Reklama

Reklama

Pán prstenů: Dvě věže

  • USA The Lord of the Rings: The Two Towers (více)
Trailer 1

Po smrti Boromira a rozpadu Společenstva se cesty jeho členů rozdělily. Hobbit Frodo se svým sluhou Samem putují k Hoře Osudu, jen tam mohou sprovodit ze světa obávaný Prsten moci. Musí se však vypořádat se skřetem Glumem, který se snaží Prsten ukrást, ale hobiti ho přemůžou, spoutají a donutí ho, aby je vedl k bráně Mordoru. Aragorn s elfem Legolasem a trpaslíkem Gimlim se vydávají po stopě skřetů, aby osvobodili z jejich zajetí hobbity Smíška a Pippina. Mezitím však sílí moc temného pána Saurona, který se spojil se zrádným čarodějem Sarumanem a společně upínají všechny síly k získání Prstenu. Kdyby ho znovu získali, pak by byla Středozem definitivně odsouzena k zániku. Naše hrdiny tak čeká ještě dlouhé putování a mnohé nástrahy, než se jim podaří Prsten moci jednou provždy zničit. (TV Nova)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (1 268)

Lima 

všechny recenze uživatele

Dvě věže jsou takovou emoční a obrazovou kanonádou, že mozek napoprvé není schopen vstřebat vše co vidí a po skončení jsem si nemohl vzpomenout na to, co jsem viděl na začátku. Tohle není film na jedno shlédnutí. Vstřebá se až napodruhé, napotřetí. Zarytí fynoušci knihy budou asi prskat znechucením, jaktože si Jackson dovolil pozměnit děj a charakter Faramira. Mně to je jedno a naopak - myslím si, že ony změny filmu velice prospěly. Dokonce i tolik kritizovaná scéna s Arwen se mi moc líbí a patří ve filmu k tomu nejlepšímu. Film je prostě film a kniha je kniha. Dva rozdílné světy. Mně zajímá film a ten je natočen skvěle, je velkolepý a parádní. ()

golfista 

všechny recenze uživatele

Asi jsem udělal chybu. Půjčil jsem si "Dvě věže", těšil jsem se na ně a pro "oživení" jsem si před nimi pustil "Společenstvo Prstenu" prodlouženou verzi. No ... v konfrontaci obou filmů jsem byl druhým dílem zklamán. Je to pořád výborně natočené a vím že režisér nemá pro obsáhlost předlohy jednouduchou práci, ale roztříštěnost děje na několik rovin je taková, že nedá čas ztotožnit se s některou postavou tak, jak tomu bylo u prvního dílu. Nezanechalo to ve mně takový dojem jak jsem čekal, ale musím přiznat, že první díl po první projekci také ne... Schizofrenní Glum by ovšem zasloužil několik hvězdiček navíc :)________ Ježíšek nadělil čtyřdiskovou rozšířenou verzi a ta už se těm pěti hvězdičkám blíží víc. ()

Reklama

Gemini 

všechny recenze uživatele

Aleluja, chvalme našeho pána Petera Jacksona. Všichni se mě ptají, jestli je TTT lepší než Fellowship - na to můžu říct jenom, že to říct nejde. Rozjezd je pomalejší než v prvním díle, ale proboha, Helmův Žleb, entové, Éowyn, Gandalf The White, Gríma Wormtongue, Gimliho hlášky a hlavně Sméagol/Glum, to všechno ve stejně skvělé grafické podobě, možná s trochu slabší (rozuměj ponuřejší) muzikou než jakou jsme si naposlouchali ve Společenstvu, jsou perly bez kazu. Ale proč se tu objevuje Arwen, to je mi záhadou. I když za ty Vrrčí Jezdce to možná stálo. A co takhle Andy Serkis for Oscar? ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Rýchlejšie, akčnejšie a výpravnejšie než Spoločenstvo Prsteňa. Tri hodiny ubehli ako voda. Nehovoriac o tom, že skvostami, akým bol v prvom filme súboj s Balrogom, sú Dve veže presýtené do prasknutia. Ale Spoločenstvo Prsteňa sa mi i tak páčilo viacej. Bolo rozťahanejšie a pomalejšie, ale obsahovo plnšie a konzistentnejšie. Dve veže sú skratkovité a všetku tú dych berúcu akciu a výpravnosť servírujú v podobe leporela krásnych, ale príbehovo slabšie previazaných obrazových skvostov. Aj keby šlo tento handicap filmu odpustil, pretože ide "iba" o prostredník medzi dvomi monumentami, stále mi tu zostáva ďalšia výtka - humor, ktorý filmu uberá na dôstojnosti a dramatickosti (Golum pri varení ryby, Gimli na hradbách). Po vizuálnej stránke ale skutočný skvost s bezkonkurenčne najprepracovanejšou a "najlepšie zahranou" digitálnou postavou (Golum), aká kedy vstúpila na filmové plátno. ()

Cival 

všechny recenze uživatele

Mám stejné dojmy jako z knihy. Zvolna se rozjíždějící řežba. První polovina je trochu slabší, děj není tak strhující jako v druhé půlce, i proto bych označil Společenstvo za povedenější. TT dávám "jen" čtyři hvězdičky, protože má na můj vkus až příliš mnoho nedostatků (hlavně příprava na bitvu v dojemných zpomalených záběrech mi lezla krkem). Místy těžká nuda, místy nádhera. ()

Galerie (197)

Zajímavosti (143)

  • Někteří fanoušci Peteru Jacksonovi vyčítali, že umístil setkání s Odulou až do snímku Pán prstenů: Návrat krále (2003), závěrečného dílu série. Jednalo se však o logické rozhodnutí, protože závěrečné kapitoly Dvou věží se z pohledu Froda (Elijah Wood) a Sama (Sean Astin) odehrávají až několik dní po závěru dějové linie v Rohanu. (L_O_U_S)
  • Ve scéně, kdy Aragorn (Viggo Mortensen) spolu s několika dalšími vojáky vyjíždí na koních z Helmova žlebu a sekají skřety pod sebou, je možné zpozorovat, že vojáci jedoucí v pozadí sekají do prázdna. (T600)

Související novinky

Pán prstenů: Dvě věže v O2 aréně

Pán prstenů: Dvě věže v O2 aréně

14.12.2016

Po obrovském diváckém zájmu uvádí JV Agentura pokračování epické fantasy Pán prstenů – Dvě věže. Premiéra velkolepé projekce na filmovém plátně s plochou více než 150 metrů čtverečních za doprovodu…

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

30.12.2010

Jak jde čas, některé filmy přirůstají k našim srdcím a získávají na hodnotě, jiné naopak můžou zapadat prachem, i když nás v době svého uvedení nadchly sebevíce... Zde vám přinášíme přehled…

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

28.12.2010

Byl by hřích opomenout při příležitosti končícího prvního desetiletí nového milénia souhrn nejlepších filmů daného období. Zde vám přinášíme žebříček třiceti nejlepších celovečerních filmů dle…

Reklama

Reklama