Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Melies
  *****

  10 / 10 Áno, áno, všetci máte pravdu - Dve veže sú vo veľkej miere monumentálnou akčnou jazdou, ktorá v histórií filmu takmer nemá obdobu, no Peter Jackson je, našťastie, príliš veľký fanúšik Tolkienovho sveta na to, aby z druhého dielu jeho vysnívaného projektu urobil 'obyčajný' akčný veľkofilm. A my sme tak svedkami prekrásnej mozaiky nezabudnuteľných scén - od Gandalfovho boja s Balrogom, cez Bitku v Helmovom Žľabe a rozdrvenie Orthanku entiou armádou, až po schizofrenický Glumov dialóg. Priznávam, prvý diel bol možno konzistentnejší a myšlienkovo hlbší, no nazvať Dve veže 'gýčovitou, úbohou, až primitívnou zábavou pre diváka s popcornom v ruke' je urážka! Jednoznačne ide o nezabudnuteľný filmový zážitok... PS: A tá Faramirova zmena zas až taká zbytočná nebola - nebyť jeho pomätenia, celé stretnutie s Frodom a Samom by vyšumelo takpovediac do prázdna. Pretože to, čo funguje v knihe, ešte nemusí fungovať na filmovom plátne a takto sme aspoň dostali príležitosť navštíviť Osgiliath s ročným predstihom...(20.5.2005)

 • Dan9K
  **

  Poměrně radikální hodnocení a dlouho jsem se přemlouval, než jsem se odhodlal ho zdůvodnit. Takže o co jde...Tak napřed pozitiva: Hudba, výprava, kostýmy a také to úplně nejdůležitější, jistě, je snad na filmech něco podstatnějšího než DIGITÁLNÍ efekty? Jasně že ne. Na nich závisí a padá úspěch celého snímku, jelikož mladí lidé, převážně hloupé, lehkomyslné a povrchní bytosti, nedokáží povětšinou odloupnout lesknoucí se slupku, aby spatřili červavou dužinu, co nadělám, já do té věkové skupiny patřím také, ale jak se říká výjimka potvrzuje. víte co :-)... Digitální efekty jsou holt príma, je to jako v počítačových hrách, kde se taky celková kvalita vytratila kamsi do neznáma a jde se jen po grafice. Pak tedy nezáleží na tom, že celý příběh je veden, ach bože, v tak neskutečně pitomých dialozích, že je tam takřka po celou dobu JEDNA bitva a ano, že jsou hlavní, ba co víc, i vedlejší kladné postavy nesmrtelné! Že se vytratila kouzelně temná atmosféra z jedničky, jistě, malé náznaky v podobě Gluma a lesa Entů tu jsou, ale je to proklatě málo. A ta elfšitna, která má snad způsobit umělecký dojem, ale je spíše trapná. Rovněž veledůležitá role Arwen, která v knize má snad tři zmínky, ale jiná romantická hollywoodská vložka k nalezení nebyla, takže nebylo zbytí. Nebojte, knihu jsem četl, s velkým namáháním jsem se doklopýtal až na úplný závěr Návratu krále, a povím vám, že od Hobita, což byl dle mého Tolkienův vrchol, to jde strmě dolů a zejména druhý a třetí díl ( Společenstvo jako kniha stejně jako film byly opravdu výborné) považuji snad za nejúmornější knihy, co jsem kdy dočetl (to i ta Bible s Koránem na hajzlu jsou větší vzrůšo). Dvě věže jsou pro mě k uzoufání nudná kniha i film, ale díky jejich úspěchu to asi stojí za zhlédnutí...(11.1.2006)

 • Matty
  *****

  Rozhodně megafilm, úžasný megafilm, jen jsem se nemohl zbavit dojmu, že to celé bylo natočené pouze kvůli té závěrečné řeži. Všechno ostatní docela zaniklo, což je vzhledem ke kvalitě knižní předlohy veliká škoda. Pro mě nejslabší díl celé filmové trilogie. 90% Zajímavé komentáře: Tosim, tron, Dan9K, Amarcord_1, novoten, Faidra, kitano, VerteX, mls, Indy , dawydx, Mat32(11.5.2005)

 • kitano
  *****

  Extendet version Aby bolo jasne. Nemienim sa k tomu filmu vyjadrovat nejako konkretnejsie, pretoze Pana prstenov beriem ako jedno monstrozne, ultimatne epicke dielo, ktoreho jednotlive casti su jeho neodelitelnou sucastou. Jednoucho dielo, kde ma tak vela uzasnych detailov, scen a zloziek, ze az nema zmysel ich vypisovat. Predsa by som vsak podobne ko v komentari na prvy diel vybral jednu scenu. Je nou vyliecenie Theodena, ktoreho mysel je otravena Sauronovym kuzlom. Strucne by sa dalo povedat, ze je to taky prelomovy bod v celej trilogii. Gandalf sa vracia, a vylieci Theodena, ktory sa postavi na celo ludskej rasy, ktora v sebe znova najde odvahu a statocnost, ktoru kedysi stratilo. Ked Theoden znova uvidi svet svojimi ocami a uchopi svoj mec, presne tento okamih krasne az srdervuco opisuje tento prelom. NADHERNE. A musim povedat, ze konecne som si v hlave vyjasnil jeden fakt. Po dopozerani Pana prstenov som sa s radostou vrhol na kazde nove fantasy v ocakavani ze to bude "nieco ako Pan prstenov". Chyba. Nieje to nalepka "Fantasy" co robi toto dielo takym skvelym. Cely tento pribe, charaktery, tento neuveritelne prepracovany svet - to je to preco Pana prstenov milujeme. A Tolkien na tomto diele pracoval cely zivot. Kazdemu je jasne, ze taketo nieco si niekto len tak nevycuca z prsta. Vlna fantasy ktoru spustil Pan prstenou je bohuzial len snaha hollywoodu vytrieskat peniaze. A tak to z vyslednymi dielami potom aj vyzera. Skuste si vsak rozsirit obzor. Ja osobne si myslim, ze Pan prstenov je omnoho viac podobnejsi filmom ako Gladiator, Statocne srdce ci mnou zboznovany A battle of wits. Su tofilmy podobne zalozene na pribehu velkych epickych rozmerov, na hrdinskych charakteroch a do detailov prekreslenym pozadim. Su to filmy o ceste, ci uz za slobodou, za pomstou, vykupenim, alebo oslobodenim Stredozeme od zla. Takze tak (10/10)(24.7.2007)

 • Dudek
  *

  Kdo v nedávné četl můj komentář k prvnímu dílu, prosím aby jej v tuto chvíli nějakou dobu ignoroval, neboť se může zdát v několika momentech vzhledem k mému názoru u tohoto snímku poněkud opoziční. Lord of the Rings: The Two Towers musí být nutně souzen jako samostatný film a nejen jako součást trilogie, v jejímž středu bohužel stojí. Je to nevýhoda, to bez jediné pochyby, neboť tento snímek se musí vypořádat s těžkým úkolem, že jakožto středová část nemá vlastně počátek ani konec, ale stává se pouhým zprostředkovatelem děje mezi dvěma částmi... Jenže bohužel tím obtíže s tímto zpracování nekončí. Narozdíl od prvního a posledního dílu jsou totiž Dvě věže mnohem lidštějším příběhem, jsou tu sice krátce načrtnuté příběhy elfů a zejména pak entů, ale ostatní rasy získávají bohužel velmi málo prostoru. Jistou výjimkou jsou hobiti, kteří ovšem neprožijí krom velmi povedené cesty mrtvými močály v podstatě nic co by bylo pro děj - tohoto jednotlivého příběhu - důležité. Polidštění děje ovšem tvůrci brali jako výhodu, chtěli udělat z nouze cnost a přímo se kasali tím, že důraz na lidi není něco co by je omezovalo, ale právě naopak se snažili nalhat ostatním, že je to věc, geniální nápad, se kterým přišli... Zjednodušeně tak jsme svědky víceméně historického filmy s mírnými fantasktními prvky. Větší důraz je kladen na to minimum akce, které tu je a je jasně cítit, že tvůrci se snažili zahrnout více emocí. Nepopiratelným faktem je též zrychlení děje, kterému napomáhá jak rozdělení společenstva, tak i několik perfektních změn, kterými filmaři příběh obohatili. V podstatě se dá říct, že veškeré změny tu byly jen ku prospěchu věci. Máme tu minipříběh dvojice dětí, jedné rodinky, Aragorna, který zmizí po boji se sřety a spoustu dalších věcí, které napomáhají temporytmu příběhu a neustále se snaží diváka držet v centru děje... Dvě věže mají spoustu kladů a několik vyloženě nezapomenutelných scén, ale chybí jim větší jiskra a po filmařské stránce jsem opravdu znepokojen. Průměrný scénář si určitě zasluhoval lepší zpracování, veškeré prvky tu totiž působí neohrabaně a okoukaně. Se zápory většinou souhlasím s Dan9kem - takže tímto odkazuji na jeho komentář, abch zbytečně neopakoval již řečené - až na to, že mám k předloze přeci jen o něco vřelejší vztah...(11.3.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace