Modré stíny

• Česko Detektivové od Nejsvětější Trojice (neoficiální název) (více)

Epizody(4)

Čtyřdílná minisérie Modré stíny navazuje na trilogii Případ pro exorcistu. Vyšetřovatelé se tentokrát dostanou k případu zastřeleného docenta. Toho jednoho rána nalezne uklízečka mrtvého přímo v jeho vlastní pracovně. Kriminalisté tak budou řešit, zda vražda souvisí s dlouhodobou snahou oběti o odvolání univerzitního kvestora kvůli podivným machinacím při rekonstrukci historické univerzitní budovy, a také to, co dohnalo vraha k tak velkému riziku, aby svou oběť zneškodnil přímo na půdě univerzity. Pátrání po tom, kdo všechno měl důvod přát si smrt svérázného, ale čestného docenta, zavede hrdiny mnohem dál, než by sami čekali. (Česká televize)

Sedro odpad!

Krásný případ, jak možná dobrý scénář dokáže potopit příšerná režie, ale hlavně naprosto šílená kamera. Neustále přesvícené záběry proti oknu a nepochybně zcela záměrné popírání všech kompozičních pravidel jsou možná kvalitní rukopis kameramana, ovšem ve výsledku jde o nekoukatelný paskvil. Hodnoceno po prvním díle . ()

Makadan

Prostě a jednoduše - od prvních minut bylo jasné, že zpracování příběhu není pro každého a že se také každému líbit nebude. Já se natáčení mohla dva dny zúčastnit jako komparzistka, takže mé hodnocení bude zřejmě i trochu subjektivní (subjektivita přidala jednu hvězdičku). Ale s provedením jsem spokojená! Musím tedy souhlasit s tím, že sem tam nebylo rozumět, ale měla jsem pocit, že za to může spíše naše stará televize :D asi jsem se mýlila ;) Mimochodem - měla jsem tu čest sedět v kapli, když se natáčela scéna, jak pan Jiří Bárta hraje na violoncello a to byl opravdu zážitek :) ()

dantes77 odpad!

Za tohle by měl mít režisér doživotní zákaz točit. Tak otřesnou kameru jsem snad ještě neviděl, a nechápu jak mohla Česká televize něco takového vůbec pustit do vysílání. Po pár minutách jsem kvůli rušivé technické stránce přestal vnímat příběh i herce, takže pokud v tomto směru něco kvalitního proběhlo, nedokážu to ocenit. ()

lineker

Modré stíny jsou plivancem do tváře všech fans na pohodu si hrajících Případů prvního oddělení (nic proti, mne se taky líbily ). Česká televize se rozhodla trochu přitáhnout šrouby a nabídnout divákovi technicky zcela odlišnou krimi. Ty tam jsou černobílé postavy hodného strýčka v podání Boleslava Polívky, hajzla až do morku kostí Miroslava Hanuše, nebo nebetyčného profíka Ondry Vetchého. V Modrých stínech to nenajdete. Najdete zde však nebanálně vyznívající postavy, vztahy či konflikty. Hůmor poměrně drsný především v podání pana Krobota (transformera ze staré komunistické kriminální školy). Kapitolou samou o sobě je nekonformní záběrování. Ať již jde o hru světla a stínu, ostrosti obrazu či samotné snímání detailů či bloumání kamery po prázdné místnosti. ČT se toho prostě nebála a nabídla Taušův neotřelý pohled na žánr krimi. Není to určitě pro každého, ale kdo se v tom najde může být nadšen. Jedna hvězda dole za ten šílený zvuk. Po posledním díle zvedám na planý počet. Herecký koncert Kláry Melíškové a Martina Huby.A i ten zvuk se zlepšil, nebo jsem si nakonec zvykl. ()

bblack31 odpad!

Odpad dávám minimálně ale tady....Po několika minutách mě z obrazu začali bolet oči.Ten jas je odpuzující a záběry stropů nebo zátylků herců tomu také nepřidávají.Zvuk je také tragický,chvílemi jsem vůbec nerozuměl o čem se baví,třeba ten rozhovor z novinářem na začátku.Nebýt toho obrazu asi bych shlédl všechny díly a mé hodnocení by bylo jiné ale obrazově se to asi nezlepší takže si raději přečtu knihu než se dívat na takto diletantsky natočenou sérii.Bohužel mé hodnocení je založeno pouze na vizuálním vjemu. ()

Magorlili

vzhledem k prvnímu dílu zatím nehodnotím, ale příběh podle mně dobrý, pomalejší styl mi nevadí a klidně si počkám jak se to vyvine, ALE CO TEN ZVUK PROBOHA? Pokud je to umělecký záměr, pak veřejně prohlašuji, že jsem blb co to nepochopil a nikdy nepochopí. Co je uměleckého na tom, že polovinu dialogů neslyším a i přes zvýšenou hlasitost sedím téměř u obrazovky a odezírám hercům z úst - což jde fakt těžko při "zajímavé kameře" a snímání herců z profilu a z dálky :-( ()

meteleskublesku

ghatos píše: "Co to jako mělo být? Permanentní rozkývaná kamera, hrozný zvuk (hercům nebylo rozumět), přesvětlené interiéry...uf. Námět možná není špatný, ale v rozvláčné režii plné podivných exhibic se spolehlivě unudí každý... "... a já bych se pod to s dovolením podepsal. /horko těžko jedna hvězda * a zklamání . nevěřím , že to zbylé díly výrazně otočí/ ()

Medinka

Kdo vydrží zjišťovat o čem to vlastně je, když zvuk je tak příšerný, že skoro nikomu nerozumíte, kamera se třese, že se vám po chvíli začne dělat šoufl nebo vás to prostě nehorázně vytáčí a proč mají herci občas uříznutý obličej? Asi je to "TO UMĚNÍ" a my mu prostě nerozumíme, že jo. ()

davidito

Dávám tomu (zatím) pět hvězd ze dvou důvodů - za prvé je to dobré a za druhé na protest proti přechytralým "odpadářům", kteří hodnotí seriál, protože jim nesedí kamera či zvuk po dvaceti minutách sledování a ani se to nestydí napsat. ()

Madla123

No schválně jsem hned letěla po zhlédnutí prvního dílu na čsfd a když jsem uviděla, že MS mají 13 procent, tak jsem nevěřila vlastním očím. Já jsem docela nadšená. Ani mi nevadí, že sem tam musím upravovat zvuk. Není to první ani poslední případ. ()

StaryMech

Zhlédl jsem dva díly a nestačím se divit, proč se tu hází do odpadu. Jestli jsou jiné české krimiseriály (které neznám) lepší, mají nám ostatní národy co závidět. ()

InaS

Zatím nehodlám hodnotit neb jsem ještě nedokoukala. Ale jak se tady píše - kamera je opravdu sporná i když s přivřenýma očima a dobrou náladou by se v tom dal najít i umělecký záměr, to světlo mi nevadí neb v něm umělecký záměr vidím i bez přivřených očí (ač to trochu vypadá jak projetý insta filtrama), ale ten zvuk je opravdu strašnej! Pro ty co koukají na nějaké novější televizi alespoň doporučuji přepnout z prostorového zvuku.. Co se dá i ocenit je zatím hudba a titulky. Titulky jsou opravdu zajímavé a originální a hudba je zajímavá, k detektivnímu seriálu ne uplně obvyklá a 'soundtrack' Blue Shadows je trochu jako z Mostu. Co je ale jisté je, že si to opravdu nezaslouží těch 38% co to zatím má, protože třeba takový Labytrint byla pěkná trapárna (děj, herecké výkony...) - když každý co 5 minut vrhá dramatický pohled typu (jsem cool, zranitelný, super sexy hero s tajemnou minulostí + určitěvyhrajuminimálnělvadětesevšichnibodnout) tak už vím, že bude zle. Nebo třeba taková Kriminálka Plzeň (nebo jak se to jmenovalo), která se točila v Praze, jmenované pohledy tam též našlyi uplatnění a běh Maruny to dovršil. Tohle je zatím prostě docela slušný, nee? ()

tuzemsky_um

První díl jak od začátečníků. Ozvučení i kamera. Děj bez života. Druhý díl za to vzal, boj mezi morálkou a pokusem o sebevraždu policejního oddělení na vlastní oči. Je to tak rozehrané, že jsem velice zvědavý, jak si s tím poradí nejen tvůrci, ale hlavně ČT a uspavač hadů, modrý předseda Fiala. Kucky kucky. Aby to "neskončilo" jako Šifra mistra Leonarda. Nedej Bože jako Ztraceni!!! :) 20.3. A je to tady. Dílo nedobrého režiséra a ještě horšího herce. Zapletl se do příběhu a nevěděl kudy z něj. Nakonec zmrvil i ten fórek s polonahým Dastlíkem. Nikdo by neměl zadávat výrobu seriálu, dokud mu není předložen konec. ()

Eternity

Na jednu stranu příjemně civilní a přirozené se současně neotřelým syrovým výrazným stylem a geniální neustále překvapující kamerou dává dohromady naprosto jedinečnou televizní podívanou. ()

Hynais

Je to prostě JINÉ, ale vtahující a nepouštějící (hodnotím po druhém dílu). Diváka to nepoučuje a nedává mu to lehké návody na rozpoznání dobra a zla, nýbrž ho to drásá a provokuje ... a to je dobře. O rozklepané kameře, nezastřených záběrech a postavách kdesi v koutě obrazu jsme si nejdřív myslel své - ale teď mi to tak nějak začíná zapadat do celého rámce serie... ()

Dajlin

Pro detektivky z dílny ČT mám slabost, proto nechci soudit předem před skončením série, ale...Souhlasím s kritikou kamery, i když to všechno možná byl umělcův záměr, čeští diváci (včetně mě) tohle nestráví..Scénář prý našla autorova manželka v šuplíku, Jarchovský možná věděl, proč ho tam schovával.. snad v dalších dílech dojde k zajímavému vyústění..Sestava tvůrců Případu pro exorcistu fungovala lépe.. ()

Rider@

Opět jeden z okamžiků, kdy jsem sledoval nějaký jiný pořad, jak někteří hodnotitelé ... "skvělá kamera" ??? ... spíše nezajímavá kamera a neuvěřitelně přeexponované. Obdobně "zprasený" je i zvuk. Záměry, jako třeba ohlušující pětiminutové tikání hodin, jsem opravdu nepochopil. Příběh a vývoj příběhu podivný, nezapadající a podivné hysterické scény, celkově nezajímavé. "Případ pro exorcistu" se mi líbil víc, toto se z mého pohledu nepovedlo. ()