poster

Pán prstenů: Dvě věže

 • USA

  The Lord of the Rings: The Two Towers

 • Slovensko

  Pán prsteňov: Dve veže

Fantasy / Dobrodružný / Akční

USA / Nový Zéland, 2002, 172 min (SE: 223 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Gimli
  *****

  Zapomente na trihodinovou kinoverzi. Je to jenom delsi upoutavka, jako byla kinoverze Spolecenstva. Extended cut obsahuje 43 dokonalych minut navic, ve kterych se dokresli postavy a pribeh, to vse v novych souvislostech. Nekomu mohlo vadit chovani Faramira, ovsem to je v extended verzi jasne a pochopitelne vysvetleno. Jsem rad, ze si je Peter Jackson vedom toho, ze kinoverze jsou neuplnou ale dostacujici podivanou pro bezneho divaka. Ovsem to, co predvadi v extended, je labuznicka hostina pro fajnsmekry. I tolik zavrhovany Gimli v roli bavice je najednou velmi prijemnym a vkusnym odlehcenim. Verte nebo neverte, ale ty tri a trictvrte hodiny utika jako voda a filmovy Pan Prstenu se v pravde stava eposem v te nejcistsi podstate toho slova.(12.11.2003)

 • Djoker
  *****

  Nesouhlasím s názory, že Dvě věže jsou jen nevýrazný přechod mezi Společenstvem a Návratem krále. Možná to je nejslabší díl, ale pořád má co nabídnout. Úžasná bitva o Helmův žleb, Glum a Stromovous. Podle mě se jedná o plnohodnotnou součást nejlepší fantasy série všech dob.(26.8.2009)

 • POMO
  ****

  Rýchlejšie, akčnejšie a výpravnejšie než jednička. Tie tri hodiny mi ubehli ako voda. Nehovoriac o tom, že takými skvostami, akým bol v SPOLOČENSTVE súboj s Balrogom, je to presýtené do prasknutia (ako to preboha mohlo stáť len 100 miliónov???). Ale SPOLOČENSTVO sa mi aj tak páčilo viacej. Bolo rozťahanejšie a pomalejšie, ale obsahovo plnšie a konzistentnejšie. DVE VEŽE sú až príliš skratkovité a všetku tú dych berúcu akciu a výpravnosť servírujú v podobe leporela krásnych, ale slabo previazaných obrazových skvostov. Aj keby sa však táto vec dala filmu odpustil, pretože ide 'len' o prostredník medzi dvomi monumentami, stále mi v rukáve zostáva jedna neoddiskutovateľná výtka - samoúčelný humor, ktorý filmu uberá mu na dôstojnosti a dramatickosti (Golum pri varení ryby, Gimli na hradbách). Ale ináč, po vizuálnej stránke skutočný skvost s bezkonkurenčne najprepracovanejšou a 'najlepšie zahranou' digitálnou postavičkou (Golum), aká kedy vstúpila na filmové plátno.(20.12.2002)

 • hirnlego
  ***

  Pokud se při "vypjatých" scénách pobaveně pošklebuji, popřípadě rovnou nahlas směji, asi je něco špatně. (a Hugo je stále vyměklý)(16.10.2006)

 • Fr
  *****

  kino verzi všichni dobře znají. já bych se chtěl zmínit o EXTENDED TRILOGY. prsten je stále těžší. dozvíme se kolik je vlastně Aragornovi roků, sledujeme dokonalost elfa a vtip trpaslíka. všichni zde dostávají o trošku více prostoru (i glum) a nic neruší a nevybízí k doměnce, že těch přidaných 43 minut je navíc. dokonalost DTS si vychutnáte v bitvě o helmův žleb a zákonitě se musíte těšit na rozhodující bitvu o přežití středozemě!!!!!!!!(18.3.2006)

 • - Když Aragorn (Viggo Mortensen) s Gimlim (John Rhys-Davies) a Legolasem (Orlando Bloom) dojdou ke hromadě spálených mrtvol a hledají Pipina (Billy Boyd) se Smíškem (Dominic Monaghan), Aragorn si všimne stop na zemi a popisuje, co se stalo. Poté následuje scéna, kdy na Pipina málem skočí kůň, přičemž Pipinovy ruce jsou volné, avšak v další scéně má ruce svázané pouty a snaží se pouta přeřezat. (StropS)

 • - K převedení bitvy o Helmův žleb do finální podoby bylo k dispozici přes 20 hodin natočeného materiálu. (HellFire)

 • - Rohanské královsví má vikingské rysy a téměř skandinávský styl civilizace. (LEGACY)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace