Rozhodně megafilm, úžasný megafilm, jen jsem se nemohl zbavit dojmu, že to celé bylo natočené pouze kvůli té závěrečné řeži. Všechno ostatní docela zaniklo, což je vzhledem ke kvalitě knižní předlohy veliká škoda. Pro mě nejslabší díl celé filmové trilogie. 90% Zajímavé komentáře: Tosim, tron, Dan9K, Amarcord_1, novoten, Faidra, kitano, VerteX, mls, Indy , dawydx, Mat32(11.5.2005)

<- Pravil jsem, že odbočky a možnosti pozorovat komplexní svět Pána Prstenů jej dělají působivějším filmem, než samotná cesta prstenu - Dvě věže mají tohoto asi nejmíň, a tak jsou často označovány jako nejslabší díl trilogie. Je to však křivda způsobená samotným konceptem tří filmů, kdy první způsobuje wow efekt ponoření se do fantasy světa a poslední sklízí katarzi ze všech. Dvě věže jsou v přvé řadě epickou akční řeží nevídaných rozměrů, i velkofilmy jako Spartakus, Statečné srdce, či Gladiátor zůstávají v akčních sekvencích v závěsu za rozmáchlostí bitev z Dvou věží... U tohoto dílu jsem také nejvíc ocenil Jacksonovy opojné záběry "pozemské" krajiny, jenž dělají z filmu tak "nadpozemský" zážitek. Výsledná monumentálnost a velikášství filmu nakonec zahlazuje řadu klišé a patetických fráziček, které zde nabírají svých původních rozměrů a nikterak neshazují úroveň scénáře. Pokračování ->(4.12.2011)

|| Scenár: Fran Walsh, Philippa Boyens, Stephen Sinclair, Peter Jackson / The Two Towers by J. R. R. Tolkien | Hudba: Howard Shore | Produkcia: Peter Jackson, Barrie M. Osborne, Fran Walsh | Distribúcia: New Line Cinema | Štúdio: WingNut Films, The Saul Zaentz Company | Rozpočet: 93 miliónov $ | Tržby: 925,282,504 $ || Všetko, čo sa týka môjho vzťahu k tejto trilógii, som už obrazne napísal k Fellowship of the Ring. Samotný druhý diel je most, ktorý všetko spája, a nebiť jedinečného kúzla elementov tejto časti, trilógia by bez nej krívala. Pústím si ho hocikedy bez akéhokoľvek pochybovania o stratenom čase. A to hlavne extended version.(9.12.2006)

Druhá část ze světa Středozemě, která neztrácí na svižnosti a vysoké laťce, kterou nastavil první díl téměř nic. Na konci prvního dílu se dozvíme, že se Společenstvo rozdělí na dvě části. Tedy první Frodo a Sam s prstenem a zbytek Společenstva (Gimli, Legolas, Aragorn aj.) Druhá část se zaobírá spíše Společenstvem a ač narazí Frodo na Gluma je druhá část Společenstva o mnoho zajímavější. Umírá řada důležitých postav a je zde podle mě největší a nejhezčí bitva celé trilogie o Helmův Žleb. Zpracování naprosto unikátní a zakončení této části velice obstojné a připravující na vyhrocení celé události kolem jednoho, ačkoliv velice důležitého prstenu. --- Bitva o Helmův Žleb skončila Bitva o Středozem teprve začne.(27.10.2006)

Rozhodně to není slabší, než první díl, jenom příběh je podán úplně jinak a tak nějak se rozdělil na několik linií. Vrcholí to potom opravdu fenomenální bitvou o Helmův žleb, která má podle mě větší sílu, než později bitvy v Návratu krále, nejspíš protože je jenom jedna a od začátku se k ní směřuje. Glum je samozřejmě "k pomilování" a navíc na konci pochod entů, moje srdce plesá.(27.2.2011)

• - Mechanická loutka Stromovous měřila přes 4 metry. Používala se hlavně pro scény s živými herci. Při záběrech zdálky šlo většinou o animaci. (HellFire)

• - Jedním z filmů, které inspirovali Petra Jacksona v bitvě o Helmův žleb byl Zulu. (HellFire)

• - Produkční designér Alan Lee si ve filmu zahraje cameo jako voják sbírající zbraně v Helmově žlebu. (HellFire)