju tam pustite. Ale stále je to veľmi kvalitné dielo, ktoré je výborne natočené, zahrané a aj keď trochu trpí syndrómom ,,dvojek,, nieje dôvod tento film podceňovať. Silné 4* ()

Don Maty

Zažívam maratón LOTR v podaní predĺžených verzíí za sebou. Ak to človek pozerá bezprostredne po prvom dieli musí uznať, že je to najslabší diel série. Ale pozor! Najslabší ako najslabší. Skvelé tempo ktorému kraľuje Saruman so zlými uruk-hai. Aragorn je frajer, Gimli skvelý moták a Legolas absolútny "mačo". Každá postava ktorá vstúpila do deja vstúpila aj do mojej pamäte a nikdy ju už nevymažem. Je pravda, že som mierny stredozemofil a aj preto...5* ()

kobras5

Velmi slabý počin, který mě absolutně ničím nedokázal přesvědčit, že by si zasloužil více hvězd. Se společenstvem prstenů se rozhodně nemůže rovnat, teda může, ale pouze v té uspávačce, zbytek je ještě méně zajímavým počinem. Film mě nedokázal přesvědčit ani po opětovném zhlédnutí. 20% (viděno česky). ()

mata77

Keď som Dve veže videla prvýkrát, nemala som pochybnosti o tom, že Jackson pokračuje s vervou tam, kde zanechal Spoločenstvo prsteňa a s neuveriteľným rozpočtom, prepisuje dejiny kinematografie. Druhý diel trilógie prechádza z výpravného Spoločenstva do akčného ťaženia proti nepriateľovi. Dej je viac prestrihaný a venuje sa naraz viacerým postavám, čo občas viedlo k zmätku v dejovej línii. Film preto vyžaduje pozorné sledovanie a oddýchnutú myseľ. Určite odporúčam rozšírenú verziu. 95%. ()

djbarrel

Podobně jako jednička je film naprosto úchvatný po vizuální stránce, ovšem v tomhle díle je daleko víc akce, já jsem se bavil královky a Dvě věže si plný počet po právu zaslouží. 94 % ()

DR.SZ

Všechen průběh byl dravější, akčnější, napínavější a rychlejší než předchozí díl. Přesto nemá začátek ani konec a tvoří takové intermezzo mezi objevným Společenstvem a vyvrcholeným Návratem krále. Líbily se mně stromy v čele se Stromovousem, objevivší skřety a především výborně ztvárněná role Gluma. Ale vlastně ta trilogie by se obešla bez jakýchsi rozdělování a zase vracení a dlouhých scén elfské princezny s Aragornem. Přesto to byl poutavý snímek! 92% ()

swinevenca

Nebaví mě pohled na utrápenýho Froda ani pomalá entí řeč, ale jinak je to pořád perfektní. Rohan obohatil Středozemi poctivým bijcem, jeho krásnou sestrou i parádním hudebním motivem, Glum je po všech stránkách dokonale odporný stvoření, bitky jsou čím dál lepší - poslední půlhodina to je pastva. Jen se mi nechce věřit, že tam Legolas i Gimli zabili jen 43 skurutů. ()

PaTeXx

Většinou u trilogií a ságách bývá, že první díl je nejlepší. Tak je to i v Pánovi Prstenů. Méně adrenalinu, avšak více mluvení, které většinu z toho napravila finální bitva u Helmova žlebu. Kvůli traileru jsem nebyl překvapen z Gandalfového návratu, který měl být překvapením. ()

Metal.God

Tentokrát se už neubráním a budu hodnotit i příběh a nejen filmařské zpracování. Golluma jsem se jako malý velmi bál, díky skvělému filmařskému zpracování, a byl tedy vlastně jediný důvod, proč jsem se na Lord of the Rings podíval až teď. A přitom postava Sméagola je podle mě velmi propracovaná a je také jeden z hlavních důvodů, proč se mi druhý díl líbil více než první. Také se mi líbí, že se rozvinuly charaktery Legolase a především Gimliho, který možná na první pohled působí jen jako komická vsuvka, ale podle mě je to velmi povedená postava. I hobiti Pipin Bral a Smíšek Brandorád dostali více prostoru, což prospělo především Smíškovi. Gandalf Bílý mi přijde lepší než Gandalf šedý, ale moc velký rozdíl mezi nimi není. Další důvody, proč se mi druhý díl líbí více jsou určitě příchod entů a bitva o Helmův žleb, ale příběh mi celkově přijde svižnější a filmové zpracování akčnější. ()

Juuroo

Úvodná scéna absolútna dokonalosť. Luxusný soundtrack, bitka o Helmov žľab fantastická. Písať viac nemá zmysel, to už je zbytočné opakovanie napísaného a povedaného. 5* ()

Blazis34

Asi jsem jednou z vyjímek, ale pro mě určitě lepší než první díl. Akce byla lepší, bitvy větší, zápletka téže, tudíž mi vše nahrává jako vítěz z prvních dvou dílů. Frodovi přibyl nový (ne)přítel od kterého nikdo moc neví co čekat, tak uvidíme v posledním třetím dílu co se z Gluma vyklube. Stejně tak se můžeme těšit jak dopadne cesta ke zničení prstenu a jak dopadnou ostatní miniděje. Z druhého dílu se mi nejvíce líbila poslední bitva o hrad. I když hodně scén je dětinsky neuvěřitelných a trapných, občas se divák mohl i zasmát. Je vidět, že se tvůrci snaží zasáhnout široké spektrum publika - od mladých až po dospělé. Za druhý díl dávám 80%, tak akorát čtyři hvězdy. ()

AndrewNewman

Druhý diel nemá tak dokonalý koncept ako Spoločenstvo prsteňa. Jackson to však vynahrádza dokonalými bojovými alebo vojnovými sekvenciami. Bitka o Helmovu roklinu je pre mňa najlepšie natočenou scénou armádnej bitky. ()

Drozdo57

Najlepší film série. Prelínajú sa výborné, hlavne bojové scény s otravnými a nudnými scénami s Entami. Nemyslel som si, že PJ dokáže urobiť nejakú scénu ešte nudnejšiu ako obvykle. A potom začal točiť s pomalo hovoriacimi Entami. ()

Pecan206

Jedná se o nejlepší trilogii vůbec. Skvělé herecké podání, úžasná předloha i prostředí. Bezchybná fantazy, která vás vtáhne do děje a u níž se nelze nudit. Za mě i podstatně vydařenější než pokračování Hobit. Tohle prostě musíte vidět :) ()

Zemřel herec Bernard Hill

09.11.2023

Lord of the Rings - The Two Towers in Concert

Lord of the Rings - The Two Towers in Concert

03.08.2023

Po obrovském diváckém zájmu o uvedení prvního dílu v prosinci 2022, uvádí JV Classics pokračování epické fantasy trilogie Pán prstenů: Dvě věže. Představení velkolepé projekce za doprovodu 230 členů… (více)

Pán prstenů: Dvě věže v O2 aréně

Pán prstenů: Dvě věže v O2 aréně

14.12.2016

Po obrovském diváckém zájmu uvádí JV Agentura pokračování epické fantasy Pán prstenů – Dvě věže. Premiéra velkolepé projekce na filmovém plátně s plochou více než 150 metrů čtverečních za doprovodu… (více)