Nastala chyba při přehrávání videa.
 • zelvopyr
  *****

  Neberou mě silná auta, neřeším si blížící se střední věk uřvanou motorkou... jsou to na mě totiž hrozně slabé motory. Správný thrust to weight ratio je v jednotkách, ještě lépe desítkách a víc... Každopádně tenhle film velmi adoruje zejména americké hrdiny Glenna (Harris) a Yeagera (Shepard), oba naprosto právem (a i herci Quaid i Glenn září). Spousta spíš anekdotických scének spíš škodí a spousta je jen kvůli dramatizaci, silně v rozporu se skutečností (Yeager neletěl bez povolení, Grissom nic nezvoral apod.). Ale i tak, tenhle dlouhatánský film je něco pro mě...(29.4.2014)

 • Legas
  *****

  Moc pěkně zpracovaná sonda do prvních amerických kosmických vzletů, resp. do chlapeckého mezistátního soupeření s Rusy, do životů prvních pokusných šimpanzů - testovacích pilotů, hrdých to na sebe chlapů, riskujících své životy v zájmu techniky a touhy být v něčem první. Film nezapírá ruské prventství, je ochotný si udělat trochu legraci ze svého hrdého soupeření s rychlejšími "komouši", což ovšem musí po třech hodinách završit větou, kdo byl teda sakra tím nejlepším pilotem ve vesmíru. Tato disciplína sice nemá své diváky a jméno vítěze téměř nikdo nezná, ale možná že zvedla všem správným hochům z Ameriky seběvedomí, o což se ostatně snaží celý film, ale díkybohu krom oné poslední věty nezklouzává k nějakému nechutnému patetismu, patriotismu a jiným libůstkám, které jsou mi jinak schopny zničit zážitek z filmu.(10.4.2007)

 • dobytek
  ***

  O projektu Mercury je asi lepší přečíst si nějakej článek, kde jsou holý fakta bez tý vaty kolem. Film neni špatnej, ale je šíleně zdlouhavej. Klidně se z toho mohly vyhodit všechny ty vedlejší linky o tom, jak to maj kosmonauti doma s manželkama a podobně. Jinak zajímavý je, že Ed Harris je fakt strašně podobnej Johnu Glennovi.(24.6.2015)

 • B!shop
  *****

  Film by se sice mel zabejvat celym americkym vesmirnym programem, ale ja jsem teda videl neco jinyho. Prvni hodinu se film totiz venuje bande pilotu, co se poflakujou v nejaky prdeli nekde v pousti, sem tam se nekdo proleti letadlem a snazi se prekonat rychlost zvuku. Ne, ze by to s vesmirnym programem vubec nesouviselo, nejdriv samozrejme museli vymyslet jak letet rychle, ale stejne tak by se film tim padem moh venovat vymejsleni letadel a podobne. No nicmene po trosku utahany hodince, ktera slouzi hlavne jako predstavovacka vetsiny postav, se film konecne presune k samotnejm pripravam k letu do vesmiru. Pak to zacne bejt zajimavy, ruzny prapodivny testovani pilotu, nekolik vtipnejch scen na tema rusove nas zas predbehli a prvni neuspesny starty raket. Pak se to samozrejme zacne darit a par hlavnich hrdinu se do vesmiru vyda. Zarazilo me, ze se film nevenuje i dalsim dulezitejm vecem, treba letu na mesic a podobne, ale to je tim, ze spis nez na vesmirnej program se film zameruje na jednotlivy postavy a tudiz nevypravi o tom, kde nebyli. Ale je to trochu skoda, posledni pulhodinu uz film tak nejak nema co vypravet a tak sme nuceny sledoval nejakyho zapadlyho pilota nekde v prdeli, co na nej vsichni tak nak zapomneli, pritom zamerit se na Apollo a jak to bejvaly vesmirny hrdinove sledujou, by nemuselo bejt marny. Ale nicmene na trihodinovej film v podstate bez akce, kde se vetsinou jen mluvi a do toho je par zaberu na lety, tak je docela sviznej a nenudici, k cemuz taky prispiva docela chytlava hudba, ktera by ale mohla hrat castejc a hlavne vynikajici sestava hercu. Potesil me namakanej Scott Glenn, typicky mladej machrujici Dennis Quaid, mladej a v porovnani se svym partakem neskutecne vysokej Goldblum a tradicne perfektni Harris, zde navic jeste s necim, cemu se da rikat vlasy. Naopak treba pritomnost takovyho Henriksena fakt nechapu, na par zaberech se tvari nepritomne a nerekne ani jedno slovo. Celkove rozhodne zajimavy, misty sice utahany, ale i tak si to 5* zaslouzi. Ale ze bych to musel videt znovu, to asi ne.(6.1.2009)

 • Johny_fork
  ****

  Polodokumentární freska o počátccích amerického vesmírného programu, fantastické herecké výkony celé party, detailní pohled na jejich přípravu i soukromý život, nadsázka, třeba jak se Shepard musel vymočit do skafandru, film o odvaze hraníčícící s šílenstvím, o jedné bláznivé éře, skvělá hudba, atmosféra i režie. Nejcenější na Right Stuff je, že více než o letectví je to film o letcích a mi máme možnost tyhle chlapíky pochopit, zjistit proč nasazují svoje životy za rekordy a co jsou zač.(31.3.2009)

 • - Svetlušky, ktoré videl John Glenn (Ed Harris) pri svojom oblete zeme, sa ukázali ako zmrznuté pary z výparníku na trupe lodi. (rexino)

 • - Gordon Cooper (Dennis Quaid) a Alan Shepard (Scott Glenn) nosia hodinky značky Omega Speedmaster. (dyfur)

 • - Ruské rakety, ktoré vidno pri štarte Gagarina a Sputniku, nie sú tie, ktorými sa naozaj štartovalo. Tieto rakety sú novšie verzie tých, ktorými sa vtedy štartovalo. (rexino)