Dvě věže jsou takovou emoční a obrazovou kanonádou, že mozek napoprvé není schopen vstřebat vše co vidí a po skončení jsem si nemohl vzpomenout na to, co jsem viděl na začátku. Tohle není film na jedno shlédnutí. Vstřebá se až napodruhé, napotřetí. Zarytí fynoušci knihy budou asi prskat znechucením, jaktože si Jackson dovolil pozměnit děj a charakter Faramira. Mně to je jedno a naopak - myslím si, že ony změny filmu velice prospěly. Dokonce i tolik kritizovaná scéna s Arwen se mi moc líbí a patří ve filmu k tomu nejlepšímu. Film je prostě film a kniha je kniha. Dva rozdílné světy. Mně zajímá film a ten je natočen skvěle, je velkolepý a parádní.(16.1.2003)

Extendet version Aby bolo jasne. Nemienim sa k tomu filmu vyjadrovat nejako konkretnejsie, pretoze Pana prstenov beriem ako jedno monstrozne, ultimatne epicke dielo, ktoreho jednotlive casti su jeho neodelitelnou sucastou. Jednoucho dielo, kde ma tak vela uzasnych detailov, scen a zloziek, ze az nema zmysel ich vypisovat. Predsa by som vsak podobne ko v komentari na prvy diel vybral jednu scenu. Je nou vyliecenie Theodena, ktoreho mysel je otravena Sauronovym kuzlom. Strucne by sa dalo povedat, ze je to taky prelomovy bod v celej trilogii. Gandalf sa vracia, a vylieci Theodena, ktory sa postavi na celo ludskej rasy, ktora v sebe znova najde odvahu a statocnost, ktoru kedysi stratilo. Ked Theoden znova uvidi svet svojimi ocami a uchopi svoj mec, presne tento okamih krasne az srdervuco opisuje tento prelom. NADHERNE. A musim povedat, ze konecne som si v hlave vyjasnil jeden fakt. Po dopozerani Pana prstenov som sa s radostou vrhol na kazde nove fantasy v ocakavani ze to bude "nieco ako Pan prstenov". Chyba. Nieje to nalepka "Fantasy" co robi toto dielo takym skvelym. Cely tento pribe, charaktery, tento neuveritelne prepracovany svet - to je to preco Pana prstenov milujeme. A Tolkien na tomto diele pracoval cely zivot. Kazdemu je jasne, ze taketo nieco si niekto len tak nevycuca z prsta. Vlna fantasy ktoru spustil Pan prstenou je bohuzial len snaha hollywoodu vytrieskat peniaze. A tak to z vyslednymi dielami potom aj vyzera. Skuste si vsak rozsirit obzor. Ja osobne si myslim, ze Pan prstenov je omnoho viac podobnejsi filmom ako Gladiator, Statocne srdce ci mnou zboznovany A battle of wits. Su tofilmy podobne zalozene na pribehu velkych epickych rozmerov, na hrdinskych charakteroch a do detailov prekreslenym pozadim. Su to filmy o ceste, ci uz za slobodou, za pomstou, vykupenim, alebo oslobodenim Stredozeme od zla. Takze tak (10/10)(24.7.2007)

kino verzi všichni dobře znají. já bych se chtěl zmínit o EXTENDED TRILOGY. prsten je stále těžší. dozvíme se kolik je vlastně Aragornovi roků, sledujeme dokonalost elfa a vtip trpaslíka. všichni zde dostávají o trošku více prostoru (i glum) a nic neruší a nevybízí k doměnce, že těch přidaných 43 minut je navíc. dokonalost DTS si vychutnáte v bitvě o helmův žleb a zákonitě se musíte těšit na rozhodující bitvu o přežití středozemě!!!!!!!!(18.3.2006)

• Dudek

Kdo v nedávné četl můj komentář k prvnímu dílu, prosím aby jej v tuto chvíli nějakou dobu ignoroval, neboť se může zdát v několika momentech vzhledem k mému názoru u tohoto snímku poněkud opoziční. Lord of the Rings: The Two Towers musí být nutně souzen jako samostatný film a nejen jako součást trilogie, v jejímž středu bohužel stojí. Je to nevýhoda, to bez jediné pochyby, neboť tento snímek se musí vypořádat s těžkým úkolem, že jakožto středová část nemá vlastně počátek ani konec, ale stává se pouhým zprostředkovatelem děje mezi dvěma částmi... Jenže bohužel tím obtíže s tímto zpracování nekončí. Narozdíl od prvního a posledního dílu jsou totiž Dvě věže mnohem lidštějším příběhem, jsou tu sice krátce načrtnuté příběhy elfů a zejména pak entů, ale ostatní rasy získávají bohužel velmi málo prostoru. Jistou výjimkou jsou hobiti, kteří ovšem neprožijí krom velmi povedené cesty mrtvými močály v podstatě nic co by bylo pro děj - tohoto jednotlivého příběhu - důležité. Polidštění děje ovšem tvůrci brali jako výhodu, chtěli udělat z nouze cnost a přímo se kasali tím, že důraz na lidi není něco co by je omezovalo, ale právě naopak se snažili nalhat ostatním, že je to věc, geniální nápad, se kterým přišli... Zjednodušeně tak jsme svědky víceméně historického filmy s mírnými fantasktními prvky. Větší důraz je kladen na to minimum akce, které tu je a je jasně cítit, že tvůrci se snažili zahrnout více emocí. Nepopiratelným faktem je též zrychlení děje, kterému napomáhá jak rozdělení společenstva, tak i několik perfektních změn, kterými filmaři příběh obohatili. V podstatě se dá říct, že veškeré změny tu byly jen ku prospěchu věci. Máme tu minipříběh dvojice dětí, jedné rodinky, Aragorna, který zmizí po boji se sřety a spoustu dalších věcí, které napomáhají temporytmu příběhu a neustále se snaží diváka držet v centru děje... Dvě věže mají spoustu kladů a několik vyloženě nezapomenutelných scén, ale chybí jim větší jiskra a po filmařské stránce jsem opravdu znepokojen. Průměrný scénář si určitě zasluhoval lepší zpracování, veškeré prvky tu totiž působí neohrabaně a okoukaně. Se zápory většinou souhlasím s Dan9kem - takže tímto odkazuji na jeho komentář, abch zbytečně neopakoval již řečené - až na to, že mám k předloze přeci jen o něco vřelejší vztah...(11.3.2005)

Tam, kde jsme si v jedničce mohli užívat výravné fantasy, nastupuje v dvojce "jen" výpravný válečný velkofilm. Stále ale strhující podíváná, čtyři hvězdy jen v rámci série, jinak pět jasných. HODNOCENÍ SE: A tady je to paradoxně přesně obráceně, než u jedničky. Zatímco u Společenstva prstenu je základ přidanými a rozšířenými scénami doplňován a obohacován, ve dvojce jsou tyto scény povětšinou spíše na obtíž, a to z několika důvodů. 1) Až na pár výjimek (k těm později) nepřínáší nic nového. Nerozšířují psychologii ani mytologii. Jsou to jen epizody navíc. 2) Vyprávěcí struktura Dvou veží celkově není tak elegantní a další epizodky a odskoky jen podtrhují chaotičnost a nekonzistentnost druhého dílu. 3) Z pravidla v těchto scénách dost tlučou do očí místy skutečně strašně špatné digitální efekty (na které dvojka obecně dost trpí). Dokonce i ten adorovaný Glum plandá v luftu častěji, než by bylo zdrávo. Scény navíc tak mají smysl až v případě konce, vydechnutí po bitvě u Helmova žlebu a také pár scén navíc v Osgiliathu, potýkajícícm se s náletem Nazgúla. A samozřejmě především retrospektivní scény pracující se motivem vztahu Faramira a Boromira.(18.2.2008)

• - Bernard Hill strávil přeměnou na starého Theodena 9 hodin v maskérně. (HellFire)

• - Legolas (Orlando Bloom) vystřelí v celém filmu celkem 21 šípů, tedy o jeden méně oproti předchozímu filmu Pán prstenů: Společenstvu prstenu (2001), díky čemuž byl v roce 2012 mezi nejaktivnějšími filmovými kulostřelci na třetím místě. [Zdroj: jest.com] (hippyman)

• - Větší model Helmova žlebu v měřítku 1:4 byl nakonec odpálen trhavinou, takže scéna, v níž zeď pevnosti vyletí do vzduchu, není pouze počítačová animace. (Hannibal92)