Pod vodou

• USA Underwater (více)

Je to možná nejhorší a nejnebezpečnější pracoviště na Zemi. Podmořská vědecká laboratoř stojí na jednom z nejhlubších míst mořského dna. Je obklopena naprostou temnotou, svírána strašlivým tlakem, teplota okolní vody se blíží nule. Výzkumný tým provádí sondážní vrty, když přijde nečekané a ničivé zemětřesení. Do této chvíle bezpečné prostory laboratoře se stávají smrtelnou pastí. Jednotlivé části vědeckého komplexu jsou extrémními tlaky vody drceny jako papírové krabice. Jedinou šancí pro přeživší členy posádky je evakuace pomocí hlubinných skafandrů. Jenže v okamžiku, kdy se ocitnou mimo zdevastovanou stanici, zjistí, že jejich zásahy do mořského dna a následné zemětřesení probudily něco, co do této chvíle zůstávalo ukryté pod mořským dnem. Něco neznámého. Něco děsivého. (CinemArt)

Fiftis

Eminem v hlavnej úlohe, aspoň myslím, nebol som si celkom istý. Ani neviem prečo som dal 3 hviezdy, je to skôr na dve ale pop*či ELECTRO hudba pri záverečných titulkách ma neskutočne nabudila. Ak nerátam retrowave, synthwave a spacewave, tak electro je môj najobľúbenejší štýl hudby a túto pieseň som si vypiekol na maximum, že sa skoro prišli sťažovať susedia, lebo sa blíži nočný kľud. Každopádne začiatok je veľká kvalita, tešil som sa veľmi, ale akonáhle oblečú skafandre a pôjdu prvý krát pod vodu, tak neskutočná blbosť a nuda. Neviem či sa niekto nehral na Aliena. Čakal som niečo iné. Ani ten Cassel nemal čo hrať. Veľa dier. Aspoň že to nevyzeralo lacno. Príšerky na vysokej úrovni a aj všetko pod vodou. Ale nudný dej, odpudivé postavy, žiadny frajer alebo drsniak, všetci potentovaní od strachu. Skla-ma-nie. ()

Shakers

Začiatok roka a hneď prekvapko. Už s trailerov bolo jasné, že to bude niečo na spôsob béčkových sci-fi hororov s 80tých rokov ako Leviathan alebo DeepStar Six. No nakoniec som dostal skôr mix Scottovho Votrelca a Cameronovej Priepasti. Nie lenže kamera, atmosféra, dlhé tmavé koridory, skafandre či mimozemšťania trochu pripomínajú Votrelca, ale dokonca je hlavná hrdinka žena a rovnako ako Ripleyová, aj ona tu beha v gaťkách a vyhodí stanicu do vzduchu. Oceňujem aj to, že režisér viac kládol doraz na budovanie napätia ako na divoké predvádzanie mimozemšťanov. Toto je typ filmu, ktorý mám rád a títo unterwasermani ma celkom upútali. Fanúšikom Votrelca určite odporúčam. 75% - 4* ()

filmfanouch

Odkládaný projekt, který se stihl natočit už v roce 2017 ale premiéře od té doby stále uhýbal se jí nakonec dočkal začátkem letošního roku. A ve finále jsem přece jen v jisté formě zklamaný. Trailer mě totiž navnadil a čekal jsem od něj, že o filmu vyzradil vlastně málo. Že půjde o film, který nemusí do trailerů vecpat všechno a díky tomu mě dokáže překvapit. Jenže to byla mylná domněnka, protože ve finále se dá říct, že Přes vodu vše zajímavé z propagačních materiálů vykecalo. A i přes to, že by chtělo jít o sci-fi, které by šlo ve šlépějích Vetřelce nebo Propasti Jamese Camerona a zároveň mělo hluboké zamyšlení nad tím, že je vlastně vrtání do zemského jádra špatně. Ve finále ale bohužel dorazilo jen slušné sci-fi béčko, které by chtělo mít strašný přesah a být zároveň strašně cool, bohužel tím ale opravdu není. Nejvýraznější chybou je ten fakt, že film trvá pouhých 95 minut, strašně ale tápe a neutíká. Scénář se snaží hned od začátku vpustit hlavní hrdiny do akce a vést je pomalu z bodu A přes bod B do bodu C, téměř cokoliv co ale dorazí není vůbec zajímavé. Pod vodou je film na kterém je určitě vidět větší rozpočet. Bylo to pořád ´´jen´´ 60 milionů dolarů, což stačí na pár hodně slušných akčních scén a celkem drahé kulisy, bohužel ale nikdo zapomněl na to přijít s potencionálně zajímavým vizuálem. Na kameru Bojana Bazelliho se sice hezky kouká, vyložené vizuální perly ale prostě chybí. Vizuál monster mi přišel neskutečně odbytý, akční scény většinou nejsou vůbec přehledné a způsobují ve finále chvílemi hodně těžkou orientaci a především je nejzajímavější element bohužel hodně očividně inspirovaný H. P. Lovecraftem. Celé mi to přišlo jako by byl veškerý rozpočet utracen za kulisy, kostýmy, techniku a herce a následně nezbylo tolik scén na ony parádní akční scény nebo hezký vizuál. A přesně tohle mi Pod vodou chvílemi opravdu sráželo. Moc nadšeně se nedá mluvit ani ve spojitosti s postavami, protože oněch 6 postav se kterými máme tu čest trávit děj nejsou téměř ničím zajímavé. Nebo jsou spíš jen chodícími klišé charaktery. T. J. Miller hraje šaška skupiny, který pouští z pusy hlášky v nesprávný čas, Mamoudou Athie, John Gallagher Jr. a Jessica Henwick poté už jsou nejsou zajímavý skoro ničím krom Henwick, která má přece pár momentů kdy může něco herecky předvést. Vincent Cassel bohužel také nemá mnoho co hrát a nejzajímavější postavou je tak Nora v podání Kristen Stewart. O hereckých schopnostech Kristen Stewart nemám nějak vysoké mínění, její charakter zde je ale reálně oukey. Tvůrci by možná chtěli aby šlo o novou Ellen Ripleyovou, což je samosebou taboo, protože na to ta postava a upřímně i samotná Stewart nemá. Právě ona má ale alespoň nějak propracovanější backstory, Stewart může v pár scénách předvést, že pracovat jako herečka s emocemi jí nedělá problém a nepůsobí směšné v akčních scénách. Rozhodně neříkám, že je Stewart v Pod vodou kdovíjak super a jde o mou oblíbenou postavou, rozhodně je ale z celého filmu nejzajímavější. Osobně mám ale především problémy s filmy, které se tváří hrozně přesahově, myslí si, že nemají sci-fi béčko ale sci-fi, které chytře pracuje s tématikou ropných vrtů a o tom, že vrtat ropu je přece jen špatně. Jenže to je celé jenom kamufláž, která se snaží překrýt, že jde o obyčejné béčko, které se může tvářit, že mělo větší ambice jak chce ale já to tomu filmu prostě nevěřím. Strašně nemám rád když chce film dělat z diváka hlupáka a u tohohle filmu jsem chvílemi měl přesně takovýto pocit. Zvlášť když po celkem uspokojivém závěru do toho všeho dorazil neskutečně špatně poslouchatelný pop. Chvílemi jsem opravdu reálně trpěl. Pořád je to ale vlastně oukey a dost možná jsem se nechal příliš unést aktuální náladou při sledování. Za vším si ale stojím a krom celkem oukey Stewart, pěkný kamery, pár zajímavých vizuálních nápadů, zhruba tří dost dobrých scén a chvílemi upřímně vtipného T. J. Millera si fakt nevzpomenu na nic z čeho bych měl být nadšenej. Fajn sci-fi béčkovina od které jsem prostě chtěl víc ale od režírujícího Williama Eubanka jsem to nedostal. Je to oukey, podruhé to ale nechci nikdy vidět...... () (méně) (více)

lamps

Osmdesátkový námět v moderním audiovizuálním pojetí rozhodně neurazí a až překvapivě mu pomáhá i castingová trefa Kristen Stewart, která není v 'Ripleyovské' poloze, s klučičím sestřihem a občas i ve spodním prádle vůbec marná. Potěší také absence expozice a okamžité dravé tempo, slibující možná nejpoctivější sci-fi horor od Horizontu události, tentokráte však v lákavém a neméně atmosférickém podmořském prostředí. Pod vodou se ale posléze dějí věci, které nejsou úplně na facku, ale divák z nich kvůli samé tmě a divokému střihu zřetelně rozezná možná 60% záběrů a po nejakčnější pasáži přichází utrum, který všechno napětí nenávratně stlačí pod úroveň výborného úvodu. A opravdu vtipná je místy totální dehonestace jinak jasně načrtnutých fyzikálních zákonů, ale to bych v rámci námětu i rád odpustil. Příšera je creepy, i když až moc sci-fi (v 11 kilometrech přeci jen může žít něco děsivého, ale více realistického), zakončení je ok. Jako promítání na večer s přáteli ideální, větší pochvalu ale navzdory mnoha pozitivům vytáhnout nemohu. 65% ()

Big Bear

Nebudeme si nalhávat, to to téma tu už bylo mockrát. Oni také tvůrci těchto scénářů už nemají moc co vymýšlet. Všechny nápady už vyzobali ti co cestu prošlapávali před nimi a zde nutno přiznat, že dnes už to není cesta, ale pořádná autostráda. V zásadě se setkáváme s tím, že nějaká vesmírná loď tam nahoře buď něco natěží, nebo se s ní něco sveze a pak sledujeme osádku jak se s tím snaží bojovat popřípadě jak se nakonec snaží aby to nespadlo na Zemi. A pak je tu protipól. Neprobádané mořské hlubiny. Tedy skoro, protože lidi se už umí dostat i do těch nehlubších mořských příkopů, kde po hříchu ani tak nenachází nové formy života ale mikrotenové sáčky. Lidský bordel je už prostě doslova všude. Na dně může hrdiny potkat nepřízeň přírody, to jsou ta různá zemětření od o sebe se třoucích litosférických desek, až po sopečné erupce podmořských vulkánů. No a pak i zde mohou žít různá zviřátka, která nechtějí být rušena od svého klidu v té naprosté tmě a obrovském tlaku. A tak když vidí podivné svítící tvory, napadne ji to co obra v Dlouhém, Širokém a Krátkozrakém.. ,,Aha, jde mi sem nějaký jídlo! ''. Nechci spoilerovat, ale podobný problém bude řešit i parta hrdinů z tohoto snímku. Jsem rád, že tam byl Vincent Cassel, toho já rád a ještě raději jsem , že tam byla Kristen Stewart, protože tu já taky rád. Tady jí to seklo s tím krátkým utfitem, nehledě na to, že půlku filmu tu se svoují dokonalou postavou běhá jen ve spodním prádle :-). Jak jsem zmínil výše, námětově to nejde o nic převratného, ale film pobaví a zejména ,,mláďátka'' či co to bylo byla supr, hlavně polykací scéna se světlicí. Dávám za tři evakuační moduly. * * * ()

Beckett51

Achjaj... taková promarněná příležitost. Zezačátku to působí fakt skvělě - má to suprovou atmosféru, klaustrofobní prostředí a parádní spád. Postupně to ale začne uvadat na tupých žánrových klišé a naprosto zbytečných scénáristických přešlapech a skvěle androgynní Kristen Stewart ani "lovecraftovskej" závěr už to bohužel nezachrání. Ale rozhodně jsem se nenudil... to zase ne. ()

Cappuccino

Kristen Stewart je ako Sigourney Weaver pod vodou a miesto Votrelcov tu máme stvorenia inšpirované Cthulhu. Film mal viaceré slabšie miesta a zvažoval som udeliť iba slušné tri, ale po odhalení hlavného monštra ako fanúšik Lovecrafta musím dať o hviezdu viac. Príbeh je veľmi priamočiary, vychádza zo zaužívaných klišé. Aj keď neponúka žiadne zvraty a čerpá hlavne zo stiesnenej atmosféry, za mňa spokojnosť. ()

misterz

Celý film sa zlial do jednej masy pokusov o zbesilú záchranu. Niektoré momenty sa po atmosferickej stránke síce vydarili, no boli to len také krátkodobé momenty, zväčša keď bol na scéne bubák. Len škoda, že to bolo vždy utopené v tme. Po obsahovej stránke tu skrátka nebolo nič, čo by aspoň trocha pomohlo pútavosti. A záver taký armagedonovský, ani tu autori moc nepopremýšľali. Slabší priemer. 55/100 ()

HAL

Cameronova Propast na speedu, kde místo ťuťu motýlů jsou Prastaří. A jak se mi ne zrovna často stává že bych chtěl aby film plynul mnohem pomaleji, dal si načas s budováním atmosféry a prohlubováním i vedlejších postav, tak tady mi to věčné uhánění někam od první vteřiny docela vadilo. Film přitom sice nenudí a nedovoluje vydechnout a přemýšlet na nepříliš komplikovanou zápletkou, ale stejně bych byl raději kdyby se ke svému předobrazu, prvnímu Vetřelci, pokusili přiblížit trochu víc i v tomto. 8/10 ()

Vančura

Anotace zněla zajímavě, ale samotný film mi přišel dost hrozný, bohužel. Jednak mám dost alergii na Kristen Stewart, která je zde v těch krátkých vlasech skutečně hodně... nehezká a i herecky je to bída (koukal jsem ale, že dost lidí to kupodivu vidí přesně obráceně), i zbytek castu je dost nevalný (snad s výjimkou Cassela, u něj mi ovšem přijde, že už taky hraje v čím dál větších kravinách, jako je tahle). A za druhé je to plné vědeckých nesmyslů (má to ale vůbec smysl vyčítat takovému béčku?) a rovněž dialogy za nic nestojí - jeden příklad za všechny: "Vrt váží 6000 tun. Co ho takhle roztrhne?" - "Za to si můžeme sami. Provrtali jsme dno oceánu. Byli jsme chamtiví. A teď se oceán brání. Nemáme tu co dělat. Nikdo tu nemá být." - omg, to jim jako něco takového došlo až teď? Celkem mě bavily scény, v nichž se postavy pohybují ve vodě v těch skafandrech (pokud tedy u toho člověk vypne mozek, jak moc blbé to je), ale jinak jsem z toho byl spíše zklamaný. Myslím, že zde sehrálo roli i to, že jsem to viděl doma v telce. V kině na velkém plátně s pořádným zvukem by byl dojem z filmu asi lepší. ()

Goldbeater

Ačkoliv je snímek Pod vodou kompilát všeho možného, co jsme už v jiných hororech odehrávajících se na mořském dně (Deep Star Six, Leviathan) nebo ve vesmíru viděli mnohokrát, jako žánrová jednohubka, v níž se od začátku do konce něco bez ustání děje, to stále ještě jakš takš funguje. Scénář naplňuje snad všechna klišé podobných příběhů (včetně opravdu provařené scény s osudem jedné z postav, jíž nebudu vyzrazovat, ale vzpomněl jsem si během toho na Gravitaci, Misi na Mars i Den poté) a obsahuje spoustu logických děr, do kterých by se dalo snadno rýpat, kdyby se člověku zachtělo - ale mně se nechce, asi jsem se tak nějak nechal ukolébat odhalením finálního monstra, které jako by vypadlo z povídek jednoho nejmenovaného autora. O to víc člověka zamrzí, jak ten film mohl být o parník lepší, kdyby se na pár místech zapracovalo. A neochota tvůrců nechat po skončení filmu diváka v tichu vydechnout na temné vlně a místo toho do závěrečných titulků násilně vlepit nechutnej moderní popovej song mi vyloženě podkopala zážitek. Balancuje to okolo šedého průměru. ()

mzss1

(40%) Viděno v kině. Letošní rok 2020 jsem zahájil návštěvou kina tímto počinem, na který jsem se vcelku těšil. I když jsem předpokládal, že to bude asi jen taková neškodná jednohubka, nečekal jsem, že mě to bude tak nudit. Dostal jsem o dost méně, než jsem čekal, ale nic nadělám. Co jsem si četl v zajímavostech, tak tento snímek se točil už někdy v roce 2017 a nějakým způsobem se to distribucí dostalo až nyní do kin – Ha, teď už vím proč. ;) No co, trochu sarkasmu. A nyní k věci. Myslím si, že hlavním problémem bylo, že se šlo hned od úvodu na věc. Selhání systémů, následné výbuchy a poškození podvodní stanice atd. Je sice hezké, že to nebylo dialogy a seznamováním postav od začátku zdlouhavé, ale v tomto případě to byla velká chyba. Zaprvé: Neměli jsme absolutně čas se seznámit s postavy, takže jejich osud mi byl naprosto ukradený a skoro nikdo mě nebavil. Zadruhé: Námět je výborný, takže by bodlo zezačátku vysvětlit co obnáší práce Pod vodou, životy jejich pracovníků, nějakou legendu povyprávět, aby se divák chytil – to zde vůbec nebylo a rovnou se šlo na ostro, kdy postavy postupovali z bodu A do bodu B, poté do bodu C, D atd atd. Bylo to hodně výbušné, takovým způsobem, že jsme si akční sekvenci ani moc neužil. Kamerou to bylo docela roztřesené a hlavně v té tmě pod vodou bylo hovno vidět. To bych moc nechtěl kritizovat, ale i tak to mohli lépe osvětlit. Snad jen několik scén s neznámými vetřelci se mi líbilo, ale také to nebyla žádná sláva. Nejen, že jsme se ve finále o nich nic nedozvěděli, ale ani jsem z nich neměl strach. Prostě občas něco rychle a zmateně zaútočilo a to bylo celé. Vyjma finále, kdy už byly docela přehledně vidět, včetně jeho „gigantického krále“,který byl docela k smíchu. Celá AKCE byla dost chaotická, urychlená, že jsem se v ní nestačil moc orientovat. Jak tak o tom přemýšlím, tak jsem z filmu víc a víc zklamanější. Nečekal jsem extra nálož, ale zábavnou jednohubku. Jako jo, dokážu zde pochválit, že to mělo tempo, stále se něco dělo, ale mě to vůbec nebavilo. Herci – s nimi jsem neměl problém, ale nikdo mě extra neuchvátil. Ústřední Kristen Stewart s kratším sestřihem nebyla nejhorší, dokonce mě ještě o něco víc bavila Jessica Henwick, ostatní už moc ne. Pochválit se dá ještě solidní hudba od Beltramiho a Robertse. Nebudu dávat horší hodnocení, ty 2* jsou tak adekvátní. Žádnou velkou nelogiku film neměl. Mě to prostě nesedlo a téměř celé nebavilo a to to mělo jen stopáž 95 min. Je mi líto, už nikdy víc. ()

kingik

Podvodní hrátky s Kristen Stewart. Ano, ono to zní lákavě, vábně a eroticky, ovšem skutečnost je taková, že Kristen má na hlavě jen několikacentimetrový porost žlutavé barvy, tělo jako prkno a místo s pyjem, který ve svém soukromém životě zrovna nepreferuje, bojuje s neřádem neznámého původu. Nechci rovnou psát, že je nevzhledná, nicméně v tomto případě může připadat svůdná a lepá jen narušeným sexuálním jedincům. No, raději přejdu k filmu samotnému. A ten tedy zaostal v tom hlavním a podstatném - není nikterak napínavý a strhující už vůbec ne. Určitě na tom nese významný podíl výběr hrozného a neprověřeného režiséra Williama Eubanka, který doposud nenatočil nic zázračného. V podstatě jeho přístup k stokrát obehrané látce a schématu, tedy v tomto případě posádka vědeckých pracovníků, kterou ohrožuje cosi strašlivého, je značně neinvenční a celkově se mu nedařilo uchvátit můj zájem. A hlavička padala nudou. Samozřejmě je evidentní, že konce se všichni členové nedočkají, je zjevné, s jakými filmy se to chce srovnat, chvíli se drží krok s Horizontem události, hned nato si to režisér rozdá s Vetřelcem, a úplně nejvíc to evokuje nedávné scifi Život s Jake Gyllenhallem, ovšem ve srovnání s tímto počinem, je mnohem lepším příspěvkem na dané téma. Určitě přinejmenším technická stránka je na béčkové poměry více než zdatná a s lepším režisérem by se dosáhlo kýženého efektu klaustrofobických manévrů a potřebných vypjatých nuancí. A neoriginalita by vůbec nevadila. Zpracováním je to poměrně hodně zapomenutelná záležitost. Většina filmu je nudná, málo záživná a stagnující. Režisér byl napřesdržku, že s castingem, se kterým už samozřejmě v budoucnu pracovat nebude, a jehož zástupci byli Vincent Cassel, John Gallagher, T.J.Miller a Jessica Henwick nenatočil strhující a napínavou jízdu, načež do vodních hlubin vypustil jen množství zaprděných bublinek, které by jistě v dobách své největší slávy způsobily větší až maximální rozruch. Zkrátka a dobře, všechno, co je v tomto snímku k vidění, už bylo k vidění někde jinde a v různých variacích. A něco navíc zde citelně chybí. Ovšem pokud rádi nebezpečné příšerky z vodních hlubin, které krotí Kristen Stewart, tak to můžete prubnout. 6/10 ()

Jordan

prečo je underwater zlý film? pretože je hlboko (naozaj hlboko) priemerný, zbytočný a nudný. také filmy by nemali v 21. storočí vznikať. nie za drahé peniaze a s takou distribúciou a ohlasom. V 80-tych (a ešte aj 90-tych) rokoch bol taký milý fenomén, ktorý dnes už neexistuje - striaight-to-video... tento film by patril do tejto kategórie. je to na úrovni Sharkenád a Megaoctopusov vs. Gigažralokov. plytké, slaboduché a naozaj nezaujímavé. nepatrí to do kín a nechápem, čo tam robia Stewart s Casselom, a nerozumiem, že som na to bol v relatívne dobrom (a v podstate "artovom") kine. toto už nemá nič s guilty pleasure, s vedomým b-éčkovostvom ani s old-school 90ties nostalgiou. to nie sú Hady v lietadle, ktoré hodnotím v porovnaní s týmto filmom ako o dosť zmysluplnejší, zábavnejší a užitočnejší film. toto je naozaj číry blud, polystyrén na zatepľovanie, vata na vypchávanie pásovo produkovaných plyšákov, bublinková fólia na obalenie práčky pred zabalením do krabice. ()

Anderton

Pre mňa intenzívna jednohubka, akú sme tu mali naposledy v podobe Life, ale tento výlet 10 kilákov pod hladinu oceána ma bavil ešte viac. Jasné, že je to béčko ako vyšité, ale ako často tu máme tento podvodný sci-fi subžáner? Zlatú éru mal v osemdesiatkách a úplne mi stačí, že som niečo podobné po dlhšom čase videl a dokonca v kine a nepotrebujem k tomu žiadnu inováciu alebo nebodaj prepisovanie žánru. Ide v podstate o road movie po staniciach a medzi stanicami po dne oceána, pričom občas sa vyskytnú slušne vymyslené scény, potešilo najmä vyslobodenie sa z tela monštra, ale aj samotný útek po katastrofe je klaustrofobický, napínavý a husto na nervy. Dostal som presne to, čo som očakával. No, predchádzajúce dva Eubankove filmy boli slušné mindfucky, Underwater je omnoho priamočiarejší, ale taktiež sa dá jeho úplný záver považovať za otvorený. Jeho kariéru budem ďalej rád sledovať. ()

Kudly4

Velmi slušná variace na Vetřelce. Není to tedy úplná bomba, že bych z toho skákal dva metry do vzduchu, ale líbilo se mi to. Tempo výborné už od začátku, atmosféra byla vynikající, potvory děsivé, chvilkami jsem chytal klaustrofobické záchvaty (Viděl jsem Full HD verzi a nemám si na co stěžovat) a dokonce mi ani nevadilo, se dívat na pobíhající v kalhotkách, skoro plešatou Kristen. Škoda jen, že to nebylo více brutálnější, ale jinak super. ()

silentname

"Underwater" sa nakoniec ukazuje ako dobrý thriller, ktorý vie budovať atmosféru a prináša celkom solídny survival horor/thriller. Ako chcete. Veľmi zaujímavý bol pre mňa už hneď úvod. Žiadne zoznamovanie sa s postavami, žiadne scénky, kde všetci nadšene ideme do práce a začína sa šichta. Hneď v prvých dvoch minútach už ideme do akcie. Stačíme len vidieť ako si Norah (v podaní Kristen Stewart) umyje zuby, zachráni jedného pavúka, chystá sa obuť a od toho momentu to so stanicou ide dole vodou. Našťastie, s filmom nie. V prvom rade je treba povedať, že Kristen Stewart je skvelá vo filme. Možno jej niektorí nevedia zabudnúť jej začiatky, no každý herec sa môže ocitnúť v zlých filmoch a postupne sa prebojovať do dobrých. Niektorí ľudia len potrebujú dostať šancu. Ale nie vždy im ju diváci opätovne dajú. Ja osobne ju nemôžem kritizovať. Myslím si, že tu dala maximum čo mohla. A jej postava sa mi páči. Je chytrá, nestráca hlavu, bojuje až do konca a chce zachrániť čo najviac ľudí. Atmosféra filmu je dosť dobrá, neustále čakáme čo sa stane, a keď sa prvýkrát objaví kreatúra, s ktorou bude treba bojovať, je to celkom silné. No keby sme aj tento element odtiaľ vytiahli, tak už úvodné časti, kde sa borila celá stanica a čokoľvek nás mohlo zabiť boli silné. Myslím si, že keď sa už ale dostanú naši hrdinovia za určitú časť, veci idú trošku monotónnejšie. Hlavne je tu časť, keď sa dostanú von z druhej stanice a kapitána niečo chytí. Prečo? Lebo si musí ísť po zbraň. Toto sú scénky, ktoré nie sú moc dobré. No záverečné finále stojí za to. Myslím si, že Norah urobila veľmi dobré rozhodnutie a čo sa mi na tých postavách (všetkých) páči je práve tá nesebeckosť. Nikto nemyslí ani tak výrazne na seba... ako chce aby sa odtiaľ dostali živí ostatní. Najmä keď už toho toľko stihli prežiť. Ako celok film môžem odporúčať. Atmosféru má a pôsobí to ako keby tvorcovia chceli priniesť niečo podobné ako bolo "Gravity". Len sa z vesmíru presunieme pod morskú hladinu. Nemôžem povedať, že by film bol až na tak skvelej úrovni a vizuálna stránka "Underwater" nemôže konkurovať. Ale tá atmosféra, prechádzanie z jednej stanice do druhej a snaha prežiť tam funguje rovnako. Ak to znie ako film pre vás, čeknite si ho. Myslím, že budete spokojní. Hodnotenie: B+ ()

PetrPan

Druhý Leviatan, lepší Deep Star Six, prd. Oba zmíněné se pyšnily zejména postupným budováním atmosféry, seznamováním se s posádkou a podobné skopičiny, kterým někteří říkají děj. Tady jsem byl vržen přes úvod s děsně tajemnými novinovými titulky o hovně do umývárny s Kirsten Stewart ve spodním prádle a jejích kalhotek už jsem se nezbavil a ne, nejsou srovnatelné s těmi Ripleyovic, to ani náhodou. Chvíli na to na scénu naběhne voda, finský fotbalista, kapitán, holka z hentai porna, drsoň s králíčkem a ještě jeden. Chvíli šukají sem a tam a finský fotbalista umře dřív než bys řekl fucking boy, což mě vcelku překvapilo a počítám, že ve Skotsku bude mít tenhle film velkej, ale velkej problém. Nicméně poté přijde na řadu konečně to lepší a to je sám netvor, jenž mi tedy svým ztvárněním trochu připomněl Cimrmanovic ptakopyska, ale možná i díky tomu se to celé dalo v pohodě dokoukat a SPOILER: Kirsten umře, he. Dva a něco chapadla. ()

Drama 1917 v kinech jede

Drama 1917 v kinech jede

13.01.2020

Nový válečný snímek 1917 režiséra Sama Mendese (Skyfall) čerstvě dokazuje, že k úspěchu v kinech nepotřebujete jen známou předlohu. Klidně totiž stačí před nasazením do širší distribuce vyhrát pár… (více)

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu