Jeden z největších amerických filmů historie s tou nejsehranější partičkou hrdinů, jaké si člověk může přát a s hudebním motivem, na který se salutující ruka zvedá k čelu už při prvním tónu. Amerikanismus z toho přímo čiší, ale pro jednou je také potěšující vidět film, který oslavuje samotného člověka a jeho nezlomnou soutěživost.(3.9.2011)

Moc pěkně zpracovaná sonda do prvních amerických kosmických vzletů, resp. do chlapeckého mezistátního soupeření s Rusy, do životů prvních pokusných šimpanzů - testovacích pilotů, hrdých to na sebe chlapů, riskujících své životy v zájmu techniky a touhy být v něčem první. Film nezapírá ruské prventství, je ochotný si udělat trochu legraci ze svého hrdého soupeření s rychlejšími "komouši", což ovšem musí po třech hodinách završit větou, kdo byl teda sakra tím nejlepším pilotem ve vesmíru. Tato disciplína sice nemá své diváky a jméno vítěze téměř nikdo nezná, ale možná že zvedla všem správným hochům z Ameriky seběvedomí, o což se ostatně snaží celý film, ale díkybohu krom oné poslední věty nezklouzává k nějakému nechutnému patetismu, patriotismu a jiným libůstkám, které jsou mi jinak schopny zničit zážitek z filmu.(10.4.2007)

Trojhodinová zábavná show o prvních amerických astronautech. Tom Wolfe ovšem tu knihu napsal, aby ukázal, že těch nejlepších, kteří stáli za tím úspěchem, bylo daleko více. Jenže Yeagerův příběh je tu sice v pozadí, ale překryt "zábavnými" scénkami z výcviku a plnými hrstmi manželských láskyplných pohledů. Nehledě na to, že Gus Grissom nezpanikařil, ale byla to prostě mechanická chyba. Takže ani s tou historickou přesností to není moc slavné.(19.6.2012)

Neberou mě silná auta, neřeším si blížící se střední věk uřvanou motorkou... jsou to na mě totiž hrozně slabé motory. Správný thrust to weight ratio je v jednotkách, ještě lépe desítkách a víc... Každopádně tenhle film velmi adoruje zejména americké hrdiny Glenna (Harris) a Yeagera (Shepard), oba naprosto právem (a i herci Quaid i Glenn září). Spousta spíš anekdotických scének spíš škodí a spousta je jen kvůli dramatizaci, silně v rozporu se skutečností (Yeager neletěl bez povolení, Grissom nic nezvoral apod.). Ale i tak, tenhle dlouhatánský film je něco pro mě...(29.4.2014)

• MartinezZ

190 minut koncentrované nudy, je to vůbec možné? Takový příběhový potenciál a nakonec z toho byl jen divný sestřih medailonků několika osob bez nějakého skutečného příběhu. Začátek ještě jde, ale od chvíle, kdy se chlapci v šatně domluví, že musí táhnout za jeden provaz to působí jak nějaká nesestříhaná pracovní verze filmu, ve které plno scén přebývá a další hromada ještě nebyla natočena - a pak to někdo vzal, udělal z dostupného materiálu skrumáž a vydal to jako hotový film. Pokud bych to porovnal s Gagarinem, kterého jsem viděl nedávno (film na stejné téma z ruského pohledu), tak bych tomuhle prostě tři a více hvězdiček s klidným srdcem dát prostě nemohl - ten ruský film má totiž hlavu a patu.(12.9.2014)

• - Když Alan Shepard (Scott Glenn) dostává medaili od Kennedyho, má ji na klopě připnutou již před předáním. (JohnSmith)

• - Po tom, ako sa John Glenn (Ed Harris) úspešne dostal na orbit, mu Alan Shepard (Scott Glenn) zahlásil, že má povolenie na 7 obletov zeme. Toto astronaut naozaj povedal, ale od začiatku letu sa počítalo iba s 3 obletmi zeme a nebol tak let skrátený iba na 3 oblety, ako sa vo filme uvádza. (rexino)

• - Pro tvorbu uniforem kosmonautů byla použita stříbrná látka a jiné materiály, které zbyly z kostýmů zpěvačky Cher. (HellFire)