Poručík Web Smith (Wesley Snipes), styčný důstojník policejního komisařství v Los Angeles, je povolán, aby vyšetřil vraždu mladé ženy v zasedací síni správní rady jedné japonské společnosti. Tajemným telefonátem naváže kontakt s podivnou přízračnou postavou - s detektivem Johnem Connorem (Sean Connery), o němž se říká, že je pod vlivem Japonců. Web zjišťuje, že Connor je člověk s velkou mocí. Společně pak vytvoří sehraný tým, který bude prověřen až na pokraj svých možností. Čím více pronikají do záhady tajemné vraždy, tím více pronikají jejich krvavá tajemství do nich samých. Každý úder srdce je přibližuje k novému světu a osudové zhoubě. (Bontonfilm)

JohnCZ

Poctivá, i když ve finále docela tuctová krimi nebo lépe řečeno detektivka z prostředí japonských korporací, leckdy napojených na kriminální živly. U podobných filmů mě vždycky baví atmosféra 90. let, která je tady taktéž hmatatelná. Obsazené je to slušně, ale nikdo nemá šanci příliš vyniknout, protože ani postavy a ani jednotlivé scény nejsou vyloženě zapamatovatelné. Na druhou stranu cením, jak neokázalé a logicky vystavěné to celé je. Jen je to v této podobě trochu dvousečná zbraň. ()

corpsy

Skvelá kriminálka, ktorá je obalená do trošku temnejšieho obalu, ako väčšina iných kusov z 90. rokov. Sean Connery sa v tomto filme ozaj podaril. ()

kobejn

Po letech znovu skouknuto, je to takovej ten halywůdskej standart, velká áčková produkce s hvězdama, kerá je ale zoufale v mantinelech a nikde nepřesahuje, aby to bylo něco víc než jen dobrá kriminálka, sranda je to obsazení, tehdy bylo v módě dávat do dvojice bělocha s černochem, takže snjps a konery, k tomu přihozenej kajtl do role zkorumpovanýho poldy, k tomu hozenej bučemi do role bulvárního reportéra, přidat trochu exotiky v podobě tijy karér, no a pár japončíků k tomu včetně toho hlavního, kerej dva roky předtim ještě dostal nakládačku v malym tokyju, k tomu ještě lílenda pálmra v bílejch šortkách a dort je upečenej - protřepat zamíchat - a koktejl je hotov, jak říkám, skrátka standart. ()

Riddick77

Nutno konstatovat, že je to nuda vlastně po celou dobu filmu. Je to zoufale natahované, mezi dvojicí detektivů není žádná jiskra a příběh je vyjma nacionálního podtextu také poměrně nudný. Předloha bude zřejmě mnohem povedenější. Takto je to nudný krimi-thriler, kterému chybí spád, silnější momenty a nadprůměrné herecké výkony, ačkoliv obsazení je parádní. Škoda a promrhaná šance. 3/10! ()

Maq

Akční kriminálka založená na xenofobní hysterické tezi, že Japonci jsou lépe organizovaní a mají geneticky naděleno dvakrát vyšší IQ, než máme my. Přestože jsem slyšel, že i někteří Japonci mají sklon něčemu podobnému věřit, je to samozřejmě pitomost, a pitomě musí nevyhnutelně dopadnout každý příběh - literární nebo filmový - který na ní staví. --- Myslím, že i fandové odpočinkových akčních thrillerů usoudí, že toto je prostě slabé. ()

Rakosnicek77

Já jsem se bavil! Vcelku zajímavá kombinace hlavních představitelů, průhledný scénář, přesto úžasná možnost nahlédnout do myšlení a mentality asijské kultury! ()

dyfur

moja recenzia : Webster Smith (Wesley Snipes) nosí hodinky značky Citizen Promaster a John Connor (Sean Connery) nosí Rolex Datejust. (dyfur) 12.5.2024 - slabé - teraz iste ,ale ani v rokoch 90-tych to nebolo žiadne "terno"....trápne sexuálne scény, tie nasilu v obraze nahotinky, tá téma :akože Japonsko -  v budove -  v USA..... len podpriemer- ()

Martin741

Sean Connery bol aj producentom tohoto filmu a aj si zahral vo filme. Ako herec je Connery fajn /Goldfinger, Thunderball, Murder on the Orient Express/, ale ako producent je tunaka Connery za velku biedu, miestami az katastrofu. A to sa na filme plne podpisuje. Najlepsia scenka hned na zaciatku filmu, potom sa pribeh uz len dost sproste ovatoval, a z podpriemeru nevytiahli film Rising Sun ani mena ako Snipes, Keitel...... 35 % ()

Hennes

Nic nového ani nic špatného. Klasický thriller s dobrým obsazením, který mohl z předlohy vymačkat víc, ale přesto nenudí a nedělá svému žánru ostudu. ()

bourec

Jo, tohle je poctivá filmařina. Podle datumu točeno v době, kdy kino bylo kino, a film byl film. Poslední dobou se to nějak sere. 80%. ()

BarryLyndon

Díky Tedovi za tip, já z toho byl nadšenej! Mělo to neskutečně charismatické obsazení, Connery, Snipes, Keitel, Tagawa, Ray Wise, Tia Carrere, Buscemi a ve štěku předobraz pana Miyagiho Furio Demura. Ideální film v napárování s Yakuzou. 9/10 PS kdyby měl někdo tip na něco podobně zapadlého, dejte vědět, tyto filmy poslední dobou oceňují asi nejvíc. ()

Fallen_One

Lehce nadprůměrná detektivka s dobře hrajícím Seanem Connerym, dobrou atmosférou a zajímavou zápletkou. Do čtvrté hvězdy chybí...hmmm... kdo ví. Třeba ji někdy dám, až se na to mrknu znovu. Určitě doporučuju na shlédnutí, není to žádné béčko, je to na úrovni. ()

messiah

Předlohu jsem samozřejmě četl a film se jí rozhodně nevyrovná, ale zbylo toho z knihy víc, než jsem čekal. Velké plus je Connery, který tradičně hraje skvěle. Nevím jestli se k filmu ještě vrátím na DVD, ale když to budou dávat v telce a budu mít čas, rád to zkouknu znova, prostě není špatnej. ()

majo25

Už na prvý pohľad je zrejmé, že sa nejedná o žiadnu rýchlovku či nízkorozpočtovú záležitosť, ale že na kvalite si tvorcovia dali záležať. Obsadenie Conneryho zasa dodalo správny punc. Naproti tomu Snipes mi tu vôbec nesedel. Zápletka je zasa zbytočne komplikovaná, spracovanie postupne sa odhaľujúcich zistení a všeliakých zvratov išlo urobiť aj lepšie. A škoda, že postupný záver vyznieva slabo, bez atmosféry a mystérie, ktorou film začal, bez akejkoľvek gradácie. ()

campix

Další pure devadesátky. Vycházející slunce kombinuje všechny aspekty tak typické pro devadesátková akční krimi. Wesley Snipes je povolán vyšetřovat vraždu do sídla japonské firmy, která chystá velké akvizice ve Spojených státech. Nepřítelem se tedy tentokrát našel v zemi vycházejícího slunce. Do mocenského boje japonských technologických firem se zapojujme také japonský insider Sean Connery. Nic překvapivého. Nic objevného, ale usledovat to v každém případě jde bez problémů. ()

Koly

Pokud bych napřed nečetl Crichtonovu již tradičně skvělou předlohu, tak by mé hodnocení bylo určitě o dost vyšší. Jenomže Kaufman a scénaristé zmršili co se dalo. Nevhodně vybraní herci (Snipese bych ještě bral, ale Connerymu jeho Johna Connora nevěřím ani omylem) a hlavně úplně vypuštěná hlavní devíza knihy - naprosto zdrcující kritika (i když místy se i nešetří obdivem) Japonců. Jediné čeho se zde dočkáme, jsou už tradiční narážky na bílý rasismus (po tom japonském jako by se slehla zem) a Snipesovy "perly" - "Drsné (gangsterské) čtvrti, jsou možná poslední nadějí Ameriky". ()

andrii

Vyhází všechny vychýlené kejkle, zející mračnými včerejšky. Tluče výlučně ponocující učně dra(v)čí, havraní výšky. Rozdává parte party lůna, za luny, jejíž služba je u konce. ()

Zemřel autor Jurského parku

Zemřel autor Jurského parku