Invaze zlodějů těl

• Česko Invaze lupičů těl (více)

První remake stejnojmenného klasického hororu Dona Siegela z roku 1956 se odehrává v San Francisku. Když si Matthew Bennell (Donald Sutherland) uvědomí, že někteří z jeho přátel se po utržení zvláštní rostliny nechovají, jak by měli, je plán nepřátelských mimozemšťanů na ovládnutí planety Země a jejím přetvoření k obrazu svému v plném proudu. Každý člověk, jenž utrhne podivnou přes noc vykvetnuvší rostlinu je nahrazen klonem, plnohodnotnou to kopií sebe sama, která však poslouchá agresory a jedná čistě v jejich zájmu. Bennell se stane svědkem takového nahrazení a rozhodne se s tím něco udělat, aby nedospěl stejného osudu. Jenže komu může věřit, když ovládaní lidé jsou ve všem stejní, jako jejich původní já? (monolog)

oLí

9.5/10 Silně atmosferický horor. Druhé zpracování knižního románu u mě černobílý originál překonalo. Obě verze jsou hodně kvalitní, ale tato z roku 1978 má přesně to, co té první chybělo a za co jsem ji nedal plný počet. Pěkný klidný rozjezd nenasvědčoval ničemu, co jsem v druhý půli zažil. Celý film si drži tísnivou atmošku strachu a na závěrečnou patnáctiminutovku přidá o 300%. Scéna u lodi s Elizabeth a samotný závěr - nelze nedat plnej počet. Hudební motiv během telefonních hovorů ve městě působil tak děsivě ! Takhle má vypadat správnej sci-fi horor. [říjen 2006] PS: Vztah Matthewa a Elizabeth - ony odporné nepříjemné pocity bezmoci a zoufalství byly přesně jako ze zlé noční můry. Takhle si představuju nahnání strachu. ()

BoPo

Originál z roku 1956 som nevidel. Film má celkovo už tri remaky. Doteraz som mal tú česť s verziou, v ktorej sa hlavných rolí zhostili Nicole Kidman a Daniel Craig. Keďže som bol nadpriemerne spokojný a na Sutherlandovu verziu sa niesla chváľa, tak som skúsil opätovne zakúsiť atmosféru nedôvery. Bohužiaľ postavy nejako podivne skvelo dedukujú, odhaľujú pointu diania. Takže som nemal moc čas si užiť ich nevedomosť. A na druhej strane sa dokážu chovať neuvážene, chaoticky až hlúpo. Príbeh priamo prosí o vytvorenie pocitu neistoty, ale chovanie postáv atmosféru vyložene rozrieďuje. Invaze 2007 je to pravé orechové. ()

Seabeast

Remake Invaze zlodějů těl vzniknuvší po 22 letech je tedy ovšem řádný pokles dolů. I přes hodně zajímavou účast herců jako Donald Sutherland, Jeff Goldblum, Brooke Adams a dokonce i Kevin McCarthy (minirolička a původní hlavní role) se jedná o takovou zívárnu, kterou je docela těžké v závěrečných minutách dokoukat. Což o to, rozjezd a příběh do půlky by ještě šel, ale zbytek zkrátka uchází. Oproti prvnímu zfilmovanému originálu jakoby úplně chyběla ta tajemná a tísnivá atmosféra. Stejně je na tom pronikavý pocit beznaděje, jehož letmý náznak možná někdo zaregistruje. Objektivně bych hodnocení viděl kolem trojhvězdí, ale jelikož mě adaptace z roku 1956 uchvátila mnohem víc, tak hodnotím přísněji. Zklamání. ()

Ten Druhy

Vydarené filmové spracovanie literárnej predlohy (a remake zároveň), ktoré na začiatku vo mne budilo istú nedôveru a podozrenie z priemernosti, ale postupne ma presvedčilo o svojich kvalitách. Dve emotívne rozladené dámy, svojrázny začínajúci spisovateľ a jeden chápavý ochranca - hero, ktorý je pripravený na všetko - to sú poslední zástupcovia ľudí medzi telami rafinovane obsadenými mimozemskými organizmami. Skľučujúca atmosféra a neustále pochybnosti o tom, kto je ešte človekom a kto už nie. Neistota a znova len neistota. Film má aj spoločenský rozmer, taký kritický. Nakoniec, ľudia aj tak citovo vyprahnú a vzájomne sa odcudzia a nebudú k tomu potrebovať ani "pomoc" z kozmu. ()

faana21

Vlastně je to na regulerní čtyři hvězdičky, ale film mi zaměstnal emoce, hlavu a nervovou soustavu na natolik nekrátkou dobu, že volím paterčata. Snímek má místy opravdu šťavnatý náboj, škoda jen, že ho hluchá místa sráží nekompromisně k zemi. A ten závěr byl vskutku lahodný. ()

ledzepfan

K tomuhle se vždycky rád vracím a mám z toho husinu až na řiti...Perfektní filmařina, atmosféra zkapalněné a vykrystalizované paranoie, útok na základní sociální pudy člověka......... Prostě- krásný, čistý scifi-horror. ()

ladko

Počas celého filmu som mal pocit, že keby sa spojili najlepšie prvky z tohto filmu a Invasion, vznikol by absolútne dokonalý film. Tento film je však už sám o sebe výborný, ale koniec ho vyzdvihuje do nadpozemských výšin. Absolútne skvelý, vynikajúci, mrazivý – proste dokonalý koniec. K tomu skvelé herecké výkony(Brooke Adams s jej podmanivým smiechom, plus čo dokáže urobiť s očami:) a ostatní herci), dobrá kamera a hlavne atmosféra. Až teraz mi je ľúto nevyužitého potenciálu Invasion. ()

fcreading

Invázia zlodejov tiel sa kvalitne môže zaradiť medzi tie najlepšie filmy vôbec na tému sci-fi, a svojmu predchodcovi nerobí vôbec hambu. Režisér to skvele pojal a remeselne dobre zvláda situáciu strašenia. Realizmus sa dobre vykľuje a perfektne nám kombinuje hrôzu so sci-fi prvkami vo filme. Sci-fi v tej najlepšej podobe, ktoré stále niečo nové prináša divákovi. ()

Krt.Ek

Řekni, kde ty kytky jsou - inu, chystají se na invazi, pí R. A-tak: (ne)buďte necitou a pojďte si taky přičichnout, pane Sutherland. Ta pronikavá vůně, hleďte, co provedla s pány Goldblumem a Nimoyem, inu jako znovuzrození, úplně noví lidičkové. Rezistence? Když jste už dva dny nespal? Dobrou noc! 75 % ()

PKD

Je to neskutečně depresivní dodnes a bude ještě i nadále. Atmosféra, ktera nemá v žánru SF/H dodnes v podstatě konkurenci za použití skoro minimálních prostředků (byť na opravdu nechutně oslizlé praktické efekty taky dojde) a dokonale civilních výkonů všech zůčastněných. Jen Spock mi od zač.připadal, dosti nesympatický (ale to je dost možno dáno tím, že jeho představitele mám jaksi zafixovaného v jiné roli), takže mi jeho proměna v rámci děje, nepřišla až takovou velkou změnou, jestli mi rozumíte. Hudba je minimalistická, ovšem když dojde na ehm...zlodějství těl, tak je dosti psycho a tím je splněno vše. A na závěr se Sutherlandem a jeho výrazem, který se nedá prostě jen tak jednoduše spoutat racionálním jazykem...jen tak nezapomenete. Za to ručím. Když to někdo po vás chce popsat, musíte to předvést. Jinak to nejde.:) P.s. a kdo zná předlohu tak ví, že je tato adaptace ještě více depkoidní. ()

jondzavid

Philip Kaufman to ani lepšie urobiť nemohol. Originál je jednou z najlepších klasík sci-fi hororu a jeho modernizácia funguje na výbornú. Nebyť trochu pridlhej stopáže uvažoval by som aj o plnom počte. Napriek tomu, že som inváziu videl už v 4. verzii dokázala ma opäť strhnúť. Musím pochváliť najmä prácu so zvukovými efektmi (veľmi pôsobivo mrazivé), ktoré som na tak vysokej úrovni videl snáď len u novších ázijských hororov. Je to aj šikovným vedením P.Kaufmana, ktorý oprostil dokonalú "naivnosť" originálu a dodal filmu solídne zázemie ako v hereckom obsadení (od tradične veľmi dobrého Sutherlanda, cez jednu z lepších postáv L.Nimoya až po skvelú poctu hororovým klasikám v podobe Brooke Adams, najmä v jej záverečných scénach) tak vo väčšej detailnosti (ktorá však nie je lacná ako vo Ferrarovej verzii) ako aj v nápaditosti mnohých scén (finále alebo úžasne nakrútené scény ukrývania sa). Proste všetko funguje ako má, Kaufman nakrútil nádherne temný remake, ktorý mi ubral čosi zo spánku :))). ()

Desperado

Brilantná ukážka ako má vyzerať temný, atmosferický sci-fi horor. Nevidel som poôvodnú verziu, ale tento film vo mne zanechal trvalé stopy :-). O nekľudných večeroch po prvom zhliadnutí ani nehovoriac. ()

Thewho18

Je to už hodně dávno co sem tenhle skvělej horor viděl, ale pamatuju si že na mě zapůsobil opravdu silně. Celým filmem se táhne ponurá atmosféra plná strachu a beznaděj, prostě horor jak má být.. závěr taky stojí za to...vřele doporučji! ()

Hamaradža

Skvelý paranoidný námet z 56' upgradenutý do ťaživého formálneho hávu, bez smiešneho happyendu. Labužnícka pochúťka prvej triedy, s arómou Cronenberga. 4,5* ()

Zemřel kameraman Michael Chapman

Zemřel kameraman Michael Chapman

22.09.2020

Zlodeji tiel sa vrátia

Zlodeji tiel sa vrátia

16.07.2005

V klasike sci-fi hororu Invaze lupičů těl malomestský doktor v podaní Kevina McCarthyho odhalí, že obyatelia mestečka sú nahrádzaní mimozemskými duplikátmi. V roku 1978 nakrútil Philip Kaufman remake… (více)