Pán prstenů: Dvě věže

The Lord of the Rings: The Two Towers

Pán prsteňov: Dve veže

Fantasy / Dobrodružný / Akční

USA / Nový Zéland, 2002, 172 min (SE: 223 min)

Zapomente na trihodinovou kinoverzi. Je to jenom delsi upoutavka, jako byla kinoverze Spolecenstva. Extended cut obsahuje 43 dokonalych minut navic, ve kterych se dokresli postavy a pribeh, to vse v novych souvislostech. Nekomu mohlo vadit chovani Faramira, ovsem to je v extended verzi jasne a pochopitelne vysvetleno. Jsem rad, ze si je Peter Jackson vedom toho, ze kinoverze jsou neuplnou ale dostacujici podivanou pro bezneho divaka. Ovsem to, co predvadi v extended, je labuznicka hostina pro fajnsmekry. I tolik zavrhovany Gimli v roli bavice je najednou velmi prijemnym a vkusnym odlehcenim. Verte nebo neverte, ale ty tri a trictvrte hodiny utika jako voda a filmovy Pan Prstenu se v pravde stava eposem v te nejcistsi podstate toho slova.(12.11.2003)

Nesouhlasím s názory, že Dvě věže jsou jen nevýrazný přechod mezi Společenstvem a Návratem krále. Možná to je nejslabší díl, ale pořád má co nabídnout. Úžasná bitva o Helmův žleb, Glum a Stromovous. Podle mě se jedná o plnohodnotnou součást nejlepší fantasy série všech dob.(26.8.2009)

Rýchlejšie, akčnejšie a výpravnejšie než jednička. Tie tri hodiny mi ubehli ako voda. Nehovoriac o tom, že takými skvostami, akým bol v SPOLOČENSTVE súboj s Balrogom, je to presýtené do prasknutia (ako to preboha mohlo stáť len 100 miliónov???). Ale SPOLOČENSTVO sa mi aj tak páčilo viacej. Bolo rozťahanejšie a pomalejšie, ale obsahovo plnšie a konzistentnejšie. DVE VEŽE sú až príliš skratkovité a všetku tú dych berúcu akciu a výpravnosť servírujú v podobe leporela krásnych, ale slabo previazaných obrazových skvostov. Aj keby sa však táto vec dala filmu odpustil, pretože ide 'len' o prostredník medzi dvomi monumentami, stále mi v rukáve zostáva jedna neoddiskutovateľná výtka - samoúčelný humor, ktorý filmu uberá mu na dôstojnosti a dramatickosti (Golum pri varení ryby, Gimli na hradbách). Ale ináč, po vizuálnej stránke skutočný skvost s bezkonkurenčne najprepracovanejšou a 'najlepšie zahranou' digitálnou postavičkou (Golum), aká kedy vstúpila na filmové plátno.(20.12.2002)

Pokud se při "vypjatých" scénách pobaveně pošklebuji, popřípadě rovnou nahlas směji, asi je něco špatně. (a Hugo je stále vyměklý)(16.10.2006)

kino verzi všichni dobře znají. já bych se chtěl zmínit o EXTENDED TRILOGY. prsten je stále těžší. dozvíme se kolik je vlastně Aragornovi roků, sledujeme dokonalost elfa a vtip trpaslíka. všichni zde dostávají o trošku více prostoru (i glum) a nic neruší a nevybízí k doměnce, že těch přidaných 43 minut je navíc. dokonalost DTS si vychutnáte v bitvě o helmův žleb a zákonitě se musíte těšit na rozhodující bitvu o přežití středozemě!!!!!!!!(18.3.2006)

• - Když Aragorn (Viggo Mortensen) s Gimlim (John Rhys-Davies) a Legolasem (Orlando Bloom) dojdou ke hromadě spálených mrtvol a hledají Pipina (Billy Boyd) se Smíškem (Dominic Monaghan), Aragorn si všimne stop na zemi a popisuje, co se stalo. Poté následuje scéna, kdy na Pipina málem skočí kůň, přičemž Pipinovy ruce jsou volné, avšak v další scéně má ruce svázané pouty a snaží se pouta přeřezat. (StropS)

• - K převedení bitvy o Helmův žleb do finální podoby bylo k dispozici přes 20 hodin natočeného materiálu. (HellFire)

• - Rohanské královsví má vikingské rysy a téměř skandinávský styl civilizace. (LEGACY)