Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kitano
  *****

  Extendet version Aby bolo jasne. Nemienim sa k tomu filmu vyjadrovat nejako konkretnejsie, pretoze Pana prstenov beriem ako jedno monstrozne, ultimatne epicke dielo, ktoreho jednotlive casti su jeho neodelitelnou sucastou. Jednoucho dielo, kde ma tak vela uzasnych detailov, scen a zloziek, ze az nema zmysel ich vypisovat. Predsa by som vsak podobne ko v komentari na prvy diel vybral jednu scenu. Je nou vyliecenie Theodena, ktoreho mysel je otravena Sauronovym kuzlom. Strucne by sa dalo povedat, ze je to taky prelomovy bod v celej trilogii. Gandalf sa vracia, a vylieci Theodena, ktory sa postavi na celo ludskej rasy, ktora v sebe znova najde odvahu a statocnost, ktoru kedysi stratilo. Ked Theoden znova uvidi svet svojimi ocami a uchopi svoj mec, presne tento okamih krasne az srdervuco opisuje tento prelom. NADHERNE. A musim povedat, ze konecne som si v hlave vyjasnil jeden fakt. Po dopozerani Pana prstenov som sa s radostou vrhol na kazde nove fantasy v ocakavani ze to bude "nieco ako Pan prstenov". Chyba. Nieje to nalepka "Fantasy" co robi toto dielo takym skvelym. Cely tento pribe, charaktery, tento neuveritelne prepracovany svet - to je to preco Pana prstenov milujeme. A Tolkien na tomto diele pracoval cely zivot. Kazdemu je jasne, ze taketo nieco si niekto len tak nevycuca z prsta. Vlna fantasy ktoru spustil Pan prstenou je bohuzial len snaha hollywoodu vytrieskat peniaze. A tak to z vyslednymi dielami potom aj vyzera. Skuste si vsak rozsirit obzor. Ja osobne si myslim, ze Pan prstenov je omnoho viac podobnejsi filmom ako Gladiator, Statocne srdce ci mnou zboznovany A battle of wits. Su tofilmy podobne zalozene na pribehu velkych epickych rozmerov, na hrdinskych charakteroch a do detailov prekreslenym pozadim. Su to filmy o ceste, ci uz za slobodou, za pomstou, vykupenim, alebo oslobodenim Stredozeme od zla. Takze tak (10/10)(24.7.2007)

 • Djkoma
  *****

  Čím dál více zasahuje Jackson do původní konceptu knih, ale nelze mu za to nadávat, protože asi to lépe nejde... Začínám pociťovat menší nechuť ke stále stejným, ale přesto opěvovaným scénám a bojům. Nepatřím mezi horních 10 milionů obyvatel, které baví vidět stejné nálety kamery, pohyby, detaily a poslouchat pravděpodobně na tři části rozdělený soundtrack (i když velmi kvalitní, ale větší odlišnost by se hodila). Přesto všechno jde o neuvěřitelně dobře odvedou práci, která dokazuje, že Jackson je génius. Pán prstenů ožil díky němu ve formě, která nemůže a nebude překonána. S každým dalším shlédnutím vidím další menší drobečky na stole plném nádhery, ale jsou odfouknuty lehkým vánkem, díky kterému mě nespočetně krát za celý film zamrazí....(3.6.2004)

 • hellstruck
  *****

  Ve "Dvou věžích" jde již do tuhého, pohádková atmosféra zmizela a příběh je roztříštěnější. Právě kvůli tomu je o chlup slabší, než "Společenstvo". Přesto mě zde uchvátila hudba, vizuál (především bitevní) a potěšila přítomnost Entů. Jako výčitka mě napadá snad jen otravná postava Eowyn, té ani po stém shlédnutí nepřijdu na chut. Jinak je to stále kvalitní díl jedné z nejlepších fantasy vůbec.(4.2.2014)

 • Dan9K
  **

  Poměrně radikální hodnocení a dlouho jsem se přemlouval, než jsem se odhodlal ho zdůvodnit. Takže o co jde...Tak napřed pozitiva: Hudba, výprava, kostýmy a také to úplně nejdůležitější, jistě, je snad na filmech něco podstatnějšího než DIGITÁLNÍ efekty? Jasně že ne. Na nich závisí a padá úspěch celého snímku, jelikož mladí lidé, převážně hloupé, lehkomyslné a povrchní bytosti, nedokáží povětšinou odloupnout lesknoucí se slupku, aby spatřili červavou dužinu, co nadělám, já do té věkové skupiny patřím také, ale jak se říká výjimka potvrzuje. víte co :-)... Digitální efekty jsou holt príma, je to jako v počítačových hrách, kde se taky celková kvalita vytratila kamsi do neznáma a jde se jen po grafice. Pak tedy nezáleží na tom, že celý příběh je veden, ach bože, v tak neskutečně pitomých dialozích, že je tam takřka po celou dobu JEDNA bitva a ano, že jsou hlavní, ba co víc, i vedlejší kladné postavy nesmrtelné! Že se vytratila kouzelně temná atmosféra z jedničky, jistě, malé náznaky v podobě Gluma a lesa Entů tu jsou, ale je to proklatě málo. A ta elfšitna, která má snad způsobit umělecký dojem, ale je spíše trapná. Rovněž veledůležitá role Arwen, která v knize má snad tři zmínky, ale jiná romantická hollywoodská vložka k nalezení nebyla, takže nebylo zbytí. Nebojte, knihu jsem četl, s velkým namáháním jsem se doklopýtal až na úplný závěr Návratu krále, a povím vám, že od Hobita, což byl dle mého Tolkienův vrchol, to jde strmě dolů a zejména druhý a třetí díl ( Společenstvo jako kniha stejně jako film byly opravdu výborné) považuji snad za nejúmornější knihy, co jsem kdy dočetl (to i ta Bible s Koránem na hajzlu jsou větší vzrůšo). Dvě věže jsou pro mě k uzoufání nudná kniha i film, ale díky jejich úspěchu to asi stojí za zhlédnutí...(11.1.2006)

 • Marigold
  *****

  Nejrozporuplnější díl trilogie... Marná sláva, to že je film opravdu hodně dobrý po všech stránkách, vynikne naplno až v rozšířené verzi, ve které se konečně zacelí jinak dost rozbitá příběhová rovina Smíška, Pipina a Stromovouse; rozvine se příběh Faramira (nakonec jedné z nejlepších změn) a celý film dostane švih. Nikoli švih ve smyslu "dynamický úprk vpřed", ale švih ve smyslu "ano, běží to sice pomalu, ale chtěl bych, aby to běželo ještě pomaleji, neboť je to neobyčejně krásné". Neskutečně mě irituje nepochopitelný Aragornův pád do propasti. Proč? Ale takhle malá skvrnka nedokáže znehodnotit dojem z velkolepé podívané. Monolog krále Theodéna před bitvou v Helmově žlebu je další z momentů, který mi utkví v paměti asi navždy, stejně jako návrat Rohirů ke králi...(25.1.2004)

 • - Větší model Helmova žlebu v měřítku 1:4 byl nakonec odpálen trhavinou, takže scéna, v níž zeď pevnosti vyletí do vzduchu, není pouze počítačová animace. (Hannibal92)

 • - Sarumanova (Christopher Lee) věž nese název Orthank. (LEGACY)

 • - Hlavní brána Helmova žlebu byla postavena tak robustně, že ji beranidlo nebylo schopno prorazit, proto byla brána oslabena. (HellFire)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace