Modré stíny

• Česko Detektivové od Nejsvětější Trojice (neoficiální název) (více)

Epizody(4)

Čtyřdílná minisérie Modré stíny navazuje na trilogii Případ pro exorcistu. Vyšetřovatelé se tentokrát dostanou k případu zastřeleného docenta. Toho jednoho rána nalezne uklízečka mrtvého přímo v jeho vlastní pracovně. Kriminalisté tak budou řešit, zda vražda souvisí s dlouhodobou snahou oběti o odvolání univerzitního kvestora kvůli podivným machinacím při rekonstrukci historické univerzitní budovy, a také to, co dohnalo vraha k tak velkému riziku, aby svou oběť zneškodnil přímo na půdě univerzity. Pátrání po tom, kdo všechno měl důvod přát si smrt svérázného, ale čestného docenta, zavede hrdiny mnohem dál, než by sami čekali. (Česká televize)

hony23

Mohla by to být dobrá krimi, kdyby se přímočaře věnovala jen vyšetřovanému případu a nebyla natahovaná na 4 díly kauzami typu násilnický milenec policistky, nebo estebacka minulost vyšetřovatele. Rovněž kameraman mohl potlačit své umělecké ambice, přepálené světlo a rozmazané záběry byly jen na obtíž. ()

daleba

Nevím, co by většina z vás ještě chtěla?!? Zůstaňte si u nováckých seriálů a nekažte tady hodnocení po 20 minutách jednoho dílu, který jste viděli.... ()

galiea

Zaráží mě, že spousta lidí si tu stěžuje na kameru a na obraz, ale mně teda vadily jiné věci. Na prvním místě huhňavá Melíšková, i když s postupem dílů se buď její výslovnost zlepšila, nebo jsem si zvykla... Pan režisér by měl taky raději zůstat u režírování, protože to, jak fi flapal na jafyk, pro mě bylo místy taktéž dost neúnosné. Některé podzápletky byly docela zbytečné a dlouhé - např scéna s Jiřím Lábusem byla po herecké stránce sice skvělá, ale výsledek se dal shrnout několika větami někde v průběhu vyšetřování a nemuselo to zabrat patnáct minut epizody... Stejně tak scéna kapitána Mráze s dcerou a jejím amantem - sice to bylo vtipné a skvěle natočené, ale měla jsem najednou pocit, že sleduju nějaký úplně jiný film :-) Oceňuji herecké výkony, konkrétně jako vždy brilantního Martina Huby, kupodivu Davida Novotného (kterého jsem doposud nějak výrazněji neregistrovala) a již zmiňovaného Jiřího Lábuse. Pro Stanislava Majera mám slabost už dlouho a i zde se mi jeho výkon líbil. Bohužel jinak mi někteří herci v rolích poněkud haprovali a vysvětlení motivu ke konci bylo zcela neuvěřitelné, takže ve výsledku průměr. EDIT: Tak mi to nedalo a celé jsem sledovala znovu a musím zvýšit hodnocení. Ty chyby tam sice jsou, ale zároveň spousta úžasných a někdy dost vtipných záležitostí. Tohle je zvláštní deviza české filmařiny, tyhle poloskryté vtípky. Například bábovka, to jsem se přímo řezala, když jsem si toho všimla. Úplně jsem původně zapomněla pochválit hudbu, což tímto napravuji a ještě nezapomenu zdůraznit, že ta kamera je naprosto adekvátní. S rodinným videem se to přece vůbec nedá srovnat, naopak má leckdy divák dojem, že je přímo uprostřed scény. Dobrý je to! ()

Chaloupek

Ta kamera je opravdu podivna. Ale na druhou stranu tam vsichni umi hrat. Maji co hrat. Vede je dobry rejza. A pribeh dokaze vtahnout a nepustit. ()

sinjakupre

Už případ pro exorcistu mě zaujal a těšil jsem se na pokračování kriminalistické party od Sv. Trojice v podobě Modrých Stínů. Jako člověk znalý Olomouce samo sebou pozná přesně scény v externích prostředích, které nemají logiku (např. cesta Kláry Melíškové v tramvaji od Náměstí Republiky k Lékařské Fakultě) a to je snad jeden z mála věcí, které mi kazí dojem ze seriálu. Od začátku do konce jsem byl ponořen do děje a těšil se na další díl. V určitých pasážích může vadit způsob jakým kamera zabírá hlavně v interiérech, ale já osobně nemám problém se přes tento pro mnohé nepřijatelný neduh přenést. zajímavé je určitě i postupné vybarvení povahy některých postav. Za mě Modré stíny vedou před Exorcistou . Dal bych i 5 hvězd, ale mám-li být spravedlivý, jednu uberu za kameru a také za pár okamžiků příliš afektovaných scén. ZAJÍMAVÝ KOMENTÁŘ: Douglas ()

zigy

Tauš si experimentuje s kamerou, budiž...nic dobrého to nepřináší.....příběh o špinavcích ve vysoké politice a byznysu je fajn, vztahy mezi poliši rovněž fajn, ale první půlka je roztahaná a někdy zmatená. I konec je zmatený. Krobot a spol. jsou nicméně zajímavou a svéráznou variací na obehrané téma detektivové... ()

meda2016

Zvuk, ozvučení, zvukař! To je to, co tento seriál pro mne zabilo. Pak zřejmě žádná supervize, jak to v celku působí. Zřejmě Taušova avantgarda. Promarněné náklady a herecká snaha. ()

Scaevola

Přehlídka cíleně nesympatických postav se utkává se zápletkou, která je místy děsivě realistická a jindy přitažená za vlasy patrně proto, aby byla přijatelná i pro televizní diváky. Připočtu-li třaslavou kameru, která většinu času zabírá pouze polovinu osoby, která právě hovoří, vyjde mi rozpačitý pokus o umělecky pojaté kriminální vyprávění. Sérii tak nemohu upřít neobvyklou líbeznost a přímočarý pokus o ozvláštnění, leč osobně zcela přesvědčen nejsem. ()

Grázl83

Co ten přesvětlely obraz? Proč tak otřesna a rozklepana kamera? Vyšetřovací metody a dialogy nesmyslné, policistka Ramba tam dělala co? Jenom seděla na židli a nedělala nic, dokud neobvinili přítele z napadení. Délka 4h je hrozně moc. Kdyby to byl celovečerní film a natočil to nějaký neretardovany režisér, špatné by to být nemuselo. O něco lepší než první díl, ale za tu příšerný obraz si to více než 1* nezaslouží. ()

Peabody

Po prvním díle první pocity: zvukaře na hodinu propustit, části dialogů nebylo vůbec rozumět. Proč byl obraz přesvětlený a rozostřený nechápu, že by humělecký záměr? Děj, pokud vůbec, vééééééééélice pomalý, ale napětí minimální, takže taky vada. Ale pan herec HUba se poznal i na malé ploše, proboha kdo bude hrát, až bardové odejdou na odpočinek? Většina ostatních postav jenom chodila obrazem a mluvila, i v krátké scénce v závěru je pan Huba spolehlivě převálcoval. MOžná kvůli němu se ještě podívám - tedy T.V. taky stojí za koukání a poslouchání. . ()

Felliniclub

Klidně to díky své šílenosti může být jednou kultovní seriál. Díky uměleckým kvalitám celku to ale nebude. Po prvním díle jen konstatuji, že většině postav není moc rozumět, později zavražděnému profesorovi na začátku dílu vůbec. No co. Profesor, který tak mumlá, si zaslouží to nejhorší. Dvě hvězdy za Olomouc a Martina Hubu, který do svého projevu obratně namixoval pár slovakismů, což je v kontextu díla i společenských poměrů fajn nápad. ()

ABC1

Ano, není to úplně správné hodnotit seriál po prvním díle, ale vyprovokovala mě recenze na aktuálně.cz, kde autor považuje toto dílo v podstatě za vynikající počin pro vysoce inteligentního diváka. To snad proboha nemyslí vážně, ale dnes fakt není prvního dubna!!! Úvod rozvleklý, tempo i nadále strašně pomalé, příšerná kamera i střih a nejhorší ze všeho zvuk!!! Uklízečka s hysterickým záchvatem měla dostat pár facek, stejně tak i podezřelý zhulenec.. !!! škoda, že do toho ti herci šli, čt si mohla ušetřit peníze na něco smysluplnějšího. Zlaté Případy 1. oddělení.. ()

Pavelkedar

Nedokoukal. A navíc, co to bylo za " votřesnou " kameru, že by nějaký nový, nekonvenční styl? To se asi někdo zbláznil. Navíc celkový obraz i ve FullHD byl tak vyplajchovaný,že to nemá obdobu, no prostě hrozný. A že prý zvuk 5.1 DD ? No to si snad dělají zvukaři prdel, i klasické stereo je proti tomuhle paskvilu O.K. Takový shit tady už dlouho nebyl. Ale 1. série byla zábavná i celkem zajímavá a to hlavně ve střetu postav Melíškové a Krobota,oba vynikající...... ()

Noah07

Nudné,utahané...celé to působí uměle a amatérsky vůbec jsem se nebavil,ale dokoukal jsem první díl do konce v naději,že se to nějak rozjede...A nic. ()

tosastava

Tí ktorí ste dali tejto amatérčine tri hviezdy až plnú paľbu,no moji pekní,mali by ste sa nad sebou zamyslieť!. Práve kvôli Vám sa točia také sračky ()