Více jsem si zvykl na způsob vyprávění i na kameru ( ikdyž by maličko mohli ještě ubrat protisvětlo ) , v druhém díle ubylo hysterie a přehrávání a dostalo se mi něco, co je mezi současnou produkcí hodně zajímavé. Parádní dialogy a v tomto díle kralovala Klára Melíšková a jako druhá hvězda večera mi přišla mladší kolegyně talentovaná Kasijana Džakič.(8.4.2019)

• Ozzy2

Kdyby si nehráli na umění, tak by to bylo super. ale co to tam je za ty baráky?To mají v Olomouci takovouhle fízlárnu?Proč se to všechno odehrává v takových kulisách??Vždyť to vypadá jak sci-fi.Zvuk je buď otřesný, nebo Melíšková s Krobotem neuměj mluvit, protože ten dialog u táboráku, to je děsný.Vůbec ta Melíšková má problém.když mluví Majer, tak super, pak promluví ona a je z toho slyšet ochotnické divadlo na vesnici.Její výslechy jsou taky žůžo, usměje se, pronese ale nóó táák a svědek vše vyklopí,Nejlepší je tam jasně Hanuš, z toho ten komoušskej fízl úplně čiší.Marika tu slípku hraje taky dobře.Příště prosím méně šmíry z Dejvic a bude to OK.(8.4.2019)

• StaryMech

Doufal jsem, že druhý díl rozvine zajímavé téma a co do formy vystřízliví. Nestalo se : vyšetřování případu ani cokoli jiného se moc nepohnulo, zato manýrismy kamery opět nebraly konce. Místo abych s gustem luštil detektivní záhadu, byl jsem nucen si co chvíli říkat s MARHOULem :"Tomuto záběru nerozumím."(10.4.2019)

Sledování a náhled na filmové či televizní dílo občas ovlivní osobní nastavení a momentální rozpoložení příjemce. Před tím, než jsem začal psát toto hodnocení, musel jsem se zamyslet, jestli neprocházím nějakou osobní euforií a můžu odpřisáhnout, že ne. Tak tedy, právě jsem viděl těch nejlepších 65 minut, které vyprodukovala česká kinematografie za posledních 30 let. Naprosto brilantní. Nebudu tady rozepisovat, proč, ještě to ve mně doznívá a vibruje. Snad jen to nejzásadnější. Nebyla tam hluchá ani pikosekunda a vsadím se, že jsem za těch 65 minut ani jednou nemrkl.(7.4.2019)

Druhý díl nás seznamuje se zbytkem rodinného klanu a naznačuje i další vývoj směrem k otci nejstarší z dívek. Nicméně již z povahy třídílné minisérie působí spíše jako překlenovací díl, protože nepřináši (a snad ani nemůže) zásadní nové informace a spíše tlumí ono napětí z prvního dílu. Nejvíce bodů v hodnocení sebral zřejmě scénář. Některé dialogy a hlavně pak klišé typu "hloupá a tlustá" nebo "policajtský slang" byly prostě moc. Možná i díky tomu však ještě více vyniká skvělá stylistická stránka minisérie - odosobněné, jakoby liduprázdné prostory mizanscény (knihovna, restaurace, ulice...), vizuálně uhrančivá práce kamery (záběr - protizáběr bez střihu, decentralizované detaily postav, ostré podhledy, neklidná kamera), silné přesvícení exteriérů, především ve flashbacích, apod. Celkově, narativ druhého dílu velmi nudil, ale nevzal chuť těšit se na ten třetí a poslední.(8.4.2019)