New York. Řeklo by se, že je jenom jeden. Světová metropole, centrum světového obchodu, politiky, ale také vzdělání, kultury a zábavy. Film Povídky z New Yorku ovšem dokazuje, že existuje tolik podob tohoto města, kolika očima se na něj podíváme. V tomto případě očima tří výrazných režisérských osobností. Tři příběhy, tři různé pohledy, tři odlišné autorské rukopisy. V úvodní povídce, nazvané Lekce, sledujeme očima Martina Scorseseho uznávaného malíře, který se potýká nejen s tvůrčí posedlostí, ale také se svým rozháraným osobním životem. Francis Ford Coppola se ve své povídce Život bez Zoe dívá na New York okouzlenýma dětskýma očima, zatímco Woody Allen zůstává v závěrečném segmentu Oidipus dnes věrný svému oblíbenému typu neurotického hrdiny s nevyřešeným vztahem nejen ke své matce. Tři příběhy, každý úplně jiný, tři kamínky do fascinující mozaiky jménem New York. (Česká televize)

Xmilden

Nestíhal jsem žasnout nad tím jak takoví rutinéři a veteráni světového filmu mohou natočit něco podobného. Scorsese vyloženě nezklamal, povídka sice o ničem, ale nenadchnul. Zato Francis se svým Životem bez Zoe vyloženě tragédie. Nepochopil jsem co to mělo znamenat. A co vůbec tvůrce Kmotra a Apokalypsy vedlo k podobné mizérii. Woody Allen na závěr když již nic jiného, tak alespoň umí být vtipný. Ani jeho povídka není žádný zázrak, na který by se po letech vzpomínalo. Sečteno podtrženo: Scorsese **, Coppola *, Allen ***. ()

nunka

V New york stories sa trio fenomenálnych režisérov teda riadne vybúrilo....hlavne co sa Woodyho Allena a jeho poslednej poviedky tyka....blaznivejsie stvárnenú tému o vztahu medzi matkou a synom si snáď už ani neviem predstaviť. Ďalší vydarený pokus zo série woodyho "vyvenčovákov",ktorý pobaví, ako len najviac môže..Francis Ford Coppola vsadil na to, ako vzorný otecko režisér splní detský sen svojej dcérenke Sofii, ktorá údajne napísala k tejto poviedke scenár.Príšerne som sa nudila, no pri velikánovi, akým je Coppola sa to dá prehliadnuť, keď vezmeme do úvahy, s akým úmyslom to točil. Martin Scorsease moc nehviezdil, v porovnaní, jeho poviedka vyznela až moc normálne..len taká ničím originálna, no nie však nudná vzťahová klasika. Výsledný efekt za 4/5* ()

playboxguest

Tři povídky, z nichž každá má něco do sebe, ale ani jedna nevyčnívá nad průměr. Navíc mi v nich chybí pořádná, nebo dokonce jakákoli pointa. Plusové body za skvělou Rosannu Arquette a za hodně vtipnou scénku Woodyho maminky s iluzionistou. Extra pomyslný bod za Debbie Harry v první povídce, která JEN dělá křoví mezi hosty na večírku (musela jsem si to třikrát přetočit, jestli se mi to nezdá a teď čučím, že je dokonce uvedená v Castu). ()

Silas

Scorsese naprosto bez výhrad (klasické jízdy, brilantní režie, efektivní užití hudby i její souznění se střihem), Coppola má hodně špatný scénář, příběh jde odnikud nikam a nedokázal ho ani zajímavě pojmout, Allen průměr, žádná sláva. Nejlíp vypnout po prvních 40 minutách... ()

S.Quentin QUALE

Průměrná podívaná, která spíš v nedobrém slova smyslu klame slavnými jmény. Pecka to určitě není, některé povídky jsou suchopárné, ale třeba Woody Allen mě i rozesmál. Doporučit nemůžu. 60% ()

misterz

Tak Woody Allen svojim nemenej slávnym kolegom ukázal, ako sa majú točiť filmy z New Yorku, jeho poviedka bola suverénne najlepšia. Niežeby tie predchádzajúce dve boli vyslovene zlé, to nie, ale suma sumárum, boli to len také taľafatky o ničom s veľmi nevýrazným rozuzlením. Zato tá Allenova mala šmrnc, jeho zmysel pre humor, skvelý námet na ktorom sa dalo budovať a perfektné rozuzlenie. Skrátka dal do nej kus seba presne tak, ako to mám u neho rád. 70/100 ()

Snorlax

Kdyby nebyl Scorsese studený šňupák, mohl z toho dobrého scénáře udělat velmi dobrou komedii. Coppola natočil něco unyle romantického, co nestojí ani za jedno podívání. A nad tím vším ční o několik řádů lepší Woody, který natočil vtipnou romantickou komedii. Když nebude Scorsese s Coppolou zlobit, tak je možná vezme Allen do učení. ()

dr.horrible

Coppollova poviedka “Život bez Zoe" - 60%, Allenov "Oidipus dnes" - 60%. Ale Scorseseho "Lekcia" je geniálna. Nick Nolte hrá najlepšie jak dokáže, úžasná kamera, hudba... 100%. Taká škoda, že z toho nevznikol celovečerný film. ()

dzej dzej

Souhlas s Trellínem. Zivot bez Zoe Francise Forda Coppoly je steží uvěřitelná hloupost, naprosto nekoukatelný paskvil o problémech malého děvčete žijícího v přepychu, ale postrádajícícho rodičovskou lásku. Scénář napsala s otcem tehdy osmnáctiletá Sofia Coppola a s největší pravděpodobností pro něj „adaptovala“ svůj dívčí deníček… Oidipus dnes je veskrze průměrný počin Woody Allena, který do úmoru recykluje oidipovský komplex a veškerá traumata z něj vyvěrající. S přehledem nejlepší je Lekce Martina Scorseseho – malý velký film o jedinečnosti umělecké tvorby a lásky, stejně jako o jejich denodenních materialistických varietách – netalentovanému pachtění se a obsedantní touze někoho vlastnit. ()

Anderton

Na prvý pohľad sa zdá, že by malo ísť o ten najultimátnejší poviedkový film v histórii, keďže jednotlivé stredometrážne dielka nakrútili práve tieto tri super osobnosti filmu. Ale akoby si spoločne ani neprebrali, kto bude o čom točiť a nejaký producent tieto tri príbehy spojil za sebou a bez ich vedomia vypustil do sveta. Nolteho postava je pre mňa absolútne nepochopiteľná, ako známy umelec má zrejme dosť možností a on je vyšinutý z jednej ženy, Coppolova poviedka ma nemala čím osloviť, čo je ale skôr môj problém. No a ešte že tu je Allen, jeho historka ma bavila najviac a skrátka je to ten najtypickejší Allen, akého si viete predstaviť. ()

Frajer42

Z prvních dvou příběhů mi bylo fyzicky na zvracení. Nemůžu se rozhodnout, který byl více debilní. Každopádně nic srovnatelně debilního jsem dlouho neviděl. Nechce se mi věřit, že je měli na svědomí takoví velikáni jako jsou Scorsese a Coppola. Na Scorseseho příběhu byla dobrá pouze hudba. Na Coppolově příběhu nebylo dobrého vůbec nic. Od předčasného ukončení svého trápení mě držel fakt, že se jedná o tři příběhy, tudíž pokud vás jeden krajně irituje, máte stále naději, že ten následující bude lepší. Celé to zachránil Woody Allen, jehož povídka o komplikovaném vztahu s maminkou vypadala vedle těch dvou paskvilů jako mistrovské dílo. Jako jediná měla myšlenku hodnou filmového zpracování a jako jediná disponoval nějakým tím humorem. Allen si se svými kolegy vytřel tu část těla, kde končí záda a začínají nohy. Zrekapitulujme si to. Scorsese - Odpad! Coppola - Odpad! Allen - 3 *. Dohromady 1 *. Viděno v rámci Filmové výzvy 2017. Film mi vybrala uživatelka mat.ilda. Výzva se týká právě Woody Allena a trošku mě mrzí, že mu pánové zprznili svými režisérskými omyly doposud velice kvalitní hodnocení. ()

dopitak

Všimněte si, že ve Woodyho povídce se mihne i Larry David, hlavní postava pozdějšího Užívej si, co to jde. V celkovém dojmu převládá spíše zklamání, první povídce chybí zajímavější motiv, přestože Nick Nolte je jako umělec neodolatelný, druhá část Coppolova je pro úplně kočku, takže jediná možnost se zasmát se nabízí u Woodyho frků. ()

iamek

Scorsese - Hodně slabá love story mezi uznávaným umělcem a mladou dívkou. Atmosféra není vůbec špatná, ale vzpomenu si maximálně na jednu píseň, která zazněla na konci povídky. Coppola - Povídka od Coppoly už byla trošku lepší, ale působila na mě až moc pohádkově. Allen - Povídka od Allena je jednoznačně nejlepší. Přináší nám vztah mezi matkou a synem. Zpracování je zajímavé a příběh je docela poučný. Celkově mi tenhle film přijde zbytečný, ale na druhou stranu chápu, že tyhle tři režísérské legendy chtěli spolu natočit film o milovaném New Yorku, kde se většina jejích filmů odehrává. ()

Chrustyn

Scorseseho úvod vynikající (80%), Coppolův prostředek slabý (30%) a Allenův konec, typicky Allenovsky komický (60%). Když to spočítáme ... průměr. ()

SeBig odpad!

Užvatlanej kabaret. Scorsese šlápl vedle a vetšinu z těch herců vážne nemusim (hlavně Allena, kterej připomíná Josku z Hospody). ()

mat.ilda

Uznávaný malíř Lionel Dobie hledá asistentku - nabízí bydlení, ateliér a plat, včetně životních lekcí zdarma - jen pozor, má trochu vlastnické sklony, zato je sexy (i když trochu v letech) a poslouchá skvělou muziku (80%)... a ta zmenšená, nechutně bohatá Carrie Bradshawová, co se svou partou už za snobských dětských let obrážela newyorské večírky, prozatím bez botek od Manolo Blahnika, ovšem do školy bez stylového outfitu od Coco Chanel - nemyslitelné! (60%)... a to nejlepší nakonec - Woody se tentokrát pokouší překonat jednu z příčin svých nesčetných traumat - ta se však rozroste do obludných rozměrů (100%)... A co mají ty povídky vlastně společného? To všechno se dá zažít jedině v New Yorku! ()

claudel

První povídka celkem dobrá, druhá příšerná a třetí vynikající. Všechna čest Martinu Scorsesemu a Francisi Fordu Coppolovi, ale Woody opět dokázal, že je nedostižitelný. A kdo jiný by natočil příběh hrdiny, kterého pronásleduje přízrak vlastní matky. Díky Woodymu vykazují Povídky z New Yorku kvalitu. ()