• Tosim

Přestože je Kohák nyní zbytečně všude, tady mu to sedne, protože je umírněný a moc nemluví a když, jen v holých větách. I jinak je film strašně jednoduchý, je vám jasné, jak dopadne. Na druhé straně je ve filmu pár postav, které zmizí a když se na ně instalatér ptá, vyřeší se jejich osud otázkou "Ty to nevíš?" a ústy jiné postavy se divák dozví, co se jim stalo. Pořád je to ale stokrát lepší, než to, co Vorel předvedl ve filmu Ulovit miliardáře (Vejšku a Cestu domů jsem neviděl, protože jsem byl otřesen, ale chtěl bych je vidět, jelikož podle reakcí nedopadly tak špatně). 50%.(5.2.2018)

Velmi milé překvapení, příběh sice nic moc, ale skvěle napsané dialogy to bez jedinýho záseku odtáhnou. Zatím nejlepší role Kuby Koháka, mám dojem, že už při psaní postavy měl Tomáš Vorel o představiteli jasno. Není to vysloveně komedie, ani vysloveně drama, ale sympatie k hlavnímu hrdinovi udělali svý. Pokud to půjde, uvítal bych druhý díl a slibuji že bych na něj zašel do kina.(24.6.2017)

Tomáš Vorel svým civilním pojetím příjemně překvapil. Vlastně jsem čekal jen to nejhorší - viděl jsem bizarní trailer, v němž Kohák rapuje za jízdy na kole, navíc mi tenhle člověk ani styl jeho humoru není vůbec sympatický, a od Tomáše Vorla jsem po jeho předešlých snímcích očekával opět tu jeho typickou manýru a komerční ladění celého projektu. Instalatér z Tuchlovic je ovšem antitezí všeho výše vyřčeného - pokus o opravdový vhled do života české vesnice, příjemně civilní portrét několika tradičních lidských typů, mírný socialně kritický rozměr a zároveň lidsky chápající scénář - něco z poetiky Díry u Hanušovic a samozřejmě Václava. A Jakub Kohák svůj part vesnického prosťáčka ustál a typově do něj vyloženě padl, žádné laciné shazování a ona zprofanovaná poetika trapnosti, nýbrž skutečný herecký výkon, pravda vycházející ponejvíce s typové sounáležitosti s postavou, kterou ztvárňoval... Příjemně civilní film...(1.4.2017)

• LIVINGDEAD

Netuším proč Kohák hraje chlapa, který zadrhává v řeči, když mu normálně taky nejde rozumět? Naprosto zbytečný film. A ani jednou to nebylo k zasmání a přitom, to má být komedie! Holubová hraje jeho matku a přitom by mohla hrát manželku. Vypadají oba staře a ve stejném věku.(21.3.2017)

• Fr

ZACPANÉ POTRUBÍ PRUŽINOU PROČISTÍM. ZÁVITY REZAVÉ KOUDELÍ UTĚSNÍM … /// Tak konečně tady máme možnost podívat se do Tuchlovic. Všichni, co se slzou v oku vzpomínaj na Hanušovice, ji můžou zamáčknout, sezvat známý a uspořádat grilovačku. Prdel světa má svýho instalatéra! Soráč Vorel, já na tyhle panoptický exhibice, kde jde vo hovno, moc nejsem. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Mazel byl moc vodvážnej a Fusi zase lůzr. 2.) Miluju když věci v koupelně dělaj správný zvuky. 3.) Miluju Koháka. /// PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ne(4.4.2017)

• Jara.Cimrman.jr

"Dneska, Květuš, ti to sluší ... částečně." Trvalo to hodinu a dvacet pět minut, ale slovy zabrzděného Luboše jsem se u toho nudil minimálně hodinu a čtyřicet dva minut. A to je sedmnáct minut rozdílu, jenže kde to mám reklamovat? Asi to nechám být, protože jedna hvězda je za all inclusive dovolenou u rybníka a ta druhá za představu, že bych se s Lubošem, Pepou a Radkem díval na fotbal. To by mě asi bavilo. Částečně. Když už Tuchlovice porazili tu Hostouň, tak to je pak v hospodě každý Mourinho.(18.5.2017)

Sled historek obklopujících samozvaného vodo-topo krále, jenž žije v zcela jiném kmitočtu než zbytek panoptika. Přehlídka bezelstné tuposti, které se vysmívají vychcaní chytráci.. Zatímco Díra u Hanušovic přišla s venkovským realismem, tuchlovický plumber sází na romantismus a pozitivní vyznění a činí tak způsobem, který se nemůže nikoho výrazněji dotknout v ani jedné emoční rovině tohoto slova. Kohák je jako roztoč. Je škaredý a je všude..(21.3.2017)

• SNCIS

Film o jednoduchém instalatérovi, který žije i po čtyřicítce s maminkou a na dovolenou jezdí za vesnici k rybníku. Na to, že je to komedie, tak jsem se vůbec nesmál. Samotný příběh byl o ničem + od začátku bylo jasné, jak to skončí. Za herecký výkon Jakuba Koháka 1 hvězda. - 10%.(29.1.2018)

Čekala jsem výživnější kousek. Jakoby Vorel pomělu ztrácel dech. Jeho první kousky měly mnohem větší šťávu. Postrádala sjemvětší venkovskou atmosféru, takový týpek měl mít na sobě aspoň ošouppanou vyblednou kšiltovku. Hlavní konflik byl mdlý stejně jako závěrečná dohra. Chyběla mi nějaká ta pomyslná třešnička na dortu pro samotný závěr. Možná proto, že ani ten dort nebyl nic moc ...(28.1.2018)

Tuzemské snímky přešlapují na místě. Dílčí scény často nedávají smysl, nikam nesměřují, nijak negradují. Často nám (už otravně) tlačí smutné lidi ve smutných situacích. Většinou to jsou podivíni, zoufalci, obyčejní lidé, kteří nemají ambice posunout se o stupínek nahoru. Tenhle starý mládenec moc nepřijímá realitu, jen opravuje lidem ucpané záchody a nefungující kotle, oni se mu vypláčou, jak to mají těžký, on jim vše odkývá, shrábne pár stovek a mizí za další šichtou. Tu a tam mu maminka zkusí dohodit nějakou mašinu, on však raději fotbal a pivečko s kamarády. Tomáš Vorel znovu prchl na venkov, naštěstí se vykašlal na nějaké extrémy a zaplnil své dítko uvěřitelnými postavami (a výbornými ve vedlejších rolích – Budař či Čtvrtníček), které nám nemusejí být sympatické, ale prostě jsou z masa a kostí. A to je možná ta největší výhra. Horší je to se samotným dějem, který je (u nás už je to běžné) nijaký. Bez zastřešující dějové linky to jaksi neladí. Vyhýbá se konfliktům, vypráví tak nějak nevzrušivě. Zápletka se objeví až ke konci, kdy se Petře Špalkové objeví u oka monokl. Jinak více či méně zajímavé epizodky. Velmi slušný Jakub Kohák mi nevadil. Já jen prostě na tuzemských snímcích docela hodně nemám rád omílání toho, že je v pořádku být průměrný až podprůměrný a nikterak se nepokoušet o změnu.(17.2.2018)

S inštalatérskou brašnou k šťastným zajtrajškom alebo ako sa zo sociopatického maminkinho synčeka stane rodinný typ alebo každý tovar nakoniec nájde svojho kupca. Moderná vidiecka rozprávka. Nejako zvlášť nenadchne, ani neurazí, miestami poteší.(7.1.2019)

V jednoduchosti je zkrátka síla - a teď nemyslím to, že hlavní hrdina je poněkud jednodušší, nýbrž ten jednoduchý, ale přitom silný příběh, který prožije. Tahle instalatérská pohádka se může chlubit hlavně suverénním Jakubem Kohákem (i když si myslíte, že ho máte plné zuby, vsadím se, že tady vás mile překvapí) a trefně napsaným scénářem, který jen naoko škatulkuje jako o život, protože všechny ty škatulky v reálném světě opravdu existují a záleží na divákovi, jestli o tom ví, nebo ne. Oceňuji, že film nelíčí obyvatele venkova ani jako tupé burany, ani jako idylicky žijící bezstarostné mimozemšťany, nýbrž že dokázal mezi těmi pohledy najít příjemně nahořklý kompromis. Je to nejlepší film Tomáše Vorla, jaký jsem viděl.(28.1.2018)

Vorel se zasekl a letí pomalu k zemi. Už Vejška naznačovala, že náš kultovní rejža začíná mít malinko problémy a Instalatér tuhle doměnku jen potvrdil. Nejedná se naštěstí o žádný extra průser, spíše sledujeme naprosto průměrnou člověčinku o jednom starém zpomaleném podivínovi, který se zasekl u maminky, čučí pořád na fotbal a chodí se s dvouma podobnýma tragédama co chvíli vypít do místní knajpy. Kuba Kohák působí jako magnet a snímek spolehlivě táhne. Výsledek jsem čekal malinko lepší. 60%(28.8.2017)

Aktuální hodnocení v průměrnejch modrejch barvách je krutej výsměch, a já Lubošovi přeju, ať to na ČSFD postupem času dotáhne aspoň na tu sedmdesátku. Musí to vidět co nejvíc lidí, tohle promakaný hořkosladký drama si prostě ignoraci nezaslouží. Dlouho sem z filmu neměl takovou (vlasteneckou) radost, aby mi z něj zároveň bylo (tak nějak hezky) smutno. Velký doporučení, odhoďte předsudky a užijte si to!(4.4.2017)

Docela fajn film, který ukazuje, že Jakub Kohák hrát umí a když má roli, co mu sedí na tělo, tak člověk skoro i zapomene na to, že posledních pár let na něj Kohák vyskočí pomalu i ze sklenice kyselejch okurek. Připadá mi, jako kdyby na tenhle film neměl Vorel moc prachů a přesto ho chtěl natočit, výprava je spíš malá, než velká a počet neherců v hlavních rolích je možná až moc velký (jak se vyrovnat se zlými kritiky? Obsadit jim příbuzenstvo do filmu!) a scénář docela jalový - chybí tu nějaká pořádná katarze a konec je takový... Až moc slunečný? ... Snad jen postava bratra, který je, jako správný měšťák, hajzl, co myslí jen na prachy a jeho děti s***ou nebohému Kohákovi do prázdných toaletních mís, co má v dílně si tu mohli odpustit, je to docela trapné a jednoznačně nejzbytečnější část filmu.(29.1.2018)

• -bad-mad-wolf-

Tragikomedie na počkání aneb hotová definice český filmový poptávky. Ve svý ostrý jednoduchosti to má svý kouzlo, ryzí nahota maloměšťáckých klišé taky - nic víc, nic míň. 5/10(6.3.2018)

Afektovane, jako vše od Vorla.. Ale co už. Mezi nejlepší filmy to nikdy nebude patřit, ale ukazuje to dobře poměry. Příliš strojene to tedy není !(28.3.2017)

• Hunt

Hlavní problém vidím v obsazení Jakuba Koháka, neboť postava, kterou zde měl ztvrárnit je zcela nad jeho herecké možnosti (schopnosti). Příběh není nikterak objevný či záživný, spíše přirozeně vyplývající až předpokládaný (což není výtka). Při sledování se mi vybavil film Václav (2007), do kterého dokázal Ivan Trojan vložit něco hrozně lidského, přirozeného a velmi přínosného. Tomáše Vorla st. považujii rozhodně za lepšího režiséra než-li Jiřího Vejdělka. Zároveň vybrat herce, který je schopen nejen fyzicky, ale hlavně vnitřně zvládnout nejen postavu (ale v tomto případě i celý film a handycap hlavního hrdiny, neboť Kohát téměř nesleze z obrazu), často může rozhodnout, zdali film je přijatelný, či zajímavý, nebo dokonce překvapující.(31.12.2017)

Pohodové, avšak na komédiu nedostatočne vtipné.(23.3.2017)

• Pilda17

Koháka mám rád, párkrát jsem se i zasmál, ale s prominutím, tohle je obrovská hovadina. Nemám ani slov se moc rozepisovat. 2/10 = 25%(9.4.2017)

Není to špatný. Vorel umí když o nic nejde a nemá přebujelý ambice.(28.1.2019)

Vlastně jen další zcela zbytečný film na jedno použití, se scénářem, jenž by spíše seděl k bakalářské povídce a vedlejšími postavami, které dělali všemu jen zoufalé křoví - Budařův nácek, Lubošův bratr či romský spoluobčan trpící gigantismem, jehož love story byla v příběhu taky k ničemu. Film Vorlovými neduhy trpí. Opět otravné záběry obličejů přes celou TV či záměrné pitvoření (slečna výčepní). I přes všechny tyto režisérovy klasické výjevy, lze z filmu cítit určitou pokoru a skromnost k obyčejnému životu...rodinnému štěstí. I slušné herectví si lze užít, sám Kohák sice hraje stejně jako v reklamě na svou oblíbenou banku, nicméně např. Holubové role velmi slušela a Petra Špalková je pro mne dost silné želízko v ohni současné české kinematografie, nicméně v této slabé komedii s prvky dramatu toho moc ukázat nemohla.(29.1.2018)

Překohákováno! V českém filmu ještě naštěstí ne. Jinak na vousáče s roztodivným účesem narazíte prakticky všude. I tak se nedá přehlédnout, že Tomáš Vorel film natočil na základě jeho současné popularity. A předložil nám celkem sympatického vesnického dobráka od kosti, co zadrhává, libuje si ve sportovních sázkách, kočkách (čtyřnohých), retro elektronice, nemá mobil, žije ve čtyřiceti u mámy, z jejíhož vlivu se nemůže vymanit. Ze zatuchlých Tuchlovic se pracovitému a poctivému Luboši Cafourkovi vůbec nechce, jeho společenský a sexuální život se dá shrnout na jednu beztvarou hromádku, která zrovna ideálně nepůsobí. Luboš je sice obklopen mámou, kamarády i pracovními zakázkami, za kterými jezdí výhradně na kole, jenže je ve své podstatě osamělý. Chtělo by to ženskou. Děvčata se jaksi rozutekla do světa, zůstala jen ta, která si nikdo nevzal. Na obzoru se ale objeví milá vdaná paní, která má za manžela žárlivého surovce. A až se Luboš odhodlá, bude jeho. Film líčí venkov přece jen realističtějším způsobem, než valná většina režisérů. A to Vorel paradoxně patří k režisérům, kteří se vyžívají ve stylizaci. Na překážku není ani to, že postavy jsou značně jednorozměrné. Kohák a spol. jsou natolik zdatní v interpretaci svých figur a figurek, že táhnou film ve velmi dobrém tempu i diváckém zájmu. Vše se ale začne zadrhávat, film bude ve svém závěrečném úseku stižen handicapem, podobně jako Lubošova řeč. Závěr považuji za nejslabší z celého filmu, byť film celkově postrádá ideální poměr mezi komedií a dramatem. Komediálních hlášek jen jen pouhá setina, obstaralo je trio Budař (ten vedl), Polišenská i Čtvrtníček. Na dramatickou rovinu zde byla dvojka Špalková a Blažek. A pokud to dobře počítám, Holubová, která hraje Kohákovi mámu, by ho musela mít v šestnácti. Film vyznívá ve své podstatě smutně, Cafourek je po celou dobu outsider, optimistický, značně nevěrohodný závěr narušil tu zajímavou auru, která se kolem něj vytvořila. Ne že bych Cafourkovi nepřál dobré (sexuální) vyhlídky do budoucna a zásuny každý den s rozvernou hudební melodií v zádech, nicméně Vorel mohl naložit s osudem hlavního hrdiny poněkud zajímavějším způsobem, respektive věrohodnějším způsobem. Neudělal to, ovšem i tak filmu náleží poměrně solidní hodnocení. 6/10.(28.3.2017)

Poslední dobou se nám s vesnickými komediemi roztrhl pytel. Nevím co režiséry na tom tématu toliko zajímá, snad jakási lacinost. Lacinost a zdánlivá jednoduchost v tvorbě jakýchsi karikatur lidiček z venkova, pachtících se se svými osudy. Jenže to je chyba lávky a proto také nejedna z komedií tvrdě pohořela. Samozřejmě se bavím o hodnotitelném typu filmů, nikoliv o Babovřeskách a spol... Vorel když něco točí, tak ví o čem točí. Nemá potřebu zesměšňovat a i když jsem se u filmu nad tím vesnickým prostředím občas musel upřímně usmát, hlavní hrdina mi k smíchu nepřipadal ani na chviličku. A tady asi začíná to nízké hodnocení tohoto filmu. Když tam hraje Jakub Kohák, známý to ( a většinou i velmi vtipný a pohotový) srandista, musí být přeci film pěkná prča, řekl si asi někdo. A ejhle. Ona není. Vorel šel na látku jinak a já měl chvilku pocit, že vlastně koukám na takovou českou verzi románu Na plechárně. Vorel až Steinbeckovsky se stejným zaujetím a sympatiemi vykresluje hlavního hrdinu takovým jakým je (ač je to looser a pod hrdinou si představíme hnedle někoho jiného) a i když tomuto hrdinovi osud nerozdal zrovna ty nejlepší karty, získá mu Tomáš Vorel u diváka nakonec sympatie a respekt. A to se v našich vodách nevídá, natočit něco takhle čistě civilně je totiž strašně těžké a já tohle počítám! Sice to není na úplně čisté 4, ale za to nízké hodnocení a nepochopení musím filmu krapet pomoci. Žánrově bych to také neřadil mezi čistokrevné komedie (což samo o sobě filmu škodí) a přidal bych tam - drama. Jakub Kohák stejně jako v Teorii tygra podal s přehledem skvělý herecký výkon, byť by se někomu mohlo zdát, že moc nehrál. Dávám tedy za 4 sifony a jsem moc rád, že ještě někdo umí filmy z vesnice točit. * * * *(18.4.2017)

• SeBig

Je to spíš takový drama než komedie. Herecký um nic moc, ale co taky od čechů chtít že? Na to už jsem si zvykl. Každopádně si film získal mou plnou pozornost, leč celkem sračka, ale cenim. Hlavně uplně se mi sbíhaly sliny z toho žrádla tam! Řízky, sladký knedlíky, studentská pečet..mnam! Ten Kohákuv zpěv na konci si ale mohli odpustit.(6.2.2019)

• Slarque

Jakub Kohák a Eva Holubová sice byli výborní, ale přece jen jsem čekal komedii a dostal manželské násilí, rasismus a jiné smutné věci. Jenže drama to také není, na to tu nejsou dostatečně prokreslené postavy. Takže pro mne jen takový trochu nudný divný film. :-/(28.1.2018)

Taková pohodová vesnická klasika.(19.3.2017)

Vorelov pokus o smutnú komédiu o dedinskom outsiderovi sa vcelku vydaril. Používa zabehnuté schémy, takže je dej predvídateľný, ale je mu odpustené. Azda len nebolo treba tlačiť na pilu pri rasistickom motíve...(22.3.2017)

• Oktavianus

Přesně ten typ filmu, který kdyby nikdy nevznikl, nic by se nestalo. Nic nesděluje, zabývá se banalitami, nijak neuráží. Leda snad že tuchlovické vidláky podává podstatně sympatičtěji, než jsou - i ten Budařův rasistickej dělňas nevypadá jako zavrženíhodná kreatura. To je hloupý, protože postavy jako on hloupý jsou. A ostatní mu přitakávají - takže v tom jedou s ním. Kupodivu mi ani nevadil Kohák, což je snad jednou jedinkrát za celou jeho zbytečnou kariéru, a dokonce jsem určité zalíbení našel ve Čtvrtníčkově postavě, což se mi teda s jeho rolemi moc často nestává (a navíc ve filmu píchá Báru Polákovou, která i těhotná v plavkách vypadá nádherně). Daleko horší je karikatura matky v nereálném poddání Evy Holubové (říkám to pořád, Holubová není dobrá herečka, fakt ne, jen má občas štěstí na postavy, ale sama o sobě hraje mizerně) a dalších vedlejších postav, ze kterých se scénář, jinak dialogově zajímavý, byť na dramatické scény banální, snaží dělat tak obyčejné lidi, až jsou neobyčejně neexistující. Zase to pitomý tlačení na pilu. Skrz sociální apel diváka napadne Díra u Hanušovic, skrz hlavního hrdinu zase Václav, ale obojí jsou pdstatně lepší filmy. O trapasech, jak se o osudu dvou vedlejších postav referuje (Ty to nevíš? No přece on/ona...), se radši nezmiňuju, nebo hodnocení ještě srazím, tenhle typ berličky fakt nesnesu.(13.3.2018)

To ještě nebyl úplněk, měsíc nedorostl úplně, každej se dobře voháááák. Všichni maj žebřík v pořádku, lezou rejžovi do zadku, dobrý den, pane Koháááák. Ale hezky jsi to zahrál, Kohýňo, až mi někdy bude kapat kohoutek, volám do Tuchlovic. Nebudeme si nic namlouvat, ten film je hovadinka, ale když se vám tu sejde sorta herců, jako je Čtvrtníček, Budař a Kohák, tak se smějete už jen při pohledu na ně... Sice hovadinka, ale na hony vzdálena všem Babovřeskám, Kameňákům a podobným sračkám. ZaTuchlovice bodují, i když s tím, jak to hrajou, můžou jít kopat maximálně tak přípojky pro Telekom. "Je hlad!"(29.3.2017)

Nejlepší film Tomáše Vorla. Nejsem proti němu vysazený, a vlastně ani proti Kohákovi, ale taky z nich nepadám na prdel. Jenomže Instalatér je dost jako mladší brácha Václava. Ta vesnice, a hlavně kolorit lidí, kteří jsou zvyklí žít pod úrovní a vůbec jim to nedělá problémy, jsou parádně odpozorované. Není tu žádné přehrávání (kromě jedné věty od Špalkové, když ji Blažek rve z Lubošovy kuchyně), na nic si to nehraje, a Čtvrtníček konečně nehraje kreténa (ale automechanika). Ten osud instalatérovy matky, není to podle skutečné události? Zrovna tento týden psali o případu, kdy soud zprostil obžaloby muže, obviněného z neposkytnutí první pomoc - matka mu zakázala zavolat záchranku. Jestli bude Vorel takhle mile lidový, držím mu palce.(1.4.2017)

Keď sa to tak vezme, tak Instalater z Tuchlovic je vlastne klasická romantická komédia. Viac menej je nám od začiatku jasné, s kým Luboš skončí, i keď je tu ženských viacero a občas zapochybujeme. Chvíľu sa pasívny hrdina snaží ako-tak sám, chvíľu mu dohadzuje známosti maminka, chvíľami sa snažia miestne ženské. Po dlhej dobe mi ani nevadilo, že všetky postavy sú iba typmi a do nejakých psychologických hĺbok sa nejde, ale to je aj tým zvoleným žánrom.(31.1.2018)

Taková česká oddychovka, která vás nijak zvlášť neoslní. I když to nebylo moc kvalitně zpracované, tak se mi to docela líbilo a možná jsem to neviděla naposledy. 55%.(30.3.2017)

• honajz

Za vesnici a jediný střízlivý výkon v celém filmu, pro mne překvapivě Evy Holubové v roli maminky (která říká spoustu z reálu odchytaných hlášek - moje tchyně třeba taky o svém jídle pořád říká, že se nepovedlo, i když je dobré), dám jednu hvězdu. Jako jo, já vím, co chtěl Vorel říct, ano, má to asi být spíše pohádka, ale boha jeho, proč tak amatérsky? Některé dialogy byly jak ze cvičení prvního ročníku FAMU („Tos měl říkat dřív, teď už ti to nevěřím!“ - tohle se parodovalo už před pětadvaceti lety.). A celá postava, kterou hraje Kohák, je úplně špatně uchopená - chová se celou dobu jako mentál, vždycky někam přijde, někdo mu řekne, co se stalo, a on se tváří udiveně; z nabídky žlutého trička si myslí, že po ně jede vietnamská prodavačka; na dovolenou jede v nemožném oblečení na den k místnímu jezeru... a přitom takového magora pořád někdo považuje za kamaráda, aniž by mu něco řekl, lidé s ním mluví ne jako s pošukem, ale normálním člověkem, a on občas dokonce překvapivě normálně reaguje. Bohatě by přece stačilo, kdyby byl divný jen trošičku, ale jinak mu to myslelo, proč to hned hnát do extrému? A nevím, jestli by neměly zasáhnout feministky, protože ženy jsou zde vykresleny buď jako sexuchtivé prasnice s divným smíchem, nebo domácí puťky. které rády vaří svému debilnímu manžílkovi, ať je debilní svou násilnou povahou, nebo celkovou povahou. Ale jak se zpívá v závěrečné písničce, hlavně že je milý a hodný. Ach jo, takových milých a hodných chlapců jsou všude plné bordely, protože s takovými chtějí holky v reálu jen kamarádit. Navíc sem Vorel zase cpe ta svoje slušňácká moudra o českém rasismu a předsudky o hodných cikánech... Ani vtipy to nedokáže vypointovat - pořád jsem čekal, jaká řachanda bude to s tím hovínkem - a ona tam jen holčička řekne: Jé, hovínko. Ha ha ha. Obecně všechny postavy (až na matku) se zde chovají jako idioti a nesvéprávní jedinci. A protože vesnické prostředí znám moc dobře, vím, že to není pravda. Možná si v Praze myslí, že za Prahou v těch kutloších se rodí díky incestním vztahům degenerované děti, ale je to jen hoax. Vůbec jsem nepochopil, proč tam má paní Rozkošná jakožto tragická neherečka tak velkou roli. Jinak, milé děti, být ten film realistický, tak o našeho instalatéra si nikdo ani kolo neopře, nějaká Špalková by o něho ani cípem kabátu nezavadila, brácha by mu ten barák sebral a poslal ho do ústavu, a byl by konec. Brrr, to byl ale pitomý film.(19.9.2018)

Spojení Vorel-Kohák je pro mě natolik odstrašující, že jsem překvapil sám sebe, když jsem tenhle snímek pustil v přehrávači. Vorel mě naštval Gymplem, i když si to spravil s Vejškou a Kohák mě štve tím, že když zapnu TV, ať přepnu na jakýkoli kanál, zírá na mě Kohák v zábavném pořadu, reklamě, seriálu, čemkoli, dokonce jsem ho potkal i na jedné mezinárodní akci, která se jej absolutně nemohla týkat. Nicméně mě oba pánové potěšili, protože se Instalatér z Tuchlovic náramně povedl. Kohákovi ta role přesně sedla. Je to příběh o zcela obyčejném muži s dobrým srdcem, šikovnýma rukama a věčně prudící matkou (skvělá Holubová). Ke konci to trochu sice sklouzávalo do tragikomické grotesky, ale to je už zkrátka Vorel. Chápu, že ten film úplně neboural žebříčky a neokouzluje davy, mně ale hodně padl do noty.(1.5.2017)

Docela povedený obrázek o vesnickém životě a místním outsiderovi. Koháka moc nemusím, ale role mu sedla na míru a asi se od něj nic lepšího čekat nedalo.Hodně film drží i vedlejší postavy, neboť v některých momentech instalatérovi dochází dech. Příběh na dramatické rovině moc nefunguje, díky nesouvislému ději, ale jako přehlídka zábavných scének ano. Celé to ale příjemně utíká a film dokáže pobavit, což bez nějakých přehnaných ambicí bylo hlavním cílem......6/10(8.10.2016)

Kvůli zdejšímu nelichotivému hodnocení jsem nic zázračného ani nečekal. Byl jsem prostě jen zvědavý na Koháka. Po zhlédnutí jsem velmi příjemně překvapen. Příjemná komedie o instalatérovi, kterému nedělají problém žádné trubky, až na ty lidské. Dost mě pobavil výběr hereček. Nevěřil jsem, že se u nás něco tak ošklivého dalo najít. Film skvěle funguje v jednotlivých scénkách, které dokážou být občas velmi vtipné. Jako celek to celé malinko skřípe. V druhém poločase už trošku lapá po dechu, takže ze sebe ty 4 hvězdy asi nevytlačím. Na každý pád se jedná o Vorlův nejlepší film. To je dost, že konečně vylétl z hnízda. Film působí neskutečně českým dojmem. Nechybí v něm hospoda, domácí násilí a ani rasismem se zrovna nešetří.(20.3.2017)

Páčilo sa mi, že hlavný hrdina síce nebol veľký mysliteľ, ale bol dobrosrdečný a správal sa pekne ku zvieratám. Keby nežral tie rezne, možno by som dala aj plný počet. Príbeh aj postavy boli celkom autentické. Nie, že by som sa rehotala na celé kolo, ale niečím si ma film získal. Snáď to bolo tou bezprostrednosťou.(4.4.2017)

Kino Svět Lišov - Ale jo, docela jsem se bavil, byť jsem si říkal, že režisér mohl trochu přitlačit na pilu, naservírovat nám více hlášek a přidat na stopáži. Každopádně nejenom vtipně hrající Kohák, ale i vedlejší postavy, jako Budař, Čtvrtníček a Špalková mě potěšili. Až to budou za nějakou dobu dávat v TV, rád zasednu. Jo a zdravím toho trapáka, co přede mnou celý film točil na mobil :)) 68% (with J.)(23.10.2016)

Pohodová komedie, režisér Vorel a jeho kompanie nikdy nezklamou. A Tuchlovice jsou moje krásná vzpomínka(23.3.2017)

Vlastně úplně nevím, jestli je to čtyřhvězdičkový film. Na druhou stranu dialogy a překvapivě sympatický Kohák film vystřelují úplně jinam, než kde obvykle české filmy bývají.(2.7.2019)

• Suzie05

Nebyla jsem schopna, dodívat se na celou tuhle hrůzu...(29.7.2017)

• hous.enka

Důkaz, že český film zůstává nekoukatelným brakem, ač se snaží o hlubší téma. Samotářský Luboš dělá instalatéra na živnosťák, žije se svou matkou a je tak nějak spokojený. Když se jeho matka rozhodne, že je čas si najít nevěstu, neprotestuje. Celé je to stereotypní, nedovařené. Postavy jsou nedotažené do konce, zůstávají neuvěřitelné. Ženské role jsou až na Evu Holubovou všechny nesnesitelné, z mužských všechny převálcoval Jakub Kohák. Je to takový malý film dvou herců. Nechápu, kdo tohle označil jako komedii. Že je ústřední postava psychicky nemocná, neznamená, že se budete lámat od začátku do konce. Instalatér z Tuchlovic je film, který si klidně pusťte k žehlení. Nebo k vaření. Nebo k řezání dřeva na cirkulárce. Je to fuk, je to o ničem.(30.1.2018)

Ale jo, dá sa. Kohák sice není kdovíjaký démon, ale jeho prosťáček sázející suché hlášky má úspěch. Film si pro sebe berou Budař se Čtvrtníčkem, kteří mu dávají šťávu. Jinak se jedná o pozvolnou poetiku hrající na dramatickou notičku zasazenou do buranského prostředí, který bohužel, stále aktuální jest. Vorlův slušný počin, kterým si po šeredné Vejšce napravil reputaci(29.1.2018)

Svým způsobem jednoduchá bajka o jednoduchém přerostlém klukovi, kterého ztvárnil překvapivě civilní Kohák. Z té sorty postav vyčnívá Holubová. Hodně fajn. 75%(24.3.2017)

Myslím si, že s výnimkou toho ako je tento film kategorizovaný ide pre mňa o skutočne príjemné filmové dielko, ktoré som si užil. Má to podľa mňa dobrú atmosféru, postavy, s ktorými sa dokážem stotožniť a veľmi uveriteľné situácie. Celkovo som nevedel, čo môžem od filmu čakať, no dočkal som sa filmu, ktorý je podľa mňa oveľa lepší, než mu ľudia dávajú kredit. Najmä vďaka Kohákovi, ktorý sa do tejto role skutočne hodil. Holubová je tu podľa mňa tiež príjemná a to nie som zrovna jej fanúšikom. Myslím si, že je to film, ktorému som rád venoval svoj čas a priznávam sa, že aj so záverom som veľmi spokojný. Občas sa šťastie usmeje na každého. Niekedy to príde dokonca aj absolútne najmnej očakávaným spôsobom. Hodnotenie: B(17.4.2017)

Vyhýbal som sa Inštalatérovi až do TV premiéry, lebo z traileru som mal pocit, že už to nie je ten pravý Vorel. Nie je. Chýbajú tam rybie oká aj iskrivý humor, ale je to veľmi ľudský a preto milý pohľad na obyčajného človeka. A pre mňa jeden z naj výkonov Evy Holubovej.(28.1.2018)

Ze začátku se mi film nelíbil. Postupem času mi došlo, že to dost svým způsobem připomíná Návrat Idiota, kterýžto film tedy miluju.(26.5.2018)

Od začátku se film jeví jako zcela normální a obyčejný, zachycující život jednoho instalatéra. On taky obyčejný je a to dokonce tak obyčejný až to bolí. Já jsem nedokázala přijít na smysl, proč byl vlstně natočen. Zřejmě jsem hledala něco, co tam ve skutečnosti ani není. Ovšem, ten instalatér tak obyčejný není, protože ho hraje Kohák a má neobyčejné vlastnosti. Od Vorla jsem očekávala mnohem větší vorlovinu. Ono to bylo i celkem příjemné koukání. Jen se to musí vidět víckrát. je tu ale strašná propast mezi neherci a herci. Kdo jim řekl, že ten text mají tak blbě odříkávat? Vždyť to strašně tahá za uši a bije doočí. Závěrečná písnička je děsně vlezlá. Jsem měla pocit, že se jí nezbavím. Eva Holubová taky dokáže zahrát všechno možné.(13.4.2017)

Instalatér z Tuchlovic je po posledních filmech režiséra Vorla konečně snímek, na který se dá koukat a netrpí přemírou trapnosti. Sice nic světobornýho a myslím, že i zbytečného, za rok nebudu vědět o čem to pořádně bylo. Kamenný most už zůstane nepřekonán.(28.1.2018)

Není to špatné, ale buď měl Vorel přitlačit na dramatickou rovinu a komediii ponechat jen na bázi prvků, anebo to udělat naopak. Takhle film přešlapoval napůl cesty, aby se místy jen nerozhodně nakláněl na tu či onu stranu. Po herecké stránce solidní a byť Koháka příliš nemusím, pokud tedy zrovna nechytá za Houslice, tak tady mi seděl. Holubová pak zahrála to co měla a zamrzí málo využitá dvojice Budař-Čtvrtníček. Lepší průměr, který vidím jako lehce promrhanou příležitost. 60%(19.3.2017)

Snad ani nemám o čem psát. Instalatér z Tuchlovic toho ve vás moc nezanechá a dá se na něho lehce zapomenout.. I tak se mi docela líbil. Vyobrazení venkova zde není naivní radobyhumorné, jak z jiného světa, ale docela realistické úměrné současné době. Film je to vlastně jinak poměrně smutný. Komedie, nevím. Zasmál jsem se jednou. Ani žádných pokusů o vtip jsem si nevšiml. Posledních 20 minut je pěkně emotivních. Akorát spousta věcí a témat z filmu jaksi vyzní do ztracena. Snad i kvůli absenci nějakého žánru a kratší stopáži. Je to škoda. Obvzlášť, když zde Kohák není za Koháka, co hraje charakterní roli jako v Teorii tygra, ale už je to Kohák, který charakterně hraje. I když sám sebe. No, nemám rád lidi, co postavili na svojí jednoduchosti svou kariéru. Ale tady mi byl sympatický.(1.2.2018)

Uznávám, že 4 hvězdičky jsou možná trochu moc, ale prostě a jednoduše mě Tomáš Vorel neskutečně mile překvapil. Už jsem nečekal, že od něj ještě někdy uvidím civilní film, kde by každý nepřehrával a karikoval. Jistě, Petr Čtvrtníček to asi už jinak neumí, ale na druhou stranu umírněný a civilní projev Jakuba Koháka (kterého v poslední době už nemůžu vydýchat) to krásně vyvažoval... Dobrá práce, umírněná stopáž, zdařilá hudba...(16.2.2018)

Vorel výborně. Pokračuje v kvalitě Nové vlny z 60-tých.(1.7.2019)

Nebudu tvrdit, že tvorbu Tomáše Vorla zbožňuju, protože by to nebyla pravda, některé jeho filmy je celkem snadné nesnášet, ale ta civilnost, skutečnost, že se zde nepřehrává a že Kohák je výborný, že je to jen o lidských osudech, které je možné si představit jako skutečné, se mi prostě hodně líbily. Film mě prostě bavil.(31.7.2017)

Klasický český film, ktorý nesklame. Trošku my príde, že 53% je trošku menej ako by si zaslúžil, ale nie je to žiadna bomba na druhej stránke. Taký film na silvestrovský večer o všedných Čechoch.(1.1.2019)

• dee-key

Na 85 minut tak pět vtipů. Takže klasický český film.(13.9.2017)

Lepší průměr. Komedie se zaměřením se na klasický styl života v mnoha vesnicích dnešní doby. Jakoby se ani nejednalo o film, ale delší dokument o pravdivém příběhu několika lidí. To je to hlavní, že si film nehraje na velké umění, ale ani to není komerčně laděný výmysl. Příjemná podívaná.(4.4.2017)

• Langy10

Nechci byt sprostej, ale nejde se ubranit pocitum po zhlednuti tohoto lacineho snimku. Naprosta mrdka, Katastrofa. Absolutne nechapu, jak nekdo mohl vymyslet tuto ubohost. Bud je to cileny pro negramoty nebo pro mentalne postizeny ( nic proti postizenym). Komedie? Tento suchy humor me na branici rozhodne nepošimral. Pan Kohak je absolutne neherec. Jestli ma nejaka kladne ohlasy mezi lidmi, tak tozhodne to nebude z herectvi. Silenost. Ve shrnuti - dej filmu vypovidajici zivot v kostce nejakyho instalatera z nejake “Nounejm” vísky. Depresivní postava instalatera a do toho par kamaradu se snaží vnest krapet humoru. Ač pana Čtvrtníčka mam rad, tak tady taktez propadak. Nevim kdo si s takovou hovadinou dal tu praci vubec vytahnout kameru z pouzdra. Rozhodne si tento neprijemny zazitek necham ujit a uz se na nej nikdy nepodivam, i kdyby me o to prosila Emma Watson nebo Julia Roberts. 1%(22.2.2018)

• kajas

Na Vorla poměrně civilní, nepřehnané (až na ten úděsný smích hospodské), ale zároveň naprosto o ničem, respektive bez nosného příběhu. I ta hodina dvacet byla moc.(3.1.2019)

• Adasin

Komedie, jasně. Já měla spíš dojem, že sleduju pokus o hluboké sociální drama, na tu část pro jistotu dramaticky ztmavl obraz. A hlavní hrdina tam stejně většinu času jenom vyjeveně civí a neví pořádně co, tudíž o nějakém charakterovém vývoji nemůže být řeč. K tomu pokud nemusíte vizáž Jakuba Koháka jinde, zde budete nejspíš rovnou trpět. Jo a děkuju pěkně, hned to svoje příjmení zase miluju o něco víc ;-). 4/10(30.6.2019)

Kohák je momentálně asi největší bavič v Česku. A navíc je to Sparťan. Takže návštěva kina byla samozřejmostí a myslím, že to nezklamalo. I když, přál jsem si, aby to bylo nahláškovaný o něco víc. Vorel to měl vymyšlený ale jinak. Hodil do toho pár dramatickejch zvratů, což tu komediálnost občas zbrzdilo, ale jinak to bylo na takový úrovni, aby to pobavilo jak mladý, tak starší. A to třeba i 10x, což poslední dobou u českejch "komedií" nebývá zvykem. Klidně bych na to koukal i o půl hodiny dýl. A Gabriela Hecl? Že by startovala novou hereckou kariéru mimo youtube. Prostoru sice moc nedostala, ale scénku místo čmouda bych si s ní střihl.(11.10.2016)

Teda nečekal jsem, že mě snímek na první pohled zaujme. Ale vyšlo to a Instalatér z Tuchlovic u mě zabodoval! 70%(13.4.2017)

• easaque

+1* slabota ve všech směrech. Ale pokud máte chuť na lehkou civilní komedii o nesmělém a nesamostatném instalatérovi a nemáte moc velké nároky, tak si pošušňáte. Já nedokážu dát ani 2 hvězdičky - herecké výkony byly slabé, příběh předvídatelný a skoro se nebylo čemu smát. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 0 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ](28.1.2018)

• zette

Divat se na to da, pohodovy film o jednom vesnickem dobrakovi, ktery se zivi instalaterinou... No dobry... a co dal? Vorluv nadhled a smysl pro humor se temer vytratil. Nezajimavy film, ani Kohak me 2x nebavil. Nejhorsi Vorluv film a to jsem videl vsechny.(27.3.2017)

• Necrotongue

Původně jsem se na film vůbec dívat nechtěl, pak jsem své rozhodnutí přehodnotil a nechal jsem se tak připravit o hodinu a půl života nebo něčeho podobného. Očekával jsem prvoplánovou trapnou komedii, postupně mi ale došlo, že sleduji hlubokomyslné sociální drama, na které intelektuálně nemám. Děj nemohu hodnotit, protože na mé kopii chyběl, nezasmál jsem se ani jednou, místo toho jsem se nudil a podivně styděl, aniž bych věděl proč. Doufám, že tento tvůrčí tým už peníze na další tvorbu nesežene, ale už teď vím, že doufám marně.(16.6.2017)

Když přehlédneme, že je to celkem zbytečný film, že stále nechápu, proč v téměř každé české komedii musí např. (SPOIL) zemřít maminka, nebo celkově musí být něčím smutná a to, že opravdu nepodávají žádné skvělé herecké výkony. Tak je to celkem pohodová oddechovka s rozumným humorem a takovým neobvykle hezkým dobře zapadajícím koncem. Obyčejně bych dal 3, ale slabým hodnocením mě serete a jdu proti davu :). ... LFŠ 2017(31.7.2017)

Pokud vyvrhnete Crabeho a Goyleho a nabytý vnitřek smícháte v mixéru Russell Hobbs 23180-56 NutriBoost a následně tuto nádivku vtěsnáte do jednoho z výše uvedených trupů, tak vám vznikne instalatér z Tuchlovic aneb mladší bratr Arguse Filche. Instalatér si kupuje v Prasinkách pěkná trička v obchodě rodičů Choo Changové, jejíž mladší sestra by dle údržbáře stála za hřích. 63%(25.9.2017)

• slunicko2

Obrázek ze života Zemanových voličů.(1.6.2018)

Myslím, že se z toho dalo vytřískat víc, protože scénaristicky to teda žádná velká hitparáda není, ale Kohák v roli Luboše, kterýmu dá dobrovolně spíš tučňák než nějaká holka, mě bavil i dojímal.(19.3.2017)

Instalatér z Tuchlovic, aneb jak pražáci vidí vesničany. Během sledování jsem si dělal poznámky, a tak vám mohu sepsat vesnické desatero očima velkoměšťáků, které Instalatér z Tuchlovic prezentuje veřejnosti. Jsou to: 1) Vesničané jsou manuálně zručné osoby, které se navzájem znají. 2) Účetnictví jim vedou rodiče. 3) Za práci si neřeknou více jak 300,- Kč a když dostanou 3000,- Kč, už přemýšlejí, že si postaví nové křídlo u svého domu. 4) Když sami chtějí od někoho půjčit, rázem se ze sousedů, přátel a členů rodin stávají židé. 5) Jejich oblíbeným mottem je: kovářova kobyla chodí bosa (a ideálně i bez nohou). 6) Bojí se nemocnice . 7) Jednu televizi mají na obraz, druhou na zvuk. 8) Luxusní dovolená znamená sedět u rybníku dva kilometry za vsí a poslouchat starý kazeťák. 9) Štíhlost žen začíná u osmdesáti kilo a výš. 10) Holky mají tak krásné, že pokud nedáme gól v MS v Hokeji, mají muži problém s erekcí. A bonusová: 11) Šest lidí se dokáže ožrat po jedné becherovce a jedné flašce vaječňáku (což u nich v zásadě posiluje patriotické smýšlení a díky tomu slyšíte zpívané chorály o jejich dědině). Ale abych řekl i něco ke kvalitám filmu... Instalatér z Tuchlovic tématem spíše odpovídá Václavovi. Jen místo mentálně postiženého Trojana tu máme prosťáčka Koháka alias Luboše. Milovníka fotbalu, co žije s matkou. Manuálně zručného podnikatele a manžela na hodinu (protože ho nikdo více nechce). Až do 3/4 je film o přežívání Luboše s matkou, okořeněný snahou najít si partnerku. Poslední třetina je ale trochu jiný film, který nastalé melancholické tempo prohloubí do notných dramatických hlubin a díky němu i hodnocení zvyšuji na výsledné tři slunce. Přece jen, ač je to film velice prostý, má v sobě duši, která si minimálně ten průměr zaslouží. A Kohák spolu s dalšími postavami do tohoto vesnického světa zapadl, jako kadibudka na dvorek. Mírný palec nahoru a jen tak dál Tomáši Vorle st. 65%(23.3.2017)

• Mrkvič

Doufám, že tohle už byl opravdu můj poslední Vorlův film. Komedie to opravdu není. Jeden jediný moment s vypraným svetrem byl k zasmání. A z pohledu dramatické části děje to byl děs úplně stejný. Jak mám Holubovou rád, tak tady šílená.(14.4.2017)

• bourec

40%.To fakt stačí.Ne že by to zase nebyla taková Vorlova podivnost,ale tohle spadá spíš do skupiny filmů jako byl miliardář.Slabej příběh,takový ježdění na kole sem a tam.(28.4.2017)

Očekával jsem mnohem větší průser. Film ale alespoň vypráví nějaký ucelený příběh, začíná a končí, má pointu, a přes všecky otřepanosti i jistý občasný vtip. Ničím sice nepřekvapí, ale alespoň se na něj normálně koukat. Obyčejný film o obyčejném podivínovi. 70%(21.4.2017)

Nevím, proč tomu Vorel říká komedie. Jako drama to funguje skvěle. Hlavní postava je vykreslena přesně jako vesnický tragéd, co se neumí postavit na vlastní nohy a hledá v životě nějakou tu oporu, aby mohl dále existovat po svém. Příklad jeho úspěšného bratra jistě divákovi naznačil, že nebude ta chyba úplně v jeho matce. Pro mě je tenhle film takový dobrý příklad ze života bez příkras a iluzí.(28.3.2017)

Celkom sympaticky film o 40 -nikovi, ktory pomaha, poradi si takmer s kazdym problemom, je hodne svojsky. Spolocensky zivot mu unika pomedzi prsty : 65 %(11.4.2017)

Sice to je český film, bavilo mě to překvapivě docela dost, Kohák je prostě frajer. Nebyl to bůhví jaký super scénář, ale jako oddychovka mě to zaujalo a pobavilo. Slabší 4*.(28.1.2018)

Kvality předchozích děl od Vorla nedosahuje, ale mě to pobavilo a z posledních Vorlových snímků sedlo asi nejvíce. 70%(7.10.2016)

Na první pohled další "vidlácká komedie", ještě korunovaná Kohákem v montérkách. Na ten druhý sociálně zaměřené drama zamýšlející se nad (ne)fungováním vztahů rodinných, generačních i rasových. Film je tak prostý, až je pěkný - stejně jako postava (údajně existujícího) Luboše Cafourka.(4.5.2017)

Film s podobným námětem jako Václav, jen role venkovského balíka byla svěřena správnému typu herce. Prosťáček Luboš v podání Jakuba Koháka je mi sympatický, jednak pro jméno, jednak odporem k technickým novinkám a tím, že se stejně jako já stará o kočky bezdomovky. Velmi mne potěšila role Evy Holubové. Žádná bomba, žádná originalita, jednoduchý příběh, úsporná výprava, slušný průměr.(15.3.2018)

Jak mám rád Vorlovy filmy "o nikom a o ničem", tady jsme si ale úplně nesedli. Nevadí mi Kohák, nevadí mi když se u komedie neplácám celou dobu do kolen, nevadí mi často těkavá kamera režisérova. Instalatérovi prostě chybělo něco navíc, než to co skoro všichni dobře známe. Každý má prostě v blízké či vzdálené rodině nějakého toho Koháka... ehm, instalatéra, který žije na vesnici a neměnil by. Na to nemusím chodit do kina.(9.5.2017)

Vorla fakt moc nemusím. Ale tohle je moc pěkný. Sice tak trochu zbytečný, ale moc hezký. Taková lepší Cesta z města. Čistá duše po česku :)(26.6.2017)

Příběh zaostalejšího podivína... no dobře, pro Koháka (chytrého lišáka) role téměř na míru. Ale bohužel to nepůsobilo ani vtipně, ani dojemně - což předpokládám bylo v plánu.(23.7.2017)

• Johnny.ARN

Komédia jak víno, to vám poviem. Vorel to zvoral. Ani vtip, ani myšlienka, len suché reprodukovanie bez nejakej inovácie, čo nikoho nemôže baviť. 1 z 5(25.8.2017)

• hansel97

Moc si s tímhle filmem nevím rady. Chtěl jsem, aby se mi líbil, ale cením si ho jen za to, že se v Česku snaží si razit svou cestu. Prezentuje se jako komedie, nechápu proč, vzhledem k tomu, že z něj padá slušná depka a Kohák se fakt snaží, ale ta role je v jeho podání dost plochá, rozhodně plošší než v rukou schopnějšího herce. Plejáda herců kolem něj je moc velká a dost tříští děj, prostor má pořádně snad jen Holubová a celé to tak nějak pomalu a předvídatelné vyšumí. Ale je tam potenciál, ať jen nekritizuju.(14.12.2017)

• zdenny

Lehce zábavný film o jednoduchém instalatérovi ze zapadlé vesnice, kde Kuba Kohák byl největším lákadlem. Ale co já vím, poslední dobou se čím dál více dívám na české komedie (nebo alespoň úsměvné filmy). Asi to je věkem nebo co. Co se týče doporučení, tenhle opravdu jednoduchý film bych i přes dvě hvězdy doporučil. Ale jen pro zabití nudy nebo pro osvěžení jinak šedého dne. Divák nemá co ztratit.(11.8.2018)

• sator

Otrocký opis reality, bez nápadu bez poetiky...(16.3.2017)

Kohákova postava je celkem svěží a vesnické reálie jsou uvěřitelné a nejsou přiblblé, navíc film netrpí nešvarem českých filmů a to je záplava rádoby rázovitých figurek, zde jsou postavy celkem normální a přirozeně se chovající. Hlavně film je v některých okamžicích velice lidský, což je věc, která se z plátna na diváka přenáší velice nesnadně. Petra Špalková je civilní a příjemná, a navic docela kus. V rámci příběhů různých životních outsiderů sice instalatér Luboš nic navíc nepřidává, ale ani neztrácí.(19.3.2017)

• HorrFi

Film celkem o ničem.. jak jsem se na to celkem těšil tak jsem zklamanej nebo o čem byl vlastně tenhle film? Jakub Kohák hrál dobře, ale ani to nestačí když ostatní věci moc nefungujou.. jenom Jan Budař a Petr Čtvrtníček občas zahlásili..(20.3.2017)

Začlo to dobře, přišel Honza Koller se svoji partičkou přisluhovačů a jeden z nich nám beze slova shodil mikču ze židle, kterou si tam nechala kámoška, co si ještě odskočila, a že si tam jako hodlá sednout. Naštěstí po kratší (zejména pěstní) potyčce jsme místo ubránili. Ale pobavil mě i samotnej film a těch 54% mi přijde fakt málo. Koháka nijak neobdivuju, ale srandovní postavička to docela je, příběh měl několik libůstek a takový ty trotlovský dialogy podivínů, na což jsem asi zrovna měl náladu. A navíc Budaře, co pobodal toho cikána ("Ty to nevíš? No sedí."), takovej ukázkovej rapl =). #kviff (75%)(7.7.2017)

Řekl bych komedie šitá na míru Kohákovi. Skvělé obsazení, srandy kopec, bavil jsem se královsky. A teď už vím jak nejlépe trávit dovolenou - koupím si čtyři Studentské pečeti, žlutou limonádu, houbové kvarteto, a tradá k rybníku 😃(29.1.2018)

• sskrblik

Kohák je snesitelný pokud se přiliš neprojevuje, takže se hodí akorát tak do reklamy na koza Nostru...(4.2.2018)

Vorla mám rád a Instalatér sice nijak extra nenadchnul,ale zároveň ani nezklamal.Takový obyčejný český film,sondující život na vesnici.Nic moc se tu neděje,přesně jako v reálném životě.Kohák,kterému v poslední době nemůžu přijít na jméno je tady příjemně civilní a role mu sedla.Ani zbytek obsazení pak nezaostává.Solidní práce...60%(16.3.2017)

• SG-1

"Ty vole to je slabý, ti snad vypadl míč z tašky, ne?" -Radek(20.3.2017)

• ZHODNOTITEL

Řekl bych, že tímhle musel Vorel zklamat víc, než Vejškou. Takový studentský film, který řeší typické problémy obyčejných lidí. Přičemž avizovaná komedie není komedie ale pouze drama.(9.4.2017)

Tak nějak lidské, sympaticky lidské...Luboš je jak postavička z Hrabala, Kohák to zahrál parádně.(29.1.2018)

Jiný Vorel, úplně jiný, ale dobrý Vorel. Instalatér se mi líbil. Fajn. Těším se na další filmy.(5.2.2019)

• blastboy

** a 1/2(12.10.2016)

• DaltoNner

Scénář to drží pohromadě a má asi nejlepší výpovědní hodnotu z celého filmu. Rozhodně bych to ovšem nenazýval komedií. Je to smutný příběh, rozhodně ne veselý. A nemusím být režisér, abych to poznal. Nicméně Vorel znovu překvapil, tentokrát musím uznat, že už i řada amatérských filmů vypadá mnohem líp, než tohle.(29.10.2016)

Civilní, neextravagantní Vorel natočil obyčejný život. Pro někoho fajn, pro jiného zbytečnost. 60%.(15.4.2017)

• Shimargh

Naprosto zbytečný a nudný film, o naprosto zbytečných a nudných lidech, kterých jsou plné vesnice, bohužel.(30.12.2017)

Inštalatér z Tuchlovic je celkom príjemný film zo súčastnosti. Je to príbeh bežného človeka, starého mládenca, ktorý skončil tak že žije sám s matkou. Poznám dosť chlapov, ktorí takto skončili... Fil nieje jasná komédia , ale ani dráma je to oddychový film a ja som sa zasmial , ale bolo mi aj smutno pri pohľade na hlavného hrdinu po smrti matky. Jakub Kohák zahral svoju rolu výborne a aj preto dávam 70%.(31.1.2018)

po dlooooouhé době kvalitní upřímný čistý český filmeček který si na nic nehraje a prostě se jen snaží navodit domací atmosféru na páteční večer.(20.3.2017)

Okrem jasných rysov Vorla (pohľady hercov do kamery a.i.) to z jeho strany nebola až taká katastrofa. Film síce nenudil, tých 80 minút ubehne rýchlo, ale smršť hlášok, vtipov a historiek sa nám dostávalo ako šafránu. A ešte jedno. Celý film som si nemohol pomôcť a neubrániť sa dojmu a porovnávaní s filmovým Václavom. Musím povedať, že trochu iná liga. Trojan vs. Kohák je v tomto smeru ako herec Národního a ochotník v Maryšy. Slabé 3*(23.3.2017)

• rakovnik

Jednoduchý kluk z vesnice si dělá svou práci. Možná více realistické, než mnohé současné venkovské komedie, ale takové nijaké. Ani komedie, ani drama, hlavní hrdina je více než cokoli jiného trouba a nevím, zda závěr nezaváněl i sci-fi.(11.8.2017)

• Zemi11

Česká tvorba pozvolným leč přesvědčivým krokem zamířila do hoven. A místní se ukájejí hodnocením, že to nebyla až taková žumpa jakou čekali, a proto odchází spokojeni.(26.2.2018)

• P1tr

Tohle byla katastrofa. Tomáš Vorel dokáže občas natočit povedený film a Jakub Kohák je vtipný člověk, tudíž jsem v jejich spolupráci věřil. Nicméně se mi bohužel oba dva slušně vysmáli. Instalatér z Tuchlovic je....vlastně ani nevím, co to mělo být, neboť rozhodně nejde o komedii, neboť humorných situací není dostatek a když už na ně dojde, nejsou příliš vtipné. A dramatem bych tenhle kousek určitě taky nenazval, protože ačkoliv se o vážnost často snaží, žádný z těchto momentů není dotažený a jedná se spíše o polopaté pokusy. Díky zvláštnímu, lehce asociálnímu hlavnímu hrdinovi závislém na matce by se dalo polemizovat, zda se Vorel nesnažil o českého Forresta Gumpa, ale v jeho vlastním zájmu doufám, že ne, protože v porovnání s touto klasikou by film vyzněl ještě tragičtěji než jako nedomrlé nic, kterým je.(4.3.2018)

• Autogram

Môj pocit je asi taký, že mohlo to byť aj horšie. Niektoré situácie sú úsmevné, väčšinou ale trápne, vtip nie je nikdy dobre vypointovaný. Postavy sú len figúrkami s vopred očakávaným správaním, aj ten svojský inštalatér stratený v živote sa po desiatich minútach omrzí. Dosť ma prekvapila Eva Holubová, prečo sa objavila vo filme s výlučne druhotriednymi hercami.(31.10.2018)

• Gogo333

Od filmu jsem teda čekal něco jiného. Má to být komedie a podle popisku sem čekal něco nahláškovaného jako Gympl, bohužel nějak zapomněli na ty vtipy a vylezlo z toho spíše drama. Celý film se řeší rasismus, smrt, násilí na ženách, peníze a nějaký fór nikde. Nakonec sem se zasmál asi jedné scénce a toť vše. Na filmu je vidět Vorlova práce, ty jeho detaily na obličeje se nedají přehlédnout. 50%(6.10.2016)

• r3plicator

Vzal som na film do kina rodičov, pretože som čakal feel good movie, ak nie rovno znesiteľnú komédiu. To, čoho som bol svedkom, mi vyrazilo dych. Tento film je, bez srandy, nebezpečný. Nevinný divák neznalý toho, kto je Vorel a o čo sa asi tak snaží, je vystavený rasistickému, xenofóbnemu a násilnému svetu, v ktorom nič nie je komentované, odsúdené, vypointované, ani nijako inak ospravedlnené. Mladé Vietnamky nevedia po česky a paktujú len s Vietnamcami. Mlátiť ženy je štandardné riešenie problémov. Cigáni si zaslúžia zmlátiť a zapichnúť kudlou. Ak sa chystáte na kurzové stávky v SAZKE, nezabudnite ich rozdeliť na viac tiketov, výhra vás neminie – na rozdiel od nejakého morálneho posolstva o rizikách hazardu u sociálne slabších. Ten film je proste zbytočný – ukazuje veľa problémov, ale nijako s nimi nenarába. Vorel sa naozaj stotožnil s Kohákovou postavou inštalatéra, ktorý svet okolo seba tak maximálne pozoruje, ak vôbec to. A v tom je to nebezpečenstvo – film, ktorý všetko toto ukazuje, ale nijako nekomentuje, prispieva k tomu, že správanie, aké v ňom vidíme, sa u určitých ľudí môže stať normou. Z tohto hľadiska odpad, ale z filmárskeho, bohužiaľ, tiež. Okrem toho, že je to nebezpečné, je to totiž aj nuda. Nebezpečná nuda.(13.11.2016)

Vlastně by mi možná jenom stačilo, kdyby Vorel nechal Koháka, Budaře a Čtvrtníčka celou dobu sedět u piva a házet hlášky u fotbalu...ale tohle taky nebylo špatné. Sice moc nevím, čím se tohle liší od tuny tv filmů, které proplouvají čétéčkem, ale ten výsledný Instalatérův dojem je u mě dost pozitivní.(18.3.2017)

Na filmy z vesnice tady má patent mistr Menzel, Vorlovi bohužel schází kvalitnější scénář a herci. Celý film působí tak trochu amatérsky a je jen dobře, že nepřekročil únosnou stopáž... Jakub Kohák zahrál překvapivě slušně, zřejmě dle Gabinovy metody - hrát sám sebe... Takže suma sumárum mírně lepší český průměr.(19.3.2017)

Dobrý příběh, který se ale mohl dál rozvést i na vedlejší postavy.(15.4.2017)

• Lefty86

No co povídat. Takovýhle filmy o ničem točíme posledních 20 let. Myslel jsem že Kohák udělá něco jiného a zasměju se. Ale ona to neni komedie. Vlastně nevim co to bylo. Film kde se nic neděje, Kohák jezdí měnit hajzly a baterie a pak to skončí. 40%(18.4.2017)

• gutshoter

Tady se mi líbil snad jen Budař, ten to zahrál jako tradičně úplně skvěle. Nicméně Holubová se mi tu kvůli špatnému scénáři moc nelíbila, což je opravdu výjimka, a o Kohákovi fakt nevim, co si mam myslet. Spíše zklamání.(26.4.2017)

Není to film, který bych si chtěl pustit znovu, ale překvapil...čekal jsem to horší a ve finále to byl pohodový průměrný český snímek...a ani ten Kohák nevadil, tak moc jak jsem si myslel...jde vidět, že toho hňupa v různých televizních show hraje opravdu jen na zakázku...(4.9.2017)

• eagle-eye

Asi nejslabší Vorlovina a to díky hlavně tragickému Kohákovi... Hvězdu za Budaře, ten jediný mě na filmu bavil...(29.1.2018)

Nejlepsi Vorel od Cesty z mesta.(19.3.2017)

• Magika82

Slovy zesnulého pana Kodeta: "Jen by mě zajímalo, kde asi udělali soudruzi z NDR chybu?" ... Role paní Evy Holubové, a její vlastní herecké podán, jsou jediným důvodem, proč nevhazuji tento snímek do koše... Otřesný scénář, mnohdy nelogické dialogy a scény, katastrofické herecké výkony Čtvrtíčka, ale zvláště Jana Budaře, kterému patrně výsměšný vyhazov ze dveří Hollywoodu před několika lety nestačil. (pozn. vysv. Budař odletěl do L.A., napochodoval do několika filmových studií, kde se představil jako slavný Český herec, který si přijel pro roli)... Komedie? Ale kdepak! Tragikomedie, v níž místa pro zasmání je méně, než-li potencionálně obyvatelných planet v této Sluneční soustavě...(22.3.2017)

• zsn

Díky Bohu, že se české filmy nedostávají ven, české komedie jsou vtipné asi tak, jako zjistit, že má člověk chlamydie. Ještě dostat nálepku za nejtrapnější pokusy o komedie by nám scházelo, protože našemu rádoby humoru žádný jiný stát nemůže rozumět. Ale jo, gratuluji, Tomáši Vorle, na Zlatou malinu to je.(23.4.2017)

Skvělé!(30.1.2018)

Velice pěkný film o venkovském instalatérovi a venkově obecně .Panu Kohákovi role krásně sedla od začátku až do konce.(18.3.2017)

• Lachtaan

Má osobní povinnost zhlédnout jakýkoli sebehorší český snímek (vyjmo absolutních odpadů nejen podle zdejších hodnocení) mě někdy skutečně dokáže obrat o drahocenný čas. Jinak tomu nebylo v případě tohoto absolutního výplachu, kde si osina v zadku současné české scény jménem Jakub Kohák usmyslel, že si může dovolit opravdu cokoli. U těchto snímků můžu chválit jedině to, že mnou dané nízké hodnocení mi tvoří poněkud rozmanitý profil mezi množstvím 4 a 5 hvězd udělených filmům okolo.(11.10.2017)

Mne sa to pacilo:) kohak je skvely...a bavil ma cely cas..(31.1.2018)

Tak nevím, jestli jsem já tak nenáročná, nebo uživatelé tak kritičtí k českým filmům.. já k filmu a hodnocení přistupuji z pohledu českých filmů, které znám a z tohoto aspektu si to i ty čtyři hvězdičky zaslouží. Má to hlavu a patu, postavy nejsou karikatury a jejich motivace a osudy mi nepřijdou jen vycucané z prstu. Nejsem nějaká obří Kohákova fanynka, ale necítím k němu ani antipatie a myslím, že této role se zhostil dobře a sedla mu. Takže hodnotím 70%. A penízků utracených za lístky nelituji.(16.10.2016)

• Platom

Hodně dlouho jsem neviděl takto zbytečný film...(9.7.2017)

Takové nečekané milé, lehce humorné a trochu dramatické dílo. Exceluje samozřejme Kohák, sekunduje Holubová.(27.7.2017)

• Brylin

Zbytečnost plná černobílých (doslova!) klišé. Stěží jedna jediná, malá, ubohá.(28.1.2018)

• Perfo

...bylo to takový český...(6.1.2019)

Ale jo, o ničem, ale hlavně, že happy end. Aspoň má Kohák roli..(22.8.2019)

Osvěžující film, který si na nic velkého nehraje, přesto příjemně pobaví. Překvapivě perfektní výkon Koháka, inu měl bych si dávat pozor na předčasné názory na herce, které jsem až doposud viděl převážně v reklamách. Holubová, Špalková, Budař - všechno standardně dobrý! Uděluji 80%.(24.3.2017)

• kailik

DAFAK??? Koháka mám rád, ale ten film byl naprosto o ničem.(1.4.2017)

Film, který si na nic nehraje. Komedie s trochu hořkou příchutí, která nemá ambice stát se hvězdou festivalových scén ani diváckým trhákem. Pro mě osobně příjemný snímek, který umí pobavit i dojmout.(7.4.2017)

Lidový film, ovšem něco tomu trošku chybí. Něčeho víc, buďto lyriky nebo epiky, zkrátka něčeho by to chtělo víc.(3.11.2017)

Občas to mělo světlé chvilky.(29.1.2018)

První vjem: "proboha proč?" To sem se mohl se svou pětiletou dcerou natočit jak u kuchyňského stolu hrajeme pexeso. Ale v průběhu mi začala docházet síla toho mála co v důsledku znamená nejvíc. Kohák, Budař, Matonoha, Čtvrtníček, působí to dojmem, že bude drnkáno na "ha, ha, ha, hospodskou" notičku, ale chyba lávky. Děj tak trochu hraje falešně s tím, že pokus o dramatickou linku je tak amatérsky až úsměvný. Na druhou stranu moc nefunguje ani humorná stránka věci....možná mohl pan Vorel vadit více na jednu ze zmiňovaných složek a u ní přitlačit na pilu. Každopádně má tento řemeslník jako celek své těžko popsatelné kouzlo...kouzlo odpadových trubek, které znamenají ves.(4.4.2017)

• Ombak▼Penari

Kohák mě nějak extra nebere a jinak je to naprosto bez chuti a bez zápachu. Upřímně, nevím přesně, co tím chtěl Tomáš Vorel tentokrát říci. Jako komedie to nefunguje nijak extra, vážný film to taky není a jako soudobá pohádka o tom, jak chudý dobrák v zapadákově ke štěstí přišel, to je zas příliš mělké a nedojemné. Nechci vyloženě nadávat, ale Vorel umí lepší věci.(23.8.2017)

Malý český "člověčí" film z vesnice. Natočeno to není špatně, ale jednotící příběh tu skoro neexistuje, spíš takové epizodky. A to je spolu s absencí většího množství humoru asi největší slabina filmu, protože výmluva, že jde o věrné zobrazení vesnice kde se nic neděje, je divákovi platná jak kreditka při striptýzu. Ten malý záchvěv příběhu, tedy hledání přítelkyně, zase byl trochu zvláštní. Luboš v tolika letech nemá babu, nechce/neumí si jí hledat a je panic, přitom během filmu začne dělat oči na Vietnamku, chce ho sbalit pošťačka, přefiknout hospodská a nakonec ho uloví týraná žena v domácnosti. To už bylo trochu moc nahusto. Taky linka s rasismem je nezvládnutá, když scénář doslova nenažraně a černobíle mixuje vztah vesničanů k Vietnamcům a Romům, přičemž pak nechá dceru hlavního rasisty chodit s Romem. Působí to hrozně překombinovaně a příšerně klišoidně. A ještě něco, Vorlův trademark groteskních záběrů na postavy z úplné blízkosti se do podobných filmů podle mě nehodí a působí dost rušivě, jako by režisér nevěděl, jaký film chce vlastně natočit. Škoda.(29.1.2018)

I v odpadní žumpě se dá občas nalézt něco hezkého, snad ta vesnická svéráznost a letní počasí mělo za následek, že jsem to hned nevypnul a navíc dokoukal až do konce.(29.1.2018)

• Brtniik

Kdyby to neinzerovali jako komedii a trochu ubrali na extremizmu, bylo by to docela fajn. Vždyť tvůrci nám ukázali, sice šikovného, leč nešťastníka, který nechápe cenu svého času a jeho zabřednutí do existenčních problémů. Docela mile mne překvapila Petra Špalková. Dost dlouho se mi líbí, ale jak lezla ke Kohákovi fandit, to mne vzalo. S jistotou by se ovšem dalo předpokládat, že poté, co by opadla euforie, že se zbavila tyrana a až by jí docvaklo, že žije ve středověku a z ruky do úst, fandění a vychlastávání by skončilo a nastalo by peklo. :-) Stejně se nemohu zbavit pocitu, že tvůrci nemají tucha, jak se žije mimo Prahu, anebo si utahují z lidu. Kdyby dílo vrhli do kin po minulém víkendu, mohlo by se to brát jako přitakání nastolené, byť latentní, státní linie…(30.1.2018)

Ze začátku se mi film zdál trapný. Některé dialogy byli ,, divné". Poté se to začalo lepšit. Vypadalo to na pět hvězd. Můj obličej byl plný úžasu. Smál jsem se.... jenže poslední dvacetiminutovka byla celkem nic moc. Tento film bych mohl doporučit ke zhlédnutí když nemáte nic lepšího na práci. Dávám 65%!!(1.3.2018)

Odpočinkový film o vesnickém buranovi, který si žije ve svém světě mezi vodovodními trubkami. Občas zajde na okresní přebor a skoro každý den do hospody, doma si ho vyhoní a ráno dostane snídani od své mámy. [5008. hodnocení, 300. komentář, 53%](4.1.2019)

Vorel sice pořád ještě neumí s kamerou udělat nic zajímavějšího, než držet hercův obličej přesně na středu, jako by pořizovat fotku na občanku, a taky ještě pořád neumí napsat nic zajímavějšího, než "tady je hrdina a dějí se mu nahodilé věci", ale v Instalatérovi z Tuchlovic to zvládl splácat dohromady způsobem, který aspoň výrazněji neuráží váš intelekt. A nehraje v tom jeho syn, takže to je taky plus. Samozřejmě, je to sázka na jistotu skrz stoprocentní citové vydírání – jsou tu umírající matky, bité manželky, naivní hrdina s Vorlovou představou o autismu... ale Kohák, jehož obvykle moc nemusím, z toho – oproštěn od vlastního humoru – vybruslil překvapivě důstojně a docela mě mrzí, že Luboš Cafourek není lépe napsaná postava v mnohem lepším filmu. Nu což, Pelíšky to nejsou, ale nenudil jsem se, občas jsem se pousmál a nemusel jsem se stydět, že na to koukám. V neděli na Čt pohoda.(3.7.2019)

Sándokááán, Sáándokááán....spravil bojler držce a nezůstal sááám..... :D Docela povedená oddychovka, nic genitálního, ale při té hrůze co se unás poslední dobou točí, je tohle oskarovej snímek. Tož ty tři si to zaslouží.(16.3.2017)

• Likan7

Jakub Kohák je fakt všude. Je dokonce TAK všude, že ho potkávám i u nás v práci, když jdu náhodou kolem recepce. Můj chlebodárce, Wavin Ekoplastik se totiž hrdě kasá, že je hlavním sponzorem tohodle filmu. Poté, co jsem film viděl bych možná měl zajít za naším marketingem a klepnout je po hlavě trubkou, aby se vzpamatovali a toho papírového Koháka schovali někam hluboko do skladu, než si bude nějaká návštěva hledat, co je to vlastně za film. Ono totiž v tom filmu nefunguje skoro nic. Kdo tohle proboha označil za komedii? Možná to má pár lehce vtipných momentů, ale jedná se rozhodně o drama. Komedií byl Gympl, nejlepší Vorelův film, tohle nemá s komedií ale nic společného. Paní Holubová tu hraje Lubošovu matku, i když je pouze o 15 let starší. Nechápu moc, o čem ten film vlastně je, protože tu je několik příběhů, které se prolínají a žádný se ve skutečnosti moc nevyřeší. Co měla znamenat ta kravina s cikánem? Už vidim sadistickýho manžela, který by si nechal líbit rozvod a nedělal problémy dál. Co to bylo s Bublinou? Pro mě jediný zajímavý bylo, že někde v začátku filmu zaslechnu Koháka říkat: "Ekoplastik", a tím to pro mě hasne. Zbytečnost. Vorel potvrdil, že Gympl byl skvělý jen díky náhodě a skvělýmu materiálu, už Vejška nestojí za nic. Instalatér z Tuchlovic je stejný.(26.3.2017)

• LordMysti

Těšil jsem se ale film mi nesedl, zvláštně natočen, zvláštní děj neděj, prostě zklamání.(27.3.2017)

• Dzvandzi

Hej, hej ,hej Tuchlovice hej...To jako vážně??...Já jsem opravdu neměl daleko k tomu, abych u tohohle filmu skolaboval na velkou dávku trapnosti, společně s těmi trapnými herci, kterým jsem se opravdu smál, kam až se dokážou snížit. To jediné bylo také na tomhle filmu vtipné. Jinak opravdu nuda a trapas. Koktající blbec s vousama mě bude strašit ještě hodně dlouho. Celkově český film jde do prdele a furt u každého hledám alespoň nějaký důvod, proč nedat odpad, ale brzo asi přestanu, protože tohle k němu opravdu nemělo daleko...(24.4.2017)

Tak trochu vlastně o ničem ten film... asi. Nebylo tam nic, ale vlastně všechno. Bylo to natočeno tak nějak fajně s citem, výborně atmosferické. Líbilo se mi to a nechalo mi to úsměv na rtech a to moc českých filmů zatím neudělalo, takže proč ne :-) 80%.(30.10.2017)

• Jablek

Vorla mám rád, ale tohle bylo fakt slaboučký no...bohužel :/(28.1.2018)

Opět jsem od filmu nic nečekala a splnilo se mi to. Je to něco co nenadchne, a vlastně ani ničím neurazí. Zadrhávající se Kohák, který i v reálu vypadá jako bezdomovec, mi v roli Cafourka seděl, a vlastně i Holubová hrála jeho matku uvěřitelně. Hvězdu navíc za poštačku s dcerou:)(29.1.2018)

• Lucas87

Koháka nemám rád za to jak dělá idiota ve veřejném prostoru i v reklamě na Fio Banku. Nicméně tady mu to sedělo a ten film byl takový odpočinkový. Je fajn, že to Vorel dal grátis na youtube. Nejlepší scéna 13:53. I když jsem byl rozhodnutý pro hodnocení odpad, zde po zhlédnutí dávám 2* a ten Čtvrtníček to taky zachránil svýma hláškama.(17.3.2018)

Instalatér z Tuchlovic režisér nám natočil nový film a je opravdu dobrý.Kohák se dost dobře na roli hodil.70%(8.10.2016)

• GIK

Takovýhle korektní multikulturní film a ještě k tomu z české vesnice! Bravo Vorel, jdete s dobou. Né, vy už jste jí předběhl.(8.10.2016)

Jsou to tragikomické figurky, nejsou to však karikatury. Tomáš Vorel se udržel na hraně, kdy své protagonisty nezesměšňuje. Někdy je však příliš prvoplánový. Což jsou třeba vnuci, a příhoda s odloženou toaletní mísou, a také pojetí rasové nenávisti se trochu vymklo z ruky. Některé dialogy jsou až příliš úporné a postrádají půvab, jako je několikrát zopakované přetahování o to, kdo zemře dřív. Čímž pádem občas selhává vypointování a naznačený motiv jaksi vyšumí.(8.10.2016)

Už stárnu, takže jsem odešel moc spokojenej, i když recenze kritiků jsou o dost vlažnější. Já jsem hlavně rád, že Vorel načal trochu jiný téma než Cesta z města (bude točit už třetí díl! O čem proboha?). Místo zapadlý vesnice tu máme spíš městys s vlastním fotbalovým klubem, diskotékou atd. Jestli máte rádi Divoké včely, tak se vám to bude líbit. Čtvrtníček, Budař i Kohák nezklamali a Holubová ani zklamat neumí. Film, jako všechny vorloviny, je založenej na stereotypizaci a přehrávání- pokud vám to vadí, tak nic pro vás. Vorel jde cestou Okresního přeboru a sází to tam moc hezky. Nejlepší momenty jsou, když vyhrajou Tuchlovice a opilci se radostně potácejí ulicema, nebo párování místních outsiderů na lokální diskotéce za rachotu Mandrage.(13.10.2016)

Instalatér i přes několik povedených vtípků určitě není komedií, dramatického děje je tu totiž podstatně více. Celý film drží pohromadě vcelku kvalitní scénář (i když nic převratného to tedy určitě není) a Jakub Kohák, který nezklamal. Od Tomáše Vorla mám raději starší tvorbu, nebo jeho "Cesty". Přesto nezklamal, je to takové vesnické drama na jedno zhlédnutí. 55%(31.10.2016)

Už se těším až se místní intelektuální smetánka (kleopatra) snesou, plní pohoršení na tuto nebohou komedii a celý ji ve svém o povznešení chudém a erudovaném hněvu smetou svými *odpady.(5.11.2016)

• Andy.M

Tupé jako nenabroušená sekyrka s Kohákem hrajícím v jedné poloze. Naprosto zbytečný film!(17.3.2017)

Taková přitroublá ale celkem sympatická venkovská komedie.(20.3.2017)

Vesnický dobrák, který by se rozdal, ale svůj vlastní život neumí nějak nastartovat. Uvedeno jako komedie mne v půlce filmu vyvedlo z míry. Příběh je spíše smutnou předpovědí pro ty, kterým život stejně jako hlavnímu hrdinovi utíká před očima. Pokud strávíte typickou Vorlovu režii, střih a podivné vyjadřování postav na úrovni neherců, film získá svůj ´´nevtíravý půvab´´ života bez velkého světa po Česku. Pravdou je, že nejlepší výkon podala Petra Špalková, která ke konci filmu převzala otěže a víceméně táhne film až do konce, který samozřejmě neprozradím. :) 65%(21.3.2017)

Mě to přišlo spíše smutný než komický. Kohákovy postavy mě bylo líto asi jako Otíka z Vesničko má středisková.(3.4.2017)

ANO. vorel. again. moje stara rychlejc sedi, nez on bezi....ctvrtnickova moudra...omg(23.4.2017)

• xmatysekx

Nebýt hereckého výkonu pana Čtvrtníčka, nejspíš bych film jednak nedokoukal, a jednak k hodnocení nevyužil hvězdičky. Film totiž kromě těchto pár chvil, kde jsou v hospodě či autoservise nemá absolutně žádný spád. To, že je film čitelný a všechno důležité, co se ve filmu odehrává je v prvních a posledních pěti minutách, by možná nemuselo nutně znamenat blbý film. Nicméně tohle je opravdu hodně blbý film. Jak říkám, film nemá žádný spád, děj se nikam neposouvá, hlavní postava - špatně mluvící, zarostlý instalatér - se nijak nevyvíjí a všechny scény působí uměle (především ty s násilím a rasismem) a jako celek film působí velmi nesourodě. Je možné, že má film nějakou hlubší message, kterou jsem přes všechnu tuhle hrůzu neobjevil ale spíš jsem ochoten věřit tomu, že ne.(3.8.2017)

• E lan

** za český film, ale je to bída s nouzí Vorla hodná. Nemán rád jeho filmy a tento film s mým oblíbeným Kohákem mě v tomu znovu utvrdil. Scénář nula, děj slabý, herecké výkony prazvláštní. Není o co stát.(3.9.2017)

Těšila jsem se hodně, ale nakonec to bylo spíš takové slabší. Kdyby tam nehrál Kohák, tak už by to asi nebylo zajímavé vůbec.(28.12.2017)

• tranquill

Komediální drama na jedno použití.(30.1.2018)

Nadpriemerná podívaná na obrazovke a myslím , že herecké výkony sú sympatické. Nájsť v tomto filmovom svete niečo čo sa dá pozerať je úspech. Mám pocit aj hlavný hrdina filmu je ten správny herec Jakub Kohák ...(1.2.2018)

Pokud k tomu člověk nepřistupuje jako ke komedii (což jsem byl zpočátku já), tak shlédne docela zábavný a zároveň smutný film. Jakub Kohák mi do role stárnoucího starého mládence sedl jak prdel na hrnec.(4.2.2018)

• Bozvav

Pominuli fakt, že nemám ráda Koháka (ten mi nakonec paradoxně vadil nejméně), tak musím s lítostí konstatovat, že jde o další bludnou ovci české kinematografie. Tedy vyloženě špatný film to není, ale že bych se bůhví jak bavila, tak to taky ne. Nespornou výhodou je relativně krátká stopáž, pár vtipných momentů a neodiskutovatelný herecký um Evy Holubové. Jinak jako celek slabší průměr.(31.5.2018)

Na tomhle filmu se mi líbí, že je takový ČESKÝ. Opravdu jsem si připadal jako bych byl na návštěvě na vesnici u svých známých. Sice byl film jednoduchý, ale myslím si, že v mnoha oblastech velice výstižný.(1.1.2019)

Na Vorla překvapivě civilní...(3.7.2019)

Taková jednohubka z Tuchlovic. Budař v kuchyni jakoby nevnímal Koháka, to bylo herectví par excellence.(17.3.2017)

Amatérsky působící úsměvná komedie. Dobrá hudba. Koukám Muchow, záruka kvality. No vidíš Lubošu, nakonec jsi sbalil dobrou kobru - 60%(19.3.2017)

Jako Kladenak.. :) Tuchlovice moc dobře znám....Pohodovka.. plná lidského, jednoduchého i těžkého, obyčejného, vesnického života.. chlapi se ožerou ..:) disco v kulturaku..fotbal,... tvl ti říkám ten dneska zasune... :) vtipné i smutné zároveň.. 60% na pohodu film.(22.3.2017)

• DAPDO

To, že film točil Vorel, ve mě vzbudilo hodně pochybností o tom, jestli se vůbec budu bavit. Odhadl jsem to přesně, i když má film hodně slušný obsazení, nezasmál jsem se ani jednou a Čtvrtníčkovi asi dva náznaky to nezachránily.(28.3.2017)

• bohhous22

Vorluv feeling je mi čím dál vzdálenější. Ale on sám žije takovým prostým životem a na samotě s celou rodinou v jednom domě...Je to obvyklý standardně normální chlapík, ale z té krásy průměrnosti člověka uz vyzdimal maximum.(2.4.2017)

Jestli tohle je komedie, tak jsem papež! Pokud tedy přistoupíme na to, že to není komedie, jako že fakt není, pak to není vůbec špatné. Zvláště mě překvapil Jakub Kohák, kterého moc nemusím, ale jeho tragikomická postava vesnického instalatéra je uvěřitelná a drží celý film nad vodou. Protože jinak je to značně neurovnané, místy jakoby se nevědělo, jak dál. Závěr, vzhledem k celému ději je snový a příliš idylický. Do poloviny filmu jsem byl rozhodnutý poslat jej do odpadu, druhá půle hodně vylepšila celkový dojem a tak těch 50% si zaslouží.(30.1.2018) Předevčírem jsem Instalatéra viděl částečně podruhé a musím konstatovat, že se mi to líbilo mnohem víc, než před třičtvrtě rokem. Škoda, že nelze dát půl hvězdy.(20.4.2017)

Pohodovej film.Jen je škoda,že ze skutečných Tuchlovic tam nebylo skoro nic.(13.6.2017)

• Hpatrik

O čem to sakra mělo být? Příběh o ničem, postavy zpodobňují ty nejhorší české archetypy plné předsudků, nulový cit pro kameru, světlo, hudbu, a v podstatě všechny technické stránky filmu.(29.1.2018)

Koháka nesnáším (hlavně kvůli těm debilním kozoreklamám), ale tady mi jako natvrdlý ňouma nevadil - a mám pocit, že to ani moc hrát nemusel.(31.1.2018)

Forrest Gump z Tuchlovic. Momentálně zaostalej instalatér proplouvá životem, aniž by pořádně věděl jak, má víc štěstí než rozumu a mimoděk pomáhá lidem ve svym okolí. Příběhem nijak obdivuhodný dílo. Ale svym poselstvim, že i "jednodušší" lidi maj svý místo na světě a můžou ho (nevědomky) zlepšit (pokud jsou dobráci od kosti jako Luboš), vlastně feel-good podivaná. Jen škoda, že nebylo víc humoru nebo většího prostoru pro překonávání životních nesnází (smrt blízký osoby). Takhle totiž zustal potenciál dost nevyčerpanej a občas chyběl potřebnej tah na branku. Za herecký obsazení (jinak spíš vlezlej Kohák tentokrát trefa do černýho, Petr Čtvrtníček hlásící jako vždy) třetí hvězda.(2.2.2018)

V jednoduchosti je síla. Taková pohádka pro dospělé s příjemným pocitem smutku na konci. Jinak Vorel na csfd standardně podhodnocenej.(4.2.2018)

Jako komedie dobrý, ale jiné aspekty filmu nic moc- prostě nemám to vesnický buranství rád- jinak by to bývalo na mě celkem sedělo a občas se člověk fakt zasměje...konec očekávaný..celkově průměr...50% (ale hrozné to určitě není)(3.1.2019)

• Inozuka

Slabé. Kohák nehraje, pouze chodí a zadrhává. Podobně jsou na tom s hereckými výkony i ostatní - Čtvrtníček i Budař stále ve své lajně kokotů z lidu, Matonoha jakbysmet a Holubová přehrává až to není hezké. Na obranu tedy nutno dodat, že protagonisté Instalatéra ani nemají co hrát, protože příběh i postavy jsou tak šablonovité, že to ani není vtipné. Děj i závěr odhadnete tak po první čtvrthodině, humoru pomálu a o nějakých vyvolaných emocích (soucit, empatie nebo pochopení) nelze mluvit ... Sečteno, podtrženo: zbytečný film.(27.1.2019)

• odvedle

Zasmial som sa celkom... nula krat, nula, ani raz. Ten zaner v popise, ze vraj teda komedia, by sa mal upravit. Par navrhov by som mal, ale nechcem byt neslusny.(29.9.2019)

• Flexaret

Vorel nabízí sociální sondu, ale film propaguje jako čistokrevnou komedii. Je to spíš další příspěvek do subžánru česká tragikomedie, ale dramaturgicky není naštěstí tak roztříštěný (i když vyřešení některých podzápletek shrnujícími dialogy trochu skřípe). Jakub Kohák je typově přesný, a zbývající obsazení se na Vorlovy poměry docela drží při zemi. Možná by neuškodilo kdyby byl za kamerou někdo jiný než sám režisér, z jeho samostatných prací je tahle asi nejslabší. Své diváky si film určitě najde, i přes spoustu závažných témat (domácí násilí, rasismus) je děj docela přímočarý a konec víceméně naplní divákovo očekávání.(6.10.2016)

Potřeboval jsem něco podobného, komediální rovinou typicky českého a oddechového. Vorel s Kohákem mi to dali... Příběhem krápítek jednodušší, ale komu to vadí když se zrovna nechce přemýšlet :) Nižších 69% a *** za volnější konec, jinak palec nahoru určitě.(10.10.2016)

• Romanstekl

Komedie, jako vážně? Komedii si představuju vážně jinak... Kohák je jak stvožený pro komickou roli, obávám se,že jeho potenciál zde nebyl vytěžen ani trochu, velká škoda... Shlédnutí filmu nedoporučuji, je to o ničem a s komedií to nemá nic společného, postrádá to děj...(20.3.2017)

• Pitryx

Jasně, chápu, mělo to být takové to pohlazení po dušičce. A trošku i bylo. Bohužel sem tam to kazily některé scény. Nevím proč, ale postava Luboše mi vůbec k srdci nepřirostla. Nebyla zahrána ani dobře, ani přesvědčivě. Nebo se prostě mýlím, a je to o něčem zcela jiném. Přesto musím uznat, že jsem se místy bavil a občas hlasitě zasmál. Určitě se podívám někdy příště a možná změním názor. Zatím je to pro mne bohužel jen průměrný film bez vyšších ambicí.(30.3.2017)

• Murysek

Musím dát alespoň jednu hvězdu, protože touha po zjištění, jestli se konečně něco stane mě donutila koukat se na tento divný paskvil až do konce. Po dokoukání jsem ovšem cítil jak hloupnu, týden jsem sledoval jen dokumenty, různá školení a odborná videa, abych ten pokles vyrovnal.(8.4.2017)

• klukluka

Mám rád (a spîš víc než to) filmy Tomáše Vorla. Z Instalatéra bych ale v zájmu jeho dobré pověsti udělal novodobou trezorovku. Tohle už by neměl nikdo další vidět. Měl jsem z toho pocit, jako by tím filmem Tomáš Vorel říkal: to máte za to! Děsná bída.(12.4.2017)

• MillaJ

Mami....je hlad...(6.5.2017)

Dneska za tři, ale asi jenom proto, že mám všechny aktéry tak ráda...(6.5.2017)

Kohák se v roli blba našel a díky němu to asi za něco stojí. Většina pasáží je dost hluchá, ikdyž to pomáhá té skličující atmosféře. Film má dobré tempo a stopáž je dostačující.(25.5.2017)

• haffen

Zbytočný film. 2 1/2*(17.6.2017)

Já nevím. Tak nějak to uplynulo, moc se tam toho nedělo. Není to špatný film, ale na komedii je tam málo vtipu (je to spíš jen úsměvné) a má to i dramatické okamžiky, Nevím jestli bych se na to podíval podruhé.(22.7.2017)

Čekal jsem další nános patosu, moralizování, skřeků ... ne, tohle se T. Vorlovi povedlo. A titulní píseň Davida Hlaváče je skvělá.(29.10.2017)

Velmi srandovní film. Kohák má super hlášky nějak jsem si ho v tomhle díle oblíbila.(7.11.2017)

• Romeroo

Občas jsem se zasmál. Přesněji řečeno třikrát. Naprosto zbytečný film. " Klasická" česká nahořklá komedie, která má ambici upadnout co nejdříve v zapomnění. Za kozy co nemáme pane, dávám jednu Čtvrtníčkovou hvězdičku.(28.1.2018)

Výborná oddychovka nabitá skvělými českými herci a excelujícím Jakubem Kohákem v hlavní roli.(29.1.2018)

• nula87

Tohle je zoufalé jako už dlouho nic jiného. Bez příběhu, bez humoru, s absolutně mimózníma postavama, a asi 3 jakž takž vtipné hlášky za celý film? To asi nestačí. 15%(30.1.2018)

Nenadchne, neurazí. Nejlepší je Eva Holubová.(30.1.2018)

Sice jsem tam marně hledal nějakej děj či zápletku, ale nakonec to docela koukatelný bylo. Takovej pohodovej filmek od kterýho se předem nesmí moc čekat. 55%(1.2.2018)

Je to sice blbost ale dalo se na to koukat.(5.1.2019)

• PAVLIS

50% Komedie to bohužel nebyla, spíš jen jakýsi pokus o hořkosladký, poetický výstřižek ze života jednoho vesnického autisty. Až se divím, že se dá u takové kravinky vydržet až do konce.(30.6.2019)

• kery-

Fakt nechápu. Totální vrchol debility, křečovitá snaha o vtip a příběh bez zásadních zvratů (že by byl i bez zásadních zvratků, to říct nemůžu). Všechny postavy napsané totálně debilně, o nehereckých výkonech ani nemluvě. Naštěstí Kohák měl ke své roli neschopného debila evidentně blízko, takže to nepřehrával. Fanouška Ulice, ordinace a podobných sraček to jistě potěší. 53%? WTF!(6.11.2019)

• mira007

Ty vole vorle!!! Člověk, který natočí moderní pecku pro mladý Vejšku, tak se rozhodne natočit něco pro troškovský publikum 50+. Komedie? Zasmál jsem se, když dal na konci Blažek Kohákovi po hubě, ale jinak vůbec. Byla to taková nuda, že jsem myslel, že to ani nedokoukám. Jednu hvězdu dávám za obsazení, ale pro mne osobně, který má rád Vorlovi filmy je to hodně těžký zklamání.(16.3.2017)

• silak_xup

Nic, nic, vtip, nuda, nuda, vtip, nic, drama?, nuda nuda nuda konec.(16.3.2017)

Připadá mi, že je v poslední době přeKohákováno, ale do role Instalatéra z Tuchlovic se výborně hodil. Eva Holubová v roli maminky byla výborná. Snímek dokázal docela věrně odrazit vesnický život. Myslím, že by si film zasloužil o trochu vyšší hodnocení.(18.3.2017)

Ja si myslim, ze film trpi jednou veci a to je hlavni predstavitel Kohak. Mame ho zaskatulkovaneho jako "kaspara", ktery umi proste srandu a kdekoliv se objevi, je standart, ze bude psina - vetsi ci mensi, ale bude. Ovsem tady se bez jakekoliv zmeny v obliceji ci na hlave (jen ma ksiltovku) objevi na platne a vy se mu stale pochechtavate, protoze jste zvykli na jeho srandy. Ale ta figura je vazna, resp. by mela byt, aby ten film dal divakovi to, co prebuje k vyssimu hodnoceni. Vse je rozehrano dobre, vedlejsi role klapou, vsichni hrajou, dej bezi a vy stale se v tom nevyznate a drhne to vzdy, kdy se J.Kohak objevi na scene. Moc sranda to neni a ani vazne se to brat neda, ta jeho figura. Je to fakt skoda.(21.3.2017)

Film pobaví a na Vorla film který lehce vybočuje, je v něm jasný Vorlův podpis, ale o to víc mě baví. Dobré hlášky a taková ta letní pohoda. Rozhodně doporučuju se podívat.(22.3.2017)

Kohák se pro tuhle roli narodil a je fakt, že se svojí visáží těžko může hrát něco jiného....jeho outsiderovi jsem od začátku fandil a prožíval s ním jeho strasti...jen to kazila protivná Holubová jako matka, protože kdyby to hrála nějaká milejší herečka, bylo to ještě ke všemu dojemné...i takhle je to extrémně milý film, který ukazuje Díře u Hanušovic, že natočit pravdivý film o životě na vesnici jde s humorem a bez deprese.(27.3.2017)

Další z českých "na ho*no životy" komedií, která vesměs ničím nevybočuje z řady. Nic víc, nic míň(22.4.2017)

• maniacxl

Další česká trapárna,která se fakt nepovedla!Nic střídá prázdno,hovna střídají sračky a do toho šišlající neherec Kohák.Ne,ne,ne.......takhle by to nešlo.Sedám na kolo a uháním se někam zastřelit.ODPAD.(23.5.2017)

• 8rec

Režiséra Vorla chápu do jisté míry jako režiséra nezávislé tvorby. Jeho filmařský rukopis je často na pomezí profesionálního a amatérského filmu. Bohužel tentokrát víc to druhé. Kdo čeká, že se bude smát, protože na plakátech všude čteme "komedie" - plete se. Ryzí drama se smutkem a lítostí.(4.7.2017)

• Bajislaw

Instalatér z Tuchlovic je film, který se prezentuje jako poetická komedie, zatímco jde o skličující drama bez špetky vtipu. Je to další z řady českých filmů, který vykresluje českou vesnici jako pustý ostrov obývaný stádem lidských sviní, v lepším případě úsměvných postaviček. Účinkující: Stereotyp starého mládence, stereotyp maminky starého mládence, stereotypní hospodští balící, stereotyp tyranského manžela, stereotyp týrané manželky, stereotyp vesnického nácka a stereotypní Vietnamci. Člověk může shlédnout jenom tolik Divokých včel, Děr u Hanušovic a Instalatérů z Tuchlovic aby si řekl a dost. Milí Pražáci, přestaňte točit debilní filmy o tom, jak se blbci na venkově mají blbě!(8.7.2017)

• Fjera

Jako bych se dívala na horší verzi filmu Václav.(28.1.2018)

• reno.d

Tušení mě nezklamalo!Je mi smutno z toho,že režisér Pražský pětky natočil takovýhle nic!Dvě hvězdy z úcty k některým hercům,který tam kdovíproč hrajou a který mám rád.(28.1.2018)

• Ozzy2

To byla fakt komedie, nebo rodinné drama?Mě to vtipný vůbec nepřišlo, spíš naopak strašně smutný, až ubohý.(30.1.2018)

• RedBoryyys

Mě to tedy zklamalo,jednu hvězdu dávám jen za kecy Čtvrtníčka...(30.1.2018)

• Misoponia

Už úvodní scéna, kdy hlavní hrdina jede na kole, mi připadala strašně dlouhá a nudná. Připomnělo mi to film Vesničko má středisková (který se však s tímhle filmem nedá srovnávat). Ve filmu se nic neděje. Musím souhlasit s tím, jak už tu někdo psal, že postavy jsou šablonovité, což dost vadilo. Kohák neumí hrát, jediné, kde ho snesu, je v divadelních představeních Partičky, tam svým neherectvím nemá co posrat, protože je to improvizace.(31.1.2018)

• offlineman

Tak nám jedna tupá pseudocelebrita napřed ukáže onanii a potom výkon, který jí nedá žádnou práci, protože hraje sama sebe.(11.2.2018)

55%(19.3.2018)

Sice to nebyla žádná velká legrace,ale dalo se to,vcelku příjemné.(21.12.2018)

70%(3.1.2019)

Podivně legrační sonda do českého veksláctví. Docela sranda, když berete ten kotel stereotypů s nadhledem. Prostě taková slabší klasická černá komedie z našich končin.(4.1.2019)

Kombinace Vorel + Kohák mě odrazovala, takže jsem se zpočátku dívala jen napůl oka a dělala si u toho jiné věci, ale po půlhodině si film úplně přitáhl moji pozornost a vcelku mile mě překvapil.(5.1.2019)

další muž s koženou brašnou....a přežil....(28.6.2019)

Nastavené zrcadlo domnělým voličům Zemana, Okamury a Babiše pražským intelektuálem.(30.6.2019)

Na film co o sobě tvrdí že je komedie jsou dvě hlášky trochu málo. Ona to vlastně komedie ani není. Což by asi nevadilo, ale v tom filmu vlastně není ani žádná dramatická zápletka a jak začal, tak zase skončil. Trochu to na mě působí jako slohová práce žáka 5. třídy na ZŠ. Za mě lepší 2,5(11.10.2016)

Dobrý film, nic složitého, jednoduchý příběh, někdy vtipné, někdy smutné. Nečekal jsem od toho moc a film mě nepřekvapil negativně. V některých rolích člověk může vidět lidi, které zná z okolí. Kohákova nejlepší role zatím.(23.10.2016)

• fafejt001

SLABÝ , velmi slaboučký scénář , slabý děj , jednoduché zápletky , jednoduchý film . Nejslabší počin od VORLA . Podivně rychlý závěr . Jen ta poštˇačka byla dobrá . A Holubová nevyužitá . V podstatě zbytečný film .(16.3.2017)

• rigby

Žádný zázrak to nebyl, až ke konci se to trochu rozpohybovalo. Jinak se Luboš plácal ve vlastním bahýnku bez jediného smyslu. Ani ten závěr nebyl takový, jaký by mohl být. A zábava, o které mluví ostatní? Asi jsem trochu jinde, přišlo mi to spíše jako vážnější film. 2-(17.3.2017)

Takova pekna oddechovka. :) Jakub Kohak byl senzacni. Takovej peknej ,,trouba". Konec naprosto senzacni. Proste takova pohadka pro dospele. Cesky filmy moc nemusim, ale tendle neurazil. ;)(22.3.2017)

• Solverino

Jedna hvězda za Tuchlovice, měli tam výbornou zmrzlinu. Jinak je to ryzí odpad!(23.3.2017)

Nenadchne ani neurazí.(23.3.2017)

• Grázl83

Humorných scén pomálu, ale dalo se to dokoukat, což je tak trochu malý zázrak.(26.3.2017)

Teda jak ten Kohák fakt nemám rád, tak tohle se mi celkem líbilo.(16.4.2017)

• Saxos

A máme tu zase idealizovanou vesnici. Na náměstí spousta usměvavých občanů, otevřený obchod, hospoda, pošta, o víkendu zábava. Jestli mají i kino a divadlo nevíme, ale věřím, že ano. Kde jsou ty Tuchlovice. Asi to chtělo, po vzoru herců, do sebe něco nalejt. Jinak nuda. Proč zbytečné, nevtipné a nesrozumitelné zadrhávání v řeči pana vesnického instalatéra Cafourka, zajímajícího se jen, aby mamka navařila, vše z důchodu zatopila, zašel na vesnickou čutanou, do putiky a pohrál si pod peřinou u dvou speciál televizních bedýnek. Jako instalatér, dělající drobné opravy, by chcípnul hlady nejen na vesnici a on dokonce ještě mohl kupovat konzervy pro kočky a sázet. Zdá se mi, že je poslední dobou trochu přeKohákováno.(21.4.2017)

No když ono to v životě tak nějak chodí a takové věci se kolem mě dějí . Pár takových lidiček mám v práci a když jednomu na narozeniny zaplatili kamarádi babu aby se mu svlékla utekl z baráku .(29.4.2017)

Ďalší povedenej českej film aneb jak matky dokážou sekírovat čtyřicetileté instalatére.(13.7.2017)

• tomashewk

Totální ztrapnění pro všechny zúčastněné.(27.7.2017)

• cinemafil

Oddychovka. T. Vorel jako specialista na autorské filmy - scénář, kamera, režie.... To je rezignace na hledání nebo zatrofování ega? Film nebyl špatný, ale zapadl do průměru. Nemám důvod vidět ho někdy ještě jednou. 2*(7.8.2017)

Abych se přiznal tak já české filmy nemám rád. Tedy přesněji řečeno, nové české filmy. Na starší klasiku se podívám i rád (na něco fakt rád, na něco když není zbytí), ale co se týče nových českých filmů, fakt ne. Ani na instalatéra bych se nepodíval, kdyby mi ho nevnutil kolega. No a ejhle, ono to není zas tak špatné. Vlastně je to celkem dobré i když místy moc předvídatelné. Zajímavé je, jak si film na nic nehraje a celý příběh je takový "jaksi mimochodem". Takže nakonec ano je to solidní film a možná se na něj podívám ještě jednou. 66 %(9.9.2017)

Skvělej Kohák v hlavní roli !!....Dávám 5 hvězd,protože mě ten film prostě opravdu zaujal tím,jak je vlastně pravdivej a zkutečnej,je to prostě hodina a pul zkutečnyho života zkutečných lidí....Prostě mi ten film bodl do momentální nálady v neděli večer a klidně bych si ho v neděli pouštěl,pro mě osobně měl takovy zvláštní kouzlo :)...(18.9.2017)

Než komedie je to spíš romantická pohádka, ale hezká.(10.1.2018)

Mohl by mi ten dotyčný, který tento film nazval komedií, zmínit jediný vtipný okamžik? Snad kromě diskotéky, která byla spíše bizarní než vtipná, mě nerozesmálo nic. Přitom to není úplně špatný film, trochu tomu chybí děj, ale to panoptikum vesnických buranů celý film spolehlivě odtáhne, aniž by se dostavila nuda.(28.1.2018)

• Toman

Jako jo, zasměješ se, ale to je tak všechno.(29.1.2018)

• mouzi

Otresny zvuk, absence postsynchronu je nehezky znat.(29.1.2018)

Ukamenujte mě, ale mně se to líbilo. Bylo to takové lidské. Jednoduše ze života.... Na pár chvil jsem si připadal jako na chatě. zatoužil jet na dovolenou k rybníku a dát Gambáč desítku....prostě Instalatér do mě vpustil hezké pocity.....Protože nejsi sprostý, mám tě ráda.(29.1.2018)

Keď si nalejeme čistého vína, tak určite sa zhodneme, že v tomto prípade sa nebavíme o nejakom filmovom skvoste a navyše s veľmi jednoduchou dejovou linkou. Avšak čo mi na tomto snímku imponovalo, bol ten reálne zobrazený život na českej dedine a ja takéto filmy môžem, pokiaľ sa nebavíme o Babovřeskách a podobných "srandách". Skrátka a jasne - oddychovka na nedeľné popoludnie pri šálke kávy. 60 %(1.3.2018)

• zekon

Takový normální Vorel. Nemastné neslané jakoby zplácané.(4.3.2018)

• MFloyd

Film na jedno zhlédnutí, u kterého jsem se asi jednou, možná dvakrát víc zasmál, ale jinak celkem standard na dnešní český filmy. Nic, co by někoho zaujalo. Kohák podle mě není zrovna dobrý herec, takže ani ta jeho postava nedokázala dojmout či pobavit. Na druhou stranu jsem ani moc nečekal potom co jsem viděl, že to natočil Vorel. Po gymplu a vejšce jsem měl rozporuplné pocity a tady je mám znova, akorát trošku s horším dojmem.(27.4.2018)

Znovu na protest proti zdejšímu hodnocení. Asi ne každému film sedne a upřímně je vlastně trochu jednodušší, ale mně udělal radost.(15.10.2018)

A me se ten film libil. V mnohem pripomina Václava a tyhle filmy mam rad.(3.1.2019)

Davies182 mi mluví z duše !(3.1.2019)

• topi80

Tomáš Vorel mi hodnocení svého filmu moc neusnadňuje, neboť to obsazení vypadá, jako by se snažil o best of toho nejnesympatičtějšího, co katalog českých herců nabízí. Ale nutno spravedlivě říci, že to všichni nějak zvládli, škobrtalo to jen u Holubové, která si o maminkovských výkonech Zázvorkové nebo Myslíkové může nechat jenom zdát. A třeba Budař byl výborný. Horší už je, že film nemá žádný scénář a jeho ústřední motiv trpí nejen až přílišným vyklouznutím z realistických hranic. Co naopak oceňuji, je to, že vesnice je opravdu oprýskaná a je tam trošku bordel (jaký to rozdíl od Zdeňka Trošky, který se ke škodě svých filmů posunul od hoštického posraného dvorku k pohádkově malebným Babovřeskám). A diskoška byla opravdu monstróní. Mám-li být ale spravedlivý, tak se těžko mohu přehoupnout přes dvě hvězdičky. Mohl bych protekčně něco přihodit na natáčení v našem okrese. Pokud chcete vidět poklidný vesnický film, otevřít si lahváče a nic neřešit, určitě neuděláte zhlédnutím tohoto filmu chybu. Ale přidanou hodnotu (poetika, romantika, vtip, nezapomenutelné scény) tady budete hledat marně. Přesto jsem rád, že takové filmy vznikají a těším se, až Tomáše Vorel zase s něčím přijde.(1.7.2019)

Jedna z mála českých komedií, kterou můžu pochválit. Děj je velmi jednoduchý a konec je trochu předvídatelný. Kohák svou roli zahrál na jedničku. Film docela utíká a pár vtipných scén se v něm taky najde. Za mě 6/10 :)(10.10.2016)

• R-2

Viděl v kině - ztráta času i peněz - 0% Vorel se zbláznil a Kohák a spol s ním, že tohle bude průser, museli všichni tušit už po začátku natáčení, film bez děje, roztažený (i těch 85min. je sakra dlouhých), jediné co je z filmu, je Kohákovo ježdění na kole..... Trochu málo. Holubová slabá jak nikdy, nikde, Čtrvrtníček dá jeden, dva ftípky a Budař jen kecy na cikány. Prostě nula a nuda.(10.10.2016)

• Pajas92

Po hodině jsme odešli z kina pryč. Celé kino se smálo prázdným hlaskam, uz se nedivím, proč je na babovresky vyprodáno. Nikdy víc!(15.10.2016)

Vše to stojí pouze na Jakubovi, který je k této roli vyloženě zrozen, ale jinak je to jak šité horkou jehlou - vždy náznak dobré akce, vtipu, scénky, ale snad pokaždé to tak nějak vyšumí do prázdna. Zkrátka pan Vorel pro mne asi nikdy nebude zrovna oblíbený režisér...(20.10.2016)

• +sfinx+

Režie: Vorel. Hrají: Holubová. Odpad!(30.10.2016)

Je to realistická komedie ze současného venkova, vcelku to vystihl komentář : dee.n . Já dodávám - 4 * a 60%.(9.11.2016)

• Popinodan

Přišlo mě to jako marné podobenství na film Václav s Ivanem Trojanem. Bohužel Jakub Kohák je spíš herec menších rolí(kde je opravdu vidět) Jako hlavní představitel film neutáhne. A od Tomáše Vorla to patří k jeho slabším snímkům. Tohle se moc nepovedlo.(16.3.2017)

Konec dobry vsechno dobre(16.3.2017)

• Z258

Jestli tohle je komedie, tak já jsem se nezasmál... Ani jednou :-((17.3.2017)

Ale jo, na rozdíl od jiných českých nesmyslů tohle celkem jako jednohubka ušlo. Nejedná se, že o žádnou komedii, u níž se člověk doslova řeže, ale i tak se to dá ještě akceptovat.(17.3.2017)

My sme z Tuchlivic, kto je tady víc? Takto to chodí na vesnici...(18.3.2017)

Ale ani to nenudilo. Semtam i vtáhlo do děje.(18.3.2017)

• Calypso

I mistr Vorel se někdy utne.(20.3.2017)

Po přečtení zdejších komentářů jsem ani neměla chuť se na to podivat, ale musi říct, ze jdem teda čekala větší hrůzu. Kohakovi role sedla a Vorlovi jistou věrohodnost a poctivost nelze upřít.(22.3.2017)

• Nessak

Zadrhávající postavička hraná zadrhávajícím všeumělem, který je úplně všude. Za mě je pana Koháka 3x víc než bych snesl a proto 2* ne 3 z 5. Film nenadchne, nepobaví, neurazí - jako podkres pro práci se dá. Režiséra Vorla mám rád - škoda že v případě Instalatéra z Tuchlovic upustil od své pro něj typické hravosti, bláznivosti a jiného vnímání světa a dal se směrem k realitě. Na druhou stranu - oblíbené téma Bohdana Slámy - tedy lůzr, nicka, jiný někdo v díře - podal Vorel tak, že jsem film dokoukal a nebyl jsem otrávený. A mám rád dobré konce. A Instalatér končí dobře ;-) 49%(23.3.2017)

• Trixinka

Tak to byla blbost na entou. Kvůli p. Holubové nedám odpad, 1* je až moc.(24.3.2017)

• mr.linger

Strašná píčovina ztráta času(25.3.2017)

• Sidenius

Hrůza. No co čekat od Tomáš Vorla. Pro mě brak.(25.3.2017)

• gstudio

Proč tohle vůbec vzniklo? Nicméně jak je zjevné z hodnocení, filmy o nejrůznějších vidlácích si v Česku své obdivovatele najdou. A někdo to občas dokonce i považuje za vtipné... Za mě naprosto zbytečný film.(27.3.2017)

• notozjano

Mám rád Koháka, je to veselý člověk, který si dokáže udělat srandu i ze sebe samého, jak několikrát předvedl v Tvoje tvář má známý hlas. Navíc je i muzikant a to je u mně velké plus. O to víc mně mrzí, že se nějak nedokážu ztotožnit s tímto snímkem a to z několika důvodů: 1. Rasový podtext vůči vietnamcům - co jsem zde viděl, jde úplně mimo mně. Kolikrát jsme rádi, že si můžeme v nějaké večerce v klidu nakoupit, proč v těchto večerkách nevidíme čechy, co? A jejich děti? Studují výšky, umí několik jazyků, adaptovaly se mnohem lépe a rychleji než takový cikání, které tu trpíme už několik desetiletí - tohle tam měl Vorel ukázat. 2. Sourozenecký vztah vůbec nebyl představen - že se tam objevil Matonoha a párkrát se poplácali po rameni nemělo žádný smysl, když už, mohl tomu Vorel přidat 10, 15 minut a trochu nám přiblížit, jak je možné, že jeden z bratrů má úspěch a druhý zevluje. 3. Samotná postava Koháka - nevím, jak to působilo na vás, ale já měl pocit, že je tak trochu zralý na prášky a na nějakou tu prohlídku odborníkem. Ta jeho roztržitost a výbušnost rozhodně nebyly pilířem osobnosti, kterou bych chtěl v takovém snímku vidět. 4. Postava Špalkové (manželka Blažka) - s manželem už nejsme šťastní, tak skočím hned po prvním, který se namane. Ok, tyhle ženy to skutečně nemají jednoduché, ale tohleto z deště pod okap není žádné řešení a proto se opět ptám, proč to ve filmu bylo. 5. Postava Budaře - ačkoliv ho mám rád, tak tady mi nebyl sympatický ani jednou. Typický buran. Na všechny výše uvedené body mi pasuje jedna odpověď. Vorel nám chtěl ukázat zrcadlo dnešní společnosti z obrazu vesnice, ale to v rámci svého ega (budu moc smělý, pokud použiji slova arogance??) nedokázal.(17.4.2017)

• ssarka

jedna za Čtvrtníčka,jedna za Budaře...děkuji kluci..."Moje stará rychleji chodí než oni běhají" :D(18.4.2017)

Chvílema jsem si myslel, že to vypnu... Ale nakonec jsem to dokoukal a jsem tomu rád. Příjemný film o ničem, který z ničeho dělá mnoho.(12.5.2017)

Občas nechápu některé komenty... ale toto je velice podařený snímek. Vorla mám rád a toto je trochu jiné, než jeho předchozí počiny. Ale je to moc hezké. Kohák svých 15 minut slávy zvládl na jedničku. Určitě nikdo od něj nečekal výkon ala Rudolf Hrušínský.. to by musel být úplně vymletej... myslím, že právě proto jaký Kohák je a jaký je to jantar toto právě hrál.. :-) a dobře(16.5.2017)

• Foxikus

Film se mi nelíbil z toho důvodu, že nebyl dostatečně vtipný. Když už to je komedie (myslím, že to bylo více drama) musí alespoň sršit vtipem. Děj byl nudný, nevýznamný. Výkony nebyly téměř dobré. Proto mě celkem zklamal. Ale aby jsem jenom nekřivdil, film nebyl až tak hrozný, a proto dávám 2 hvězdy.(23.5.2017)

Půlka nejde, tak píšu 50%....(26.7.2017)

Český filmy moc nemusím, ale po těch americkejch scifi, 3D super hero movies, je tohle příjemný oddych.(29.7.2017)

Průměrná komedie z vesnického prostředí .najde se pár dobrých hlášek a humornějších scén,pro mě zabodoval Budař ten pobavil.(30.7.2017)

Film, počas ktorého vám jednoducho mozog prestáva pracovať a len čumíte s otvorenou tlamou čo to má byť? Film ale dokáže niekoľkými vtipnými momentami pobaviť ale ako celok pôsobí chaoticky a bez hlbšieho významu. Mám ale pocit, že o to asi ani nešlo. Zaujímavá bola pasáž na začiatku a konci filmu, ktorá bola takmer identická: vyprevádzanie inštalatéra do práce, svačinka a pusa. Akurát miesto mamičky si našiel ženu. (alebo ona jeho). 55%(11.9.2017)

Příběh starého mládence Luboše, který si drobnými opravami vydělává na svůj skromný, ale spokojený život. Luboš je takový dobrosrdečný vesnický buran, který má rád pivo a fotbal, žádnou práci neošidí, avšak v praktickém životě a současných technických výdobytcích se totálně ztrácí. Slabší příběh, který staví na hlavních postavách, primárně na té titulní, ale ten stavební materiál není z nejkvalitnějších a trochu se drolí. Nechci shazovat výkon Jakuba Koháka - ani není úplně proč, ale nebylo to nic mimořádného, co by mne doslova těšilo. Ani smíchem jsem se za břicho nepopadal. Sotva průměrná věcička. 55%.(23.1.2018)

Mně se to líbilo, částečně. Je pravda, že Kohák byl trochu toporný, ale vykreslení vesnice a Lubošovi kamarádi byli silnou stránkou filmu, který mě pobavil, částečně.(28.1.2018)

Sem tam dobrej vtipek, ale jinak prevazne nic moc pribeh a k tomu odpovidajici herecke vykony. Dobry tak k zehleni a kuteni. Celkem 2,7*(28.1.2018)

Průměrná česká komedie ze života v jedné průměrné české vesnici s jinak stylovým Jakubem Kohákem, která rozhodně neměla jít do kin, ale měla se natočit výhradně pro televizi (svojí kvalitou by tomu odpovídala). Film neurazí, ani nenadchne. Celou dobu sledujeme lapálie, patálie a peripetie jednoho instalatéra, což zas tolik zajímavé není. Hlavně, že ve filmu byla neskrytá reklama na jedno z nejhnusnějších mainstreamových českých piv, hádáte správně: Gambrihnus.(28.1.2018)

• Nugat

Napůl komedie a trošku drama - to mě rušilo. Odpočinková podívaná. Alespoň z té vesnice neudělali podivnost, jako jiní...(29.1.2018)

• Zozol

Zbytečné dvě hodiny mého života, které mi nikdy nikdo nevrátí.(30.1.2018)

Průměrná česká komedie. Ovšem Jakub Kohák mě herecky velmi překvapil. Žádné přehrávaní ani trapný humor z reklam. Ta role se mu povedla na výbornou. 50%(31.1.2018)

Ani top ani odpad. Je vidět že i Kohák umí zahrát nějakou roli. Někomu se bude líbit jiný film určitě pohaní. Za mě tak 50 procent(31.1.2018)

• robbez

Není to tak bezútěšné jako třeba Díra u Hanušovic a je tam dokonce i happyend. Celkově je film ale podobně uhozený, jako je uhozený život v Tuchlovicích a jiných podobných "shithole places".(2.2.2018)

Komplexně promyšlená postava instalatéra na venkově, milý překvapení. Takovej trošku trouba a mamánek, ale získá si divákovy sympatie díky své dobrosrdečnosti.(4.2.2018)

Průměrná jednoduchá oddychovka, která si na nic víc nehraje, neurazí, vcelku dobře pobaví.(11.2.2018)

Kohák excelentní, ostatní herci uvěřitelní. Tahle prostě vesnice funguje. Jen těch nefunkčních vztahů tam na mě bylo poněkud moc.(16.2.2018)

Příjemné překvapení, bylo to celkem fajn(12.3.2018)

Tak tohle rozhodně jo. Tak svym zpusobem drsnej a hezkej film zaroven se jen tak nevidi. Něco jako pohadkovy pokracovani serialu Okresni prebor, o tom, jak si Kaja Vachopulos našel konecne holku. Oukej, tady se Kohakova postava jmenuje Lubos Cafourek a je to vesnickej nekňuba od Kladna, ale znovu tu nachazime barvity a dobře napsany postavy jako v legendarnim fotbalovym serialu. Prijemne kratky, vystizny a s hezkym koncem. Když Cesi toci filmy takhle, nejde proti tomu nic moc namitat.(30.5.2018)

• Joachim36

Tak todle že je lepší než Ulovit miliardáře??? To mě teda poser... Mě se ani nechce věřit, že to točil Vorel. Ale chápu, že lidem kteří uchcávají z filmů ze sena se to líbí :-) Je to takový senovský.(27.6.2018)

Bylo to milé, příjemné. Člověk od toho nemůže očekávat zázraky, přece jenom je to pořád český film. Samotný děj je samozřejmě jasně předvídatelný, ale vůbec to na celkovém zalíbení filmu neškodí. Kohák do této role vyloženě sedne a projíždění se krajinou je opravdu pohlazení pro duši. (I když jsem si myslela, že to jsou spíš Jižní Čechy, než okolí Prahy).(2.8.2018)

Záměr dobrý. Pointa taktéž. A Kohák v roli chlapa s evidentním autismem skvělý. Ale vesnické tempo filmu mě uspávalo. A osud postav bych si přála vědět jinak než formou "Ty to nevíš?" Jo a taky ten rasismus bych vynechala...(22.8.2018)

Na to že to režíroval Orel je to pozerateľné, aj keď s takým hereckým ansáblom by to dokázala zrežírovať aj Žilková(3.11.2018)

53%? Nechci se rozepisovat proč, ale tenhle film si zaslouží daleko lepší hodnocení.(3.1.2019)

• kaktus254

Film absolutně bez pointy... Slušné herecké obsazení, ale příběh uplně prázdný..(3.1.2019)

Kohák zapadl do role naprosto precizně a právě jeho výkon z tohoto filmu dělá koukatelnou záležitost. Samotný scénář je v jistých ohledech solidně přitažený za vlasy (např. vypuštění dětí ve školce do koupelny kde Cafourek spravoval umyvadlo, což následně vede k zranění jedná holky, i když stačilo jen aby učitelky počkali než bude Cafourek hotový = jedná se o nedomyšlenost scénáře nebo se touto vizualizací znázorňuje další příklad buranského chování na vesnici?... kdo ví, následně celkové množství problémů s lidským chováním, se kterým se Cafourek za celý film setkal je jasný extrém, což zase vybízí k otázce, jestli se jedná o sondu do běžných situacích na vesnici, či jestli to není tím, že je scénář jednoduše přemaštěný, dle mého je to spíš to druhé). Celkový Vorelův styl natáčení je no ehm... stále stejný již od 90. let, někomu se líbí, některým zase ne, no a já tu jen ocením originalitu, ale výsledný počin se mi tedy moc nezamlouvá. Takový brutální close-upy na dialogy jednotlivých postav bez jediného znatelného smyslu jsou podle mě zbytečné a posílají celý film do jakési dimenze s kompletně odlišným vnímáním reality (v Gymplu a Vejšce to bylo ještě znatelnější). Filmy od Vorela co jsou viděl se vždy odehrávaly v našem světě, ale pojetí reality vždy přikrášlovaly až do mezí, ve kterých si divák lehce uvědomí, že takto to v realitě nefunguje (film Kouř je výjimka, jelikož tam bizarní pojetí byl účel). Co se dá z filmu vzít je ponaučení, že každá lidská bytost je bez lidí stejně osamocená jako zde hl. představitel a že by lidé neměli zapomínat na naši nejdůležitější vlastnost, jenž nás odděluje od mechanických strojů a to „lidskost“, která právě chyběla u určitých postav filmu. Kdyby se na filmu víc zamakalo, tak by se třeba mohlo jednat o českou variaci na Forresta Gumpa, ale v provedení, ve kterém je film zpracován se nic takového opravdu nekoná.(4.1.2019)

Pro mně docela zbytečný film. Tak nějak plynul, ničím neoslnil, ničím nepobavil ale ničím ani nepohoršil. Herecké výkony slušné (Budař trochu přehrával), kamera i režie taky slušná. Řemeslo tedy v pořádku. Ale co s tím ? K čemu to jako bylo ? Že to tak na vesnici chodí ? no, možná a co já s tím ?(4.1.2019)

/55%/(8.1.2019)

Hrát debily Kohákovi jde. Hlavně když moc nemluví. Jinak nevím, čekal jsem od toho větší pecku, nevím ani kam to zařadit, vtipného tam nebylo nic, smutné to bylo, ale žánr "smutný film" není. Obecně asi nějaký pokus o napodobení Václava, ale Vorel není Vejdělek a Kohák není Trojan, jen Budař je pořád Budař, ale ten to nespasí. Ale tak dá se na to koukat, neurazí to ani nenaštve jako ztracený čas.(28.7.2019)

Já myslím že u mě dobrý :-)(7.10.2016)

Typická Vorlovina. Víc takových českých filmů.(8.10.2016)

Svěží film s výborně odpozorovanými "životními situacemi" a pěkně vykreslenými charaktery. Snímku jednoznačně prospělo i autorské vidění, kdy si režisér udělal též kameru. Překvapivě chybí Vorlovo typické přehánění hereckých projevů, herci jsou tentokrát zcela civilní. Ale vůbec to nevadí, ba naopak. A neurazí ani happy end - proč ne?(9.10.2016)

I přesto, že je hlavní hrdina exot, tak je film vlastně dost realistický, což se vidí málokdy. Dialogy jsou relativně logické a umím si představit, že by je normální člověk vyřkl. Příjemná věc, která ale vlastně ničím nenadchne. Zasmát se je čemu, ale děj je spíše slabší. Prostě se díváme, jak se podivínovi konečně podaří nabalit ženskou a je konec. Nějakou extra zápletku nečekejte. Ale není to špatný film, za vidění určitě stojí. A plně souhlasím s recenzentem, že takto vypadá česká vesnice mnohem spíše než v Babovřeskách.(11.10.2016)

Dnes viděno v kině - ano realistický pohled do dění na vesnici a na místního exota, instalatéra ... rozhodně bych film nenazval komedií, ale vlastně ani nevím čím - na komedii jsem se nasmál málo. První půlka byla lepší na hlášky, druhá byla už taková vlažnější a pak přišel očekávaný konec. Kohák hrál výborně, stejně tak ostatní herci, ale film byl naprosto průměrný, ničím nezaujal víc než měl, žádné hlášky, které zlidoví z něj také čekat nemůžeme. Spolu s návštěvou restaurace, kde měli dobré víno, se jednalo o vcelku pěkný večer s kulturou, ale když jdu na komedii, chci se více smát, zde šlo spíš o takovou sociologickou sondu do hlubin vesnického prosťáčka, který je ale na slovo vzatý odborník a o instalateřině ví všechno ... za mě je lepší díra u Hanušovic, kde je vesnické dění popsané ještě lépe ...(11.10.2016)

• Fucop.YT

Má to být komedie a podle popisku sem čekal něco nahláškovaného jako Gympl, bohužel nějak zapomněli na ty vtipy a vylezlo z toho spíše drama. Vorel to měl vymyšlený ale jinak. Hodil do toho pár dramatickejch zvratů, což tu komediálnost občas zbrzdilo, ale jinak to bylo na takový úrovni, aby to pobavilo jak mladý, tak starší. První půlka byla lepší na hlášky, druhá byla už taková vlažnější a pak přišel očekávaný konec. Kohák hrál výborně, stejně tak ostatní herci, ale film byl naprosto průměrný, ničím nezaujal víc než měl, žádné hlášky, které zlidoví z něj také čekat nemůžeme. Prostě se díváme, jak se podivínovi konečně podaří nabalit ženskou a je konec. Nějakou extra zápletku nečekejte. Ale není to špatný film, za vidění určitě stojí.(12.10.2016)

• andydufrsn

Největším problémem filmu je, že je žádnej…… Něco málo z Divokých včel, něco málo z Václava a snad i z Forresta Gumpa, ale především hodně ničeho. Není to vtipné a ani dojemné, zato je to dost protilidské ve smyslu chování většiny postav ve filmu se vyskytujících(13.10.2016)

Spíš než komedii bych tento film označila jako hořkou komedii, ale bylo to fajnových 85 minut.(15.10.2016)

• TWANG1977

Připadlo mi to jako pokus udělat druhého Václava který ale uplně selhal není to sice uplně špatný film ale za týden už nebudu vědět že jsem to viděl :( Hvězdička dolů co politickou korektnost a zmlácenýho a pobodanýho cikána. Bylo to nutné ???(18.10.2016)

Rozum říká 3 ale pocit říká 4. dal jsem 4. Líbí se mi Vorlovo kamera. Celkově mi ten film prostě ladil a příjemně se na to koukalo. Mojí výhodou bylo to, že jsem od filmu naprosto nic nečekal. Tedy pohodový snímek s dobrým Kohákem. Navíc mám slabost na příběhy obyčejných lidí. Fajn film.(19.10.2016)

Nejsem žádný skalní fanda Tomáše Vorla st., ale tohle byl příjemný hezky natočený film, i čemu se zasmát bylo (a ne jednou). Žádné intelektuální drama nebo nabušenou komedii od toho nečekejte, ale mě se to líbilo. Měl jsem tu čest poprvé vidět ve speciální předpremiéře v Tuchlovicích (obnovené letní kino, konec září, ale bylo hezky), povedená akce, díky pořadatelé!(21.10.2016)

• TheWomenshow

Slátanina.Nic se tam nedělo,vtipné maximálně 3 hlášky.Nezaujalo.Česká filmová scéna jde krutě do pr****(1.11.2016)

Vesnice, pivo, fotbal, outsider ... typický vesnický život obyčejného "vesnického burana" .. čakala jsem, že do kina jdu zase jen na tuctovou českou komedii .. komedie? To rozhodně podle mě nebyla, bylo to celkem smutné. Už od začátku, celý život Luboše, jeho pohled na svět + některá dramata, co se stávají v českých rodinách celkem často. Kohák svou roli zahrál na můj vkus celkem dovře, ani jsem nečekala, že mu takováhle role tak sedne. Děj mi místama přijde trochu nesouvislý a některé dramatické scény jsou až zbytečně zesměšňovány. Snímku by určitě pomohlo více vtipů a méně hloupých hlášek. Jinak mi film příjemně utíkal, sama se na něj znovu asi nepodívám, ale jestli na něj narazím nějaký večer u piva, proč ne.(8.11.2016)

Přiznám se, že filmy pana Vorla nepatří mezi mé oblíbené. Tento byl asi první, který jsem viděla až do konce. Komedie to zrovna není, ale jedná se o slušný, reálný, uvěřitelný film o muži, kterého velmi přirozeně (bez jeho obvyklého vtipu) ztvárnil Jakub Kohák.(20.11.2016)

Fungovalo to na 50%. Vorel to nějak nedotáhl. Kohák výborný.(21.12.2016)

• petrpits

Chodím na všechny české "ptákoviny" a většinou si aspoň krásně odpočinu a pobavím se. Tady to ale až tak nevyšlo(29.1.2017)

• 711

Absolutní ztráta času. Ubohá sračka.(15.3.2017)

• A161729

Tak jsem tu zrůdnost viděl. Upoutávka vypadala nádherně ale film....Hrůza film o Forestovi už byl natočen jednou naprosto odporná Holubová naprosto nesmyslné scény které nám říkají že Vietnamci a cikáni jsou nejlepší a my jsme ti nejhorší rasisti. Dokonalá multikulti reklama (odpad)(19.3.2017)

Jedním slovem- Vorlovina! Ale výživná :))(19.3.2017)

• Chenile

Pekna kamera, vyborne obsazeni ale to jsou bohuzel prakticky jedina pozitiva :-((20.3.2017)

• JS11

Máme nějak "překohákováno". Až mám strach, že otevřu poštovní schránku a vyjukne na mě Kohák. A všeho moc škodí. A postavit film na jediném protagonistovi, který nesleze během filmu z plátna, to jen potvrzuje. Postavit scénář na této postavě, která je tak naivní až je nereálná, je jednoznačně sázka na špatného koně. Tak jak byl Otík z Vesničky nebo Bohuš z Dědictví "vesnicky věrní", tak je tuchlovický Luboš o několik úrovní pod nimi. Dvě hvězdy jen kvůli Holubové, Budařovi a Čtvrtníčkovi.(21.3.2017)

• slooowly

zbytečný a nudný film bez jediného vtipu.(22.3.2017)

Kohák nevím no... měl by zůstat u svých reklam. Nechci kritizovat, to by uměl každý, ale kdo viděl Václava s Trojanem, musí mi dát za pravdu, že tohle bylo prostě slabé. Za mne 50%, prostě průměr, nic víc, nic míň.(23.3.2017)

• rebel2009

Na Viděla bída(24.3.2017)

• StandikK

Koháka mám docela rád, jeho humor a hlášky se mi líbí. Zde však jeho humorný potenciál nebyl vůbec využit. Děj nudný a předvidatelný.(25.3.2017)

Oddechovka....má ho ráda za to, jak mačká citrón.(27.3.2017)

• pabloss

Úplně zbytečná demenťárna, kterou jsem po 30ti minutách vypl.(28.3.2017)

• r0bbik

Film zvolil špatnou kategorii, kdyby to bylo zařazeno dejme tomu jako drama , dal bych možná i o jednu hvězdu lepší hodnocení. S instalaterstvím toho moc společného nemá . Jedná se spíš o příběh kluka z vesnice, co ma problém se vztahy. Z obecného hlediska se na film dá podívat, jednou, nicméně příběh mohl být rozhodně propracovanější. Ukazuje lidem instalatéry, a vlastně všechny lidi co žijí na vesnici, jako totální paka co neumí kloudně udělat svoji práci, jsou xenofobní a jediné co znají je hospoda a fotbal v dedině. Pan režisér si s celou tématikou moc práce nedal. Očekával jsem trochu víc.(31.3.2017)

• Beliel

Hodina a něco neskutečné nudy a ničeho. Jedna hvězda snad jen za prostředí vesnice. Kohák je absolutní neherec, vtip tam není žádný a dialogy jsou otřesné. Dát za tohle v kině byť jen korunu, tak jim tam potrhám plátno! Kdo tohle financuje?(3.4.2017)

• kratajirka

Vidlácká komedie. One vidlák show. Kohákova největší role a jestli jsou čeští režiséři všímaví, tak to bude jeho poslední role. Je to marné. Trapné. Pošetilé. Pochmurné. Vesnický život je prostě podle tohoto filmu největší odpad - což já si tedy nemyslím. Vzrušení? Impotence instalatéra. Akce? Rozbitá držka instalatéra. Erotika? Honba za pokladem bílého potoka při vzpomínce na vjetnamskou dívenku. Dávám 2 hvězdy za pěknou kontrastní hudbu v podání p. Muchowa a za Gabču Vyhecovanou! Její role byla stejně důležitá jako její videa na Jůtub - naprosto k hovnu. :)(9.4.2017)

Nevím proč, ale tady ten film se mě líbil.... Dvě tři stovky, nechci více - instalatér Tuchlovice(10.4.2017)

Příjemná "komedie" u které jsem se téměř nezasmál, ale Kohák a Čtvrtníček mě jako vždy alespoň zlepšili náladu. Nemusí být vše absolutně dokonalé, abych dal nejvyšší hodnocení.(14.4.2017)

Z dílny VorelFilm slabší kousek :(. 40%. Možna v něm oběvím něco více později.(15.4.2017)

Já celkově od tohohle filmu čekal jednoduchý film. Ve finále sem byl mile překvapen, Jakuba Koháka mám velmi rád za jeho humor a celkově, když vidím, že někde bude účinkovat moc se těším. Tento film je přesně to co si má člověk pustit když hledá něco jednoduchého u čeho se nemusí moc přemýšlet. šestá hvězdička jde na konto ústřední písničce protože je krásná.(19.4.2017)

Mně to přijde neškodný. Takový spíš milý. Dobře, pro někoho to není komedie v pravým slova smyslu, ale to je podle mě o vkusu, já se zas třeba nezasměju u těch Menšíkovských nebo Sobotovských normalizačních, z mého pohledu rádoby, komedií. Jednoduchý vesnický život jednoduchého chlapa, kterej ale nakonec nějaké své štěstí najde. Říkám, prostě takové nevinné. Nemám problém si to kdykoliv pustit zase. Navíc se v hlavním hrdinovi trochu vidím, proto se mi to tolik líbí. Proto dávám plný počet.(27.4.2017)

Docela pohodový, nenáročný film. Zajímavé je, jak někteří herci přinášejí do každého domu stejnou postavu se stejnými rysy. Skoro jakoby si sami psali scénáře(27.4.2017)

Nebýt Koháka tak nevim nevim.Vesnická komedie,možná spíš drama jako sonda do našich životů.Jednoduchý příběh bez přesahu.(29.5.2017)

Možno pre niekoho ďalší český slabo-film, ale pre mňa je to El clasico vo filmovej tvorbe.. český film, české prostredie a typicky český dej. Má to veľa do seba. Film zobrazuje život jednoduchého inštalatéra, ktorý nemal v živote vysoké ciele a nikdy mať ani nebude, premýšľa jednoducho, žije jednoduchý život a nehrá sa na nič, čím nie je. Človek za život pozná veľa ľudí a je rád keď môže aspoň takto vo filme vidieť aj takúto povahu ľudského bytia. Kohák to podla mňa zahral skvelo a navyše sa pre túto postavu Ľuboša aj skvelo hodí. Ja nemám čo vytknúť. Film je úprimný, svojský a má čo ponúknuť dnešnému, rozlietanému a životom skúšanému divákovi, aspoň na chvíľu sa pozastaviť a vidieť to čo bežne k videniu nie je. Nejaké percentá samozrejme dávam dole , pretože občas sa to nesie až moc v starom štýle života a navyše si nemyslím že časť s "rozmlácenou držkou" od arogantného pána z mesta bola nejak nutná, skôr mi tam prekážala, ale je to čisto subjektívny názor... ako vždy.(2.6.2017)

Mám rád Vorlovy filmy a Instalatér z Tuchlovic je po Vejšce dalším vydařeným počinem tohoto talentovaného režiséra. Jedná se o úplně obyčejný příběh manuálně pracujícího člověka, který ale v podání vtipného Jakuba Koháka dělá z filmu více, nežli jen osamělý příběh zakomplexovaného instalatéra. Žádný velkofilm to sice není, ale i přesto jsem se dobře bavil. Za mě 70%.(18.6.2017)

Film se mi velmi líbil. Je to oddychovka a to v pravém slova smyslu. Ničím nepřekvapí, nijak neznechutí, je předvídatelný a je milý, hladící, pozitivní. Jako výtku bych měl obsazení Budaře, Čtvrtníčka, Matonohy a Políšenské. Nehodili se tam, ale na druhou stranu, nijak zásadně filmu neuškodili, pouze ve mě vyvolávaly předsudky, kdy jsem očekával určité jejich projevy (jakě rádi mají) a to mi odvádělo pozornost od děje jako takového. Kdyby bylo obsazení jiné, bylo by to pro zážitek z filmu lepší. Holubová hrála velmi dobře. Suma sumárum 75% a nazval bych to klidně "romantickou light komedií" :-)(4.7.2017)

• Lady_Gaga

To byla zase VOrLOVINA... Úplně zbytečný počin. Škoda práce, škoda peněz, škoda mého času.(10.8.2017)

• LoneLion

OMG k čemu jsem se to zase jednou nechal uvrtat. Takhle zbytečnej film nemá cenu ani pořádně komentovat. Jo jo Vorel nezklamal a další jeho pí.ovina je na světě. Do komedie hodně daleko, drama by se chtělo říct, ale ani to to není. Takže žánr neurčitej. Za moji maličkost i odpad je docela vysoký hodnocení :-)(20.8.2017)

Takovýho asociála aby člověk pohledal. Pohodovej filmek.(21.8.2017)

• IGATY

Rád bych dal víc hvězd, ale nemůžu. Čekal jsem od toho o hodně víc. Na světě je víc povedených kousků. A už je taky asi dost "překohákováno"(29.8.2017)

• ZZZHarry

Nepovedený pokus o vesnickou idilickou atmošku, tak nastrojenou, že jí nevěří ani samotní protagonisté. Celkově hodnotím jako odpad, protože ani Evě Holubové jsem její roli nevěřil, Jakub Kohák je také dobrý herec, ale tohle se mu imho nepovedlo. Dialogy, kde Jakub Kohák střílel jednoslovné věty a nikomu to vlastně nepřišlo divné. Prostřihy na přírodu vesnice nedaleko Prahy to nezachrání. Zbytek filmu ani raději nehotnotit. Bylo to z mého pohledu opravdu pod úroveň všech zúčastněných.(14.9.2017)

Překvapivě milý film. Komedie... Spíš taková kombinace Návratu idiota a pohádky pro dospělé. Velmi dobře vybalancovaná, plynulá, nepřetažená. A doplněná dobrým soundtrackem (ten song v závěru jsem musel utnout. ten už jde moc do explicitna)(16.9.2017)

• BEZHLAVY

Stajny zmar jako komentare mistnich hvezd, mein got...(7.10.2017)

Procupital li by trpaslík, přidal bych půl hvězdy...ale takhle ne.(23.10.2017)

Film se mi líbil párkrát jsem se i zasmál a mělo to hlavu a patu.(24.12.2017)

• jjjerry

Tomáš Vorel si měl ujasnit, co točí. Nejde mít vše v jednom. Mohl ubrat tu komediální část (která nevim proč musí být v každém českém filmu) a mohlo to být smutné drama, podobné filmu Václav. Jen Kohák nemá a to to zahrát tak jako Trojan. Takže tu máme další "televizní film", trochu smutný, trochu nemastný a neslaný ale určitě ne komedii.(21.1.2018)

• mikehoblog

Čekal jsem tedy o dost větší průser, ale stejně jsem to nedokázal dokoukat...(28.1.2018)

• AZX3000

Pokud jsi idiot co se zadrhává, máš rád fotbal a chtěl bys pozornost všech ženskejch, který doma mlátěj nebo mají jinej problém, tak se odstěhuj do Tuchlovic. Uplně přesně jako Kubí Koháků. Všechno tam totiž klape dokud ti neskape mamča. Pak to jde od deseti k pěti, dokud se tě neujme jedna z těch buchet v nesnázích... Nějak jsem tuhle sondu do života impotentního vesničana nepobral. Vorel mě ošklivě znásilnil, ale opravdu ošklivě.(28.1.2018)

• Lew.Ashby

Další zbytečný český film. Jedná hvězda za Petra Čtvrtníčka, který má na svědomí jediné 2 - slovy dva - vtipné momenty filmu.(28.1.2018)

Tragikomedie o jednom životním tragédovi. Natvrdlý čtyřicetiletý vesnický panic žijící u maminky jako hlavní hrdina filmu není příliš obvyklý, ale ta role jako by byla psána Jakubu Kohákovi na tělo, a on se s ní vypořádal se ctí - žádné přehrávání ani rádobyvtipné opičky, ale opravdový herecký výkon. Vlastně jsem mu fandil jako málokterému hrdinovi nějakého filmu. Celkově je ten náhled na vesnický život věrný, takových děr byste u nás našli spoustu v každém koutu země, stejně jako podobně přízemních lidiček, jako byla ústřední parta. Instalatér z Tuchlovic je tak dílem, které nenapodobuje zahraniční vzory, ale je zasazený do specificky českých reálií. Je zároveň další českou hořkosladkou komedií, ale na rozdíl od prakticky všech těch ostatních je tento film opravdu povedený, protože pokud vás to vtáhne, budete nejspíš pociťovat soucit. Čekal jsem nějaký naprostý odpad, ale opravdu se mi to líbilo a myslím, že to zcela jistě patří do červených čísel.(28.1.2018)

• golf78

Komedie? Nezasmal jsem se ani jednou! Odpad!!!(28.1.2018)

• Jumboun

Kdybych to neviděl, asi by se nic nestalo... A na druhou stranu - ačkoliv jsem to viděl, nic se mi nestalo... Je tam pár příjemných nápadů. ale přijde mi, že to zkrátka není dotažené do konce... Například hovínková pointa mi úplně utekla - proč to tam vlastně bylo? Zkrátka koukatelné to je, ale "povinná četba" to zcela jistě není...(28.1.2018)

• Dobry_clovek

Nudne, nevtipne a pripitomele. Vsichni hraji spatne, rezie je amaterska a vse pusobi jako nejaky debut absolventa FAMU. Tomas Vorel nenatocil jediny dobry film a me neprestava prekvapovat proc mu nekdo neustale je ochotny davat penize na dalsi.(28.1.2018)

Filmy Tomáše Vorla mám až na pár výjimek opravdu rád, a mrzí mě, že mají mnohdy nižší hodnocení, než by si zasloužily. Nejde, ani tak o to číslo a jeho absolutní hodnotu, jako spíše o srovnání s jinými českými filmy se stejným nebo dokonce vyšším hodnocením, které ale těm jeho často nesahají ani po pověstné kotníky. Instalatér z Tuchlovice je skromným příspěvkem do jeho tvorby, mnohem skromnějším než např. obě jeho"Cesty"- pro mě srdeční záležitost. Skromnost ale není občas na škodu, a vlastně jen odpovídá jednoduchému příběhu našeho "zabržděného" hrdiny. Vorlův lehce zidealizovaný pohled na vesnici a život jejich obyvatel vykreslený přímou zemitou poetikou mi sedí, vesnický život vnímám velmi podobně. "Malý" obyčejný filmeček, ve kterém vše hrálo, netlačilo se příliš na pilu (jako v Krobotově Diře), kterému ale jakoby zároveň chyběla celá jedna čtvrtina čehosi, co je nezbytné proto, abych byl nasycen zcela. 70% zaokrouhluji nahoru a těším se na třetí cestu.(28.1.2018)

Jakub Kohák je poměrně solidní herec...Filmu ale škodí přílišná roztříštěnost děje a oscilace mezi žánry....60%(29.1.2018)

• janar

Některý hodnotitel tento film /něco z poetiky/ přirovnal k filmu "Díra u Hanušovic", jiný doporučuje, abychom si to užili. Ani omylem. Tento film nemá z poetiky "Díry" ani zblo.Opičení po režiséru Krobotovi v momentech z hospody nemá zdaleka úroveň /na úžasnou Babčákovou, Čermáka a Novotného tady Budař a Čtvrtníček nemají / Popsání mentality vesnice kulhá na obě nohy, herecké výkony průměrné-lepší jsou snad ty neherecké. Nedala jsem "odpad " jen kvůli tomu, že jsem u toho neusnula.(29.1.2018)

• mistrpropr

Nuda, skoro nic se tam neděje. Možná stálo za to, trochu rozvést příběh Blažka. Dokoukal jsem to proto, že jsem furt čekal, až se tam začne něco dít, ale nic...(29.1.2018)

Příběh až tak moc obyčejný, že se také třeba jeden začne v polovině obyčejně nudit. Asi ano. Asi to takhle nějak na našem venkově vypadá. Takže spíše vyvstává otázka zda o tom vůbec točit filmy. Ten průměr je za pár dobrých hlášek a za Petru Špalkovou, která mne prostě tak nějak přirostla k srdci.(29.1.2018)

Nejsem extra příznivec filmů T.Vorla a jeho poetiky ani hlavního představitele J.Koháka (příliš na mne skáče ze všech možných reklam), ale tohle je docela povedený film. Škoda, že to nemá o něco originálnější příběh, ale jinak je tam řada dobrých scén, dialogů i dílčích nálad a zajímavé herecké výkony (určitě P.Špalková, J.Budař, ale i třeba ta starší pošťačka.) a také základní vypravěčské řemeslo je solidně zvládnuté. Ovšem i u tohohle díla bylo v televizi občas některým hercům špatně rozumět. Neměli by se filmaři zamyslet a navrátit se k starým postsynchronům?(29.1.2018)

Ale jo, bavil jsem se - místy.(29.1.2018)

Pár slabších i trapných momentů, ale jinak dobré.(29.1.2018)

• xplsek01

Tyhle filmy by měly mít speciální kategorii. To není pouhý odpad, to je odpad^2. Jít na to do kina za peníze, šel bych to reklamovat.(30.1.2018)

• Jan_Hybern

Doooost velká nuda. Obyčejný příběh, který se odehrává snad na každé vesnici - ovšem bez přesahu, bez myšlenky, s nudnými záběry. Ani jednomu z herců se jejich role nedala věřit. Škoda, mohlo to být pěkné sociální drama. Zatím to však byla jen jakási nepovedená "vážná" verze Cesty z města - tedy aspoň podle stejně znějícího hudebního doprovodu, ovšem bez šance se zasmát.(31.1.2018)

Holubová a Kohák! „Jaký děti?“ Čtvrtníček super! Neřídit se radou mámy ale holky. Taky to tak mnohdy mám. Sumec skvělej. To si ty časy cucal z paty? Sporťák. „Vypadá na šestnáct a je jí šedesát.“ Jó, opilci jsou špatná sebranka. Pán s leguány s penězma fakt neměl potíže. A leguán byl hezkej. Tomu říká dovolená? „Ten by neublížil ani žížale.“ „Žížale jo, na rybách. Propichoval jí háčkem.“ Kohák je supr herec do reklam s kozoborďákem Vlastou, ale tahle role vesnického všeuměla a vztahovýho zkrachovalce mu sedla. Dětský hry? Takový za nás nebyly. A najednou uhýbá holka. Super noční písnička. Hloupej žárlivej „manžel“. Jo, Luboš měl z ničeho nic problémy, který neznal. Sýkora, Sýkora… Luboš s copánkama dobrý. Nové nájemnice? „To se můžete jít klouzat k nám do Tuchlovic.“ Vysvětlení dvou televizí celkem vtipný. Hezký.(5.2.2018)

• koprovka69

Dokument o životě Koháka...nakonec i zasune. Kubo, nebylo Ti líp v reklamě na FIO banku?(10.2.2018)

• Corek

Tenhle film nemá smysl, nechápu jeho účel. Děj nikam nesměřující a divák čeká, čeká, čeká, čeká, čeká, ani sranda, ani akce, ani drama. Asi jako se dívat jak schne barva.(11.2.2018)

A já si nemyslím, že je překohákováno... já si myslím, že je přeholubováno.(21.2.2018)

Nenadchne, neurazí. Jako většina filmů původem z ČR. Nicméně s každým filmem, který má znázorňovat vesnický život v Čechách, jsem více a více rád za vesnický život na Moravě. Ačkoliv se to nezdá, rozdíly nejsou zrovna malé a stále více si uvědomuji, jak moc bych v Čechách nechtěl žít, i díky těmto filmům.(22.2.2018)

Já tady asi budu vcelku stručný, protože není moc co hodnotit. Mě film připadá spíše jako tragikomedie. Je to snímek spíše místy smutný až děsivě. Když si vezmu, že tak dneska žije mnoho mužů a zdaleka nejen na vesnici, ale už i ve městech a v nastupující generaci to bude ještě významnější číslo. Scénář je poněkud jednoduchý, asi tvůrci počítají s tím, že se přece jedná o lid z venkova a tak mohou mluvit za každou cenu sprostě, jednoduše a bavit se v prostých větách. Už to bylo pode mnou zmíněno, že některé postavy mizí a divák se jen dozví, co se jim stalo pomocí opakované věty: "Ty to nevíš?" Film samotný nemá děj, směřuje od jasného počátku do naprosto jasného konce. Ještě je třeba zmínit osobu J. Koháka. Když se na něj podíváte, tak jen on osobně je úsměvný. Není to nikterak velký herec, ale na druhé straně svým hereckým působením působí docela přesvědčivě, protože je přirozený. Osobně se přikláním k tomu, že ač jsem se párkrát pousmál, tak za hudbu, která se mi líbila, a za film, který osobně budu brát jako tragikomedii si tři hvězdy zaslouží. Pakliže by si ale snímek opravu trval na komedii jsou tam dvě jak vyšité. Tomáš Vorel ať se na mě nezlobí, ale komedie mu prostě nejdou a tohle beru jen jako jeden z mnoha dalších pokusů.(11.3.2018)

• marie.mach

Film je absolutně o ničem.. Sepsala bych stručný obsah: Film je o instalatéru z Tuchlovic - všechno. Jedinou hvězdu dávám a to za Koháka, že umí hezky hrát.(20.3.2018)

...akorát bych neuvěřila, že by si postava Špalkové vybrala pro život koktavého ušmudlaného, trošku opožděného instalatéra(1.4.2018)

Velike prekvapeni, diky kteremu jsem film mozna i trosku madhodnotila. Jakubovi padla role jako hyzde na hrnec a mam pocit, ze sam Vorel jim musel bytprekcapeny, hestli ho ovsadil puvodne jen kvůli santusackemu vzhledu. Ani komedie, ani drama, veljy maly a mily film.(19.9.2018)

Horkosladka komedie Tomase Vorla, ktera neurazi, ani nenadchne. Malicko z tohoto snimku cpi "Vaclav" od Vejdelka, ale ve vysledku je to vcelku prijemna podivana s dobrym hudebnim podkresem, kamerou a samozrejme obsazenim.(26.10.2018)

• gatuso

Takova komornejsi verze Vaclava. Na nedelni poobedovy televizni koukani. Typicky priklad “ceskeho filmu”, za ktery by me utraceni penez v kine docela mrzelo.(25.12.2018)

• v.pohode

Takový ani teplo, ani zima. Nejvíc mě tam bavil Ctvrtníček. A vlastně Špalková taky nebyla špatná. Ale jak říkám, celkem ani teplo ani zima...(3.1.2019)

Priemerný film neskutočne zle ozvučený, neporadil si s ním ani soundbar, 50%.(4.1.2019)

• wdo

Komedie, u které se člověk neusměje a jen trapně čeká, jestli se přece jenom nezačne něco dít, jestli se neobjeví nějaká zápletka. A ono prd(5.1.2019)

• Paddy11

Zpočátku to na mě působí jako skeče youtuberů... Jakoby se jednalo o seríál na streamu, nebo tak něco... Líbí se mi exteriér a smysl pro skutečný příběh. Děj je jednoduchý s jednoduchou katarzí. Ale zase to tak nějak poukazuje na to, že by si ženy měly vybírat raději hodný ťunti, než ranaře... a že jestliže bude starej mládenec celej život u matky, tak se nejspíš neseznámí vůbec. Jen co matka odejde, tak začne žít život s partnerkou, ale zase jako syn, nikoliv jako partner. Tohle je možná jedno z mnoha mouder, který příběh nese. Bavil mě ten film. Podle mě jednoduchý nápad, snadno realizovaný a řekl bych že i za málo pěněz. To že je to Vorlovo film, je jasný, především v kameře. Neběhá tam žádnej skřítek, což je možná i dobře. Vorel se do toho podepisuje zřetelně a jasně. Co dodat: Jednoduchost, pravdivost, nostalgie, ponaučení. Klasický řád při tvorbě příběhu.(12.1.2019)

Tady jsem se bavil a ke konci i trochu smutnil. Lidský , vtahující příběh, s nejlepším možným koncem. Jakub Kohák je tu vynikající , zcela uvěřitelný , nejideálnější volba.(13.1.2019)

• Amonasr

Film začíná jako typicky současný český pokus o komedii, co je jako obvykle vcelku o ničem, postupně se však z plytké zábavy stává spíš dramatem, snad i o něco méně plytkým. Určitým momentům se občas lze zasmát, tak jako se lze zasmát i jakýmkoliv jiným otřepaným vtipům třeba v hospodě, ale na umění, byť jen to současné české filmové s nízce nastavenou laťkou, je to i tak málo. Dokoukat se to dá, osudy poměrně povrchně a zjednodušeně ztvárněných postaviček, většinou outsiderů, by mohly být inspirované reálným životem, jsou ale podány pouze zkratkovitě a bez propracovanější psychologizace. Poněkud upachtěný film, který nezanechá stopu delší než jen pár minut po shlédnutí.(23.1.2019)

• PedroNovak

Nekoukatelny totálně ale musel jsem vidět film natočenej v mojí "rodný" Žihli...lidi jsou tam totiž stejně retardovaný jako film.Sorry(31.1.2019)

• krokodlak

Vorel je zde bohužel hodně za zenitem, místo poetické komedie nabízí tezovitý příběh o outsiderovi, který zachraňuje nebohou oběť domácího násilí. Vizuálně je film vcelku snesitelný a herci v rámci možností dobří, ač jsou zde využiti hlavně k naplňování nejrůznějších stereotypů.(24.4.2019)

Oddechovka. Čekal jsem daleko větší hrůzu.(16.6.2019)

• Drslw

Chápem, že tvorcovia chceli "zachytiť dobu", ale akékoľvek domáce video by to urobilo rovnako dobre. Pravda, domáce video na ozajstný film nestačí.(30.6.2019)

• cipek80

nuda, tragedie , depka....Koháka mám rád, toto však byl zbytečný počin ...více vtipu je ve 20 sekundové reklamě, angažovaná Holubová také velice slabý výkon.....(1.7.2019)

Pribeh je jednoduchy, ale Kohak vynikajuci - velmi dobre skombinovana trpko-smiesna postava. Pre mna pozitivne prekvapenie. Obaval som sa hlúpej az idiotskej, primitívnej komedie, ale nekonala sa. Tento sposob filmovania cechom ide (alebo ak nevyjde krok tak sa dostavi uz vyssie spominany subzaner). 4 hviezdy za film je asi aj privela, ale postava Jakuba Kohaka ich zabezpecila.(1.7.2019)

Ano, ano a ještě jednou ano... 5hvězd... Kvalitně natočený film, ve kterém se najde dosti lidí :P(14.7.2019)

Milej horkosmutnej, dost predvidatelnej film. Ale je to tak krasne lidsky, ze me to dostalo. Fakt se mi to libilo. 13/10/2019 70%(13.10.2019)