Modré stíny

• Česko Detektivové od Nejsvětější Trojice (neoficiální název) (více)

Epizody(4)

Čtyřdílná minisérie Modré stíny navazuje na trilogii Případ pro exorcistu. Vyšetřovatelé se tentokrát dostanou k případu zastřeleného docenta. Toho jednoho rána nalezne uklízečka mrtvého přímo v jeho vlastní pracovně. Kriminalisté tak budou řešit, zda vražda souvisí s dlouhodobou snahou oběti o odvolání univerzitního kvestora kvůli podivným machinacím při rekonstrukci historické univerzitní budovy, a také to, co dohnalo vraha k tak velkému riziku, aby svou oběť zneškodnil přímo na půdě univerzity. Pátrání po tom, kdo všechno měl důvod přát si smrt svérázného, ale čestného docenta, zavede hrdiny mnohem dál, než by sami čekali. (Česká televize)

carramba66

Jako když se dobrého námětu chytí třináctiletý youtuber. Jo a jestli je Melíšková jednou z nadějí českého filmu, tak jsme teda pěkně v prdeli. ()

PetMcHegoat

Po prvních minutách úvodního dílu se o mě pokoušel epileptický záchvat z ostrého protisvětla a dostavily se pochybnosti stran kvality sluchu. Špatný, špatný, běželo mi hlavou. Tohle že je inspirace severskou kinematografií? No pardon! Jenže! Přes první slabší díl a s ním spojené rozpaky jsem se nakonec dokázala přenést a teď tu jinakost vlastně oceňuju. Odvahu vyžadující téma, gradace vývoje příběhu a herecké výkony mnohokrát převýšily diskutabilní technické provedení. Jen houšť. ()

existence

Zlepšovalo se to díl po dílu. První za 20 druhý 60 3 a 4 90. Dám celkově 80% Je lepší když je slušný konec než naopak. Takhle si můžu říct, že dívání mělo smysl a ne ztráta času. Je vidět, že autor měl koncept, ale proč tak podělal ten první díl, který má rozhodovat o diváckém úspěchu, to snad ví jen on sám. ()

tatrak

Jen by mě zajímalo jak paní majorka ve svém stavu po jedné skleničce vína odjela.Asi jela rovnou na záchytku služebním vozem.A nebo vlak???? ()

MyPupa

Dosti průměrná kriminálka. Nelíbilo se mi herecké obsazení. Samozřejmě proti V.I.P Vraždám je to oskarový snímek. ()

Podle_mne

Viktor Tauš natočil atraktivnější část olomouckých detektivek, než Hřebejk. Škoda že většina diváků nesdílela jeho vizuální experimentování. Takhle se obávám, že další režie bude svěřena opět "obyčejnému" Hřebejkovi. ()

vrgulnik

Všichni tady řeší kameru, střih, zvuk, herecké výkony a mají pravdu, ale to hlavní skoro nikdo neřeší a to je scénář! Tak chatrně vystavěný příběh a tolik logických nesmyslů už jsem dlouho neviděl. Za všechny: 1) nevím v jakém roce se má příběh odehrávat, ale když policie řeší přehled hovory nebo smsky z mobilu, říkají “ale co když tu smsku vymazal?”. Opravdu? A to je jediný způsob, jak policie může ověřit komunikaci v mobilní síti? 2) policistka se během pár minut opije ze 2dcl vína na šrot, 3) majitel bezpečnostní agentury nejdřív donutí policistu položit revolver na zem a pak se k němu otočí zády, aby ji zase mohl zvednout? Je toho spousta. Scénárista přestal přemýšlet, když to psal? ()

Pjenkys

Případ pro exorcistu mě totálně vytočil tragickou kamerou během výslechů. Něco tak strašnýho jsem dlouho neviděl. No a tady mě zase překvapilo nesnesitelné tikaní hodin. Jak na tohle může vůbec někdo soudný přijít? ()

Lovin

Proč to nechali natočit toho šílence? Kvalita přesvíceného obrazu je jak ze staré vhsky a kameraman pernamentně nalitej jinak si neustálou kejvající kameru nedovedu vysvětlit. Nechápu, že ho v tomhle rádoby uměleckém stylu nechali pokračovat viz vodník a zrádce. Zřejmě za naše koncesionální poplatky si nic lepšího nezasloužíme. Za detektivku,herce dávám pět za ztvárnění odpad. Nevěřil bych, že to někdy řeknu ale zlatej Hřebejk. Dohromady s přimhouřením oka tři... ()

flyer.nick

Jestli to měl být vizuální pokus o umělecký orgasmus tak se těžce nepovedl. Detektivové od Nejsvětější trojice podávají své standardní výkony, Jarchovský si u scénáře drží laťku jako u Exorcisty, ale všechno je to houby platné, když to potápí prapodivný vizuál a rádobyumělecká kamera. Takovéhle věci si Tauš s Doubou měli zkoušet na filmové škole, ne v televizi. I když i na té škole se učí v první hodině, že hlava mluvící směrem ven ze záběru je blbost. Mám skoro strach podívat se na Vodníka... Ne že by Hřebejkova série byla vrchol světa, ale působila alespoň lidsky a i to napětí se v ní občas našlo. ()

Aminochelat

Proč ty přepálené scény, jak v budovách, tak venku. Na to se nedalo koukat. Mám vypálenou sítnici. Úplně mi to zkazilo celý "zážitek" z kriminálky. Kamera stojí taky za.... ()

Bohdy67

Podobné jako první příběh. Ale zde už člověk ví, jaký typ seriálu ho čeká a může se připravit na lehce "debilní" chování hlavních postav. Přívěhově pro mě méně zajímavé, ale zase více rozebrané a v celku dobře podané. Pořád ale jsou daleko lepší kriminálky... 51% ()

quokam

Velice dobrej vysledek, kazi to jenom prilisny patetismus (napr ve scene s Labusem) a v nekterych scenach slaba Meliskova. Naopak, uz po druhe v kratkem case chvalim Terezu R., jeji vykon byl prijemny, prirozeny a bez jejiho typickeho afektivismu. 8/10. Muj maly bezvyznamny dubacky oscar pro rok 2023, udeluji pani Tereze R cenu za nejlepsi zensky herecky vykon ve vedlejsi dram roli a panu Martinu H za nejlepsiho herce v seniorni dramaticke roli. ()

TommmyT

Já vůbec nechápu, jak tato hrozná kamera mohla projít do televize. Místama je to moc světlé, opravdu až přepálené, chvílema mě z toho bolely oči. Za druhé, ten obraz mi připomíná flat profil tedy ten co vyleze rovnou z kamery, někdo to zapomněl barevně upravit. A za třetí ta kompozice. Kameraman asi rád snímá stropy. Někdy tam jsou v záběru dole jen hlavy a nad nima široký celý prostor v místnosti. Mě by děsně zajímalo, kdyby takovouto kameru udělal nějaký student na filmové škole třeba při absolventském filmečku, zda by vůbec prošel. Já myslím, že by mu řekli že takto ne. Samotný dej nezajímavý. Předražené zakázky, machinace s pozemky a jak se do toho začne míchat politika, je to nezajímavé.  Nebavilo mě to. ()