V Mrazivé pomstě, strhujícím akčním thrilleru plném černého humoru, hraje Liam Neeson Nelse Coxmana, muže od rodiny, jehož klidný život s manželkou (Laura Dern) je obrácen vzhůru nohama, když jim za podivných okolností zemře syn. Nels začne pátrat po pravdě o smrti svého potomka na vlastní pěst a jeho touha po spravedlnosti se rychle změní v krutou mstu. Drogový král přezdívaný Viking (Tom Bateman) postupně záhadně přichází o své zabijáky a Nels se pomalu mění z příkladného občana v chladnokrevného mstitele, který nedovolí ničemu a nikomu, aby mu stál v cestě. (Vertical Entertainment)

barteca

Druhý pokus téhož už se tak nepovedl. Na parodii málo fórů, na thriller málo napětí. Liam Neeson automat na likvidaci. Blbý, kdo dává, blbější kdo nebere - chápu, proč to Moland spíchnul. Přiznám se, že na mě šla v kině dřímota. ()

warrenur

Na original Kraftidioten sa to nechyta ani nahodou. Vtipky a parodicke momenty na mna casto posobili velmi nasilu. Keby ostali na rozdiel od predlohy vo vaznejsej rovine, mohol to byt aspon priemerny akcak. Toto je len zle okopirovany plagiat obsadeny slusnym hercom v hlavnej ulohe. Nieco, na co sme si v "zapadnej" produkcii uz zvykli. Zobrat nejaku europsku pecku (zvacsa skandinavsku) obsadit tam "nasich" hercov a nemusiet prispiet nicim extra. ()

Bozvav

Kdyby to bylo ještě delší a nudnější, tak bych asi usnula a probudila se za sto let. Námět dobrý, leč zpracování bez šťávy, Liam nevýrazný, emoce umzly, hudba uspávání hadů. Za mne dvě omrzlé hvězďule. ()

Majkak

Liam Neeson účtuje s mafiány, kteří mu zabili syna. Nebožtíky postupně odkládá do blízké řeky s vysokým vodopádem, takže chlapcům chvíli trvá, než si všimnou že parťáci se někam vypařili. Po prvních třech mrtvolkách chlapci začnou podezřívat konkurenční indiánský gang a usnadní tak Neesonovi zabijáckou práci. Zpočátku ryze pochmurné, postupně naštěstí přibývá černohumorných hlášek a absurdních situací, přičemž nikdy nechybí lidský prvek. Což funguje velmi fajn, jelikož se mísí nekorektnost s člověčenstvím v solidně fungující kombinaci. ()

anatheman

Znáte takovej ten film, kde Liam Neeson hraje akčního hrdinu, co se chce pomstít? Tak toto je taky ten film. Dalo by se říct - tak to buď berte, nebo na to serte. To by bylo však velice odbyté hodnocení tohoto filmu. Jak jsem se dozvěděl, jedná se tak trochu o remake severského filmu z roku 2014, o jehož existenci jsem opravdu neměl ponětí. Takže hodnotím Cold Pursuit jako samostatný film bez vztahu k původnímu dílu. A hodnotím jedině pozitivně! Jedná se o pořádný thriller s kolosální dávkou černého humoru. S touto složkou si tvůrci opravdu dosti vyhráli. Několik vtípků je vskutku zabíjejících. Jop. Neočekávejte něco extrémního, ale černý humor a ironie tu vládnou snad v každé scéně. Film se i působivým stylem vypořádává se ztrátou postav. Přitom stačí tak málo... No, uvidíte sami. :-) Velice mě potěšilo, že snímek není tak jednoduchý, jak se na první pohled zdá. Přitom začátek působí, že se děj bude posouvat vpřed prostřednictvím zaběhnutých rovnic. Jenomže... ne. Opět, neočekávejte nic převratného. Zápletka se však postupně vyvine a je na poměry žánru docela i komplikovaná. Jop... Po technické stránce je film natočen dobře. Hlavní důraz je kladen na široké záběry mrazivých krajin, což adekvátně dokresluje atmosféru díla. No a Neeson... tradičně skvělej. Silné 4 hvězdičky! ()

Rathalos

Mraziva pomsta je akcny thriller,v ktorom chlapikovi zabiju syna a ten samozrejme chysta pomstu,dobry vyber herca,Liam Neeson sa hodi na taketo role,odohrava sa to v krasnom zasnezenom prostredi,do toho znie vyborna hudba a este k tomu vsetkemu to ma aj vtipnu stranku,co som necakal,povedal by som taky cierny humor,mne to sadlo a bavil som sa...:-) ()

Hapretor

Absurdní a vtipné... Výrazně lepší než původní vydání ... zabavilo kvalitně ... Neeson to jistí ... ostatní taky dobří ... ()

Rockerman

Je to už nějaký pátek, co jsem viděl " Sněžný pluh" a tak srovnání není úplně objektivní, ale přece jen se mi zdá, že originál byl malinko lepší. Bylo tam více černého humoru. Každopádně ani kopie není k zahození, protože příbuznost s díly bratrů Coenů je tu hodně cítit. ()

strikeman

Když vezmu v potaz, v jakých sračkách poslední dobou účinkuje Liam Neeson, tak toto patří mezi ty stravitelnější kousky ... 70% ()

BOURQUE

Americký remake ide na to dobre. Prostredie, napísané dialógy, miestami vtipné scény (napr. v taxi alebo diskusia o „nicknames“) a postupná „vyraďovačka“ – všetky tieto veci však neboli zužitkované v správnej miere. Film miestami sa stráca v detailoch (napr. Kam išla a prečo sa nevrátila L. Dern? Čo sa stalo mužovi, ktorý zradil svojich komplicov?; atď.) Záver poetický, ale v tomto prípadne by to potreboval iný koncept. Z celkového hľadiska zbytočne nafúknutý na 2 hodiny. PS.: L. Nesson a jeho charizma sú k nezaplateniu. Osobné hodnotenie: 72% (***) ()

helloween93

Cold Pursuit je svérázný thriller, který není typickou Neesonovkou, mrtvol je sice dost, ale je to spíš krimi než akčňák jako Taken. Zajímavé je, že ač je Liam hlavní postavou, jeho role v příběhu není ve druhé půlce tak podstatná. Škoda nejasného konce, mohla to být super žánrovka, takhle jenom denverská krimi Neesonovka, která je ok. 3* ()

mala_kea

Těžká zívačka, která selhává snad na všech frontách. Nezáživní herci, nudná akce a naprosto nevyužitý potenciál. Odkazů na na jiné filmy je zde víc než dost, černý humor fakt pokulhává. Jedna za prostředí, jedna pro Liama. Jinak je to těžký propadák, který rozhodně nezchladí ani tu nejrozpálenější matraci. ()

Kakho-oto

Velmi silné tři hvězdičky, ale čtyři udělit nemohu: - mix brutality s černým humorem mně nesedí - scéna s posledním mrtvým s přezdívkou Lavina je velmi trapná - všechny postavy indiánů jsou záporné ()

Sala1

Film je zasadený do vysokohorského prostredia, ktoré by malo v podobnom kontexte plniť úlohu jednej z postáv. Ak si zo začiatku začnete všímať CGI dorobené pohoria a konkrétne úseky, cez ktoré prechádza pluh, iba ťažko sa dá uveriť práci hlavnej postavy a teda samozrejme aj hodnovernosti priestoru. V úvodných sekvenciách, dokonca ešte pred zobrazením úvodného titulu, som ako divák začal mať obavy, či film má zvolenú poetiku a či vie, o čom bude. Obava vychádzala aj z pôvodnej, celkom vydarenej európskej verzie, ktorá svojím jazykom znesie iné prvky a postupy ako hollywoodska štúdiovka. Moja obava sa potvrdila a tak celý film - a že vám príde neskutočne dlhý - balansujete medzi nádychom serióznej krimi a hlúpej komédie, ktorá nemá v rámci celku absolútne žiadne miesto. Je žalostné vidieť ako sa film rozpadá už v prvej tretine a (aspoň mňa) už nikdy viac do deja nevtiahol, čo znamená, že postavy a ich vývoj mi nemohli byť viac ukradnuté. Bizarnosť, ktorou chce byť snímka zaujímavá, vo výsledku vychádza ako jej najväčšia slabosť a režijne a scenáristicky samu seba pochovala do CGI vodopádu. Hlavný záporák nie je absolútne žiadnou hrozbou, je karikatúrou na pozadí trápností a úbohostí, ku ktorým sa, žiaľ, tvorcovia uchýlili. Navyše hlavná postava sa po chvíli stiahne a k slovu sa dostávajú dve "zločinecké" skupiny, čo je pre film úplne zbytočné, rovnako ako policajná hliadka. Liam Neeson robí, čo sa dá ale ani on nevie v akom žánri sa vlastne ocitol a to je chyba réžie. Nerozumiem, že žijeme v dobe, v ktorej špičkový herec sa stal obeťou béčkových akčných filmov, ktoré sú si podobné ako vajce vajcu a to po zlej stránke veci. Prijal som posledných 20 minút, ktoré zaujali aspoň nejakým cieleným postupom a pokiaľ by bol celý film ako posledná scéna, vyhli by sme sa totálne zbytočnej snímke. ()